Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na KINO POLSKA to samo - nie wiem czy jest to wina modulacji (tutaj jeszcze nie zmienili) mam TECHNISATA DIGIT MF4 - K CXV po wymianie i nie wiem czy to jest wina dekodera czy modulacji.

 

EPG często się zawiesza raz jest a po chwili znika, do tego po włączeniu na wyświetlaczu zamiast nr kanału są "małe" zera takie jak po wyłączanie na czuwanie tyle że zostają - przełączanie kanałów nic nie daje, trzeba wyłączyć i ponownie włączyć dekoder.

 

Już nie wspomnę że to jest wina raczej softu, ale INEA tutaj jest mądrzejsza.

 

Nowych kanałów nie będzie info z maila

 

W najbliższej przyszłości niestety nie planujemy zwiększenia listy programów.
W celu prawidłowego odbioru programu proszę przywrócić ustawienia fabryczne dekodera.

 

chyba że zrobią jakąś niespodziankę?!

 

Poniżej zrobiłem jakie kanały posiadają Poznańskie kablówki a mogły by być w INEI - pewnie było by to związane z jakąś podwyżką, ale wtedy mogli by zrobić reorganizację pakietów.

EAST & WEST

- nFILM HD
- nFILM HD2
- DISCOVERY HISTORIA
- ESKA TV
- SUPERSTACJA
- HISTORY CHANNEL HD
- ESPN AMERICA
- SPORTKLUB
- SPORTKLUB +
- HISTORY CHANNEL SD

MAVERIC

- UNIVERSAL CHANNEL
- SCI - FI CHANNEL
- HISTORY CHANNEL
- SPORTKLUB
- SPORTKLUB +
- DISCOVERY HISTORIA
- SUPERSTACJA
- MOVIES 24
- 13 STREET UNIVERSAL
- ESKA TV


ECHOSTAR

- ORANGE SPORT INFO
- TVN WARSZAWA
- 13 SREET UNIVERSAL
- MOVIES 24
- SCI - FI CHANNEL
- WOJNA I POKÓJ
- TV 1000
- YACHT & SAIL INTERNATIONAL
- THE POKER CHANNEL
- SPORTKLUB
- SPORTKLUB +
- VIASAT NATURE
- HISTORY CHANNEL
- CRIME & INVESTIGATION
- HISTORY CHANNEL HD
- WORLD FASHION CHANNEL
- FTV HD
- BEBE TV HD
- ESKA TV


TESAT 

- ONTV
- SUPERSTACJA
- ESKA TV
- TVN WARSZAWA
- BBC HD
- MY ZEN HD
- UNIVERSAL CHANNEL 
- 13 STREET CHANNEL
- SPORTKLUB
- DISCOVERY HISTORIA
- HISTORY CHANNEL
- HISTORY CHANNEL HD
- MOVIES 24
- AXN HD
- SCI - FI CHANNEL
- UNVERSAL HD
- TCM wersja  24H
- SPORTKLUB +
- ESPN AMERICA
- ORANGE SPORT INFO
- CARTOON NETWORK wersja 24 H
- VH - 1 CLASSIC
- C MUSIC TV

WINOGRADZKA TELEWIZJA KABLOWA

- DISCOVERY HISTORIA
- CRIME & INVESTIGATION
- HISTORY CHANNEL SD
- TV 1000
- VIASAT NATURE
- HISTORY CHANNEL HD
- FOX LIFE HD

INOTEL

- ESKA TV
- SUPERSTACJA
- TCM wersja 24H
- CARTOON NETWORK wersja 24H
- E ENTERTAIMENT

 

Nic tylko czekać aż się INEA obudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie brak dźwięku na ww kanałach.

To jest właśnie INEA :brawo:

nie wiem czy problem z brakiem dźwięku jeszcze aktualny ale u mnie jest (Rataje)

 

Eee tam. Ja nie mam OBRAZU na wszystkich kanałach i muszę teraz jechać na analogu :D Też Rataje.

 

 

Dzisiaj także nie miałem neta przez ponad godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rataje 15:57 8mbit

 

988809007.png

 

Generalnie powiem wam tak. Niezależnie jakie miałem łącze (4 ,6 czy obecnie 8 mbit/s) zawsze byłem w plecy o jakieś 5-7%. Nigdy nie udało mi się wyciągnąć prędkości maksymalnej, niezależnie od pory dnia. Rozumiem jakieś parę KB/s, ale nie 7%. Nawet jak ściągam plik testowy inei z adresu: icpnet.pl/plik.dat to max udało mi się uzyskać ok 950KB/s (a gdzie tu do 1024KB/s dla 8mbit)

 

Na ratajach nowe prędkości wg. konsultanta powinny być wstępnie od przyszłego poniedziałku 18.10.

 

Modem przewodowy to Cisco DPC3212 http://www.cisco.com/en/US/prod/collate ... 016877.pdf

Modem wi-fi to Thomson TWG 870 http://www.google.pl/url?sa=t&source=we ... vw&cad=rja

 

Poczekam i zobaczę czy sytuacja z jakością łącza się poprawi po zmianie na 25mbit.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja przed chwilą dostałem radosnego maila od konsultanta że na razie u mnie (na Ratajach/Jagiellońskie ) brak możliwości świadczenia usług szybszego internetu...mam się kontaktować w połowie ...listopada.A miało być tak pięknie...wiele szumu i jest jak zawsze.pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj podpisałem aneks na 12 miesięcy z TP na Neostradę+Livebox za 79,90 zł / m-c w opcji 10 Mb/s

 

989040197.png12770315.jpg

 

Trochę się obawiałem czy bedę miał te 10 Mb/s, bo byłem w 3 salonach TP i w każdym mi mówili, że na ma szans abym osiągnął max.prędkość 10 Mb/s, ale jak widać jest dobrze, pociągnę te 12 miesięcy i może INEA zdąży podłączyć szybki internet na Ratajach w przyszłym roku to zrezygnuję z TP :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko do osób korzystających z internetu w Inea :D . Mieszkam w Kórniku od paru lat mam neta i w Tp a później w

Neti. jakiś miesiąc temu wziąłem neta w NETI 20mb najlepsze jest to ze działało idealnie jakieś 1,5 tygodnia jak zgłosiłem awarie to stwierdzono że 20 mb łącze nie ma prawa działać i na pewno mi tego nie naprawia bo NIE MAM MOŻLIWOŚCI TECHNICZNYCH :brawo: heh [beep] jaki mało za to mogę teraz wypowiedzieć im umowę bez żadnych konsekwencji i moje pytanie wiąże się z nowym szybszym internetem w INEA bo u mnie w Kórniku łącze 25mb już podobno działa i powiedziano mi że są już możliwości techniczne na nie. Czy ktoś już korzysta z tego łącza ???Jak mu działa??? i najważniejsze pytanie czy z torrentu idzie w Inei korzystać i ładnie ściąga i wysyła czy coś jest blokowane???

Z góry dzięki za odpowiedz:)

 

Jeszcze jedna sprawa jak wygląda możliwość podłączenia paru urządzeń ponieważ mam dwa komputery o konsole PS3

samemu kupić trzeba jakis router wi fi czy od nich wydzierżawić???Proszę o szczegółowe info :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Tesat znowu wyprzedził INEA jeśli chodzi o ofertę programową, od października do oferty zostają wprowadzone:

 

Polsat News, Polsat Film, Polsat Futbol, Movies24, SciFi Channel, Orange Sport Info, Playhouse Disney, Nat Geo Music, Universal Channel oraz 13th Street Universal. Wzbogaci się też oferta programów HD, która będzie najbogatszą na wielkopolskim rynku telekomunikacyjnym – 21 programów HD! Nowości to: Polsat HD, BBC HD, My ZEN HD, Fox Life HD, AXN HD, Universal HD, Nat Geo Wild HD, Cinemax HD.

 

Kilka programów jest w INEI ale 21 kanałów HD robi wrażenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... inea zapowiedziala ze w tym roku nie zamierza uaktualniac oferte kanalow tv,mail z odpowiedzia , obecnie "kwiatkiem" jest szybki net i planowy rozwoj w poszczegolnych czesciach wlkp

 

 

czyli jak to powiedziala laleczka z boku , inea raz lub dwa razy w roku zmienia oferte programowa tak na dobre ...

 

żal.pl :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W co ty wierzysz ja mieszkam w centrum Poznania i mialo byc do 19 pazdziernika a teraz juz jest po 7 listopada ciagle czekac i czekac

 

Jak zwykle INEA robiu w ciula i wprowazda w blad abonentow, nie rozumiem tez po [beep]e sie wprowadza juz we wrzesniu promocje skoro mamy polowe pazdziernika a nadal nie mozna z tej promocji zwiekszenia intenetu skorzystac, ŻAL.PL poprostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska sprawdzacie swoje parametry internetu u mnie od kilku dni maksymalnie wyciągam 1,7 MB a wiadomo powinno być 8 MB.(Rataje) :roll:

A wczoraj wieczorem to już było przegięcie, bo było ledwo 0,3 MB. :evil:

Będę wdzięczny. :wink:

 

PS. Co do TV u mnie bez problemu leci.

 

Od wczoraj mam poprawe tzn. jest już 5,6 Mega lecz nadal brakuje troszke do 8. :roll:

 

i najważniejsze pytanie czy z torrentu idzie w Inei korzystać i ładnie ściąga i wysyła czy coś jest blokowane???

Z góry dzięki za odpowiedz:)

 

Jeszcze jedna sprawa jak wygląda możliwość podłączenia paru urządzeń ponieważ mam dwa komputery o konsole PS3

samemu kupić trzeba jakis router wi fi czy od nich wydzierżawić???Proszę o szczegółowe info :]

 

Tu masz częściowa odpowieź:

 

Dowiedziałem się właśnie że inea ma w swoich modemach firmy thomson z wifi zainstalowane swoje oprogramowanie nad którym ma kontrolę zdalną.

Mój problem się rozwiązał bo teraz już w 100% tah wiem że problemy z p2p i inne są spowodowane przez sieć inea robią to świadomie by ograniczyć pobieranie plików ale nie mają pojęcia że blokowanie portów wpływa też na inne programy .

Postanowiłem wymienić modem na zwykły bez wifi i bez zdalnej kontroli. :brawo:

 

Mój znajomy to też mi potwierdził, że jeśli chcesz korzystać z p2p lub torentów to weź modem Cisco i zafunduj sobie własny router z wifi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu od Inea nie brać modemu WiFi tylko zwykły ;) Do tego router TP-Link w standardzie N i będzie ok. W przypadku WiFi router 150Mbps (draft N) pozwoli na obsłużenie 25Mbit, bo transfer po WiFi będzie około 3-4MB/s ... router 300Mbit pozwoli na 50Mbit spokojnie - 100Mbit to tylko po kablu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego w Poznaniu i innych miastach tak długo trwa uruchamianie nowego internetu, u mnie w Śremie odebrałem nowy modem już po 7 dniach od momentu uruchomienia przez inea nowej usługi, łącze 25/1.5mb, modem cisco, jak na razie żadnych przerw w świadczeniu usługi, max szybkość ściąganego pliku to 2.7mb/s wysyłanie 170kb/s czyli w miarę by się pokrywało z tym co powinienem od nich dostać, jedyne co martwi to nie ma co liczyć na większe prędkości w tej samej cenie, ponieważ umowa jest na rok czasu, i jeśli się jej nie wypowie to automatycznie przedłuża się o pół roku na dotychczasowych warunkach, choć z drugie strony jest to dobre bo w zeszłym roku przyszło mi zapłacić 2 wyższe o kilkadziesiąt złotych rachunki bo zapomniałem podpisać nową umowę po skończeniu umowy promocyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem szczęśliwcem, który skorzystał z nowej oferty inei.

Wybrałem pakiet 50/4 i dostawę przez kuriera.

Podczas rozmowy telefonicznej zostałem poinformowany o tym, że WIĘKSZA PRĘDKOŚĆ BĘDZIE DOSTĘPNA W CIĄGU DWÓCH DNI ROBOCZYCH.

Pomyślałem ok, i zamówiłem kuriera na piątek.

Kurier stawił się punktualnie, podpisałem papiery i wymieniłem modem.

Kurier pojechał, a ja się zdziwiłem, ponieważ po podłączeniu modemu okazało się, że nie mam w ogóle żadnej prędkości - po prostu modem jest nie wpisany do sieci i zostanie to zrobione w ciągu 2 dni roboczych.

 

Z całym szacunkiem panowie z inei - robicie z ludzi idiotów bo większa prędkość w ciągu 2 dni to nie to samo co brak Internetu przez 2 dni robocze.

Dodajcie do tego sobotę i niedzielę to razem wychodzą 4 dni.

 

Do tego te wasze call center w którym nic nie można załatwić. Dajecie do wyboru opcje pomoc techniczna, rachunki, czy konsultant, a tym czasem to pic na wodę bo odbiera ta sama osoba, która tłumaczy mi, że osoba u której zamawiałem usługę na pewno MIAŁA NA MYŚLI to, że wymiana modemu wiąże się z brakiem sygnału przez 2 dni robocze.

Wybaczcie, ale ja Duchem Świętym nie jestem i nie wiem co kto ma na myśli.

 

Tak więc droga Ineo u[beep]iasz swoich klientów na cacy wprowadzając nas świadomie w błąd. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zamówiłby kuriera na piątek wiedząc, że pozbawi się tym samym sieci na weekend.

Pan z Call Center jest bezradny, bo nic nie może poradzić - nie może przyjąć reklamacji, nie może wpisać modemu do sieci, nie może podać żadnego numeru - może tylko spławić klienta na drzewo.

 

Modlę się o porządną konkurencję w Poznaniu. Być może wtedy Inea odejdzie w otchłań niepamięci. Póki to się nie stanie dalej będziecie z nas robić baranów i zatykać nam gęby pseudo promocjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...