Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego TESAT oraz INOTEL mogą dołączyć CANAL+ GOL ???????????????????????????? A INEA nie?????????????? Na czym polega problem? Czy w INEI pracują tak beznadziejni negocjatorzy?, którzy nie potrafią dogadać się z CANAL+? Powtarza się poraz kolejny sytuacja jak w przypadku Sport2? Czat pomimo,iż jest dzisiaj włączony oczywiście nie odpowiada, żadnych konktretów nie można od nich wyciągnąć, na pytanie, kiedy na ratajach będzie szybki internet panuje cisza !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niedługo kończy mi się lojalka z naszą ulubioną firmą INEA i rozglądam się za alternatywami. Niestety na Os. Piastowskim nie ma zbyt wielu możliwości. Pojawiło się ostatnio światełko w tunelu: http://uokik.gov.pl/download.php?plik=9209 i być może firmie Maverick uda się wprowadzić jakąś zdrową konkurencję na Ratajach. Niech tylko uruchomią usługę, a biegnę podpisywać umowę. Swoją drogą zastanawiam się czy nie pójść na jakieś spotkanie członków w spółdzielni młodych, bo jakby nie patrzeć działania zarządu doprowadziły do tego, że teraz wszyscy zapłacimy karę nałożoną przez uokik (chyba coś ponad 160 tysięcy).

 

W swoich poszukiwaniach trafiłem również na artykuł: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,8382079,Ale_bedzie_smigac_internet_w_Poznaniu__Juz_niedlugo.html. Wygląda to na ciekawą propozycję, gdyby spółdzielnie mieszkaniowe się dogadały i wprowadziły taki internet o jakim mowa w materiale. Zrobiłem także wywiad u znajomego, który mieszka na Winogradach i korzysta z usług tamtejszej spółdzielni. Aktualnie posiada opcję 10/5mbit, według aktualnego cennika http://wtvk.pl/wtvk/internet płaci 55zł, a teraz wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy kumpel mnie poinformował ze ma 10/5 ale w rzeczywistości jest znacznie więcej. Szybki pomiar i okazało się ze ma około 30mbit jako prędkość pobierania i coś w okolicach 10-13 wysyłania. Mówi, że co chwilę albo obniżają cenę, albo zwiększają prędkość i już nie śledzi tego dokładnie. Zapewne prowadzą jakieś testy i pojawi się nowy cennik, a dodatkowy bonus jest taki że wszystkie umowy są na czas nieokreślony i gdy się coś nie podoba można rezygnować w każdej chwili. Nie ma żadnych dodatkowych modemów, do domu wchodzą bezpośrednio ze skrętką.

 

Całe życie myślałem, że spółdzielnie to taki prlowski twór, z którego nic dobrego nie wynika, ale muszę przyznać że ta inicjatywa jeżyc, piątkowa i winograd jest wyjątkowo interesująca. Najgorsze dla mnie jest jednak to że SM Osiedle Młodych nawet nie komentuje tej inicjatywy, tak przynajmniej poinformowano w wiadomościach na RTK. :(

 

Poszukując jeszcze innych operatorów na terenie Poznania, znalazłem Tesat http://www.tesat.pl/internet.html jednak oferta nie jest jakoś szczególnie wyróżniająca. No i nie jestem pewien czy nie mają jakichś powiązań z INEA. Znalazłem też Inotel, niestety tu już bankowo głównym akcjonariuszem jest właśnie INEA. Zresztą i tak te firmy nie świadczą usług na ratajach. :(

 

Czy dysponujecie może jakimiś innymi informacjami na temat internetu w Poznaniu, a przede wszystkim na ratajach? Z obecnie zebranych przeze mnie danych muszę czekać na Maverick lub ewentualnie liczyć na to że ta inicjatywa spółdzielni mieszkaniowych wypali, ale do tego chyba bardzo daleko.

 

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za przeczytanie tych przydługawych [beep]n "nowego" na tym forum. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny geniusz... Ja wiem, że język polski jest trudny do opanowania, ale bez przesady.

 

Radler, to Ty bierzesz neta z poblokowanymi portami, że tak się ekscytujesz postępami prac na Ratajach? Sam mieszkam na Piastowskim, ale raczej zanosi się na to, że wezmę od Inei łącze 6 Mbit/s, a na nowe prędkości przejdę dopiero jak będą modemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego TESAT oraz INOTEL mogą dołączyć CANAL+ GOL ???????????????????????????? A INEA nie?????????????? Na czym polega problem? Czy w INEI pracują tak beznadziejni negocjatorzy?, którzy nie potrafią dogadać się z CANAL+? Powtarza się poraz kolejny sytuacja jak w przypadku Sport2? Czat pomimo,iż jest dzisiaj włączony oczywiście nie odpowiada, żadnych konktretów nie można od nich wyciągnąć, na pytanie, kiedy na ratajach będzie szybki internet panuje cisza !!!!!

 

To jest jakaś polityka INEI zobacz jak długo włączali CANAL + SPORT 2 - były tłumaczenia że abonenci nie są zainteresowani tyk kanałem.( Zresztą jak pytam o SPORTKLUB i SPORTKLUB + odpowiedź jest taka sama).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przed chwilą rozmawiałem z konsultantem biura obsługi INEA, który stwierdził, że jest już możliwość przekierowania portów w modemie/routerze CISCO EPC3925. Taka opcja została dodana w panelu konfiguracyjnym modemu. Niestety obecnie jestem poza Poznaniem i nie mam możliwości sprawdzenia. Jeżeli ktoś może to zrobić niech potwierdzi tą informację, osobiście sprawdzę to wieczorem i napiszę jak sprawa wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przed chwilą rozmawiałem z konsultantem biura obsługi INEA, który stwierdził, że jest już możliwość przekierowania portów w modemie/routerze CISCO EPC3925. Taka opcja została dodana w panelu konfiguracyjnym modemu. Niestety obecnie jestem poza Poznaniem i nie mam możliwości sprawdzenia. Jeżeli ktoś może to zrobić niech potwierdzi tą informację, osobiście sprawdzę to wieczorem i napiszę jak sprawa wygląda.

I jak?

 

Swoją drogą to jest router WiFi - teraz już tylko te mają? Nie-WiFi nie ma blokady? Za WiFi jest jakaś dopłata, czy może od razu mogę mieć laptopa+stację i nic nie dopłacać za 2 kompy?

Bo ogólnie na papierze router wygląda fajnie, WiFi n, 1Gbps LAN ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Macie jakieś informacje na temat świątecznej promocji w INEA ?

Może nas czymś zaskoczą ?

Mam zamiar wykupić pakiet cyfrowy dom : TV ekskluzywny , internet 100MB, taryfa telefoniczna diamentowa

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

 

Czyli chcesz wybrać zestaw max!, szkoda, że nie można sobie dobierać poszczególnych opcji, np.pakiet ekskluzywny + internet 25 + taryfa złota 60, a swoją drogą to raczej nie myślę, że nas czymś zaskoczą z okazji Świąt, dlaczego? w tym roku dodali 20 kilka programów, przyśpieszyli neta, a z cenami raczej nie zejdą, pojawią się pewnie tylko jakieś promocje czasowo obniżające ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzwoniłem na infolinię to "podobno" mają dodać jakieś kanały do świąt.

Poczekamy - zobaczymy.

 

a z cenami raczej nie zejdą, pojawią się pewnie tylko jakieś promocje czasowo obniżające ceny

 

i tylko dla nowych abonentów, a obecni niech płacą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to jest router WiFi - teraz już tylko te mają? Nie-WiFi nie ma blokady? Za WiFi jest jakaś dopłata, czy może od razu mogę mieć laptopa+stację i nic nie dopłacać za 2 kompy?

Było wałkowane tyle razy, że naprawdę mogłeś doczytać. Podobno nie ma obecnie w ofercie modemów nie-Wi-Fi. Jak nie wykupujesz opcji Wi-Fi, to dają Ci poblokowany router Wi-Fi, z działającą siecią, do której nie możesz się wpiąć, jak płacisz te 10 PLN / miesiąc, to zyskasz dostęp do Wi-Fi.

 

Bo ogólnie na papierze router wygląda fajnie, WiFi n, 1Gbps LAN ...

Zależy jakie masz wymagania. Ja np. mam w domu środowisko mieszane (w sensie zarówno urządzenia 802.11n jak i 802.11g niestety oraz ciekawostka - jedno urządzenie 802.11n, ale działające tylko w 2,4 Ghz :/). W takiej sytuacji sieć bardzo zyskuje na routerze z concurrent dual band (tworzy dwie oddzielne sieci jednocześnie - w praktyce dwa routery w jednym), niestety router Cisco to zdaje się non-concurrent dual band. Jak nie masz żadnych urządzeń, które musisz podpiąć do sieci g to nie jest źle. Jeżeli natomiast musiałbyś tworzyć sieć 802.11g/n na częstotliwości 2.4 Ghz (zakłócana przez różne urządzenia, Wi-Fi, Bluetooth, podobno nawet mikrofalówki - standard "g' nie działa w 5 Ghz ), to raczej nie wyciągniesz na tym routerze więcej niż 55 Mbit/s, a bywają takie co nie wyciągają więcej niż 35-40 (zaznaczam, w trybie 802.11 g/n).

 

Więc generalnie taki router to jest super opcja, jak robisz sieć tylko dla standardu n w niezagraconej częstotliwości 5 Ghz, dużo gorzej jak musisz być kompatybilny wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Po powrocie do domu i zalogowaniu się do panela konfiguracyjnego routera EPC3925 faktycznie pojawiła się dodatkowa opcja "Applications & Gamming", gdzie w zakładce "Port Range Forwarding" możliwe jest ustawienie przekierowania portów. Tak więc problem z modem/routerem CISCO EPC3925 rozwiązany, nie musimy wracać do starych Motoroli :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...