Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie!!!! po wielkich bojach z INEĄ wmówili mi że 250 może chodzić jak 50tka i oni nie odpowiadają za zewnętrzne serwery!!!!

Technik porobił "niby" pomiary na zasadzie sprawdzenia prędkości połączenia z serwerem Inei. Wyglądało to tak, że ściągał plik testowy test.inea.pl i wyszło mu że prędkość nie przekracza 5megabajtów na sek czyli około 40megabitów. no to odpalił następne ściaganie i tak 6 równoległych pobrań dało mu sumaryczną prędkość powiedzmy te 240... tylko że to jest prędkośc z serwera inei ale prędkośc juz do internetu to max 50-tka i wmawiają że tak ma być i tak jest dobrze!!!

żenada!!!! nie bierzcie 250-tki!!! to jest kpina!!!! ręce opadają... i po ponownym telefonie i próbie złożenia reklamacji postraszono mnie że technicy sprawdzili i jest wszystko w porządku u mnie a za kolejne NIEUZASADNIONE wezwanie ekipy technicznej będę musiał za to zapłacić!!!!

KOMUNO WRÓĆ!!!! INEA - czyli jak zrobić z klienta idiotę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Wpadłem w tym temacie na pojedyncze posty o problemach z dekoderami ADB, ale były one dość stare i nie wiem, czy nadal występują problemy z tymi dekoderami.

Dokładnie chodzi mi o dekoder ADB 5810CDX. Problem jaki się objawia, to często po naciśnięciu np. zmiany kanału, włącza się telegazeta lub jeszcze coś innego - dekoder reaguje całkowicie inaczej, niż nadusi się przycisk na pilocie. Kolejny problem jaki zaobserwowałem, to przy ustawianiu własnej listy kanałów, dekoder samoczynnie mi się wyłączał.

Dekoder został już mi raz wymieniony i nadal to samo. Co ciekawe, jak poszedłem do ich punktu, to u nich takie rzeczy się nie działy pod ich TV - klikałem wszystko po pilocie i wszystko było OK. Czy może być tak, że ten dekoder gryzie się z moim telewizorem? Mój TV to Panasonic TX-P42G30E.

Czy ktoś miał identyczne problemy? Jest jakieś rozwiązanie na to?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalx1974

Widzisz to nie tak do końca, na modułach CAM tworzenie własnej listy kanałów jest bardzo uciążliwe. Wiem, że to nie jest wina modułu ale tv ale mimo wszystko niektórzy zapewnie wolą zostawić porządek kanałów robiony przez INEĘ

 

 

Tak? To powiedz mi jak w tym dekoderze PVR ADB to się robi.

 

Nie mów, że nie możesz sobie z tym poradzić? Jest to dość czasochłonne ale można bez problemu na tym dekoderze utworzyć wiele list ulubionych

 

Dzięki @andi za przypomnienie, zapomniałem o modułach. Z nimi faktycznie jest czasami problem, ale z dekoderami trochę pracy i jest to do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!! po wielkich bojach z INEĄ wmówili mi że 250 może chodzić jak 50tka i oni nie odpowiadają za zewnętrzne serwery!!!!

Technik porobił "niby" pomiary na zasadzie sprawdzenia prędkości połączenia z serwerem Inei. Wyglądało to tak, że ściągał plik testowy test.inea.pl i wyszło mu że prędkość nie przekracza 5megabajtów na sek czyli około 40megabitów. no to odpalił następne ściaganie i tak 6 równoległych pobrań dało mu sumaryczną prędkość powiedzmy te 240... tylko że to jest prędkośc z serwera inei ale prędkośc juz do internetu to max 50-tka i wmawiają że tak ma być i tak jest dobrze!!!

żenada!!!! nie bierzcie 250-tki!!! to jest kpina!!!! ręce opadają... i po ponownym telefonie i próbie złożenia reklamacji postraszono mnie że technicy sprawdzili i jest wszystko w porządku u mnie a za kolejne NIEUZASADNIONE wezwanie ekipy technicznej będę musiał za to zapłacić!!!!

KOMUNO WRÓĆ!!!! INEA - czyli jak zrobić z klienta idiotę!!!

 

1. test.inea.pl też wchodzi w skład internetu.

2. "Max 50 do internetu" czyli dokąd? Bo np. na youtube na bank nie dostaniesz tych 250. Ba, nawet 100.

3. To, że Inea testuje test.inea.pl to naturalne, ten serwer wchodzi w skład ich sieci. Nie mają przecież wpływu na to z jaką szybkością będziesz mógł ściągać z powiedzmy szwedzkiego serwera. Oczywiście jest też kwestia łączy ze światem (@INEA: eboa -> statystyki łącz -> CZY TO ZACZNIE DZIAŁAĆ W TYM TYSIĄCLECIU?!)...

4. Masz dostęp do łącza bez gwarancji prędkości. Zresztą nawet w przypadku łącz z gwarancjami masz gwarancję na prędkość tylko wewnątrz sieci operatora.

5. Odpal jakiegoś dobrego torrenta. Powiedzmy jakieś dystrybucji linuksowej na dvd (kilka giga). Powinny ci wyjść realne prędkości.

6. Pamiętaj: serwery z którymi się łączysz mogą nie mieć jakiś super prędkości. Jak serwer ma 100 mbit/s uploadu to raczej nie przydzieli wszystkiego akurat na ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Pamiętaj: serwery z którymi się łączysz mogą nie mieć jakiś super prędkości. Jak serwer ma 100 mbit/s uploadu to raczej nie przydzieli wszystkiego akurat na ciebie.

zgadza sie!

czy myślisz ze testowałem to tylko na jednym serwerze?

nawet poświęciłęm parę złotych na dostęp premium do kilku serwerów!

i rozpocząłem równoległe sciąganie z kilku na raz...

wychodzi na to że do netu prędkośc mam ograniczoną do około 5MB/s

wygląda to tak że na jednym przykładowo serwerze płatnym (dostęp premium) mogę osiągnąc powiedzmy prędkośc 5MB/s w kilku równoległych downlodach tak? odpalam download z następnego (całkiem innego) płatnego serwera (dostęp premium) i przy równoległym ściaganiu z serwera X (V-max =5MB/s) następny serwer otrzymuje juz tylko około 2,5MB/s i pierwszy serwer zwalnia również do 2,5 MB/s!!!

nie wmawiajcie mi że to jest normalne... jak inaczej miałbym wykorzystać prędkośc łącza????

i ile równoległych downloadów bym nie zrobił zawsze suma z róznych serwerów wynosi w przybliżeniu 5MB/s!!!!! odpalając następny poprzedniu zwalnia!!!! tak trudno to pojąć???? nie interesuje mine prędkość do serwera inei bo z niego nie korzystam!!!! no chyba ze jestescie w stanie zgrac cały internet na swoje serwery... bo już nie wiem jak z wami gadać...

 

Nawet speedtest z dobrego serwera przy 100mbit pokazuje o 20mega za mało, weź to pod uwagę, może faktycznie sprawdź torrentem.

 

20mega za mało??? no nie żartuj... a ponad 200 mega za mało??? ale wg inei ona za zewnętrzne serwery nie odpowiada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!!!! po wielkich bojach z INEĄ wmówili mi że 250 może chodzić jak 50tka i oni nie odpowiadają za zewnętrzne serwery!!!!

Technik porobił "niby" pomiary na zasadzie sprawdzenia prędkości połączenia z serwerem Inei. Wyglądało to tak, że ściągał plik testowy test.inea.pl i wyszło mu że prędkość nie przekracza 5megabajtów na sek czyli około 40megabitów. no to odpalił następne ściaganie i tak 6 równoległych pobrań dało mu sumaryczną prędkość powiedzmy te 240... tylko że to jest prędkośc z serwera inei ale prędkośc juz do internetu to max 50-tka i wmawiają że tak ma być i tak jest dobrze!!!

żenada!!!! nie bierzcie 250-tki!!! to jest kpina!!!! ręce opadają... i po ponownym telefonie i próbie złożenia reklamacji postraszono mnie że technicy sprawdzili i jest wszystko w porządku u mnie a za kolejne NIEUZASADNIONE wezwanie ekipy technicznej będę musiał za to zapłacić!!!!

KOMUNO WRÓĆ!!!! INEA - czyli jak zrobić z klienta idiotę!!!

 

Generalnie odpowiedź cryfleuret wyczerpuje temat i wypada się pod nią podpisać.

Jest jeszcze kwestia - korzystasz z kabla czy bezprzewodowo? Bo maksymalną prędkość można uzyskać jedynie kablowo i zapewne tak też testował ją technik.

Natomiast jeśli podrzucisz na PW lokalizację świadczonej usługi to zweryfikujemy jeszcze raz problem.

 

Kasy w piątek będą normalnie otwarte, czy niezapowiedziany wcześniej długi weekend ?

 

Będą czynne standardowo, jak w dzień roboczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN 24 HD prawdopodobnie w czerwcu po 1 kanale dodają skandal a gdzie MGM ,FOX, FOX Live , HISTORY , Superstacja

 

Daleko idące wnioski. Co do wymienionych kanałów powtórzymy odpowiedź - jak będzie coś wiadomo w ich temacie to damy znać.

 

Witam wszystkich,

Wpadłem w tym temacie na pojedyncze posty o problemach z dekoderami ADB, ale były one dość stare i nie wiem, czy nadal występują problemy z tymi dekoderami.

Dokładnie chodzi mi o dekoder ADB 5810CDX. Problem jaki się objawia, to często po naciśnięciu np. zmiany kanału, włącza się telegazeta lub jeszcze coś innego - dekoder reaguje całkowicie inaczej, niż nadusi się przycisk na pilocie. Kolejny problem jaki zaobserwowałem, to przy ustawianiu własnej listy kanałów, dekoder samoczynnie mi się wyłączał.

Dekoder został już mi raz wymieniony i nadal to samo. Co ciekawe, jak poszedłem do ich punktu, to u nich takie rzeczy się nie działy pod ich TV - klikałem wszystko po pilocie i wszystko było OK. Czy może być tak, że ten dekoder gryzie się z moim telewizorem? Mój TV to Panasonic TX-P42G30E.

Czy ktoś miał identyczne problemy? Jest jakieś rozwiązanie na to?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Istnieje szansa, że to kwestia telewizora. Możliwe, że pomogłaby tu wymiana na dekoder Intek. Podaj proszę na PW adres świadczonej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie co sie dzieje z tym programem NEXT MUSIC + HD bo jak już wcześniej pisali forumowicze nie da się go oglądać . Czy będzie w końcu ok, ponieważ jak złożyłem reklamację to technik zadzwonił do mnie i powiedział ze nic nie zrobią bo tak jest i koniec . Ja wiem że to jeden program ale przecież My płacimy za całość jako pakiet i domagam się informacji co Inea zamierza zrobić z NEXT MUSIC + HD ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę niezwykle przykrą dla mnie sytuację.

W moim domku dość niespodziewanie się pojawił nowy tv. No to myślimy "Po co dekoder? Bierzemy CAM!".

Fajnie? No niezbyt. Tak się składa, że względnie niedawno podpisaliśmy lojalkę, która zakłada między innymi że mamy pakiet z dekoderem pvr. Efekt? Zmienić na CAM możemy najwcześniej gdzieś w 2015 roku. Tak, w 2015 roku...

Dodatkowy TV w ramach multiroomu może mieć cam, a podstawowy już nie z powodu umowy. Słów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fajną" kablówkę macie w tym Poznaniu często czytam wasz dział i jestem zdumiony,że są na rynku obecni tak fatalni operatorzy.Problemy o których piszecie w mojej sieci są po prostu nie do pomyślenia.Pokażcie swojemu aroganckiemu operatorowi,że to wy go utrzymujecie a nie odwrotnie.Skoro płacicie takie kosmiczne pieniądze,wymagajcie usług na właściwym poziomie nikt wam łaski nie robi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę niezwykle przykrą dla mnie sytuację.

W moim domku dość niespodziewanie się pojawił nowy tv. No to myślimy "Po co dekoder? Bierzemy CAM!".

Fajnie? No niezbyt. Tak się składa, że względnie niedawno podpisaliśmy lojalkę, która zakłada między innymi że mamy pakiet z dekoderem pvr. Efekt? Zmienić na CAM możemy najwcześniej gdzieś w 2015 roku. Tak, w 2015 roku...

Dodatkowy TV w ramach multiroomu może mieć cam, a podstawowy już nie z powodu umowy. Słów brak.

 

#cryfleuret

Wiem, że pewnie to rozwiązanie Cię w pełni nie usatysfakcjonuje ale dobierz sobie 2 multirooma (co prawda to dodatkowe 9,90 zł) ale wtedy wyciągasz pudło chowasz dekoder i masz dwa CAM-y w domu :)

Prawdą jest, że INEA jest mało elastyczna w podejściu do KLIENTA (z którego przecież się utrzymuje)

 

"Fajną" kablówkę macie w tym Poznaniu często czytam wasz dział i jestem zdumiony,że są na rynku obecni tak fatalni operatorzy.Problemy o których piszecie w mojej sieci są po prostu nie do pomyślenia.Pokażcie swojemu aroganckiemu operatorowi,że to wy go utrzymujecie a nie odwrotnie.Skoro płacicie takie kosmiczne pieniądze,wymagajcie usług na właściwym poziomie nikt wam łaski nie robi. :wink:

 

Nic dodać, nic ująć. Po prostu brakuje konkurencji z prawdziwego zdarzenia !!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę niezwykle przykrą dla mnie sytuację.

W moim domku dość niespodziewanie się pojawił nowy tv. No to myślimy "Po co dekoder? Bierzemy CAM!".

Fajnie? No niezbyt. Tak się składa, że względnie niedawno podpisaliśmy lojalkę, która zakłada między innymi że mamy pakiet z dekoderem pvr. Efekt? Zmienić na CAM możemy najwcześniej gdzieś w 2015 roku. Tak, w 2015 roku...

Dodatkowy TV w ramach multiroomu może mieć cam, a podstawowy już nie z powodu umowy. Słów brak.

 

Oferując pakiet PVR oferujemy możliwość nagrywania kanałów. Moduł CAM takiej opcji nie posiada. Tym samym wymieniając dekoder PVR na moduł CAM nie moglibyśmy realizować usługi, którą zobowiązujemy się zapewniać. Może i takie wytłumaczenie brzmi banalnie, ale tak samo jak Abonenci, tak i my musimy wywiązywać się z podjętych w umowie zobowiązań i stąd takie stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto moja 250-tka gdzie inea twierdzi że jest wszytsko ok:

2739370198.png

61813962

61814021

61814078

61814126

2739391473.png

2739393647.png

impnhgkmfb

dnpnhgkmfb

knpnhgkmfb

 

próbowałem też na innych stronach ale tam nie ma możliwości udostępniania wyników... a nie chce mi sie robić kopiuj wklej... tym bardziej żenujących wyników rzędu 20Mb/s czy 30Mb/s...

faktem jest natomiast że najlepsze wyniki mi wychodzą na multimedia polska bo tam rząd wielkości to około 80Mb/s ale czy tak powinna wyglądać 250-tka???? tym bardziej że któryś kolega sie chwalił że jemu testy na 100-tce wychodzą 95Mb/s a innemu tez na setce 80Mb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA.pl , rozumiem że możesz odpowiedzieć na problem cryfleuret a jak ktoś zadaje pytanie na temat programu w Waszej kablówce to nie możesz odpowiedzieć . Ja nie chce odpowiedzi że to nie Wasza wina tylko chce dowiedzieć się kiedy rozwiążecie problem . Czy tak ciężko załatwić taka sprawę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEApl

Tyle, że ja mam teraz tv z możliwością nagrywania programów. Więc wisi mi ta funkcjonalność w przypadku dekodera. Dodatkowo dekoder pvr jest potwornie wolny, to dodatkowy pilot, brakuje możliwości manipulacji listy programów, tej normalnej, a nie ulubionych (+oczywiście nie można tego zrobić na kompie). Ten dekoder to katorga. Już zdzierżyłbym go przez ten czas od biedy gdyby przynajmniej działał szybko...

Zresztą umowa jest nieelastyczna i tyle. De facto dopłacam za dekoder pvr. Jak dla mnie mógłbym nawet ciągle dopłacać do tego pvr pomimo używania cama, ale umowa najwyraźniej nie przewiduje tego. Powtórzę: zero elastyczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...