Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi o model TechniSat Digit MF-4K

Mam ten dekoder - co świadczy o tym że nadal nie mam droższego o 5zł pakietu i nie mam tv z HD tylko kineskopowy.

Na tym dekoderze na dwóch częstotliwościach (dwóch muxach) czasem pojawia mi się brak sygnału. Żeby odebrał ponownie sygnał wchodzę w ręczne/manualne szukanie programu, wpisuje niedziałającą częstotliwość i symbol rate (SR) zmieniałem z 6900 na 6871 (bo takie SR mają działające kanały) po czym czerwonym guzikiem zatwierdzam szukanie. Wyświetli że nowych kanałów znaleziono zero, ale kanały z przeszukanej ręcznie częstotliwości działają ponownie. Oczywiście do czasu aż dekoder nie zmieni ponownie SR na 6900 na feralnej częstotliwości.

 

Nie wiem czy o to chodziło, ale może powyższa instrukcja okaże się pomocna. Częstotliwość sprawdzam zielonym guzikiem po przełączeniu na kanał z brakiem sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INEA

Jak wygląda sprawa poszerzenia zasięgu FTTH (to chyba te aktualne 250 mbps)? Jakieś nowe inwestycje będą?

 

Będzie tego naprawdę dużo w przyszłym roku, będziemy na bieżąco informować jak inwestycje się skończą bo większość z nich jest już w toku - formalności zajmują w tym przypadku duuużo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiamy się jak taką kwestię informacyjną rozwiązać. Jak już wspominaliśmy nie jest to takie proste bo awarie, modernizacje są ograniczone terytorialnie, do tego często są bardzo krótkie no i czasem niezależne od nas. Myślimy nad tym, jak również nad nieco innym wykorzystywaniem twittera, którego ostatnio trochę zaniedbaliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet na Wildzie po poprzedniej interwencji znów szwankuje, działa 10 minut, a przez następne czasem nawet 40 minut cisza i tak w kółko całymi dniami. Nawet powyżej 10 razy dziennie, widać że na routerze gasną diody od połączenia i w tym czasie o internecie można pomarzyć. Chyba będzie trzeba zacząć zgłaszać reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu usunięto przy stacjach radiowych - emisja promocyjna - czas wielki !!!!

 

Nowa już lista do pobrania 19.12.2012

 

https://docs.google.com/open?id=0B4vZ0L ... 2xlc1hiMEk

 

Lub spakowany

 

http://www.gg.pl/dysk/Gw8s-znleuULGg8s- ... 2.2012.rar

 

Napiszcie na PW czy z dysku gg możecie pobrać plik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta tv asta to chyba żart ten kanał nawet o poznaniu nie nadaje tylko jakieś wioski.

 

 

Co do telewizji lokalnych to kablówki powinny więcej kanałów lokalnych dodawać do oferty tym bardziej że dużo ludzi teraz pochodzi z różnych miejsc, a mieszka gdzieś indziej.

 

A i lokalne telewizje mają także coś do zaoferowania.

Niektóre sieci w Poznaniu także dodają inne lokalne programy TVP czy prywatnych nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ale coś mi się wydaje że na ONTV nie mamy co liczyć. A z kanałami TVP w tej chwili tak (ale można by dodać), ale w przyszłości będzie każdy ośrodek swój program własny miał - to i oferta będzie bogatsza.

 

Ale na terenie Wielkopolski też jest kilka kanałów lokalnych (nawet w zasięgu INEI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o te które są w zasięgu sieci INEA w końcu nadaje już na dość dużym obszarze Wielkopolski.

Leszno, Kościan, Opalenica, Śrem, Wolsztyn, Turek, Swarzędz, Września, Grodzisk Wlkp, Murowana Goślina, Koło, Konin, Słupca, Nowy Tomyśl itp.

W niektórych lokalizacjach nadają swoje lokalne programy. Nawet na ratajach mają RTK który jest w Inei http://www.rtk.poznan.pl/

 

Jako miasto ludzi pochodzących z wielu regionów może szeroko udostępniać lokalne kanały.

 

Ale to jest pewnie duża przyszłość.

 

Teraz czekamy na nowe kanały - chyba że TV ASTA HD i ATM Rozrywka i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RTK to ja mam, bo to jest program dzielnicowy. WTvK, czyli telewizja winogradzka też jest dostępna na winogradach oraz w sieci TESAT. WTvK mogłaby się też u nas pojawić, ale raczej w to wątpię po ostatnich bojach z INEĄ.

Jak DVB-T się już na dobre rozkręci i wejdzie DVB-T2, które od dziś jest testowane w Warszawie to pojawią się programy regionalne. Byś może np. ONTV, WTvK lub RTK pojawi się w naziemnej telewizji cyfrowej.

Ta kwestia odnośnie programów lokalnych poruszana była już nie raz w różnych dyskusjach z KRRiT między innymi na antenie WTK, kiedy w studiu gościł prezes KRRiT Jan Dworak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolacznie telewizji z wiekszych miast na terenie wielkopolski /tzw regionalnych/

uwazam za sluszne, ludzie z tych regionow zasluguja rowniez na informacje o ich sprawach.

 

przyznam ze wszystkie one, moim zdaniem, dalekie sa od profesionalnych tv, i na niektorych prowadzacych

spogaladam z przmruzeniem oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i przynajmniej są robione nie dla kasy :)

Teraz możemy porównać TV ASTA i nasze WTK niestety różnica jest bardzo duża.

WTK wypada słabo w porównaniu z TV ASTA - to że emitują główny program tylko kilka godzin, a reszta to powtórki.

 

Pamiętam WTK z przed chyba roku 2007 kanał coś jeszcze pokazywał, teraz jest takim informacyjnym kanałem, w dodatku w ciągłymi powtórkami wiadomości i pasek informacyjny który leci sobie wkoło.

Trochę inaczej można by tą telewizję zrobić - wiadomości nie co 30 minut tylko co 2 godziny zupełnie by wystarczyło.

Reszta mogła by być pokazywane z lokalnych osiedlowych, każda coś emituje może tylko kilka godzin tygodniowo, ale można by zmontować nawet ciekawy program i kanał by nie stracił by charakteru informacyjnego. Ale to jest moja ocena. Nie każdy musi się z nią zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...