Skocz do zawartości

Apple TV+


Gość umek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, Apple dał trochę wolnej reki co do dostosowania wielkości napisów, ale podstawowe kwestie jak barwa, krawędzie, czy przezroczystość jest raczej niezmienna, przynajmniej tam gdzie ja oglądam.. ale tez u mnie napisy to tylko takie uzupełnienie treści których nie zdążę zrozumieć.. więc trochę inaczej na to patrzę.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.11.2023 o 22:21, lakiman napisał(a):

I właśnie w takim przypadku przydałby się lektor. Według Apple najlepiej być poliglotą.  😀 

Umiejętność czytania w języku polskim chyba nie spełnia kryterium bycia poliglotą ;)

Inna sprawa, że tego lektora mogliby dodać, skoro część tego oczekuje (choć akurat mi go do szczęścia nie brakuje) ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Splawik odniosłem się do koloru czcionki. Mnie przeszkadzałby żółty kolor. Rozumiem, że Ty zaakceptowałbyś nawet różowy?

W dniu 19.11.2023 o 15:19, ronnie84 napisał(a):

Czy na nowym serialu o Godzilli też macie żółte 😲 napisy? Nie da się tego zmienić?

Nadal masz żółte napisy, czy udało się zmienić?, bo wtedy nie ma tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lakiman napisał(a):

@Splawik odniosłem się do koloru czcionki. Mnie przeszkadzałby żółty kolor. Rozumiem, że Ty zaakceptowałbyś nawet różowy?

To nie wychwyciłem z kontekstu, sorry. Różowy kolor napisów zdecydowanie by mi przeszkadzał, żółty też irytuje, ale do przeżycia, zwłaszcza jak jest jednorazowy ;)

Przed chwilą sprawdziłem, nadal mam żółte napisy w Monarchu, zarówno na Apple TV 4K (2022) jak i Firesticku 4K Max.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolor zależy od urządzenia, domyślnie mam ustawione zawsze żółte i tak jest na większości ale na niektórych zawsze są białe bez względu na ustawienia globalne  kolorów napisów jako żółte. :/ 

Czasami przeglądając kilka filmów na jednym urządzeniu w większości filmów  mam żółte a na niektórych  białe. 

np. Monarch są żółte, a po przełączeniu na Slow Horses białe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.10.2023 o 20:52, lakiman napisał(a):

..i braku lektora. 

Brak lektora można łatwo rozwiązać. Wchodzisz w ustawienia i uruchamiasz VoiceOver, poniżej wchodzisz w Szczegółowość wybierasz opisy multimediów Mowa, możesz nawet wybrać głos lektora Ewa, Krzysztof, Zosia i inne rzeczy. Jak już ustawimy to lektora najszybciej uruchomić naciskając z boku pilota przycisk Siri i wypowiadamy komendę TurnVoice Over On lub  TurnVoice Over Off.

Potem wystarczy uruchomić Appletv+ z napisami polskimi i mamy czytane napisy przez lektora. Wiadomo nie jest to lektor z prawdziwego zdarzenia, ale zawsze lektor. 

Przetestowałem i mi działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...