Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Przykre wieści i to dość oficjalne. W miejscach gdzie od dawna dostępny jest net 50-100mbit i są to maksymalne prędkości w systemie RF, w tym wieku nie ma już co liczyć na montaż nowych technologii. Światłowody i 250mbit będą tylko w miejscach "pustki" gdzie INEA nigdy nie była i montuje swoje skrzynki np. obecnie działa to już na Ławicy. Także jeśli poinformowano Was że "setka' to maksimum dla Waszego rejonu W CHWILI OBECNEJ to zamieńcie to słowa na "CO NAJMNIEJ W NAJBLIŻSZYCH LATACH".

Dlatego net 250mega można wsadzić między bajki na jakieś obrzeża typu Strzeszyn i pod Skórzewo, większość abonentów nigdy tego nie ujrzy i 50-100 to absolutny max.

No to słabe masz te dość oficjalne informacje, bo zdaje się, że właśnie kładą nową sieć w Swarzędzu i do końca roku będzie można mieć 250 Mbit. Ogólnie to Inei zależy w tej chwili przede wszystkim na rozszerzeniu zasięgu, mnóstwo jest kosztownych i niekoniecznie opłacalnych moim zdaniem inwestycji (domki jednorodzinne nieraz na sporych za[beep]iach), ale to nie znaczy, że nie będzie w ogóle inwestycji w tych miejscach, gdzie są już abonenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze na NatGeo WildHD niektóre programy lecą po polsku a inne po angielsku .... gdy jest po angielsku naciskam Tools i wybieram jezyk angielski ( mimo tego ze mam tam wybrany polski ) i wtedy dzwięk mam w naszym języku ----- może troche zagmatwane to jest ...

 

Mowa cały czas o CAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalx1974 wielkie dzięki za pomoc. Wczoraj zadzwoniłem do szanownej Inei z prośbą o podanie częstotliwości ( programy cyfrowe, bo dziadek mojej żony ma moduł CAM), lub przesłanie ich na e-mail, co wywyołało wielkie zdziwienie konsultanta, ktróry twardo twierdził, że mam sobie wyszukać automatycznie i napewno się znajdzie. W żadnen sposób nie potrafił zrozumieć, że wyszukanie auto rozwala całą kolejność własnych ustawień listy. Po krótkej negocjacji poszedł się spytać przełożonego czy może :) Okazało się, że może, ale tylko i wyłącznie 3 sztuki. Naprawdę za moich czasów jak jeszcze pracowałem w KOMA S.A. w 96-03 takie rzeczy były nie do pomyślenia. Dokąd zmierzasz firmo i jakich Wy tam ludzi zatrudniacie? W 90% nie mają bladego pojęcia o czym się do nich mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że w Samsungach (ustawiałem na kilku tv - rożne modele u sąsiadów) za każdym razem gdy wyszukujesz nawet pojedyncze częstotliwości to i tak Ci rozwali listę kanałów. Być może przez to że mamy teraz wspólną listę dla wszystkich.

Z tą różnicą że jeśli masz tuner i ustawisz sobie listy ulubione to nowe kanały musisz dodać do swojej listy sam. Z automatu wchodzą na listę główną.

Na tv niestety trzeba za każdym razem ustawiać listy kanałów. Taka przypadłość tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chris_1972 czy korzystasz tylko z tego routera, czy masz go podpięty do swojego własnego urządzenia? Sprawdź adresem 192.168.100.1, bo może jesteś w trybie BRIDGE? Jeśłi nie, to zrób reset, ale przytrzymując przycisk RESET przez około 30 sek. Po tym czasie modem wróci do momentu wyciągnięcia go z kartonika. Logowanie wtedy może trwać do 30 min, ale wszystko powinno wrócić do normy. Pozdrawiam

 

@michalx1974 tak na końcu listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja pytałem Ineę czy powróci TVP HD to odpowiedź była że nie - ze względu na słabą ofertę kanału w porównaniu co do opłaty dla nadawcy.

 

A info jakie otrzymałem od TVP to wychodziło że INEA nie jest zainteresowana tym kanałem.

 

Szanowny Panie,
Bardzo nam przykro, ale niestety nasz kanał znika z oferty telewizji INEA, pomimo naszych starań. Prosimy o maile
do swojego operatora, może nasz kanał będzie miał szanse na powrót za jakiś czas.
Pozdrawiam w imieniu redakcji TVP HD

 

Ja jeśli się nic nie zmieni w tym miesiącu dobiorę sobie moduł Polsatu z pakietem MINI HD (14.90 zł TVP HD, POLSAT JIM JAM, POLSAT ROMANS, POLSAT FOOD, C&I POLSAT, POLSAT VIASAT HISTORY, POLSAT VIASAT EXPLORER, POLSAT VIASAT NATURE, oraz dodatkowo przez 3 miesiące SUPERSTACJA, HISTORY CHANNEL oraz kilka innych. - w momencie zakupu pakietu 3 miesiące za 0zł.)

 

Ja już się nie spodziewam poprawy oferty :(

Chyba że zdarzy się jakiś cud :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam od około roku z modemu/routera CISCO EPC 3925. Zaraz po instalacji dostęp do panelu administratora był możliwy (192.168.0.1). Dziś ta operacja nie jest możliwa ("nie uzyskano połączenia z serwerem"). Czy dostęp do panelu administratora został zablokowany?

 

Faktycznie kiedyś można było dostać się do menu, ustawić sobie wifi. Potem pojawiły się głosy i pytania dlaczego, niektórzy płacą 5zł (?) za wifi, a reszta ma to za darmo. Od tego czasu poblokowali dostęp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...