Skocz do zawartości

SkyShowtime za granicą


darius010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, 2PaC napisał:

No bez niespodzianki Polska na szarym końcu... a tak w ramach ciekawostki w Finlandii w ofercie znajduje się obecnie 450 tytułów.

I tam też cena -50% na zawsze, czyli 3,49 € miesięcznie. W ogóle we wszystkich wersjach aktualnie już działających jest ogółem niedużo pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne uderzenie w Canal+. Większość seriali Showtime tylko w SkyShowtime. C+ opierał w tym roku promocję o „Yellowjackets”, wcześniej o „Gangi Londynu”. Teraz drugie sezony będą w SkyShowtime. C+ pozostanie tylko pokazywanie seriali australijskich, kanadyjskich czy francuskich.

Jeśli SkyShowtime nie przekona widzów w Polsce do płacenia za kolejny serwis, może dryfować jak szwedzkie klopsiki Viaplay na szarym końcu. Dużą rolę odgrywa naturalny marketing szeptany wśród ludzi. „Fajny serial wczoraj widziałem” teraz odnosi się głównie do produkcji Netflixa, Disney+ i HBO Max. Powoli i z trudnościami dochodzi do tego PrimeVideo. Na Filmwebie można zobaczyć w wyszukiwarce, co obecnie jest w trendach serialowych - jakie tytuły są najchętniej wyszukiwane. W Top Dnia widzę w pierwszej dziesiątce 6 tytułów Netflixa, 2 z D+ i po jednym z HBO i z PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje teoryjki nie będą warte funta kłaków, dopóki Canal+ ma w Polsce Ekstraklasę i dobry układ z Polsatem dzięki któremu sprzedaje paczkę Eleven oraz Polsat Sport Premium za czapkę gruszek. Do tego dochodzi bardzo przyzwoita cena za Viaplay. Mało kto bierze Canal+ z myślą o ofercie serialowo - filmowej. Ludzie już dawno temu się przyzwyczaili, że tego typu kontent muszą szukać gdzie indziej. 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, swordfish napisał:

Mocne uderzenie w Canal+. Większość seriali Showtime tylko w SkyShowtime. C+ opierał w tym roku promocję o „Yellowjackets”, wcześniej o „Gangi Londynu”. Teraz drugie sezony będą w SkyShowtime. C+ pozostanie tylko pokazywanie seriali australijskich, kanadyjskich czy francuskich.

 

No i może dalej tak będzie to robił. Pewnie doda ten serwis do oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, salva napisał:

Twoje teoryjki nie będą warte funta kłaków, dopóki Canal+ ma w Polsce Ekstraklasę i dobry układ z Polsatem dzięki któremu sprzedaje paczkę Eleven oraz Polsat Sport Premium za czapkę gruszek. Do tego dochodzi bardzo przyzwoita cena za Viaplay. Mało kto bierze Canal+ z myślą o ofercie serialowo - filmowej. Ludzie już dawno temu się przyzwyczaili, że tego typu kontent muszą szukać gdzie indziej. 

Akurat nie piszę o ofercie sportowej, tylko filmowo-serialowej. Viaplay jest na samym dnie. Viaplay Originals nie istnieje w marketingu szeptanym. Nawet blogerzy i recenzenci za bardzo nie chcą pisać o serialach Viaplay. Canal+ już nieco ma lepiej, bo przynajmniej recenzenci filmowi regularnie oceniają ich produkcje polskie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, swordfish napisał:

Nawet blogerzy i recenzenci za bardzo nie chcą pisać o serialach Viaplay.

To już jest jakiś bojkot chyba. Ja mam Viaplay dla sportu ale już trochę seriali obejrzałem.Chyba więcej niż na C+ czy na Amazon.

Ostatnio z przyjemnością obejrzałem serial "Kto zabił Otto Muellera" a obecnie patrzę na "Stróż prawa". Jest tam świetny serial "Hell on Wheels" i jeszcze parę się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, 2PaC napisał:

No bez niespodzianki Polska na szarym końcu... a tak w ramach ciekawostki w Finlandii w ofercie znajduje się obecnie 450 tytułów.

Nie do końca, bo Hiszpania najprawdopodobniej później.

Termin lutowy jest o tyle dobry, że da się zrobić sensowną kampanię marketingową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś może być na rzeczy, bo spora część produkcji od Paramountu już wyleciała (np. Star Treki z tzw. linii czasowej Kelvina [nazwa ustalona przez fanów Star Treka]/obsady J.J. Abramsa [nazwa stosowana w polskojęzycznej Wikipedii]) bądź pod koniec miesiąca (np. seria Mission Impossible) wyleci z HBO MAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, swordfish napisał:

Mocne uderzenie w Canal+. Większość seriali Showtime tylko w SkyShowtime. C+ opierał w tym roku promocję o „Yellowjackets”, wcześniej o „Gangi Londynu”. Teraz drugie sezony będą w SkyShowtime. C+ pozostanie tylko pokazywanie seriali australijskich, kanadyjskich czy francuskich.

 

Canal+ już dawno przyjął taktykę która polega nie na bezpośredniej konkurencji z poszczególnymi serwisami, a elastycznej z nimi współpracy.

 

Moim zdaniem SkyShowtime zaoferuje dwie opcje: bezpośrednia subskrybcja i/lub możliwość zakupienia oferty np. w ramach Canal + online…

Szkoda, że dopiero w lutym, ale co się odwlecze…:)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle ze skyshowtime bedzie w Canal+. Canal+ bardzo duzo seriali i filmow ma od nich. W wiekszosci sa one dostepne do wiosny przyszlego roku i pewnie dlatego dopiero wtedy w Polsce zadebiutuje ten serwis ze wzgledu na prawa dystrybucji.

Edytowane przez biguslogus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym zapoznaniu się, mogę tylko powiedzieć, że mają dość dobre HD, podobnie jak Peacock. Na tym etapie więcej plusów nie widzę, ale to moja subiektywna ocena, bo produkcje, które udostępnili widziałam albo mam je dostępne w innych serwisach. Kuriozalne jest całkowite dyskryminowanie Linuksa i przystawek o niego opartych, zwłaszcza, że SkyShowtime działa na urządzeniach z Widevine L3. I tu raczej nie ma szans na zmianę, bo to kontynuacja polityki Peacock, gdzie jest tak samo. Także jak ktoś liczy na oglądanie na laptopie, PC, czy przystawce z Linuksem, niech sobie daruje te serwisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że ten serwis będzie mega okrojony licencyjnie. Przynajmniej na początku. 

Do tego w poście promującym jest podane, że w serwisie będzie nowy "Top gun", ale nikt nie gwarantuje, że będzie na premierę. Kiedyś będzie na pewno. 

"Motorem napędowym" kampanii promocyjnej będzie chyba serial "Halo". Ja tak stawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś może być na rzeczy, bo spora część produkcji od Paramountu już wyleciała (np. Star Treki z tzw. linii czasowej Kelvina [nazwa ustalona przez fanów Star Treka]/obsady J.J. Abramsa [nazwa stosowana w polskojęzycznej Wikipedii]) bądź pod koniec miesiąca (np. seria Mission Impossible) wyleci z HBO MAX.
Na starsze produkcje Universalu i Paramountu nie ma wyłączności. Chodzilo mi o nowości kinowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedługo - z innych serwisów też znikają i od jakiegoś czasu większość z nich nie pojawia się ponownie. Powód jest prosty: SkyShowtime musi mieć jakąś ofertę na start. Z zamieszczonego wcześniej filmiku z portugalskiej odsłony serwisu można wywnioskować, iż większość oferty serwisu na start to wcale nie są ostatnie hity kinowe (a właśnie starsze produkcje); choć z drugiej strony są Sonic 2, Zaginione miasto czy Belfast (które u nas premierowo jeszcze są/będą dostępne albo na HBO MAX [Sonic 2 czy Zaginione miasto], albo będą na Canal+ [Belfast])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedługo - z innych serwisów też znikają i od jakiegoś czasu większość z nich nie pojawia się ponownie. Powód jest prosty: SkyShowtime musi mieć jakąś ofertę na start.
To jest Twoja nadinterpretacja. Filmy znikają, bo kończą się licencje, ale pojawiają się kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, lukis90el napisał:

Też niedługo - z innych serwisów też znikają i od jakiegoś czasu większość z nich nie pojawia się ponownie. Powód jest prosty: SkyShowtime musi mieć jakąś ofertę na start. Z zamieszczonego wcześniej filmiku z portugalskiej odsłony serwisu można wywnioskować, iż większość oferty serwisu na start to wcale nie są ostatnie hity kinowe (a właśnie starsze produkcje); choć z drugiej strony są Sonic 2, Zaginione miasto czy Belfast (które u nas premierowo jeszcze są/będą dostępne albo na HBO MAX [Sonic 2 czy Zaginione miasto], albo będą na Canal+ [Belfast])

Ale każdy rynek jest inny. Miałem też to podkreślić, że z rozpiski ogólnie podanej co będzie w serwisie są tytuły, które są już gdzieś indziej. Ba, one w drugim ognie też mogą gdzieś powędrować. Co oznacza, że taki "Sonic" czy "Zagnione miasto" będą w SS może w 2024 roku.

Tak samo może być ze wszystkimi pozycjami wymienionymi w tej rozpisce. Jaki dziennikarz spisał 1 do 1 wykaz z innego rynku.

Wykazał się nie znajomością tematu, ale njus poszedł w kraj.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inność każdego rynku innością każdego rynku, ale w przypadku startu SkyShowtime Paramount czy Universal (podobnie jak Disney po starcie Disney+ na konkretnych rynkach, choć i tu można znaleźć pojedyncze wyjątki [np. Archer na Netflixie]) raczej nie będą skore do przekazywania swoich starszych produkcji innym platformom streamingowym - na razie w tym przypadku wyjątkiem może się okazać Viaplay, gdzie w ramach niedawnej umowy może korzystać z części biblioteki Paramount (choć głównie są to produkcje od CBS).

Do tego znikanie produkcji od Paramount czy Universal w innych serwisach obecnie nasiliło się, podczas gdy ponowne pojawianie się danych produkcji (mimo wszystko) się zmniejszyło - i to nawet pomijając kwestię produkcji (choć tu głównie serialowych) od ponad roku niedostępnych w legalnych streamingach.

Dodatkowo pominę kwestię premier po emisji kinowej, bo nawet na innych rynkach (jak wspomniany portugalski) SkyShowtime w dużej mierze nie ma licencji.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie nasiliło, jest jak było. Już Ci pisałem, ich produkcje znikają, bo kończą się licencje, ale co chwila pojawiają się kolejne produkcje. Filmy Universalu i Paramountu śmigają wszędzie i uważam, że tak zostanie. Nie będzie wyłączności jeśli chodzi starsze produkcje, zresztą sami kiedyś o tym wspominali, że nie będą się ograniczać tylko do swoich serwisów i to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...