Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

ma racje celtic pisząc:

Za przeproszeniem pie.....a jak politycy i nic konkretnego z tego nie wynika, w dodawaniu durnych programow to INEA jest mistrzem!

inea rządzi się swoimi prawami interesu, a my żyjemy w świecie iluzji, ułudy, złudzen, ze współuczestniczymy w wyborze kanałow, doborze programów, to wszystko ble, ble...

oczywiście zdarza się, że te interesy się pokrywają i wówczas inea oznajmia ze spełniła nasze życzenia

 

czas przestrzeć oczy, abonenci inei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety rewolucja w odświeżeniu oferty która była zapowiadana to jedna wielka porażka, poza tvp abc i tvp sport HD nic konkretnego nie dodali. A tyle ciekawych kanałów abonenci sugerowali na stronie idea Inea i po co ? Nadal brak kanałów AXN nie wspominając o AXN HD, Spin HD, Universal chanel, 13 ulica, History HD itp konkretnych kanałów nadal BRAK !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie odnosnie modemu i dekodera.

 

Dowiedzialem sie jedynie ze w opcjach na 250mbit daja modem tplink. Czy bedzie to Router TP-Link WR1042ND? Czy moge w razie problemow podpiac swoj wlasny router TPlinka ktory teraz uzytkuje? Czy te Ineowskie Tplinki nadal maja poblokowane menu?

 

Dowiedzialem sie tez ze na moim swiatlowodzie sa niby dostepne obie technologie czyli iptv i video overlay.Na infolini polecili mi Inteka ze niby szybszy i ze moge zaznaczyc przy zamowienia swoja preferencje. Ale czy Intek ma vod - wedlug Inea.pl nie. I czy dekodery na iptv musza miec dostep do netu czy laczy sie je tak samo koncentrykiem? Jestem zielony w temacie. Doradzcie. Przeszukalem forum, to o Inteku tylko same niepochlebne opinie.

 

A jesli brac adb, to czy ten z nagrywarka dziala lepiej niz bez? Mialem Technisat jeden dzien i nie dzialal prawdlowo. Potem mialem ADB i tez daleki to od idealu. Czesto mi rozjezdza dzwiek i musze go restartowac. I bardzo czesto przeskakujac po kanalach gubi tablice info i spowalnia wyswietlanie kanalu.

 

Musze szybko podejmowac decyzjei bardzo Was prosze o porade.

 

Szukam czegos do ofert 22-26 - jeszcze nie zdecydowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie odnosnie modemu i dekodera.

 

Dowiedzialem sie jedynie ze w opcjach na 250mbit daja modem tplink. Czy bedzie to Router TP-Link WR1042ND? Czy moge w razie problemow podpiac swoj wlasny router TPlinka ktory teraz uzytkuje? Czy te Ineowskie Tplinki nadal maja poblokowane menu?

 

Tak dostaniesz tego TP linka (WR1042ND), czy ma poblokwane menu to nie wiem, gdyż ja go nie brałem, bo podłączyłem od razu swojego TP-Link WDR 4300 (także śmiało podłączysz swój router)

 

Dowiedzialem sie tez ze na moim swiatlowodzie sa niby dostepne obie technologie czyli iptv i video overlay.Na infolini polecili mi Inteka ze niby szybszy i ze moge zaznaczyc przy zamowienia swoja preferencje. Ale czy Intek ma vod - wedlug Inea.pl nie. I czy dekodery na iptv musza miec dostep do netu czy laczy sie je tak samo koncentrykiem? Jestem zielony w temacie. Doradzcie. Przeszukalem forum, to o Inteku tylko same niepochlebne opinie.

 

Mam obydwa czyli i Intek i ADB z nagrywarką:

Intek - fakt szybszy, ale bez VOD (możesz używać VOD poprzez programy bodajże od VOD 1 do 10), ma za to aktywne USB na którym odtwarzam bez problemu zdjęcia, filmy (divx, x264 - bez DTS)

ADB - jeśli potrzebujesz nagrywarki, trochę mułowate menu, ale masz VOD musisz go podłączyć do modemu skrętką

 

A jesli brac adb, to czy ten z nagrywarka dziala lepiej niz bez? Mialem Technisat jeden dzien i nie dzialal prawdlowo. Potem mialem ADB i tez daleki to od idealu. Czesto mi rozjezdza dzwiek i musze go restartowac. I bardzo czesto przeskakujac po kanalach gubi tablice info i spowalnia wyswietlanie kanalu.

 

Ideału? raczej nie można używać takiego słowa odnośnie tych dekoderów, czy z nagrywarką czy bez chodzą bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest modem TPLink, tylko router. Więc jeśli chcesz podłączyć własny możesz w ogóle go od nich nie brać, pytanie, czy Twój router obsługuje n300? Bo ten, który dają obsługuje. Jeśli masz do wyboru IPTV i VO to lepiej wybierz tę drugą opcję, obecnie IPTV nie ma żadnej przewagi nad VO a blokujesz sobie na przyszłość możliwość wykorzystania modułu CI czy też multiroomu analogowego :) Dekoder na IPTV nie łączy się w ogóle koncentrykiem tylko skrętką zakończoną RJ45, tak jak net, musi być podłączony do modemu (Inea daje ONT). Inteki działają zarówno na IPTV jak i na koncentryku, są dwa modele. Zwykły Intek to nie jest najlepsze urządzenie, szybko się grzeje, natomiast Intek PVR jest podobno ok, choć tu na forum też ktoś narzekał :) Jeśli chodzi o ADB to nie ma reguły, ale teraz wszedł jakiś nowy z PVR i jest szybszy, jedyną jego wadą jest ponoć brak zegarka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz to naprawde musicie mi pomoc. :)

 

Interesuje mnie jedynie opcja z multiroomem hd.

 

CHodzi o dom pietrowy. Instalacja jest zrobiona tak, ze sygnal z kabla koncentr. zgponu jest rozprowadzony po calym domu, w tym na obydwa pomieszczenia, w ktorym mam uzywac dekoderow. Nie mam jednak mozliwosci polaczenia kablem internetowym zadnego z dekoderow z gponem. W gre wchodzi tylko wifi.

Obecnie uzywam do netu TP-LINK Wireless N Router WR941N.

 

Czyli w mojej sytuacji musze wziac ta opcje VO?

I wtedy bez problemu kazdy dekoder podlacze tylko koncentrykiem i bedzie hulalo?

W Inea te dekodery nie musze sie widziec w zaden sposob?

 

Dodam ze ten abd co ma teraz to 5809c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest modem TPLink, tylko router. Więc jeśli chcesz podłączyć własny możesz w ogóle go od nich nie brać, pytanie, czy Twój router obsługuje n300? Bo ten, który dają obsługuje. Jeśli masz do wyboru IPTV i VO to lepiej wybierz tę drugą opcję, obecnie IPTV nie ma żadnej przewagi nad VO a blokujesz sobie na przyszłość możliwość wykorzystania modułu CI czy też multiroomu analogowego :) Dekoder na IPTV nie łączy się w ogóle koncentrykiem tylko skrętką zakończoną RJ45, tak jak net, musi być podłączony do modemu (Inea daje ONT). Inteki działają zarówno na IPTV jak i na koncentryku, są dwa modele. Zwykły Intek to nie jest najlepsze urządzenie, szybko się grzeje, natomiast Intek PVR jest podobno ok, choć tu na forum też ktoś narzekał :) Jeśli chodzi o ADB to nie ma reguły, ale teraz wszedł jakiś nowy z PVR i jest szybszy, jedyną jego wadą jest ponoć brak zegarka :)

 

Czy wybor technologii sprowadza sie do innej skrzynki gpon?

Czy w tej IPTV w ogole w takim razie niema sygnalu analogowego w koncentryku?

 

Widze tez winstrukcji Inteka ze musi byc podlaczony koncentrykem przy multiromie.

 

Chaos dla takiego laika jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałem, że w ramach Promocji Multimedialny Dom, od listopada płacę za Pakiet Bezpieczeństwa INEA. Oczywiście nie zostałem poinformowany o takiej usłudze (pierwszy miesiąc za 1 gr., kolejne automatycznie za 9.90zł.), opcja znajduje się w regulaminie więc formalnie nie ma sprawy.

 

INEA sprawiła, że poczułem się jak osioł, nie doczytałem regulaminu, który podpisałem, brawo. Nie pamiętałem już tego uczucia (ostatnio chyba 20 lat temu na egzaminie z energotechniki?) więc serdecznie dziękuję, wygraliście i jesteście do przodu 49,50zł., gratuluję. Nie wiem czy coś jeszcze nie kryje się w zapisach umowy, dzisiaj ją dokładanie przeczytam.

 

Tak się składa, że mieszkam w domku jednorodzinnym do którego Inea dociągnęła kabel, doceniałem decyzję o takiej inwestycji. Umowa kończy mi się we wrześniu i nie zamierzam jej przedłużać, będę też prosił o usunięcie kabla z mojej posesji.

 

Najlepsze jest to, że jestem zadowolony z usług, nie mam zastrzeżeń do jakości internetu, zawartości pakietów TV itp., dlatego chciałbym przeprosić uczestników tego forum, narzekających na naszego operatora, w duchu uważałem Was za pieniaczy, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety,ale tak już jest z różnymi operatorami,że klient jest na starcie na swój sposób niedoinformowany i przymuszany do brania czegoś za darmo na dany okres,a potem musi baaaaardzo uważać i pamiętać w wypadku rezygnacji.Moim zdaniem jest to biznesowo bardzo nieetyczne,ponieważ są to przeważnie nieatrakcyjne opcje.To zwykła nierównowaga między stronami.Dlaczego regulamin musi być tak skomplikowany,a mały druk wprost odstrasza od tej lektury.To wszystko jest przykre na swój sposób.Jedyna pociecha w tym,że zawsze mamy wybór, od rezygnacji do nie wiązania się włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na osobe fizyczna - na firmy to w inei jakies dno jest ostatnie + 3 metry mułu... chcialem przerejestrowac usługi na firme zeby sobie w koszty wrzucac i nic nie zaoferowal ciekawego

 

 

a i umowa jest tylko na 12 miesiecy

 

bez multiroomu wychodziło o 7 złotych mniej

 

doplata za starego tehnisata to 7 pln

a doplata za dekder multiroomowy w hd to 9 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisalem ze to oferta specjalna - sami do mnie zadzwonili

 

od 1 kwietnie moja umowa przechodzi na czas nieokreslony i od 1 kwietnie moge rozwiazac z nimi umowe wiec zeby mnie zatrzymac przygotowali wlasnie dla mnie taka oferte

jutro ma dzwonic konsultant i potwierdzic chec nabycia takiego pakietu... kurierem maja dostac umowe i sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...