Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Nieraz trzeba ustawić inny kraj, żeby to ustrojstwo zadziałało.

Jeszcze jedno. Piszesz, że sprawdzałeś przy pomocy kart z dekoderów. To nic nie da, bo karty w inei są parowane. Konkretna karta działa z konkretnym dekoderem lub modułem. Ważne, żeby nie pomieszać!

 

edit

a od kiedy masz tę kartę z modułem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się, bo mój moduł czekał 3 dni na kliknięcie kogoś z inei, żeby poznał kartę :)

Ale komunikat karta niepoprawna wskazuje raczej na problem z modułem a nie z telewizorem. TV rozpoznał moduł prawidłowo i wyświetlił komunikat pochodzący z modułu. Więc rozpoznawalnosć modułu przez TV jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat konkretnie brzmi: "Problem z kartą - sprawdź kartę".

Taki sam komunikat dostane z dekodera jeśli włożę np kartę odwrotnie, nie wiem czy ma to coś wspólnego. Ale jeśli tak, to sugerowało by to że moduł nie może odczytać danych z karty.

Co do parowania kart z urządzeniami, jesteś tego pewien??

Bo karta która była z modułem działa mi na dekoderze poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model odbiera DVB-T\C trzeba tylko odpowiednio ustawić rodzaj sygnału jaki ma być (Antena → Naziemne lub Antena → Kablowe) i bez modułu z kartą powinien wykryć wszystkie kanały które są w sieci ale dostęp będzie miał do TVP1, TVP2, TVN, Polsat, WTK, TV Wielkopolska, VOD Info, TVP Info Poznań, TVP1 HD, TVP2 HD, INEA - Info, TV Wielkopolska HD, TVN 7, TV4, TV6, TTV, TV Puls, INEA Instrukcje, Kino VOD Info, Polsat Sport News, TVP Historia, TVP Kultura, ATM Rozrywka, TVP Rozrywka, Eska TV, Polo TV, TV ASTA HD, Puls 2, TVP Polonia, moto.anonse.tv, dom.anonse.tv gdyż te kanały są niekodowane i nie wymagają modułu CAM oraz kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanko. Parę dni temu na dekoder wskoczył komunikat o zmianie wyświetlania pulpitu czy coś takiego, syn nacisnął ze nie i wszystko zostało po staremu. Można to jakoś teraz zmienić? Widziałem ten pasek nowy u sąsiada i podoba mi sie ..... :-) a nie wiem jak to zmienic. Pozdrawiam

 

@apollo, a można wiedzieć jaki masz dekoder? Czy to jakieś zmiany w oprogramowaniu? Jestem na wakacjach i nie mam obecnie dostępu do naszej kablówki.

Pytanie do INEA, co to za zmiana w dekoderze o której pisze apollo? Bo to chyba od Was powinna być jakaś informacja albo na Waszej www????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Son ja bym na Twoim miejscu wybrał się do biura obsługi i wymienił moduł CAM na inny. Komunikat wskazuje na to, że problem jest z kartą (może źle sparowana). Ten model telewizora powinien bez problemów działać z modułem CAM. Kartę i moduł powinieneś włożyć oczywiście przed włączeniem telewizora. Sprawdź też, czy przypadkiem nie jest włożona odwrotną stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeśli chodzi ci tylko o brak warunków technicznych, które są przeszkodą w odbiorze sygnału SAT, bo w innym przypadku nie ma czegoś takiego jak zakaz montowania anten. Jeżeli administrator zakazuje ci montażu anteny, to jedynie tylko wtedy jeżeli chcesz montować antenę na elewacji i ją zniszczysz przy tym montażu. Żadne aspekty estetyczne nie wchodzą w grę, ponieważ jest to nie zgodne z dyrektywą unijną. P.S. Powiedz im, że ograniczają ci wolność w wyborze mediów i idziesz z tym do sądu. Działą odrazu. Ponadto nasze prawo:

 

Te uchwały WM czy spółdzielni prawdopodobnie naruszają między innymi:

art. 54 Konstytucji RP w braku wolności do pozyskiwania informacji,

art. 49 traktatu Wspólnot Europejskich czyli zasadę swobodnego przepływu i odbioru usług na rynku wewnętrznym oraz programów radiowych i telewizyjnych we Wspólnocie Europejskiej. Również potwierdziła to Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego w sprawie anten satelitarnych z dnia 27 VI 2001 r. oraz w komunikacie z dnia 28 III 2006 r, że możliwość zainstalowania anteny powinna być w zasadzie przyznana każdej osobie, określając je jako tzw. "prawo do anteny". Zobacz wypowiedź Komisji Petycji Parlamentu Europejskiego z dnia 28 III 2006 r

art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (przez Polskę ratyfikowana w 1993 r), który zgodnie z interpretacją Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w wyroku z dnia 22 V 1990 r. (12726/87) stwierdził, że:

Art. 10 ma zastosowanie do "każdego" zarówno osób fizycznych jak i prawnych. Co więcej art. 10 ma zastosowanie nie tylko do treści informacji, lecz także do środków transmisji lub odbioru, ponieważ każde ograniczenie nałożone na środki przekazu jednocześnie ingeruje w prawo otrzymywania i przekazywania informacji.

Odbieranie programów telewizyjnych za pośrednictwem talerza lub innej anteny jest objęte prawem wyrażonym w pierwszych dwóch zdaniach art. 10 ust. 1 bez konieczności ustalania przyczyny i celu korzystania z tego prawa.

 

Ponadto zgodnie z art. 6 ust. 2 Traktatu UE który wyraźnie przewiduje, cytuję "Unia szanuje prawa podstawowe zagwarantowane w europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, podpisanej w Rzymie 4 XI 1950 r. oraz wynikające z tradycji konstytucyjnych wspólnych dla państw członkowskich, jako zasady ogólne prawa wspólnotowego". Komisja Parlamentu Europejskiego w komunikacie z dnia 28 III 2006 r. stwierdza, że niedopuszczalne są utrudnienia w podejmowaniu wolnego wyboru lub dyskryminacja względem alternatywnych środków korzystania z usług ani pośrednie ograniczania prawa użytkowników do korzystania z anteny satelitarnej i dlatego niedopuszczalne byłoby nałożenie na obywateli obowiązku odbierania programów telewizyjnych przez sieć telewizji kablowej a nie przez anteny satelitarne.

art. 684 kodeksu cywilnego RP co jest działaniem bezprawnym a zostało stwierdzone w wyroku z dnia 6 VI 2006 r. w sprawie odwołania Miasta Katowice przeciwko Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji Konsumentów (skrócony opis poniżej) w przypadku najemców (w wypadku gdy brak tzw. anteny zbiorczej w budynku). W tym orzeczeniu sprawa dotyczyła Gminy zarządzającej w zasobach komunalnych ale niewątpliwie można to również odnieść do spółdzielni czy Wspólnot Mieszkaniowych, jej współwłaścicieli (użytkowników wieczystych) posiłkując się:art. 238 i 268 k.c. w których użytkownik może zakładać w pomieszczeniach nowe urządzenia w takich granicach jak najemca.

art. 3 ust. 1 ustawy o własności lokali z dnia 24.06.1994 r w razie wyodrębnienia własności lokalu, właścicielowi przysługuje udział w nieruchomości wspólnej jako prawo związane z własnością lokalu. Właściciel lokalu w budynku ma prawo do bezpośredniego korzystania z nieruchomości wspólnej, w tym z dachu. A zatem chodzi o realizację skutecznego tylko między współwłaścicielami uprawnienia do współposiadania i korzystania z rzeczy wspólnej. Ewentualna uchwała dotycząca części wspólnych zmieniająca sposób korzystania tak, że uniemożliwia w ogóle korzystanie z tej rzeczy nie daje się pogodzić z art. 3 ust. 1 ustawy o własności lokali i stanowi realne naruszenie interesu współwłaściciela. A pondto jeszcze innymi przepisami prawa jak:

art. 12 ust.1 ustawy o własności lokali z 1994 r, że właściciel lokalu ma prawo do współkorzystania z nieruchomości wspólnej zgodnie z jej przeznaczeniem. Np. dach budynku bez wątpienia należy do nieruchomości wspólnej, stosownie do art. 3 ust. 2 ustawy o własności lokali. Nie można też uznać, iż instalowanie masztów antenowych na dachach budynków jest sprzeczne z przeznaczeniem tej części budynku. Zazwyczaj bowiem tego rodzaju urządzenia są instalowane na dachach budynków ze względu na możliwość uzyskania lepszych warunków odbioru lub nadawania sygnału radiowego czy TV co jest faktem oczywistym, a potwierdza również "prawo zwyczajowe" od kiedy zaistniała telewizja,

art. 13 ust. 1 ustawy o własności lokali o korzystaniu z nieruchomości wspólnej w sposób nie utrudniający korzystania przez innych współwłaścicieli. Korzystanie przez właściciela z nieruchomości wspólnej należy oceniać w świetle kryterium korzystania z niej zgodnie z jej przeznaczeniem a co za tym idzie zwiększeniu użyteczności odrębnych lokali mieszkalnych przez wykorzystanie wygód i ułatwień które daje to co pozostaje we współwłasności (SN 5.01.1981 r., III CRN 263/80, CSN 81/6/118, OSP 81/7-8/136). Zarząd wspólnoty czy SM musi udowodnić fakt, że korzystanie z części wspólnych nieruchomości np. dachu przez jednego ze współwłaścicieli (np. poprzez zainstalowanie na nim anteny) nie daje się pogodzić z korzystaniem z dachu przez pozostałych współwłaścicieli. A niewątpliwym ułatwieniem i zwiększeniem użyteczności lokalu danego współwłaściciela byłoby zamontowanie masztu antenowego z anteną od odbioru TV czy internetu,

art. 14 ust. 2 tejże ustawy, że na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się w szczególności opłaty za dostawę energii elektrycznej i cieplnej, gazu i wody w części dotyczącej nieruchomości wspólnej oraz opłaty za antenę zbiorczą i windę. Na ten artykuł można się powołać gdy w budynku nie ma instalacji anteny zbiorczej także również wtedy gdy jest tylko telewizja kablowa.

 

Tylko pamiętaj że my to wiemy, ale nie każdy musi. Jedynie się nie zgodzę w sytuacji głównie gdzie jest zabytkowa kamienica i przechodzi renowację elewacji, mogą także wystąpić problemy z administracją. Zresztą u mnie była termomodernizacja bloku i ja anteną mam na dachu zamontowaną (mam zgodę na piśmie). Teraz mogą tylko zamontować antenę Ci którzy mogą skorzystać z balustrady balkonu - w innym przypadku niestety nie (utrata gwarancji przez SM).

 

Sytuacja zmieniła się dopiero chyba w tym roku i to przy nowych blokach - muszą mieć możliwość zamontowania anteny bez względu na którą stronę wychodzą okna (na dachu budynku).

 

Może trzeba w menu zmienić kraj na inny, ktoś tak kiedyś tu pisał.

 

Tak zmień na SZWECJĘ lub NIEMCY - musi pójść. Przy automatycznym strojeniu wybierz opcję analogowe + cyfrowe. Musi pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja zmieniła się dopiero chyba w tym roku i to przy nowych blokach - muszą mieć możliwość zamontowania anteny bez względu na którą stronę wychodzą okna (na dachu budynku).

Zmiana jest taka, że już na etapie budowy np. deweloper musi zapewnić dostęp do wszystkich rodzajów mediów, czyli SAT (i tu musi byc dostep do dwóch pozycji SAT), podłączenie do TV kablowej (światłowód), DVB-T itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do WAS pytanie , jaka rozdzielczosc ustawic w dekoderze ADB , 720p czy 1080i ? z ktora adb lepiej sobie radzi ? adbowski dekoder jest jak sami wiecie dosc chimeryczny i to pytanie jak sadze nie jest bezsensowne

ps domyslnie chyba ustawione jest 720p

ta kwestia juz chyba kiedys byla na forum poruszana ale wybaczcie nie chce mi sie sledzic wszystkich wątkow bo jest tego sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie blokuje i po przekroczeniu limitu danych, który masz w abonamencie za każde dodatkowe mb nalicza Ci opłaty :( nie ma tzw. lejka jaki występuje u operatorów GSM czyli po przekroczeniu pakietu operator obniża prędkość transmisji ale nie nalicza dodatkowych opłat.

Wysyłka i odbiór danych nalicza się osobno i sumuje, tak więc korzystając z internetu mobilnego w INEI trzeba uważać na dodatkowe koszty związane z transmisją powyżej ustalonych pakietów danych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś konkretnego Ci powiedzieli?

 

Ja już jestem rozczarowany ofertą Inei. Teraz mając Standard HD już nic dobrego nie ujrzysz, jedynie SUPER HD.

W kryzysie nam zafundowała taką "podwyżkę" zmniejszając cenę. Która i tak jest za droga.

 

Ja zrobiłem dzisiaj porównanie z CP (69.90 zł) i powiem że INEA (79.90 zł) wypada słabo przy swojej cenie.

Brakuje kilku kanałów z nc+ ale za to jest dużo więcej innych także ciekawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...