Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

@emarti jaką jakość sygnału masz na kanale 11?

 

Na kanale 11 mam 74 % jakości i 100% siły. Antena ustawiana na Turbo po słynnej aktualizacji gdzie zmniejszono czułość pasków. Nie dałem rady wyciągnąć nic więcej metodą amatorską.

 

Reasumując mam to samo co miałem na plus mniejsze gabaryty, mniejsze zużycie prądu i inne kosmetyczne zmiany jak regulacja jasności wyświetlacza dla mnie przydatna bo zbyt jasny rozprasza wieczorem i inne drobne zmiany... Ogólnie i tak na +. A do znikającego EPG muszę się chyba przyzwyczaić (już to zrobiłem po tak długim czasie) i chyba to wina platformy nc+ bo nie wierzę że następny dekoder miałby taką awarię no chyba że to pech... A jak jest z tym u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dlatego, że masz wyłączoną w Arivie opcję LCN (Logical Channel Number), jeśli ją wlączysz numery kanałów bedą pokrywały się z numerami w Pace 500 (przy wyłączonym LCN zachowana jest kolejność ale bez numeracji).

 

Aby włączyć LCN wejdź w MENU->Ustawienia Systemowe->Inne i ustaw LCN na TAK. Następnie wykonaj jeszcze raz wyszukiwanie kanałów w opcji FAST SCAN i wtedy Ariva przyporządkuje numery kanałów tak samo jak np. Pace 500.

 

LCN działa tylko przy przeszukiwaniu satelity w opcji FAST SCAN

 

Czy ktoś byłby tak miły i wyjaśnił mi dlaczego na Pejsie (PVR 500GB) lista kanałów pokrywa się z listą na stronie nc+, a na Arivie 200 są przesunięte o 2-3 pozycje i brakuje Polsat FIlm HD i TLC HD (Ferdek widzi jedynie wersje SD)? Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tej "zagadki" i przepraszam jeśli padło takie pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zmierzyć średnicę kabla, bo raczej go nie przetniesz. Teoretycznie droższy kabel, większa średnica przewodów, lepsze ekranowanie, jakiś tłumik ferrytowy na kablu, lepsze wykonanie. Dobra jakość i długa żywotność. I możesz być pewny że nic sprzętu nie zepsuje i kabel nie siądzie od jednego zagięcia.

 

Tylko to wszystko teoria. W praktyce można za sporą gotówkę kupić kabel nie warty paru groszy a za kilkanaście naprawdę porządny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już siły nie mam ;/ Ciągle wyskakuje mi "brak sybgału spraw instalacje hot bird" czy coś takiego. Na początku myślałem że chmury mają coś wspólnego z tym ale to pojawia się nawet w piękny słoneczny dzień. Problem tyczy m.in C+ (prócz normalnego i sport). Dzwoniłem do nich kazali kręcić konwerterem ale kręcę i mało co to daje. Mam sagema teraz wymieniam na Pace pomoże to? czy mam zmienić kabel czy antenę(mam 80cm C+hd)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z transponderem 12265 czyli TVP 2 HD Polsat HD HBO HD wacha mi się jakość sygnału od 10% do 50 % , zauważyłem tez że jak jest mróz to jakość jest lepsza wacha się od 30% do 70 % , był u mnie jeden monter coś poruszał konwerterem do którego podłączył miernik i powiedział że albo to są jakieś zakłucenia radiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
lepsze ekranowanie, jakiś tłumik ferrytowy na kablu

[/quote[

A co słuchasz radia AM na że na tłumieniu emitowanych w eter zakłóćeń Tobie zależy?

 

lepsze wykonanie. Dobra jakość i długa żywotność. I możesz być pewny że nic sprzętu nie zepsuje i kabel nie siądzie od jednego zagięcia.

Albo raz go wtykamy albo często coś przełączamy. Tylko w tym drugim przypadku okaże się kabel jest OK tylko gniazda w sprzęcie do życi.

 

Taki grubszy jeden już miałem, ba wyglądał jak taki z wysokiej pólko grubo powyżej stówki, złocone (a raczej rodowane styki). Niestety z telewizorami LG działał tylko wtedy gdy dodatkowo się połączyło masy w złączach TV i urządzenia np. kablem Euro.... Z monitorami PC ze złączem HDMI jest prawie OK tylko co któreś załączenie generuje dziwaczne kolory.... A z najtańszym zero problemów.

 

Ważniejszym jest wersja standardu HDMI bo już było kilka rozszerzeń definicji tego złącza. A to o dźwięk, potem o 3D, teraz o ethernet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...