Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

vifon, nie podzielałbym twojego samozadowolenia z jakości internetu.

 

dziś po raz trzeci w tym tygodniu moja skrzynka pocztowa, bedaca integralna czescia usługi internetowej,

znow z adresem ip zablokowanym przez czarna liste barracudy.

 

sieja dynamicznie przydzielanymi adresami z listy spamerow, nie sprawdzają co sprzedaja,

 

zastanawiam się co to za grupa inea?

 

no widzisz ja przez czas co mialem internet to na jakosc samego internetu nie moge narzekac, wszystko ok. Gozej z obsluga ktora nic nie wie, ciagle robiac z ciebie glupka :/ router nowy nadal nie dziala jak i nowa predkosc ..wlasnie ide zadzwonic i jak znow cos glupieog uslysze chyba podziekuje i powiem ze maja odebrac puszke....i chce wrcuci do starej umowy bo ta mnie nie interesuje juz albo wogole zrezygnuje......masakra i tyle.

 

Dziwi mine jedno po co protkol odebrania routra aby kliknac w nowa predkosc..i uruchomic router ? przeciez ja adres mac moge podac czy tam serial number czy co kolwiek tam chce aby to aktywowc wkoncu

 

 

// Drogi panie IneaPL zostawilem wiadomosc na FB nie mam ochoty sluchac znow tej tepej muzyczki ktora doprowadza mnie do szalu..pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o nagrywanie na zewnętrznym dysku do TV z wykorzystaniem oferowanego przez INEA modułu CAM. Czy możliwe jest nagrywanie kanału przy jednoczesnym oglądaniu innych (dowolnych/wszystkich) programów? Zakładam oczywiście wykorzystanie TV z podwójnym dekoderem DVB-C. W obecnej sytuacji oferowany moduł uniemożliwia dekodowanie niektórych kanałów podczas nagrywania. Prośba do działu telewizji cyfrowej INEA, którego pracownicy niewątpliwie bacznie przyglądają się zgłaszanym tu problemom, o weryfikację i informację czy ma to związek z niewydolnością samego modułu czy też problemem jest lokalizacja paczek z uprawnieniami dla karty (ECM?)

 

pzdr

 

sprawa dotyczy telewizora UE46F7000

 

Masz moduł jednostrumieniowy. To znaczy, że oglądany program jest rozkodowany, a nagrywany zakodowany. Jeśli tv posiada taką opcję może podczas oglądania nagrania rozkodować go w locie. Ale z obejrzenia tego nagrania na windowsie nici, bo ts będzie zaszyfrowany.

Dwustrumieniowego modułu nikt Ci nie da, bo to droższa rzecz. Ale wtedy jest szansa, że oglądasz i nagrywasz jednocześnie rozszyfrowaną audycje.

 

Chyba nie do końca masz rację. Podczas nagrywania programu kodowanego, działa spora część programów kodowanych - zarówno kanały HD jak i SD. Teoretycznie moduł CAM może obsłużyć 5 PIDów, więc problemu upatrywałbym się właśnie w kiepskim module. Skoro INEA koduje PIDy Video/Audio1/Audio2 to na dwa kanały już nie starczy. Przykładowo: nagrywam kontent z Polsat HD, w tym samym czasie działa HBO 2 HD, ale już nie działa HBO HD. Nie zakładam oglądania nagrań na kompie.

 

Kolejny problem to EPG. Pytanie do techników INEA: czy jesteście w stanie wrzucić pełne EPG na każdą częstotliwość, tak żeby na dowolnym programie EPG dla wszystkich kanałów było aktualne? W chwili obecnej to nie działa i EPG aktualizuje się tylko w obrębie jednej częstotliwości; no chyba że oglądasz właśnie TVP1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

// Drogi panie IneaPL zostawilem wiadomosc na FB nie mam ochoty sluchac znow tej tepej muzyczki ktora doprowadza mnie do szalu..pozdrawiam

 

Dzięki :) Już wczorajszy adres też został przekazany do wyjaśnienia całej sytuacji.

 

Czy jesteście w stanie wrzucić pełne EPG na każdą częstotliwość, tak żeby na dowolnym programie EPG dla wszystkich kanałów było aktualne? W chwili obecnej to nie działa i EPG aktualizuje się tylko w obrębie jednej częstotliwości; no chyba że oglądasz właśnie TVP1.

 

Nie ma w planach takiej zmiany. W tej chwili nadajemy na każdej częstotliwości EPG dla programów znajdujących się na danej częstotliwości. Dodatkowo puszczamy na 234 Mhz EPG dla wszystkich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym jednak zaznaczyć, że problem istnieje. Można by dostosować bitrate programów tak, żeby jednak pełne EPG znalazło się na wszystkich częstotliwościach, skoro i tak VBR zamieniany jest na CBR ;>

 

Ponadto czy INEA mogłaby się odnieść do problemu z nagrywaniem / odtwarzaniem przy wykorzystaniu modułu CAM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym jednak zaznaczyć, że problem istnieje. Można by dostosować bitrate programów tak, żeby jednak pełne EPG znalazło się na wszystkich częstotliwościach, skoro i tak VBR zamieniany jest na CBR ;>

 

Ponadto czy INEA mogłaby się odnieść do problemu z nagrywaniem / odtwarzaniem przy wykorzystaniu modułu CAM?

 

Jest to ograniczenie techniczne na ktore operator kablowy nie ma wplywu.

Dlatego do takich funkcji warto jednak skusić się na dekoder ktory swobodnie radzi sobie z nagrywaniem i jednoczesnym oglądaniem dwoch roznych pozycji.

 

Po to powstały TV z podwójnym dekoderem, żeby wyeliminować niepotrzebny zewnętrzny dekoder. To nie jest kwestia ograniczeń technicznych, z którymi technicy nie są w stanie sobie poradzić (nawet dla oferowanego podstawowego modułu rozwiązaniem byłoby kodowanie tylko PID Video i PID audio dla każdego kanału), a kwestia ograniczeń finansowych i kosztów sprzętu jaki operator musi zostawić u klienta (moduły obsługujące więcej PIDów są droższe jak zauważył kfm877). INEA więc mogłaby rozwiązać problem, ale szkoda jej pieniędzy na zadowolenie klientów, wg niej w stosunkowo niskiej liczebności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nigdy nic nie wiedzą. U mnie jest na ADB3831cd, gdzie jest podpięty kabel do routera, a na drugim ADB3831cdx ale bez kabla też jest błąd po chwili wczytywania. Do wczoraj na obu dekoderach miałem niebieską planszę z info. Inna sprawa, że na tym portalu poza radiem RMF ON, aktualną pogodą i demotywatorami nic nie ma... Tych wtorkowych kanałów też jak nie było u mnie tak nie ma (tylko TVP ABC), VOD działa na dekoderze z PVR, a na drugim z kolei nie (E6 Brak Karty - what?) ... czyli standardowo wieczny bajzel, który nie ma końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej przez rj45.

RJ45 to wtyczka, kabel to skrętka :)

 

Papryk, jakich szkoleniach? Pracujesz w Inei? :) W momencie, gdy zagrozisz rezygnacją na pewno będziesz mógł zejść na niższy pakiet, nie są tacy głupi, żeby to uniemożliwiać, bo narażają się albo na dodatkowe koszty instalacji nowej umowy albo na odejście klienta do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze w takiej sprawie, wczoraj moi domownicy byli w biurze obsługi ineii i wybrali pakiet w którym są wszystkie kanały chyba 152 kanały, dostali nowy dekoder itp i wszystko podłaczyliśmy, ale po podłączeniu są dostepne tylko te kanały które były w poprzednim mniejszym pakiecie, niema zadnych tych dodatkowych hd z tego nowego pakietu itp ;/ i chciałem zapytać czy to wina tego jesli to były wczoraj to jeszcze sie nie aktywowaly, czy wina lezy w jakiejs innej kwestii ?? dodam ze w poniedzialek ma ktos tam od was przyjechac jescze cos instalowac zeby mozna były nagrywac, ale to chyba nie jest powiazane z brakiem tych kanałow ? z góry dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 1 kwietnia bede szczesliwym posiadaczem NC+ uff...

Według mnie inea bazuje tylko na tych co nie mogą mieć talerza, dlatego oferta jest droższa od NC+ (z paczką canal+)

No i na internecie, chociaż posiadaczy internetu też można rozdzielic na dwie grupy. Obecnie LTE w Play na 6 m-c za free też jest ciekawą ofertą dlatych co nie bawią sie w sciaganie.

 

Powodzenia Ineo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...