Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do INEI: przy prędkości 250Mb/s jaka jest realna prędkość osiągana przez INEE? bo posiadam 250-tkę a wszelakiej maści testy pokazują od 20Mb/s do max 82Mb/s

Czy tak powinna wyglądać prędkość 250Mb/s?

czy jak kupujemy auto które max prędkośc ma 250km/h a realnie osiąga max 80km/h to jest wszystko ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby w świetle tego artykułu i komentarzy INEA nie powinna mieć w ofercie pakietu podstawowego z kanałami DVB-T w niższej cenie, a może nawet bezpłatnie? Bo aktualnie wygląda to tak, że dorzuca się kilka marnych kanałów do tych z DVB-T i opłata wynosi 25 zł. Rozumiem, że koszty dosyłu, urządzeń, ale wydaje się to i tak sporo, patrząc na ofertę pakietu oszczędnego.

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,13859889,Skazany_na_kablowke__Spoldzielnia__Przez_wysokie_bloki.html

:read:

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/pliki/wiadomosci/110811_info_dla_operatorow.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi że masz w pakiecie 25 kanałów jako płatnych po 1 zł za 1 kanał (nie liczę tutaj kanałów typu planszowego x4, Mango 24, Anonse.tv x2) normalnie drożej niż za Eurosport (bodajże Eurosport za jedno gniazdko chce od kablówek 0.20 dolara - tak przynajmniej było kiedyś).

 

Teraz będą się tłumaczyć że oferta pozostała jest wynikiem konieczności wprowadzenia wszystkich kanałów z DVB-T i haracz przerzucony na potencjalnego abonenta. Pakiet Oszczędny już od dłuższego czasu nie był rozwijany ostatnio chyba jak doszedł ORANGE SPORT który jest dla kablówek bezpłatnie udostępniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do INEI: przy prędkości 250Mb/s jaka jest realna prędkość osiągana przez INEE? bo posiadam 250-tkę a wszelakiej maści testy pokazują od 20Mb/s do max 82Mb/s

Czy tak powinna wyglądać prędkość 250Mb/s?

czy jak kupujemy auto które max prędkośc ma 250km/h a realnie osiąga max 80km/h to jest wszystko ok?

 

Jak masz podłączony komputer do modemu? WiFi? Czy kabel a jak kabel to switch Mbit czy GBit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane jak byk reemisja promocyjna.

 

aaa to wybacz, myślałem, że się odnosisz treści postów na forum.

 

Jeśli ktoś ma starą promocję z Komfort HD PVR z nagrywarką i przeszedłby teraz na Super HD, to dostanie te 6 miesięcy gratis za PVR, czy nie? Jaka jest dopłata za PVR po tym czasie? 15zł/m?

 

Promocja dotyczy osób nie korzystających w tej chwili z PVR:

 

"Każdy Abonent, który nie korzystał jeszcze z dekodera PVR w ofercie INEA, może go wypróbować w specjalnej promocji. Teraz zamawiając pakiet Standard HD lub Super HD można otrzymać dekoder HD PVR i bez dodatkowych opłat korzystać z funkcjonalności nagrywania i przewijania oglądanych programów telewizyjnych."

 

mam pytanie do INEI: przy prędkości 250Mb/s jaka jest realna prędkość osiągana przez INEE? bo posiadam 250-tkę a wszelakiej maści testy pokazują od 20Mb/s do max 82Mb/s

Czy tak powinna wyglądać prędkość 250Mb/s?

 

Nie, tak nie powinna wyglądać prędkość 250Mb/s . Sprawdź proszę prędkość pobierania na kablu z http://test.inea.pl i jeśli faktycznie tak bardzo odbiega to od tej prędkości to trzeba to zbadać. Pamiętaj, że przy połączeniu przez WiFi utrata przepustowości jest bardzo duża i niezależna od prędkości wejściowej łącza.

 

Czy aby w świetle tego artykułu i komentarzy INEA nie powinna mieć w ofercie pakietu podstawowego z kanałami DVB-T w niższej cenie, a może nawet bezpłatnie? Bo aktualnie wygląda to tak, że dorzuca się kilka marnych kanałów do tych z DVB-T i opłata wynosi 25 zł. Rozumiem, że koszty dosyłu, urządzeń, ale wydaje się to i tak sporo, patrząc na ofertę pakietu oszczędnego.

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,13859889,Skazany_na_kablowke__Spoldzielnia__Przez_wysokie_bloki.html

:read:

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/pliki/wiadomosci/110811_info_dla_operatorow.pdf

 

Hmm artykuł mówi przede wszystkim o sytuacji, kiedy opłata za kablówkę jest obligatoryjna w czynszu i o obowiązku zapewnienia przez spółdzielnię dostępu do określonych kanałów. Jeśli chodzi o nasz pakiet Oszczędny HD to jednak oferta jest w nim bogatsza niż w DVB-T. Jasne, zawsze można nazwać TVN HD, POLSAT HD, Orange Sport czy inne marnym kanałami, ale w momencie jakby miały zniknąć z oferty to nagle okazuje się, że są niezwykle wartościowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do INEI: przy prędkości 250Mb/s jaka jest realna prędkość osiągana przez INEE? bo posiadam 250-tkę a wszelakiej maści testy pokazują od 20Mb/s do max 82Mb/s

Czy tak powinna wyglądać prędkość 250Mb/s?

czy jak kupujemy auto które max prędkośc ma 250km/h a realnie osiąga max 80km/h to jest wszystko ok?

 

Jak do samochodu zamontujesz koła od roweru to nawet 80km/h nie osiągniesz :) Napisz jaki masz sprzęt, jak nie masz porządnego routera, n i 5ghz to nie przeskoczysz tego co Ci wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnego routera... mam bezposrednio podłączony komp do g-pona czy jak to sie tam nazywa który jest połączony światłowowdem. po użyciu testu tu przytoczonego uzyskałem max prędkość pobierania rzędu 5,4 MB/s. kabel do podłączenia do komputera otrzymałem razem z g-ponem czyli chyba odpowiedni. w komputerze karta sieciowa gigabitowa. gdzie szukać problemu w takim razie?

dla tych co mi sugerują że musze mieć n i porządny router powtarzam: nie używam wifi!

kabel z gpona do kompa doczytałem cat: 5e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów serwisowych nie będzie dopóki nie będzie pewności jaka kasa miała by być za udostępnienie kanału. Tak było jak była sama N pojawiały się kanały NSPORT dodatkowe TYLKO dla abonentów platformy N. Pozostałe które mogły by być to zależy od Canal + - a to im pewnie nie jest na rękę.

 

Ciekawe czy pakiet EKSTRAKLASA takze nc+ udostępni kablówką??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie przedstawiciela Inei - ostatnie moje zapytanie w tej kwestii i juz wiecej nie bede rozwijal tego tematu , jesli z niedzieli na poniedzialek nie do końca wszystko zostalo naprawione (pewnie siec wymaga jeszcze jakis specjalistycznych regulacji) to kiedy w takim razie mozna spodziewac sie ze wszytko bedzie dzialalo tak jak przed 30 kwietnia ? wczoraj w Gnieznie kanaly HD w dalszym ciagu okresowo pikselowaly

ps temat dotyczy oczywiscie awarii swiatlowodu wrzesnia gniezno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zadnego routera... mam bezposrednio podłączony komp do g-pona czy jak to sie tam nazywa który jest połączony światłowowdem. po użyciu testu tu przytoczonego uzyskałem max prędkość pobierania rzędu 5,4 MB/s. kabel do podłączenia do komputera otrzymałem razem z g-ponem czyli chyba odpowiedni. w komputerze karta sieciowa gigabitowa. gdzie szukać problemu w takim razie?

dla tych co mi sugerują że musze mieć n i porządny router powtarzam: nie używam wifi!

kabel z gpona do kompa doczytałem cat: 5e

 

no to chyba coś nie tak, bo jak karta 10/100/1000 i kabel 5e to powinno być ok, zgłoś błąd i już, powinni przyjechać i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tymi c-h-o-l-e-r-n-y-m-i kanałami serwisowymi Canal+?

 

Wciąż brak konkretnych info, mimo że jesteśmy w stałym kontakcie z nc+.

 

pytanie przedstawiciela Inei - ostatnie moje zapytanie w tej kwestii i juz wiecej nie bede rozwijal tego tematu , jesli z niedzieli na poniedzialek nie do końca wszystko zostalo naprawione (pewnie siec wymaga jeszcze jakis specjalistycznych regulacji) to kiedy w takim razie mozna spodziewac sie ze wszytko bedzie dzialalo tak jak przed 30 kwietnia ? wczoraj w Gnieznie kanaly HD w dalszym ciagu okresowo pikselowaly

ps temat dotyczy oczywiscie awarii swiatlowodu wrzesnia gniezno

 

Tak, wciąż mogą być piksele i niższa prędkość netu. Jutro tuż po północy planowana jest 15-20 minutowa przerwa, która może dotknąć część Abonentów w tym rejonie. Przerwa ma pozwolić TKTelekom namierzyć przyczynę awarii i ją usunąć. Mamy nadzieję, że uda się to i nie będzie już utrudnień po stronie Abonentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm artykuł mówi przede wszystkim o sytuacji, kiedy opłata za kablówkę jest obligatoryjna w czynszu i o obowiązku zapewnienia przez spółdzielnię dostępu do określonych kanałów. Jeśli chodzi o nasz pakiet Oszczędny HD to jednak oferta jest w nim bogatsza niż w DVB-T. Jasne, zawsze można nazwać TVN HD, POLSAT HD, Orange Sport czy inne marnym kanałami, ale w momencie jakby miały zniknąć z oferty to nagle okazuje się, że są niezwykle wartościowe :)

Jedynym niedostępnym w DVB-T z ww. wymienionych jest Orange Sport, który kablówki otrzymują od operatora i tak bezpłatnie http://media2.pl/media/85884-Orange-sport-dla-kablowek-za-darmo.-Zamow-do-domu.html.

Pozostałe wersje kanałów HD to duble, ma się rozumieć niedostępne w DVB-T, ale to kopie kanałów SD, których usunąć i tak nie możecie (o ile kojarzę to nadawcy również udostępniają je nieodpłatnie).

Nie chodzi tu o poszerzanie oferty p. oszczędnego, ale o wykazanie jego nieproporcjonalnej ceny w stosunku do zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ukazał się numer ZOOM 1/2013 W środku są wyniki "Źródło informacji lokalnych - programy telewizyjne"

http://www.inea.pl/cms/att/kurier/INEA-ZOOM-2013_01.pdf

wyniki

 

WTK – 88.4 %
TVP POZNAŃ – 34.1 %
RTK – 1.6 %
TVK WINOGRADY – 1.4 %
TV WIELKOPOLSKA – 0.9 %
ONTV  - 0%

 

Zapomnieli dodać czy to było wśród abonentów Inei czy ogólnie. Bo jakoś mnie dziwi wynik ONTV skoro NIGDZIE w Inei tego kanały nie ma bo to konkurencja.(ale u konkurencji gdzie jest ONTV jest także WTK)

 

WtK miał być nowatorskim kanałem coś na wzór TVN 24 ale jakość kanału jest tragiczna, masa pomyłek - jak na lidera to te wynik chyba mocno zawyżony . Może w końcu WTK będzie w HD?? Można sobie porównać TV ASTA HD jak powinien wyglądać program lokalny. Już lepiej gdyby oferta programowa WTK była taka jak 10 lat temu, a nie powtórki wiadomości na okrągło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wrócę do czarnego Technisata i jego archaicznego menu i ustawień.

ADB poza ładnym menu coraz bardziej muli, to już mój trzeci dekoder i kolejnej wymiany nie zniosę - po prostu wszystkie się wieszają. Znajomy też już wymienił dwie skrzynki, a trzecią wziął Technisata i problem jak ręką odjął - wina więc leży po stronie felernych skrzynek pewnej firmy na A... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...