Skocz do zawartości

Pytanie o dysk do HD 6000 (bo pendrivów nie chce widzieć)?


mss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam seredecznie,

 

Ale dzięki upałowi nie mogę sobie z następującym problemem:

 

Moja mama na swojej umowie ma CP pełny pakiet bez HBO za 29,95 zł / m-c?

Czy można wyciągnąć jeszcze mniej za pełny pakiet "normalnych" kanałów bez tych super piłkarskich dodatków ale z HBO i Cinemax na pokładzie?

 

Jaki dysk dedykowany do tego dekodera sprzedaje CP w punktach obsługi (symbol jakiś) i ile on orientacyjnie kosztuje od pojemności zależnej?

 

Czy można ten dekoder podłączyć do netu bezprzewodowo z Orange światłowód 600 MB/s?

 

Czy można przygotować (jak?) dysk twardy, który doskonale współpracuje z komputerem z windows 10?

 

Wszelkie próby nocne z pendrive'ami od 4GB, 32 GB i 192 GB nie przyniosły sukcesu 4 GB nawet format FAT16?

 

Może jakaś podpowiedź jaki format mają dyski poprawnie współpracujące z tym dekoderem?

 

Cz można dostarczyć net wi-fi do HD 6000?

 

Bo ja maM kablowo i dziś chciałbym po powrocie z działki nagrać jedną audycję z polsatu sport?

 

Jeśli komuś się udało dostarczyć net do tego dekodera to z jakimi skutkiem?

 

Instrukcja do tego dekodera to sam tekst bez ładu I składu...

 

Wszelkie linki mile czytane, aby zakończyć ten temat jeszcze przed sniem!

 

Dzięki za pomoc w ekstremalnych warunkach (u mnie +29 stopni w cieniu).

 

mam jeszcze trzy dyski twarde zewnętrzne seagate'a, toshiby i western digital o róźnych standardach usb 3.0 i niższe, czy któryś z nich da się zastosować jako nośnik do zapisu dla wyżej wymienionego dekodera HD 6000?

 

Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie zapisu audycji np. sportowych na CP na pendrive/dysk twardy?

 

Upał, chmury a nadal od ponad 24 godzin nie pada :(

 

Pozdrawiam burzowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam dokładnie tego tunera, ale o ile się nie mylę, to wymagany jest do niego dysk dedykowany, sprzedawany w punkcie Polsatu, tych danych nie odczytasz poza dekoderem. Ja mam w domu Evobox PVR już z dyskiem, ale podobno dane na nim są zaszyfrowane i tylko przez tuner odczytywalne. Nagrania z tego dekodera można zgrać przez recorder z HDMI. Tylko uważaj-sygnał z HDMI też jest zabezpieczony przez HDCP, więc albo przepuszczasz sygnał jeszcze przez splitter, albo używasz nagrywacza, który za nic ma to zabezpieczenie.
Takie cuda, jak opisałeś, to byś osiągnął korzystając z tunera na Linuxie z Enigma2 na pokładzie, no może poza bezproblemowym odczytem- najlepiej jak dysk ma partycje Linux'ową.


Wysłane z mojego Nokia 6.2 przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, mam do wypróbowania na razie 2 twardziele:

 

1) Toshiba 1 TB;

 

ale drugi będę miał dopiero jak wróci z Poznania...za parę dni

 

2) Western Digital 0,5 TB;

 

3) z nagraniami z Canal+ Seagate - 2TB, ale na razie niech służy do nagrywania bezproblemowego z Canal+;

 

jakie macie propozycję, który dysk będzie po sformatowaniu współpracował tylko z HD6000?

 

jako osoba urodzona w niedzielę, poczekam na eksperymenty do poniedziałku, bo może uda mi się zakupić dysk dedykowany i nie będzie żadnej zabawy z siecią i nagrywaniem

na HD6000? czy ktoś ma sieć zarówno jak i dysk dedykowany z CP+ i działa to bez większych problemów u niego...

 

filmów nie potrzebuję kopiować, bo i tak oglądać je będę na 3 różnych dekoderach, więc tak jak w mojej stopce do tego postu!

 

Pozdrawiam i czekam na wasze propozycję: czy w niedzielę spróbować jednak jak nie mam dostępu do punktu obsługi klienta aż do jutra o 9:00 rano!

 

Wszelkie propozycje mile czytane, bo aktualnie mam 2 tunery mam spięte kablowo i te kable mnie wkurzają mnie, a jak będzie w domu więcej osób po powrocie z wakacji to zrobi się nie wesoło,

tak więc dobrze aby CP+ internet był dostępny bez przewodowo? da się dokupić jakiś dedykowany odbiornik netu wi-fi do hd6000? bo kablowo śmiga ok !

 

dzięki za pomysły na ciekawy poniedziałek w domku od rana ;)

 

pozdrawiam niedzielnie i duszno u mnie strasznie, a deszczu nie ma...po wczorajszych 15 minutach spokojnego padania!

sukces z tym dyskiem toshiby, po sformatowaniu działa ok, dobrze jakby jeszcze net był bez kabelka tylko z wi-fi...i będzie ok

 

ma ktoś net na wi-fi na tym dekoderze CP: HD6000?

 

pozdrawiam niedzielnie czytających...

2 godziny temu, maks27 napisał:

@mss do HD6000 możesz podłączyć dysk HDD np. Seagate 1TB sam używałem dekoder go sformatuje i nagrania  będą widoczne tylko na nim. Po podłączeniu dysku do innego dekodera z serii HDxx00 z CP nawet HD6000 czarny ekran.

 

@maks27Dzięki za informację!

 

Ja używam Seagate'a 2TB do dekodera NC+ z netem wi-fi i oprócz typowych zwisów po odłączeniu twardziela i ponownym połączeniu z tunerkiem działa zawsze bez problemu i oglądam nowe filmy kiedy mi pasuje, a nie kiedy nadają je wg programu telewizyjnego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykowanego dysku już chyba nie kupisz od CP wycofany z oferty miał tylko 320 GB i był awaryjny dlatego odblokowano obsługę dysków z wolnego rynku.

Aby podłączyć internet przez wi-fi możesz kupić w salonie CP Router TP-Link TL-WR720n przy podpisywaniu umowy można było go nabyć za złotówkę później chyba 49 zł. Nie wiem czy aktualnie są w ofercie, rok temu były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, maks27 napisał:

Dedykowanego dysku już chyba nie kupisz od CP wycofany z oferty miał tylko 320 GB i był awaryjny dlatego odblokowano obsługę dysków z wolnego rynku.

Aby podłączyć internet przez wi-fi możesz kupić w salonie CP Router TP-Link TL-WR720n przy podpisywaniu umowy można było go nabyć za złotówkę później chyba 49 zł. Nie wiem czy aktualnie są w ofercie, rok temu były.

dzięki za informację, jutro sprawdzę w puncie obsługi CP i podam czy jeszcze ten router wi-fi mają do zakupu i za ile

...dysk toshiby (1TB mini zasilanie za pomocą JEDNEGO kabelka usb, zakupiłem w sobotę po południu za 190 zł i nie miałem czasu na zastanawianie się nad ceną, chodziło mi aby działać z HD 6000 i wszystko...obecnie mam w domu trzy dekodery z możliwością nagrywania, więc nie będzie konfliktów, żeby oglądać coś innego podczas nagrywania z dwóch platform...to na pewno wystarczy na jakiś czas 🤑

Edytowane przez mss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2021 o 15:50, mss napisał:

dzięki za informację, jutro sprawdzę w puncie obsługi CP i podam czy jeszcze ten router wi-fi mają do zakupu i za ile

...dysk toshiby (1TB mini zasilanie za pomocą JEDNEGO kabelka usb, zakupiłem w sobotę po południu za 190 zł i nie miałem czasu na zastanawianie się nad ceną, chodziło mi aby działać z HD 6000 i wszystko...obecnie mam w domu trzy dekodery z możliwością nagrywania, więc nie będzie konfliktów, żeby oglądać coś innego podczas nagrywania z dwóch platform...to na pewno wystarczy na jakiś czas 🤑

 

Wczoraj zrobiłem zakup dwóch mini routerów w punkcie obsługi za 118 zł oba, a działają wyśmienicie i w CP na tunerkach jak w najnowszej mojej stopce...dedykowanych dysków twardych nie sprzedają i tyle,

 

Mam ostatnią wątpliwość: czy można skutecznie rozdzielić JEDEN port USB z HD6000 tak aby mini router CP Router TP-Link TL-WR802N (koszt na dzisiaj 69 zł  oczywiście bez upustu) był podłączony do tunerka wraz z dyskiem twardym firmy toshiba (1 TB za 200 zł bez grosza).

Dodam, że ten sam rozgałęźnik 4 portowy działa doskonale dla trzeciego tunera w mojej stopce i widzi każdy dysk oraz każdy pendrive i go formatuje przed pierwszym użyciem, nagrywanie i przesunięcie obrazu z dźwiękiem działa ok ... no to tyle na razie z jednodniowej walki na net i nagrywanie...oczywiście 25 metrowy kabelek oddałem w sklepie i dostanę zwrot w ciągu 3 dni na konto (tylko 59,99 zł) więc tunerki i dysk będę miał za rozsądną cenę łącznie jak policzę to dam całą kwotę o ile kupię jakiś rozgałęźnik portów na 2 party, bo po co mi więcej przy dwóch tunerach z CP i Cyfry+?

 

Ale o tym napiszę już jutro...bo moje posty stają się nudnawe dla czytelników forum...😁

 

Cytat

 

Zakupiłem dwa huby dla portu USB (wersja USB 2.0) i niestety obydwa nie działają dla HD6000, szkoda, ale może wersja USB 3.1 coś pomoże?) ma ktoś podłączony dysk dedykowany i mini router CP Router TP-Link TL-WR802N na jednym porcie USB dla HD6000 i mu działa, bo u mnie NIE...szkoda, więc pozostaje ręczne odłączanie netu w czasie pracy z dyskiem 1 TB Toshiby...🤑;)🤮

 

U konkurencji tj. Cyfry Plus takie dwa huby działają doskonale 😁😁😁

Edytowane przez mss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia próbuję wymienić dekoder HD6000 na EvoboxHD...

ale oczywiście tego ostatniego dekodera jeszcze nie ma...

jaka jest opinia o NIM, czy warto wymienić HD6000 na NIEGO?

Wasze opinie na ten temat?

Czy nowa umowa związana z wymianą na TEN dekoder wiąże się z opłatą miesięczną w jakiej wysokości na dzisiaj?

 

Dzięki z góry za wszelkie uwagi i ewentualne linki!

 

Dostałem od znajomego takie coś o NIM: https://gsmonline.pl/artykuly/cyfrowy-polsat-dekoder-evobox-hd-evobox-lite-opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...