Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

witam . czy to prawda ze inea ma zaprzestac oferowania internetu i tv na winogradach w pazdzierniku 2014 r ? kolega mnie poinformowal ( mieszkaniec osiedla zwyciestwa ) ze otrzymal reklamowke w skrzynce na listy w ktorej Winogradzka telewizja kablowa informuje iz od pazdziernika 2014 roku rozwiazuje umowe z inea jesli chodzi o udostepnianie inei swoich budynkow i w takim wypadku inea nie bedzie mogla oferowac swoich uslug .czy to jest prawda ? pozdrawiam i z gory dzieki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pazdziernika 2014 roku rozwiazuje umowe z inea jesli chodzi o udostepnianie inei swoich budynkow i w takim wypadku inea nie bedzie mogla oferowac swoich uslug

 

Napiszę jak to było kiedyś na początku jak powstawała KOMA i zaczynała na Grunwaldzie. Spółdzielnia Mieszkaniowa Grunwald nie wpuszczała po prostu na swoje budynki innych operatorów, a odbywało się to w sposób taki, że Spółdzielnia nowej firmie kazała malować całe klatki schodowe, wynajdowali specyfikacje rurek (peszli) itp. gdzie wszystko zaczynało przerastać finansowo nowego klienta, a Koma obecna Inea rosła w potęgę monopolistyczną. Spółdzielnia dostwała wtedy pieniążki za ilość gdniazdek jakie obsługiwała w czynszach. To dla Spółdzielni, a dla Ś.P. prezesa były inne profity:) Zakazać jako tako Spółdzielnie nie mogła, bo miałaby kłopoty za ograniczenia w dostępie. Poprostu sprytnie to obchodziła. Problem na Winogradach też jest znany i to nie mało. Inea właśnie ostatnio płakała jak, to ona została potraktowana, że bronią jej oferowania internetu w innych instalacjach (Spółdzielniach). Nie płacili od początku na Winogradach za prąd jaki zużywał ich sprzęt i Pan prezes Winograd ich odłączył. Tak więc przepis ma działać w tym przypadku w jedną stronę:) Natomiast na Piątkowie w ostatnim czasie kiedy Inea chciała wykupić East&West, a Pan K. właściciel nie zgodził się (choć wycena była na ponad 70mln), to zablokowało wejście na jakiś czas Inei na Piątkowo. Panowie M. i K. wpadli na pomysł, że można wykupić Inotel, a wtedy osiedle stoi otworem:) Generalnie chodziło o instalację na budynkach, bo w umowach jest, że można już robić modernizacje w ramach istniejącej sieci. (Inotel korzysta ze skrętki.) Wracając do Grunwaldu, to układ między Spółdzielnią, a Komą też był fajny, bo instalacje na budynkach szły z pieniążków Spółdzielni, czyli płacili za to lokatorzy, a przy popdpisywaniu umowy z operatorem, każdy klient płacił drugi raz za podłączenie:) To tylko parę przykładów zachowań Inei, a znam ich wiele więcej i o wiele bardziej pikantnych. Może kiedyś dostanę natchnienia i napiszę:) Tak więc nie bój się Inea znajdzie sposób na to, żeby dalej świadczyć usługi po 2014r. w Twoch rejonach:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zależałoby mi na technisacie. W ADB widzę, że wejście to wkręcany kabel koncentryczny. Obecnie w technisacie sd mam końcówkę z wtyczką. Idzie to łatwo zamienić? Wymiana kabla odpada, mam dużą odległość do gniazdka i kabel jest tak położony, że nie mogę go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostaniesz końcówkę do podłączenie - montaż trwa chwilkę. Zawsze możesz dokupić kawałek kabla w odpowiednie wtyczki. tak abyś mógł podłączyć kabelek. Ale nie jestem pewien czy przypadkiem jak dostaniesz ADB kabel jest już w komplecie.

 

Ale spróbuj się dowiedzieć gdzie mają TECHNISATA HD może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zależałoby mi na technisacie. W ADB widzę, że wejście to wkręcany kabel koncentryczny. Obecnie w technisacie sd mam końcówkę z wtyczką. Idzie to łatwo zamienić? Wymiana kabla odpada, mam dużą odległość do gniazdka i kabel jest tak położony, że nie mogę go wymienić.

 

jak nie bedzie w zestawie to kup se np w speckablach prezjsciowke.

kosztuje cos okolo 1zl

sam ostatnio robilem podobna "operacje" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy istnieje możliwość przełączenia modemu Cisco EPC3925 w tryb SAMEGO modemu (wyłączenie funkcji routingu) i korzystania z niego jak to miało miejsce w starych Motorolach (i posiadanie publicznego adresu IP o którego braku nikt nie informował przy podpisywaniu umowy). Od razu zaznaczam, że DMZ, PF etc mnie nie interesuje ze względu na specyfikę mojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inea.pl

mam pytanie czy promocja z odnośnika jest aktualna? http://bayimg.com/IABhNaAEP

Można w ogóle podpisać na takich warunkach nową umowę?

 

w ogóle do wszystkich, czy komuś się w ogóle udało podpisać umowę na takich lub innych lepszych warunkach, czy to tylko umowa widmo?

Promocja wciąż trwa, można z niej skorzystać, zapraszamy do biur :)

A podpisać umowę udało się między innymi obecnym tu forumowiczom, co można sprawdzić cofając się parę stron wstecz.

Ta Promocja to pic w Poznaniu moze mozna podpisac ale w Lesznie juz nie chociaz na infolinii bylo info od pana ze mozna

a w BOK Pani mi powiedziala ze niema juz w systemie tej promocji i po konsultacji z szefowa potwierdza ze promocji juz niemozna podpisac ehh malo tego w lesznie inea dzial oficjalnie od sierpnia a promocja jest od 28 sierpnia a juz we wrzesniu niemozna bylo w lesznie podpisac kpina;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego do jasnej ciasnej INEA traktuje klientów w różny sposób - w poprzednim mieszkaniu miałem bezproblemową obsługę publicznego IP i mogłem wstawić swój router a teraz nie mogę...

Jak to w różny sposób? :)

Nie trzeba było wymieniać Motoroli na Cisco. :P

Routera swojego też nikt ci nie broni wstawić, oczywiście ten od INEI ciągle też musi działać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INEA Poznań przez andi » 10 paź 2012, o 21:09

 

Słuchajcie, kto z Was mając moduł CAM ma w EPG polską czcionkę i ogólnie moduł działa bez zastrzeżeń? Proszę o podanie modelu TV

ja, ld450 LG

 

a ja mam pytanko do INEA, skoro adresy IP zmieniają się tak rzadko, to czemu nie umożliwicie prywatnym userom możliwości ich rezerwacji na dłużej np do czasu końca umowy???????

to by wielu uszczęśliwiło, a dla większości i tak jest to obojętne więc tylko maly procent ludzi by było tym zainteresowanych, a ta część co by go miała na stałe by zapewno ochoczo przedłużała umowę na internet mając stały IP, zwykły user tego nie potrzebuje, a dla tych bardziej zaawansowanych byłoby to super ukłon w ich stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IP nigdy się nie zmienia jest stałe. INEA mówi, że jest zmienne, dlatego że jak wystąpi jakieś uszkodzenie to mogą wtedy przypisać dowolny IP. IP zmienia się tylko wtedy jak zmieniasz adres MAC. Ja przez kilka lat miałem jeden i ten sam IP dopóki nie zmieniłem sprzętu sieciowego i musiałem zmienić MAC. I tak od kilku lat mam nowy stały adres IP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inea.pl

mam pytanie czy promocja z odnośnika jest aktualna? http://bayimg.com/IABhNaAEP

Można w ogóle podpisać na takich warunkach nową umowę?

 

w ogóle do wszystkich, czy komuś się w ogóle udało podpisać umowę na takich lub innych lepszych warunkach, czy to tylko umowa widmo?

Promocja wciąż trwa, można z niej skorzystać, zapraszamy do biur :)

A podpisać umowę udało się między innymi obecnym tu forumowiczom, co można sprawdzić cofając się parę stron wstecz.

Ta Promocja to pic w Poznaniu moze mozna podpisac ale w Lesznie juz nie chociaz na infolinii bylo info od pana ze mozna

a w BOK Pani mi powiedziala ze niema juz w systemie tej promocji i po konsultacji z szefowa potwierdza ze promocji juz niemozna podpisac ehh malo tego w lesznie inea dzial oficjalnie od sierpnia a promocja jest od 28 sierpnia a juz we wrzesniu niemozna bylo w lesznie podpisac kpina;(

 

 

Ja poszedłem we wtorek, przedstawiłem szczegółowo promocję i nie było problemu :) Nikt już o nic nie pytał, konsultant przyniósł regulaminy, sporządził umowę i tyle. Jestem zadowolony :)

Dzięki więc, bo gdyby nie to forum, płaciłbym więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IP nigdy się nie zmienia jest stałe. INEA mówi, że jest zmienne, dlatego że jak wystąpi jakieś uszkodzenie to mogą wtedy przypisać dowolny IP. IP zmienia się tylko wtedy jak zmieniasz adres MAC. Ja przez kilka lat miałem jeden i ten sam IP dopóki nie zmieniłem sprzętu sieciowego i musiałem zmienić MAC. I tak od kilku lat mam nowy stały adres IP.

a mi się zmienił bez zmiany modemu - przy resecie ze szpilki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma pare godzin prądu to też się zmienia, czyli dalej moje pytanie do INEA aktualne, nie ma się nie często zmieniać tylko czemu nie można się indywidualnie dogadać, żeby mieć stały 1 adres IP ??

zaznaczam, że w mojej poprzedniej telewizji kablowej z której korzystałem, była taka możliwość uzyskania publicznego stałego adresu IP za darmo po zgłoszeniu takiej potzreby i nikt nie robił problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem we wtorek, przedstawiłem szczegółowo promocję i nie było problemu :) Nikt już o nic nie pytał, konsultant przyniósł regulaminy, sporządził umowę i tyle. Jestem zadowolony :)

Dzięki więc, bo gdyby nie to forum, płaciłbym więcej.

 

To super szkoda ze w Lesznie niema juz albo wcale nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...