Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Nowy dekoder, wyposażony w modem, jest przystosowany do VOD i innych wynalazków.

Zdaje się, że Technisat HD też jest przystosowany do usługi VOD i być może nie będzie potrzeby jego wymiany na nowego ADB z PVR gdy INEA rozpocznie świadczenie usługi. Póki co Technisat ma timer nagrywania (nie miał tego stary ADB), więc funkcję nagrania można z powodzeniem realizować przez zewnętrzną nagrywarkę. Mam wątpliwości czy płacenie za funkcjonalność PVR w przypadku posiadania własnej nagrywarki ma sens. Tym bardziej, że jak coś nagrywam to głównie po to by zarchiwizować na DVD (nagrywam głównie mecze piłkarskie), co w przypadku PVR jest niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technisat nie jest przystosowany do VOD , nie ma modemu !!

vod w inea dziala tylko z dekoderem ktory ma wbudowany modem internetowy ,

co za tym idzie bedzie laczyc sie z siecia w celu pobrania z serwera INEI filmu w opcji VOD

filmy nie beda pobierane wszystkie naraz na dysk tylko POJEDYNCZO ONLINE -- pobierasz -- ogladasz -- film usuwany jest po okreslonym czasie , nie bedzie mozna go zostawic na dysku tak jak SWOJE nagrane materialy TV

 

domyslam sie ze wielu z was spojrzało na PILOTA technisata jak i na adb HD , gdyz na tych pilotach sa nieaktywne klawisze VOD , nagrywanie , pauza ...

nic mylnego , pilot niby z zalozenia mial byc uniwersalny ale NIE w naszym kraju dla naszej INEI :) , u innych operatorow moze , konstrukcja dla PL taka nie byla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe pakiety HD i MAX hd nie zmienia ceny

 

zmiana dotyczy tych pakietow ktore juz sa , poszezyly one zawartosc kanalow wiec do przewidzenia bylo ze cena WKONCU jednak podskoczy :(

 

Tak więc będzie okazja do zerwania umowy i zmiany operatora na satelitarnego, lub podpisania od razu nowej z promocjami :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj z racji wolnego czasu wszedłem na czat - oto wynik:

 

Dyspozytor4: Witaj MICHAŁ. Jak mogę Ci pomóc?

 

MICHAŁ: Witam mam pytanie oprócz kanałów które zostały dołaczone przed świętami, będą jeszcze jakieś - chodzi mi o kanały sd?

 

MICHAŁ: tutaj jest lista

 

MICHAŁ: TVN WARSZAWA

ESKA TV

BABY TV

NSPORT SD

ESPN AMERICA

SPORTKLUB

SPORTKLUB PLUS

DISCOVERY HISTORIA

NAT GEO WILD SD

SCI-FI

UNIVERSAL CHANNEL

MOVIES 24

POLSAT FILM

SUPERSTACJA

FOX LIFE

WEDDING TV

POLSAT FUTBOL

TRACE TV

HALLMARK

ORANGE SPORT INFO

HISTORY CHANNEL

CRIME & INVESTIGATION

 

MICHAŁ: jeżeli tak to które?

 

Dyspozytor4: witam, nie mamy informacji na ten temat'

 

MICHAŁ: miało być ogólnie 26 kanałów , a tu tylko kilka dołączono.

 

MICHAŁ: Czyli nie chcecie powiedzieć - jakaś wielka tajemnica?

 

MICHAŁ: Daleko INEI do profesjonalizmu - jakieś dziwne tajemnice, nie dbacie o klientów nie zachęcacie kompletnie nic(witam, nie mamy informacji na ten temat) takie odpowiedzi tylko możecie udzielać?

 

MICHAŁ: to po co jest ten czat?

 

Dyspozytor4: to nie są tajemnice, kanały które zostały w-rowadzone są dostępne

 

Dyspozytor4: nie mamy informacji odnośnie dołączenia do oferty kolejnych kanałów

 

MICHAŁ: kanały które włączyliście to trochę mało, a oferta jest skierowana głównie do odbiorców telewizji HD no i wyciągnięcie kasy za te kanały - bo ceny za kanały HD jest chyba losowany.A dla abonentów którzy nie mają telewizorów HD oferta mogła by się zmienić - na pewno macie więcej abonentów na pakiety SD. Może warto by było pomyśleć o nich.

 

MICHAŁ: Inni piszą http://forsal.pl/artykuly/397766,telewi ... iecie.html

 

MICHAŁ: ??????????

 

MICHAŁ: a INEA nic nie wie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

 

MICHAŁ: i dotego jak za długo czat trwa to ROZŁĄCZACIE to jet jakaś metoda na namolnego klienta.

 

MICHAŁ: Czekać to już tylko możemy na podwyżkę abonamentu "SUPER OFERTY"

 

MICHAŁ: Mam nadzieję że to nie nastąpi bo przecież macie teraz kasę z telefonów stacjonarnych , komórkowych, i od biznesmenów.

 

MICHAŁ: Chyba już nic się nie dowiem od WAS albo zaraz mnie ROZŁĄCZYCIE.

 

Czat trwał ponad 30 minut i Pani się odezwała AŻ 4 RAZY

 

No i przerwało połączenie z czatem

 

BRAWO :sciana::sciana::sciana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pakietów tematycznych od 1 czerwca ;(

2.1 Pakiet INEA Muzyka9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4,90 zł

2.2 Pakiet INEA Bajka9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8,90 zł

2.3 Pakiet INEA AXN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6,00 zł

2.4 Pakiet INEA Świat9 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7,90 zł

2.5 Pakiet INEA Sport9 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14,90 zł

2.6 Pakiet INEA Film9 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14,90 zł

2.7 Pakiet INEA Relaks9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16,90 zł

2.8 Pakiet INEA Cafe9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9,90 zł

2.9 Pakiet INEA Max9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 39,90 zł

2.10 Pakiet INEA Club9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14,90 zł

2.11 Pakiet Filmbox (Filmbox Family, Filmbox Extra, Filmbox HD) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15,00 zł

 

do pakietu Relaks mają dodać[już dodali] kanały: Baby TV, BBC Lifestyle, CBeebies, Nat Geo Music, Rebel:TV

 

info z super-chatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technisat nie jest przystosowany do VOD , nie ma modemu !!

vod w inea dziala tylko z dekoderem ktory ma wbudowany modem internetowy ,

co za tym idzie bedzie laczyc sie z siecia w celu pobrania z serwera INEI filmu w opcji VOD

To może mi powiesz do czego służy interfejs Ethernet w dekoderze HD Technisata ? Ethernet to transmisja dwukierunkowa więc kanał zwrotny może być realizowany. Wystarczy dostęp do sieci internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowy, ale od dłuższego czasu przyglądam się trochę temu forum.

 

Ja mam takie pytanie, które może się wydać dziwne, a mianowicie czy wy również płacicie co miesiąc 15,10 zł (Aonament - Operator Lokalny) ? Na fakturze jako sprzedawca jest City Net i nie wiem w sumie za co to ...

 

Jeśli pytanie już było to sorry - nie czytałem przecież 140 podstron tego tematu. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaden MODEM internetowy INEA nie ma opcji 2 ethernet

 

jest 1 ethernet i jeden USB

wiec albo korzystasz z neta przez USB :lol2::lol2: i laczysz technisata przez ethernet

albo przez ethernet !!

 

po drugie a skladzie technicznym technisata nie ma nic wspomniane o wbudowanym modemie :)

 

Uparłeś się na ten modem :) Zapomnij na chwilę o modemie i skup się !

Interfejs Ethernet jest interfejsem na tyle uniwersalnym (może śmigać 10, 100, 1000 Mb/s w zależności od karty) że nie potrzebujesz nic więcej do tego by korzystać z usług multimedialnych, także VoD. Wystarczy mieć odpowiedniej przepustowości łącze, a do kanału zwrotnego to nie potrzeba jej zbyt wiele. Jeśli chodzi o połączenie, o którym piszesz, sprawę rozwiązuje zwykły najprostszy switch.

A co do specyfikacji technicznej, poniżej fragment z oryginalnej angielskojęzycznej karty katalogowej:

SPECIFICATION:

· HDTV cable receiver with HD and SD reception (MPEG-2/MPEG-4)

· Integrated CONAX decoding system with smartcard reader

· PVR function - recording on USB mass storage devices (HDD, SD/MS/

MMC card, CF card)

· Timeshift

· Prepared for VOD (usage of MHEG5 recommended)

· 1 x Ethernet Interface 10/100 (RJ-45)

· .......

 

To co ? jest możliwość VoD na tym dekoderze czy nie ? Ba, nawet funkcjonalność PVR jest możliwa na zewnętrznym dysku, tego to chyba mało kto się spodziewał ! Kwestia tylko softu, a to zawsze można aktualizować zdalnie... I pilot do tego urządzenia nie jest taki do końca niezasadny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotko i na temat ...

zadne filozofie nie zrobia ze zwyklego HD dekodera opcji do odbierania VOD

inea zastrzegla na poczatku VOD tylko z PVR

inny sprzet moze ma cos tam ukryte pod maska ALE to z kolei dodatkowy koszt dla inei zeby technicznie i umownie uzywac np technisata do VOD

to nie tak chop siup zeby podlaczyc i zium

 

 

zreszta PVR ma adres , dane , numer ktory ma sluzyc i wspolgrac razem z VOD !!

 

 

wiec nie kombinuj z zadnym switchem , bo ma byc kanal zwrotny wg umowy i ustalen

chyba ze chcesz miec przyblokowane lacze kolego ....

 

 

zaktualizuj zdalnie po swojemu a gwarantuje ze kredyt wezmiesz na kare jaka CI wlepi firma :brawo:

 

a tak na marginzesie kazdy HD dekoder w USB ma zaintempletowana opcje pvr ready

a ogolnie to dziekuje za pvr z DYSKEIM USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem. Nasza dyskusja dotyczy tego, czy na Technisacie jest możliwa usługa VoD, Ty twierdziłeś, że nie jest, ja twierdziłem że tak. Jak się okazało, miałem rację.

Teraz zarzucasz mi że coś kombinuję, więc Ci mówię, żebyś wyluzował, udowodniłem Ci tylko, że jak INEA będzie chciała w przyszłości sprzedać usługę VoD klientom, którzy nie zdecydowali się na dekoder ADB PVR to ją sprzeda. Technicznie jest to wykonalne. Zresztą jest to nawet logiczne, bo przy strumieniowym VoD żaden dysk w zasadzie nie musi być potrzebny. Po co INEA miałaby sobie sama ograniczać możliwość sprzedaży nowych usług ?

Co do tych adresów, danych itp. o których piszesz to mam wrażenie, że nie do końca wiesz o co chodzi. Każde urządzenie ma swój fizyczny adres, niezależnie czy to PVR czy nie. Zapewniam Cię, że mój Technisat też go ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swoje TY swoje

 

 

sam [beep] siedzialem na tym przedlugim szkoleniu i wiem co mowil technik na szkoleniu jak osoby z firm odpowiedzialne za technisata i ADB

 

KAZDY dekoder mozesz rozbudowac tak jak chcesz ALE musisz miec uaktywnione pewne fukcje z pozycji softu a na taki INEA i firmy zwiazane nie maja podpisanych umow i zgod

 

nie ma opcji VOD bez PVR i tyle ,

podstawa nabycia w przyszlosci uslugi VOD jest rozdzielenie sygnalu z gniazda internet wiec ZALOZENIE KANALU ZWROTNEGO to po pierwsze

po drugie umowa na VOD obowiazywac bedzie od maja lub czerwca TYLKO dla posiadaczy PVR HD !!

 

usluga ma dzialac o oparciu o kanal zwrotny zwiazany z MODEMEM w dekoder

inaczej sie nie da

a to ze specyfikacje dekodera technisat na to pozwalaja to OK ale NIE w inei i strukturze ktora firma opracowala

jakby dekoder serwowal kawe to tez bylo OK ale JESLI do serwowania kawy jest PVR hd to na innym sprzecie INEA nie bedzie tego swiadczyc

co TAAAK zgodze sie podcina sobie skrzydla

 

 

to tak jak w cyfrze ... MASZ VOD ale nie dla wszystkich bo nie masz dekodera z dyskiem

 

 

proste i zrozumialem wiec nie nawijaj na okretke :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja cie kręcę, normalnie z tych wypowiedzi to nic nie da się zrozumieć, kanały zwrotne, modemy,

 

napisz że inea da vod jak masz adb bo ma niby modem wbudowany że jest potrzebny dodatkowy kabel między gniazdem w ścianie a adb,

 

i co nie zmienia też faktu że polowa funkcji adb i technisata jest wycięta w sofcie bo tak sobie inea zażyczyła i technisat mógłby miec vod gdyby inea

cytuję was realizowała tzw kanał zwrotny z modemu motoroli. No ale wtedy by trzeba było dać też swicha a jest jeszcze oplata za drugi adres MAC :).

Inea teraz robi misz masz dwóch techologi tv, jedna to sieć kablowa a druga to IPTV, a mogli pójść z vodem tak jak zrobił to polsat cyfrowy i wtedy każdy nawet z sd technisata miałby vod.

Cześć, jestem tu nowy, ale od dłuższego czasu przyglądam się trochę temu forum.

 

Ja mam takie pytanie, które może się wydać dziwne, a mianowicie czy wy również płacicie co miesiąc 15,10 zł (Aonament - Operator Lokalny) ? Na fakturze jako sprzedawca jest City Net i nie wiem w sumie za co to ...

 

Jeśli pytanie już było to sorry - nie czytałem przecież 140 podstron tego tematu. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

wszyscy to płacą tam gdzie inea nie jest właścicielem sieci. (city net robi reemisję sygnału inei)

pamiętam ze na początku miałem umowę z citynetem a na pakiety premium już z ineą ale płaciłem na rachunek citynetu ;).

w zeszłym roku inea przy wprowadzaniu hd gadała ze wszystkich operatorów połączy w jedno (czytaj wykupi ich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem tu nowy, ale od dłuższego czasu przyglądam się trochę temu forum.

 

Ja mam takie pytanie, które może się wydać dziwne, a mianowicie czy wy również płacicie co miesiąc 15,10 zł (Aonament - Operator Lokalny) ? Na fakturze jako sprzedawca jest City Net i nie wiem w sumie za co to ...

 

Jeśli pytanie już było to sorry - nie czytałem przecież 140 podstron tego tematu. Z góry dzięki za odpowiedź.

 

wszyscy to płacą tam gdzie inea nie jest właścicielem sieci. (city net robi reemisję sygnału inei)

pamiętam ze na początku miałem umowę z citynetem a na pakiety premium już z ineą ale płaciłem na rachunek citynetu ;).

w zeszłym roku inea przy wprowadzaniu hd gadała ze wszystkich operatorów połączy w jedno (czytaj wykupi ich)

E tam. Ja mam rachunek z INEI, sieć na pewno należy do INEI i też płacę 15,10 :/

Nie ważne co jest na fakturze. Ważne jest ile można wyciągnąć z klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny pakietów tematycznych od 1 czerwca ;(

2.1 Pakiet INEA Muzyka9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 4,90 zł

2.2 Pakiet INEA Bajka9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8,90 zł

2.3 Pakiet INEA AXN. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 6,00 zł

2.4 Pakiet INEA Świat9 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 7,90 zł

2.5 Pakiet INEA Sport9 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14,90 zł

2.6 Pakiet INEA Film9 . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14,90 zł

2.7 Pakiet INEA Relaks9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 16,90 zł

2.8 Pakiet INEA Cafe9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 9,90 zł

2.9 Pakiet INEA Max9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 39,90 zł

2.10 Pakiet INEA Club9. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 14,90 zł

2.11 Pakiet Filmbox (Filmbox Family, Filmbox Extra, Filmbox HD) . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 15,00 zł

 

do pakietu Relaks mają dodać[już dodali] kanały: Baby TV, BBC Lifestyle, CBeebies, Nat Geo Music, Rebel:TV

 

info z super-chatu

 

Niestety to jest prawda!!! To jakaś porażka. Mam płacić 215 zł za Internet i TV. :censored:

A teraz porównajcie sobie pakiety Inei z tym http://www.tesat.pl/telewizja/pakiety-tematyczne.html i sami oceńcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda, to już mnie w tej sieci nie ma. Na szczęście jestem tak usytuowany, że mogę wystawić talerz. W obecnej promocji w n-ce mam za 99 zł. full z dekoderem HD PVR 500 GB dysk, z dostępem do HBO, Filmbox, Cinemax i nFilm HD, 14 programów HD, VOD, wszystkie pakiety tematyczne, FTA. Jest też haczyk: umowa na 24 miesiące, ale trudno :[

 

Jest też opcja za 48 zł. bez kanałów premium (tylko nFilm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...