Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

nic nie rozumiem co napisałeś, najpierw, że nie ma wifi, potem że jest. masz swój router podpięty do modemu inea? jeżeli tak, to musisz zmienić w ustawieniach adres MAC na ten z routera - w ustawieniach inei, lub sklonować ten z twojego kompa - tak, żeby router "udawał" twój komputer. chyba, że masz model z wifi od inei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEA

Dzisiaj będąc w M1 moja córcia wzięła do ręki Waszą ulotkę (taka rozkładana z listą kanałów) zaciekawiło mnie jedno hasło: specjalna promocja dla lojalnych abonentów! Zapytaj o szczegóły .....

W związku z tym, że już wkrótce moja umowa terminowa zbliża się ku końcowi, mogę prosić o wyjaśnienie na czym polega ta promocja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacroza

Zobaczymy co na to odpowie nasza INEA ? Wiem, ze nie ma co liczyć na cuda, no ale ciekawi mnie odpowiedź. Powiem krótko ja mniej więcej wiem co napiszą i ciekawe czy się to sprawdzi. Podejrzewam, że odp będzie następująca. Biorąc paki oszczędzamy na każdej usłudzie i jest to bardzo atrakcyjna oferta, hahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do osób posiadają podłączenie ze światłowodu i modem GPON oraz router 8level wrt-150; opcja netu 250. Po skrętce, bezpośrednio z pierwszego portu GPON - osiągi zadawalające; w zależności -jak to napisano w regulaminie - mi.in. od pogody:) - wg granicach 100-235Mb. Ale już ta sama skrętka wpięta w którykolwiek port LAN routera - max 12-14 Mb, to samo po Wi-Fi. Oczywiście wtedy router podpięty do GPON "po bożemu". Reset do ustawień fabrycznych routera nic nie pomaga. Macie jakieś pomysły, coś robię/ustawiam/podpinam nie tak jak powinienem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LoLaS

 

Ten router w wersji AWRT czyli z modemem ADSL podłączony do neozdrady 10mbit (w praktyce nieco ponad 8mbit) już wymięka. Zasoby CPU przy wspomnianej prędkości podczas ściągania są zużyte w przedziale 60-80%. Te woje 12-14 Mbit oznaczałoby, że zamknąłeś budzik.

 

Co za [beep] w Inei odpowiada za dobór sprzętu do tego łącza? Czy wy doprawdy macie swoich klientów za kompletnych idiotów?

 

Do 250 potrzebny jest mocny router z sprzętowym NAT'em coś na wzór Tp-link'ów WDR 3600/4300.

 

P.S. Od biedy wgraj najnowszy firmware: http://8level.pl/index.php?option=com_c ... ws&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do osób posiadają podłączenie ze światłowodu i modem GPON oraz router 8level wrt-150; opcja netu 250. Po skrętce, bezpośrednio z pierwszego portu GPON - osiągi zadawalające; w zależności -jak to napisano w regulaminie - mi.in. od pogody:) - wg granicach 100-235Mb. Ale już ta sama skrętka wpięta w którykolwiek port LAN routera - max 12-14 Mb, to samo po Wi-Fi. Oczywiście wtedy router podpięty do GPON "po bożemu". Reset do ustawień fabrycznych routera nic nie pomaga. Macie jakieś pomysły, coś robię/ustawiam/podpinam nie tak jak powinienem?

 

Mam tak samo jak Ty. Czyli bezpośrednio do GPON jedzie do około 200 Mb, a w teście inea nawet 280 Mb :P Ale po routerze od nic takim jak twój Lan max 80 Mb w porywach więcej. Po wifi max 30-40 Mb/s. Ale tak to jest jak daje się taki sprzęt do 250 Mb, który ma ograniczenia do 100 Mb/s. Myślec, że ten ruter nie jest najwyższych lotów ale i tak powinieneś mieć troch lepsze rezultaty. Może wymiana na inny egzemplarz, pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do osób posiadają podłączenie ze światłowodu i modem GPON oraz router 8level wrt-150; opcja netu 250. Po skrętce, bezpośrednio z pierwszego portu GPON - osiągi zadawalające; w zależności -jak to napisano w regulaminie - mi.in. od pogody:) - wg granicach 100-235Mb. Ale już ta sama skrętka wpięta w którykolwiek port LAN routera - max 12-14 Mb, to samo po Wi-Fi. Oczywiście wtedy router podpięty do GPON "po bożemu". Reset do ustawień fabrycznych routera nic nie pomaga. Macie jakieś pomysły, coś robię/ustawiam/podpinam nie tak jak powinienem?

 

Mam tak samo jak Ty. Czyli bezpośrednio do GPON jedzie do około 200 Mb, a w teście inea nawet 280 Mb :P Ale po routerze od nic takim jak twój Lan max 80 Mb w porywach więcej. Po wifi max 30-40 Mb/s. Ale tak to jest jak daje się taki sprzęt do 250 Mb, który ma ograniczenia do 100 Mb/s. Myślec, że ten ruter nie jest najwyższych lotów ale i tak powinieneś mieć troch lepsze rezultaty. Może wymiana na inny egzemplarz, pomoże.

 

Ok. Spróbuję tymczasem wymienić router, zaś dla informacji podaję, że na infolini poinformowali mnie, że mogę pod koniec miesiąca pytać o nowe typy(?) routerów - przystosowane do 250Mb. Będzie można wymienić na śmigające - zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...