Skocz do zawartości
  • 0

Działa tylko z podpiętym miernikiem!


akser
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

Wcześniej nie miałem żadnego kontaktu z instalacją satelitarną. Kupiłem dla rodziców najtańszy zestaw do odbioru kanałów niekodowanych a mianowicie: Tuner BigSat BS-S77 CX, czaszę 0,9 m (mieszkają we wschodniej Polsce dlatego taka duża czasza) konwerter monoblock Interstar, 20 m przewodu TRISET-113/PE i najtańszy miernik sat finder.

Po wpięciu miernika dosć szybko znalazłem sygnał z Astry i Hot Birda, telewizor bardzo dobrze odbiera programy ale tylko z podpiętym miernikiem. Jeżeli odpinam miernik obraz znika, na tunerze pokazuje tylko siłę sygnału (około 80%) a jakość 0%. Z podpiętym miernikiem jakość jest około 50 - 60%. Czy to możliwe, że miernik wzmacnia sygnał i dlatego jak jest wpięty to można odbierać programy? Czy może potrzebuję jakiegoś wzmacniacza? I druga sprawa słychać w telewizorze buczenie tak jakby coś się wzbudzało, nie jest to zbytnio uciążliwe, głównie słychać to jeżeli słucha się dość cicho. Może to zakłóca ten wpięty miernik? I czy można tak odbierać programy z podpiętym bez przerwy miernikiem ( w mierniku świeci się jakaś lampka gdy tuner jest włączony) Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

tomekb dzięki, ale nie pomogło. Przed instalacją sporo naczytałem się o tym w internecie i wydawało mi się że nie będę miał problemów. Antena była ustawiona wg miernika na największy wychył wskazówki. Nadal nie wiem dlaczego z miernikiem działa a bez niego nie, próbowałem bez niego ustawiać antenę, ale to nic nie dało. Czy ktoś ma jakiś pomysł i czy taki miernik może być cały czas podpięty?

bogdan425 czy sugerujesz, że mam źle ustawioną antenę? To dlaczego z podpiętym miernikiem mam dobry obraz i dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, nie może być. Problem tkwi jednak w ustawieniu anteny. Pamiętaj, że po maksymalnym wychyleniu wskazówki, pokrętło znowu należy przekręcić, aby wychylenie wskazówki spadło do połowy i znowu korygować ustawienie anteny. Trzeba to robić kilka razy, aż do momentu, gdy wskazówka nie wychyla się i na dekoderze widać poprawne wartości sygnału. Pamiętam o bardzo delikatnym dokręceniu śrub, aby nie zgubić znalezionego sygnału. Problem musi być w tym, próbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki, będę próbował jeszcze z ustawieniem anteny, ale rodzice mieszkają 70 km ode mnie i dopiero w następny weekend będę u nich. Tylko nie wiem czy przez ten tydzień nic się nie stanie z tunerem jak będą przez te kilka dni oglądać telewizję z podpiętym miernikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zaraz, zaraz - z podpiętym miernikiem masz odbiór, a bez niego odbioru brak? Ile metrów kabla jest pomiędzy konwerterem, a tunerem? Pytam, bo mi to zalatuje na... za krótki kabel, albo ten konwerter ma jakieś niesamowicie duże wzmocnienie. Miernik wprowadził tłumienie na torze, to jest sygnał, a bez tłumienia - przesterowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel ma 20 metrów, miernik był podpięty przy samej antenie krótkim około 20 cm kabelkiem (dodanym do miernika), ale żeby nie wisiał na dworzu to jest podłączony tym kabelkiem bezpośrednio do tunera. Miernik taki:

 

390025745uf0.jpg

 

Podejrzewam, że pewnie on wzmacna sygnał, dlatego po odłączeniu jego nie mam ani obrazu ani dźwięku. Od niedzieli rodzice oglądają z podpiętym miernikiem, na razie nic się nie dzieje.

Zapomniałem o jednym, około 3 metrów nad anteną są przewody elektryczne które idą od słupa do domu. Z tego co wyczytałem w międzyczasie to w pobliżu 10 metrów nie powinno być żadnych przewodów. Może to one powodują, że coś się lekko wzbudza i cały czas w telewizorze słychać ciche buczenie (czy może też mają wpływ, że bez miernika nie ma obrazu i dźwięku?) . Bedę musiał przenieść tę antenę w inne miejsce i spróbować jeszcze raz ustawić.

 

P.S. Ten miernik ma wzmocnienie 11 db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie jest wzmocnienie, tylko tłumienie (regulowane za pomocą pokrętła z przodu), czyli właśnie w drugą stronę. Kabla jest jednak umiarkowanie dużo - problemy z przesterowaniem mogłyby wystąpić poniżej 10m (i jest to też zależne od modelu konwertera). Wspomniane przez Ciebie kable zasilania mogą wywoływać taki efekt - jeśli masz możliwość - spróbuj jednak przenieść antenę, bo zachowanie całego zestawu w tym momencie jest dość dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Byłem wczoraj u rodziców, ale była tak wstrętna pogoda (cały czas padał deszcz) i nic nie robiłem. Nadal odbierają z podpiętym miernikiem. Może za tydzień będzie lepsza pogoda i wtedy spróbuję przenieść w inne miejsce tę antenę.

 

 

Sprawdź czy nie masz zwarcia na tym przewodzie. Może po podłączeniu do miernika zwarcie zanika i wszystko działa a bezpośrednio zwarcie przeszkadza w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam dokładnią tą samą sytuację: konwerter octo, czasza 90cm, kable koło 15m. Po wypięciu sat-finder'a brak obrazu na tunerze. Miernik wpięty - wszystko ok (poziom sygnału ok 75%). Dziś spróbuję wpiąć jeszcze jeden tuner do konwertera, może to osłabi sygnał i problem zniknia (jeśli winę ponosi przesterowanie tunera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam, czytam co wy tu wypisujecie i sie nadziwic nie mogę. Po pierwsze to nie ma żadnych przesterowań im krótszy kabel tym lepiej !!! Jesli już to problem będzie leżał po stronie dosyłu napięcia do konwertera, dlatego sat finder go poziomuje, lub ustawienia w dekoderze sa nie odpowiednie. Coć osobiscie smierdzi mi tu sprawa dekodera. Jesli chodzi o buczenie to rzeczywiście moze byc sprawa kabla euro, ale jesli jest to tv LCD to sprawdź kolego czy przypadkiem nie/masz instalacji elektrycznej uziemnionej z tzw. zera, bo wtedy beda pojawialy sie rozne cuda na LCD. Jesli to nic nie pomoze proponuje instalatora, tak gdybac przez internet to mozna cały rok. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...