Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

 

Jeśli chodzi o sam Oszczędny HD to od dziś jest niższa cena - 24,90zł.

 

 

Czyli jak to rozumieć? To jest nowa cena pakietu czy tylko jakaś promocja? Jeśli to jest nowa cena pakietu, jak to się będzie miało do reszty pakietów??

 

Ja w tej chwili na rachunku mam 4 pozycje abonamentu.

 

Abonament TV HD 5.00 zł.

Abonament TV OPERATOR 34.80 zł.

Abonament TV OPERATOR LOKALNY 15.10 zł.

Abonament TV INEA MAX 39.90 zł.

 

Co do tych 5 zł to bardziej rozumiem że to jest forma dzierżawy dekodera, niż abonamentu skoro wszystkie pakiety (w nowej oferowanej formie) są HD?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA, wytłumacz proszę, dlaczego zamiast 4-paku Super HD PVRi CANAL+ PLATINUM, Internet do 250 Mb/s, Diamentowa 10 000 min, Internet mobilny 0.5 GB za 199.90 zł. nie mogę, nawet za tą samą cenę, otrzymać tego bez telefonu stacjonarnego. Po jaką [beep] musi w tym być telefon stacjonarny. Przecież dla Was korzystniejsza powinna być sprzedaż (za tą samą cenę) 3 usług w cenie 4-ech. Jeśli w tym jest jakaś logika, to nie wstydź się jej ujawnić.

Pozdrawiam.

Człowieku sam się lepiej ogarnij. Jak Ci niepotrzebny ten telefon stacjonarny to go PO PROSTU NIE UŻYWAJ. :crazy:

 

Mi też oferowali 4-pak zamiast 2-paka i wychodziło 13 zł drożej za PVR + Internet mobilny + Telefon. Podziękowałem, ale jakbym chciał mieć PVR to oferta nie byłaby taka zła, nawet gdybym nie korzystał z internetu / telefonu.

 

Tobie się chyba wydaje, że bez tego telefonu usługa byłaby tańsza o jakieś 60 zł. Ta taryfa diamentowa to są po prostu minuty na sieci stacjonarne (dla operatorów tanie jak barszcz). Więc koszt takiej usługi z ich strony to nie jest nawet 10 zł. To tak jakby Ci dawali w polsacie dekoder za 0 zł a Ty byś krzyczał że nie chcesz tego dekodera bo masz swój.

 

W tych 4-pakach praktycznie dodają ten telefon jako gratis i nie wiem co to komu przeszkadza, zwłaszcza, że wcale nie trzeba tego podłączać / z tego korzystać. Oni patrzą perspektywicznie - jak dadzą Ci ten telefon teraz za pół darmo to może już się do niego przyzwyczaisz i zostanie na stałe - albo zaczniesz dzwonić na komórki i też zarobią. Cena 4-paku przez to wcale drastycznie nie wzrasta (za sam PVR niektórzy nadawcy liczą sobie 20 zł miesięcznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci niepotrzebny ten telefon stacjonarny to go PO PROSTU NIE UŻYWAJ. :crazy:

 

Ty chyba nie bardzo rozumiesz o co chodzi. W 4-paku Telefon (numer) zawsze musisz wziąć. Nic nie ma za darmo. W tym jest oczywiście ukryty koszt jego abonamentu. Nie widzisz nonsensu w tym, że bierzesz coś czego nie potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie widzę nonsensu. Koszt tego telefonu dla Inei jest śmiesznie niski w porównaniu do reszty pakietu. Poza tym dają ten telefon praktycznie za darmo. Więc jak każdy racjonalnie myślący klient mam to gdzieś, o ile ktoś nie każe mi do tego dokupić aparatu np. za 100 zł. Z tego co rozumiem, przymusu nie ma.

 

Jak robię zakupy w Piotrze i Pawle idę z własną siatką, ale nie domagam się rabatu za to, że nie korzystam z darmowych torebek foliowych.

 

W tym przypadku powiedzmy, że średni koszt tego bieda telefonu dla Inei to 5 zł miesięcznie od abonenta. Myślisz, że jakby tego nie było w abonamencie to byś płacił 195? Nie. Bo marketingowiec od ceny i tak ustaliłby cenę na poziomie psychologicznym - 199 zł. Ten telefon to jest tak śmieszny koszt w porównaniu do reszty, że jakby całość kosztowała 199 zł bez tego telefonu to nikt by się nie czepiał, że to jest zła cena. Cały ten 4-pak jest na tyle atrakcyjnie wyceniony w stosunku do 2-paka z C+ (dycha różnicy), że już sam PVR jest wart dodatkowych pieniędzy.

 

No właśnie - a co z klientami którzy nie chcą PVR? Chcą telefon, chcą internet, ale nie chcą PVR bo prąd żre. Czemu wielka zła Inea ich do czegoś zmusza? Do tego wcale bym się nie zdziwił gdyby koszt PVR był dla Inea większy, niż koszt telefonu.

 

Po prostu zrozum, że jeżeli w TP telefon kosztuje 50 zł to nie znaczy, że tutaj masz 50 zł ukryte w abonamencie. To są minuty TYLKO na stacjonarne. To jest dla Inei tanie jak barszcz, zwłaszcza, że większość osób nawet z tego nie skorzysta, a ci którzy będą korzystali z telefonu i tak część minut wydzwonią na komórki i pozwolą Inei zarobić. Jakby 4-pak kosztował 40 zł więcej od 2paka miałbyś powody do wściekłości, ale tak nie jest więc nie doszukuj się wszędzie spisku.

 

Z drugiej strony na pewno wiele osób interpretuje to podobnie jak Ty. Może trzeba było oferować ten 3-PAK za 199 i proponować telefon stacjonarny za jakąś śmieszną opłatę (SUPER EKSTRA MEGA PROMOCJA - 2 PLN miesięcznie ;) ) - w ten sposób klienci nie mieliby poczucia, że płacą za coś czego nie potrzebują, a i tak sporo osób by się zdecydowało na telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janku, nie doszukuję się w tym spisku, ani nie jestem wściekły. Ale ja nie chcę telefonu stacjonarnego i tyle. Mam bezpłatny telefon stacjonarny i wciskanie mi następnego uważam za bezczelność i głupotę. Ja jestem skłonny zapłacić za np. 3-pak, tyle co za 4-pak, ale chcę np, skorzystać także z tańszego (tak jak dla 4-paka) multiroomu. I tak tłumaczyłem Pani w Biurze Obsługi. Mam już 3 usługi (poza stacjonarnym) ale to nie wystarcza aby taki multiroom otrzymać. Nie zgadzam się na fikcję i na głupotę, do której mam się dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu inea nie wprowadzi satelity bysmy mogli odbierac kanaly fta i problem z czestotliwosciami by znikł.

 

Problem by nie znikł bo wszystko by zależało czy można by było samemu dodawać kanały do listy!! Jeżeli lista by była sztywno dodawana przez operatora to nic by się nie dało dodać.

 

Jeśli chodzi o ilość to jeszcze miejsce jest na nowe kanały, zostało zwolnionych kilka częstotliwości analogowych. Z moich obserwacji na tę chwilę jeszcze chyba dwie by mogły być uruchomione (jedna na pewno - bo już była) więc na kilka kanałów HD lub kilkanaście kanałów SD miejsce jest. Zresztą na niektórych częstotliwościach można by jeszcze po jednym lub dwa kanały dodać. Niektóre częstotliwości nadawane jest po 13 kanały, a niektóre kilka. Wiadomo że jeśli poupychali by więcej to jakość była by gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu inea nie wprowadzi satelity bysmy mogli odbierac kanaly fta i problem z czestotliwosciami by znikł.

 

Problem by nie znikł bo wszystko by zależało czy można by było samemu dodawać kanały do listy!! Jeżeli lista by była sztywno dodawana przez operatora to nic by się nie dało dodać.

 

Jeśli chodzi o ilość to jeszcze miejsce jest na nowe kanały, zostało zwolnionych kilka częstotliwości analogowych. Z moich obserwacji na tę chwilę jeszcze chyba dwie by mogły być uruchomione (jedna na pewno - bo już była) więc na kilka kanałów HD lub kilkanaście kanałów SD miejsce jest. Zresztą na niektórych częstotliwościach można by jeszcze po jednym lub dwa kanały dodać. Niektóre częstotliwości nadawane jest po 13 kanały, a niektóre kilka. Wiadomo że jeśli poupychali by więcej to jakość była by gorsza.

 

Wolnych częstotliwości jest kilkanaście (S-30, S-31, S-32, K-27, K-33, K-34, K-35, K-36 i S-01 do S-08) i oczywiście parę miejsc w obecnych częstotliwościach. Czyli na luzaka ponad 100 programów jeszcze się zmieści licząc że na jeden upniemy 8 programów i bez potrzeby wyłączania analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-27 jest wolny dla posiadaczy magnetowidów które musiały mieć w strojoną częstotliwość za pomocą pokrętła przy gnieździe antenowym. Pozostałe są wolne chyba że w danym regionie poznania jest emitowany jakiś program tak jak u ciebie na K-34 jest TELEWIZJA RELAX - ŚREM (u mnie nie ma).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...