Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem niezbyt szczęśliwym posiadaczem routera Cisco EPC3925 i borykam się z niemożliwością pingowania z zewnątrz swojego adresu IP. Normalnie w konfiguracji routera powinna być zakładka Security a w niej ustawienia Firewalla z m. in. opcją "Block WAN Requests" którą powinienem móc odhaczyć (strona 54 w manualu z płyty). Natomiast w tym beznadziejnie okrojonym firmwarze ani śladu takiej opcji :/ Orientuje się ktoś czy można to jakoś obejść czy pozostaje mi wymienić router na zwykły modem albo liczyć na cud, że inea pójdzie po rozum do głowy i udostępni bardziej rozbudowany firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do użytkowników ADB PVR, czy możecie zobaczyć w swoich dekoderach (menu-instalacja-ustawienia sieci) jaką macie zaznaczoną opcję? bo u mnie jest brak dostępu do sieci a wydaje mi się, że miałem zaznaczone do tej pory konfiguracja automatyczna, jak próbuję zaznaczyć konfiguracja automatyczna to po kilkunastu sekundach mam komunikat: błąd konfiguracji ........

Jeśli w swoich dekoderach macie aktywną opcję konfiguracja automatyczna to podajcie proszę (w opcji konfiguracja ręczna) adres ip, itd

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo u mnie jest brak dostępu do sieci a wydaje mi się, że miałem zaznaczone do tej pory konfiguracja automatyczna, jak próbuję zaznaczyć konfiguracja automatyczna to po kilkunastu sekundach mam komunikat: błąd konfiguracji ........

potwierdzam u mnie to samo jest :?: a na 100% wczesniej było zaznaczone ze jest podłączony do sieci :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam , u mnie ta sama opcja , brak dostepu do siecie mimo konfiguracji automatycznej

 

 

Z informacji od technika ktorego wezwalem , otrzymalem info ze w zwiazku z wprowadzaniem VOD do pvr i ostatnia aktualizacje dekodera

konfiguracja zostala " zawieszona " mimo poprawnego podlaczenia dekodera do kanalu zwrotnego i faktycznego polaczenia z siecia

Po starcie VOD w pvr konfiguracja sieci "dokona sie " automatycznie wowocza bedzie dzialac vod

 

Jednak dziwne bo od momentu poprawnego podlaczenia i konfiguracji dekodera polaczenie z siecia w pvr bylo poprawne , wyswietlal sie adres hfcmac , oraz stan modemu ,

w chwili obecnej modem - wlaczony, czestotliwosc XXX.XXX , parametry DS nieznane . parametry US nieznane

 

 

pozyjemy zobaczymy , ponoc po 20 stycznia rusza VOD w pvr

 

jednak nadal cisza z nowymi kanalami , nowym dekoderem , i multiroom HD

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki. Mam dekoder cyfrowy technisata, ten najzwyklejszy. Ostatnio bardzo uciążliwe stało się buczenie na kanałach (wiadomo, że jak oglądam dekoder mam na maxa, a głośność steruje TV), ale doszły też dziwne poświaty w postaci pasów delikatnych na czarnym tle, które przesuwają się w poziomie po ekranie. Podłączyłem 2 dekoder jest to samo, wszystko jest podłączone kablami euro i do tego jest DVD. Buczenie zaczyna się w momencie, gdy lekko dotknę wtyczkę (nie włożę jej) do gniazda z tyłu dekodera. Nie ma tego efektu przy PS3, i analogu.

 

Czy mój problem rozwiąże izolator galwaniczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki. Mam dekoder cyfrowy technisata, ten najzwyklejszy. Ostatnio bardzo uciążliwe stało się buczenie na kanałach (wiadomo, że jak oglądam dekoder mam na maxa, a głośność steruje TV), ale doszły też dziwne poświaty w postaci pasów delikatnych na czarnym tle, które przesuwają się w poziomie po ekranie. Podłączyłem 2 dekoder jest to samo, wszystko jest podłączone kablami euro i do tego jest DVD. Buczenie zaczyna się w momencie, gdy lekko dotknę wtyczkę (nie włożę jej) do gniazda z tyłu dekodera. Nie ma tego efektu przy PS3, i analogu.

 

Czy mój problem rozwiąże izolator galwaniczny?

 

 

Izolator albo podlaczyc TV do gniazda elektrycznego bez uziomu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Na bank nie jest to wina dekodera bo podłączałem już 2 inne (pierwszy technisat z 2006 roku) oraz ten nowszy i to samo. Nie mogę wymienić mojego dekodera bo mi przy okazji wezmą moją niesparowaną kartę.

 

Spróbuję faktycznie podpiąć do gniazdka bez bolca, albo zainwestuje w izolator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z internetem, otóż ostatnio zmieniłem prędkość z 8 mb/s na 25 mb/s oraz otrzymałem nowy modem Cisco, dokupiłem do tego router TP-LINK są do niego podłączone przez WiFi dwa laptopy kumpel na swoim ma prędkość 25 mb/s, a na moim jest ok 10 mb/s dodam, że przez kabel jest prawidłowa prędkość, czym to może być spowodowane? proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...informacja z KING CROSS , vod dla pvr wstrzymane w styczniu :lol2::lol2:

 

moze bedzie w lutym

 

pozatym

nowego dekodera nie bedzie

nowych kanalow nie bedzie

multiroom hd nie bedzie

 

w sumie nic nie bedzie wiec spadam do konkurencji :) czyt CYFRA + niemalze oferta ta sama a place tylko 15 zl czyt multiroom cyfra+

:brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z innej beczki. Mam dekoder cyfrowy technisata, ten najzwyklejszy. Ostatnio bardzo uciążliwe stało się buczenie na kanałach (wiadomo, że jak oglądam dekoder mam na maxa, a głośność steruje TV), ale doszły też dziwne poświaty w postaci pasów delikatnych na czarnym tle, które przesuwają się w poziomie po ekranie. Podłączyłem 2 dekoder jest to samo, wszystko jest podłączone kablami euro i do tego jest DVD. Buczenie zaczyna się w momencie, gdy lekko dotknę wtyczkę (nie włożę jej) do gniazda z tyłu dekodera. Nie ma tego efektu przy PS3, i analogu.

 

Czy mój problem rozwiąże izolator galwaniczny?

 

Problem rozwiązany. Jeżeli ktoś będzie miał podobne przypadki w przyszłości niech zastosuje izolator galwaniczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie uwaga na fakture.

pod koniec grudnia przyspieszyłem internet oczywiście na warunkach promocyjnych internet za 69zł do tego modem cisco z wifi przez 3 miesiace za darmo, później 10 zł.

Możecie sobie wyobrazić moje zdziwienie gdy wczoraj otrzymałem wygenerowaną fakturę! :shock::o

inea.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Po telefonie do naszej wspaniałej :censored: inei okazało sie że pani w boa przy zawieraniu umowy nie zaznaczyła w systemie warunków promocji :read: no i do zapłaty wyszło 150 zł wiecej :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel1981 - w analogu nic już od dawna się nie zmieniło.

 

Mieli powoli wyłączać kanały z analogu i przełączać na nadawanie cyfrowe i nic nie robią. Tyle że cyfrowo nadają już wszystkie kanały z analogu poza TELEGAZETĄ i Programem Lokalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...