Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Znalazłem to forum szukając przez wujka google odpowiedzi na moje pytania.

Od około misiąca jestem abonentem inea.

Na internet (światło) nie powiem złego słowa. Rewelka.

Tak na telewizję same złe. TO jest absolutna katastrofa.

Zacina się epg i czasami nie da się przeglądać kanałów trzeba próbować kilka razy.

Oglądanie nagrań wogóle odpada bo tnie się obraz i dźwięk na nich.

Firma INEA jedyne co robi to zaleca przywracanie dekodera do ustawień fabrycznych. Miałem przywrócony już z 5-6 razy potem wymienili dekoder na taki sam i znowu przywracanie do ustawień zalecają.

Ile można? Tak w nieskończoność przez dwa lata do końca umowy? Co moge zrobić?

Dekoder INTEK. Już drugi.

Edytowane przez TalRash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł CAM jeśli się nie mylę jest tylko jeden w ofercie. Moduł jest zamiast dekodera. Steruję się tylko jednym pilotem oraz brak dekodera to dla mnie wygoda. Co do nagrywania : ja mam swój prywatny dysk podpięty pod telewizor i tez mogę nagrywać (ale tylko oglądany materiały, lub ustawić nagrywanie na czas nie obecności, opcja przewijania też w moim tv jest dostępna).

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

https://www.inea.pl/o-inea/dla-prasy/dekoder-lub-modul-cam-teraz-masz-wybor

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się kupić inny dekoder który będzie współpracował i działał z inea? Jakiś porządny sprzęt który jest szybki płynny nie zacina się i nagrywa?

Cena raczej nie gra roli. Kiedyś widziałem u znajomego markę ferguson i miał kanały satelitarne na nim. sprzęt był rewelacyjny. niestety znajomy wyjechał do stanów i nie mam już kontaktu.

Chętnie kupiłbym coś własnego z dużym dyskiem i porządnym procesorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z zwiększeniem prędkości internetu dostałem 10GB internetu mobilnego ale numeru dostępu *99# który jest potrzebny do konfiguracji mi nie przyjmuje (komunikat: "Problem z połączeniem lub błędny kod MMI"). Co w takim razie zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder z modemem jest tylko przez koncentryka, dzwoniłem do inea twierdzą że nie mozna mieć innego bo urządzenia są sparowane z kartą i oni poza tym mają je dodane i system kodowania nie wpuści innego sprzętu, cokolwiek to znaczy...

może to i prawda bo jak zmieniłem dekoder to musiałem czekać kilkanaście minut aż będzie zdolny rozkodowywać kanały, mówili że muszą go dodać.

Edytowane przez TalRash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na koncentryku i z dekodera wyjąłem kartę i włożyłem do własnego modułu CAM który włożyłem do własnego sprzętu.

Parowanie polega na wpisaniu nr karty do oprogramowania dekodera.

Mam dwa dekodery od INEA ADB oraz Technisat i obojętnie z którego wyjmę kartę i włożę do własnego modułu CAM czy też dekodera to działa, natomiast jeżeli zamienię karty między dekoderami INEA to już nie działa.

 

"... bo jak zmieniłem dekoder to musiałem czekać kilkanaście minut aż będzie zdolny rozkodowywać kanały, mówili że muszą go dodać."

Rozumiem że miałeś zwykły dekoder i wymieniłeś na PVR lub się zepsuł? To wtedy przy takiej wymianie karta ze starym dekoderem który zwracasz jest dezaktywowana czyli usuwane ze spisu kart uprawnionych w systemie, a nowy dekoder z nową kartą jest aktywowany przy wydawaniu, ta aktywacja uprawnień dla nowej karty z dekoderem trwa bo osoba wydająca wpisuje numer do systemu ale też użytkownik końcowy musi podłączyć urządzenie i dopóki niezostanie ustanowione połączenie między dekoderem z kartą a serwerem który nadaje uprawnienia danemu nr karty.

Edytowane przez p_maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania kolegi leckow: Czy jest gdzieś dostępny regulamin z cennikiem dla "uciekinierów" ? Drugie pytanie czy można wynegocjować inne pakiety internetowe niż te 150/250/1000 na przykład 500Mb/s ?

Takie opcje jak napisałem wcześniej są narzucone.

Jak będę miał możliwość to zeskanuje regulaminy które dostałem.

Wraz z zwiększeniem prędkości internetu dostałem 10GB internetu mobilnego ale numeru dostępu *99# który jest potrzebny do konfiguracji mi nie przyjmuje (komunikat: "Problem z połączeniem lub błędny kod MMI"). Co w takim razie zrobić?

Dostałeś samą kartę?

Na jakim urządzenia chcesz to uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli rozumiem że mogę kupić dla siebie inny dekoder z wejściem na kartę wyjąć kartę z dekodera inea wsadzić do kupionego i będę miał wszystko jak trzeba?

Jakieś polecenia? Dobry szybki sprzęt z dużym dyskiem.

FERGUSON ARIVA 4K COMBO?

Edytowane przez TalRash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli rozumiem że mogę kupić dla siebie inny dekoder z wejściem na kartę wyjąć kartę z dekodera inea wsadzić do kupionego i będę miał wszystko jak trzeba?

Jakieś polecenia? Dobry szybki sprzęt z dużym dyskiem.

FERGUSON ARIVA 4K COMBO?

Rozumiem że obsługa 4K czy coś jeszcze np. wielość HDD, zapis na Blu-Ray, liczba tunerów, DVB do IPTV, DLAN, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli rozumiem że mogę kupić dla siebie inny dekoder z wejściem na kartę wyjąć kartę z dekodera inea wsadzić do kupionego i będę miał wszystko jak trzeba?

Jakieś polecenia? Dobry szybki sprzęt z dużym dyskiem.

FERGUSON ARIVA 4K COMBO?

Tak się nie da, karta jest parowana. Jedyne wyjście, to moduł od inei z kartą, dekoder z wejściem na moduł i wtedy ok, tylko, że dekoder musi być DVB-C. Ewentualnie Combo (kablowy + satelitarny), wtedy możesz odbierać Ineę + satelitę, np NC+ (przy dekoderze z jednym czytnikiem kart i wejściem na moduł NC+ odbierzesz na starej karcie nieparowanej, lub ew SmartHD).

Jeśli cena może być wyższa, możesz się pokusić o Dekoder z 2 wejściami CI (na moduł), nawet 2 czytnikami kart. Wtedy przyszłościowo możesz mieć Ineę i dowolną platformę .

Ariva z tego, co zauważyłem ma tylko czytnik kart więc odpada.

Edytowane przez tomek.cis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczyłbym te skany regulaminu. Aby negocjować z nimi muszę złożyć wypowiedzenie umowy czy można coś ugrać po prostu dzwoniąc do DUK ?

Musisz złożyć wypowiedzenie.

No masz jeden twierdzi że zadziała kto inny że nie. Bosko.

Zadziała o ile weźmiesz od INEA moduł cam z kartą a nie dekoder z kartą. Karty które są wydawane z modułami nie są parowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś samą kartę?

Na jakim urządzenia chcesz to uruchomić?

Tak. Dostałem samą kartę. Mam ją włozoną w SGS3. Jaka powinna być prędkośc? Oscyluje mi w granicach 1-2Mb/s. Potrzebny jest zewnętrzny modem jeśli chce mieć większą prędkość?

Edytowane przez TomoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz złożyć wypowiedzenie.

 

Zadziała o ile weźmiesz od INEA moduł cam z kartą a nie dekoder z kartą. Karty które są wydawane z modułami nie są parowane.

A skąd wiesz, że moduły CAM są nieparowane, a dekodery tak?

Edytowane przez p_maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenie, dzis.

Wyjalem karte z dekodera, wyjalem cam z tv,

zamieniłem karte z cam na karte z dekodera, i

w moim przypadku klapa, blad, tv nie chwyta obrazu. 

wniosek karta z cam jest z nim parowana., u mnie.

Edytowane przez leckow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od INEA dekoder PVR i moduł CAM. Od jakiegoś czasu posiadam też własny kupiony moduł CAM. O ile karta z modułu z INEA działa z moim modułem to karta z dekodera nie. Stąd moje wnioski.

Tak. Dostałem samą kartę. Mam ją włozoną w SGS3. Jaka powinna być prędkośc? Oscyluje mi w granicach 1-2Mb/s. Potrzebny jest zewnętrzny modem jeśli chce mieć większą prędkość?

Prędkość zależy od zasięgu sieci. Zobacz czy w ustawieniach sieci komórkowej masz ustawione preferowane sieci LTE.

Edytowane przez gigablue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...