Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos mi do radzi czy inne platformy cyfra , polsat i n czy maja gorszy obraz SD przez łacze HDMI bo w inei obraz SD przez łacze HDMI jest gorszy a HD to super czy ta aktulizacja naprawi to prosze o rade

 

Z tego, co czytałem na różnych forach, wszyscy narzekają na obraz SD przez złącze hdmi. Szczerze wątpię, aby nowy soft to naprawił, za upscaling odpowiada raczej hardware. Ale mogę się mylić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad2. Dekoder ADB 5809C, podobny do tych, które oferuje multimedia i enka. W pewnych konfiguracjach sprzętowych uciążliwy w użytkowaniu. Ale podobno będzie nowy soft, na co osobiście też czekam.

 

Jacroza, to są sprawdzone informacje? Ja też mam nadzieję, że nowy soft poprawi parę rzeczy w tym dekoderze.

 

W dniu dzisiejszym pojawiły się nowe promocje, min. na cyfrowy dom i tak zamawiając "trójpak" w niektórych opcjach za abonament telefoniczny zapłacimy 1 zł, nieźle. Czekam do końca czerwca i uciekam z TP-sy z telefonem i internetem.

 

A propo tel, czy ma ktoś telefon z INEI ze swoim nr przeniesionym z TP S.A.? Czy orientujecie się ile kosztuje przeniesienia nr z TP do INEI i jak to długo trwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam tv Sony rozdzielczosc 1080 , kabel HDMI (probowałem innego -lepszego ) i czasem przerywa mi dzwiek w tv - tzn ogladam jakis program - nie wazne czy SD czy HD i co jakis nieokreslony czas na ułamek sekundy zanika mi dzwiek --- czasem jest to bardzo w krótkich odstępach a czasem długo jest ok po czym znów znika

Nie wiem co powoduje to - dzwoniłem do CallCenter , przyjechał pan .... popatrzył i raz to wyskoczyło ( akurat tylko raz ) -- pan stwierdził ze gdzies juz tak to tez słyszał po czym kazał mi zobaczyc na EURO i zalecił tez zmiane kabla HDMI ---- kabel jak widac wyzej zmieniłem i nic to nie dało --- z EURO potestuje jutro ...

 

Sygnał mam w menu diagnostyka : SIŁA : 64 Jakość : 100

 

ktos ma podobny objaw ?

 

p.s

1. dziecko oglada kanały Disney Channel na którym w sobote w ciągu 3 minut wystąpiło to około 30 pare razy

 

2. Łacza HDMI sa sprawne w tv - mam podłaczone inne urzadzenia i nie ma wogole problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie też występują chwilowe zaniki dźwięku. Często zdarza się to na TVP HD, czasami nawet 2-3 razy w ciągu minuty. Powiem szczerze, że póki co mi to nie przeszkadza ale jak będzie się to zdarzało częściej i na innych kanałach to będę interweniował. Co do kabla HDMI to korzystam z tego, który dostałem razem z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo tel, czy ma ktoś telefon z INEI ze swoim nr przeniesionym z TP S.A.? Czy orientujecie się ile kosztuje przeniesienia nr z TP do INEI i jak to długo trwa?

 

Witam. Sprawa wygląda następująco jeżeli dzisiaj podpiszesz umowę z Ineą to miesiąc Luty będzie miesiącem wypowiedzenia umowy z tpsą i od marca nie masz sygnału w gniazdku tpsy i podpinasz telefon pod modem gdzie jest aktywny juz telefon w kablówce. Jeżeli chodzi o koszty to telekomunikacja pobiera jednorazową opłatę od klienta w wysokości 50 zł.

W razie pytań dotyczących ofert Inei śmiało pytać :).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie też występują chwilowe zaniki dźwięku. Często zdarza się to na TVP HD, czasami nawet 2-3 razy w ciągu minuty. Powiem szczerze, że póki co mi to nie przeszkadza ale jak będzie się to zdarzało częściej i na innych kanałach to będę interweniował. Co do kabla HDMI to korzystam z tego, który dostałem razem z dekoderem.

 

Witam

U mnie też występują identyczne problemy z dźwiękiem. Pomaga wyłączenie i włączenie dekodera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad2. Dekoder ADB 5809C, podobny do tych, które oferuje multimedia i enka. W pewnych konfiguracjach sprzętowych uciążliwy w użytkowaniu. Ale podobno będzie nowy soft, na co osobiście też czekam.

 

Jacroza, to są sprawdzone informacje? Ja też mam nadzieję, że nowy soft poprawi parę rzeczy w tym dekoderze.

 

Tak przynajmniej informują niektórzy pracownicy Call Center, niektórzy nie potrafią nic w tej kwestii powiedzieć. Cała Inea... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, u mnie też występują chwilowe zaniki dźwięku. Często zdarza się to na TVP HD, czasami nawet 2-3 razy w ciągu minuty.

Witam

U mnie też występują identyczne problemy z dźwiękiem. Pomaga wyłączenie i włączenie dekodera.

Pozdrawiam

 

Ja również potwierdzam występowanie przycinania się dźwięku. Ale razem z dźwiękiem zauważam też przycięcia obrazu na ułamek sekundy. Dotyczy to tylko programów w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza sie na kanalach hd znikomy zanik dzwieku ale to samo nastepuje na kanalach sd zwlaszcza na rozdzielczosci mniejszej niz 1080i co do kabla hdmi i kanalow sd probowalem kabli przeroznych od tych za 20zl. do tych za 250zl.mam znajomego w euro agd i zaden z nich nie zmienil zlego obrazu kanalow, poprostu teraz wiem ze kabel nie jest winny calej sytuacji,zamglone kolory wystepuja tez pod podlaczonym kablu komponent.zostaje nam tylko zmiana rozdzielczosci na dekoderze tylko szkoda ze to takie uciazliwe...................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zgadza sie na kanalach hd znikomy zanik dzwieku ale to samo nastepuje na kanalach sd zwlaszcza na rozdzielczosci mniejszej niz 1080i co do kabla hdmi i kanalow sd probowalem kabli przeroznych od tych za 20zl. do tych za 250zl.mam znajomego w euro agd i zaden z nich nie zmienil zlego obrazu kanalow, poprostu teraz wiem ze kabel nie jest winny calej sytuacji,zamglone kolory wystepuja tez pod podlaczonym kablu komponent.zostaje nam tylko zmiana rozdzielczosci na dekoderze tylko szkoda ze to takie uciazliwe...................

 

Zatem nie pozostaje nic innego, jak czekać cierpliwie na zmianę softu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu po raz pierwszy i mam do was małe pytanko dotyczące inei. Mam pakiet Podst. cyfrowy plus inea sport i niektóre programy na dekoderze nie działają (mam ten starszy, nie HD). Np. TV 4 i Edusat oraz iTV wyświetla ciągle brak sygnału. Nie wiem czy to tylko u mnie czy u wszystkich, jeśli tylko u mnie idzie to jakoś zrobić ? Czy trzeba dzwonić do obsługi abonenta? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu po raz pierwszy i mam do was małe pytanko dotyczące inei. Mam pakiet Podst. cyfrowy plus inea sport i niektóre programy na dekoderze nie działają (mam ten starszy, nie HD). Np. TV 4 i Edusat oraz iTV wyświetla ciągle brak sygnału. Nie wiem czy to tylko u mnie czy u wszystkich, jeśli tylko u mnie idzie to jakoś zrobić ? Czy trzeba dzwonić do obsługi abonenta? Z góry dziękuję.

 

Programy, o których piszesz są dostępne w pakietach tematycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacroza - Dzieki za wyjasnienia.

 

Dzisiaj odebralem TS Digit MF4-K . Po podłączeniu wybrał (na razie - bo oficjalny start w Śremie to 01.02.2009- podobno trwaja jeszcze prace) 85 kanałów.

Z tym, że większośc ma kluczyki i nie można oglądać. Mam w związku z tym pytanie na jakiej zasadzie sa te kanały które są dostepne bo nie sa one tylko z pakietu Mini :

Na dzis są do ogladania:

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP Info Poznań

4. Polsat

5. WTK

6. TVP Polonia

7. TVN

8. Dom i Biuro

9. anonse.TV

 

Troche denerwujące jest to dwukrotne przyciskanie klawisza wyłącznika, aby pokazał się zegar na wyswietlaczu. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacroza - Dzieki za wyjasnienia.

 

Dzisiaj odebralem TS Digit MF4-K . Po podłączeniu wybrał (na razie - bo oficjalny start w Śremie to 01.02.2009- podobno trwaja jeszcze prace) 85 kanałów.

Z tym, że większośc ma kluczyki i nie można oglądać. Mam w związku z tym pytanie na jakiej zasadzie sa te kanały które są dostepne bo nie sa one tylko z pakietu Mini :

Na dzis są do ogladania:

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP Info Poznań

4. Polsat

5. WTK

6. TVP Polonia

7. TVN

8. Dom i Biuro

9. anonse.TV

 

Troche denerwujące jest to dwukrotne przyciskanie klawisza wyłącznika, aby pokazał się zegar na wyswietlaczu. :idea:

 

 

To są kanały z pakietu mini i tylko TVN i POLSAT jest niekodowany w cyfrowym pakiecie.

 

A inne też Ci wyszukuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wszystkie . Niema np całego pakietu Discovery , Animal Planet, AXN itd. Winno byc przeszło 100 bo wyszukuje nawet programy tematyczne ,HD i pakiety Premium . Jak wywalilem te ktore nie kupilem (mam podstawowy cyfrowy) to jest tylko 46 a winno byc 62 czyli brakuje jeszcze 16. Ale nic nie mozna interweniowac bo rusza dopiero od 01.02.2009. Na dzien dzisiejszy mamy jeszcze stara lokalną kablówke(51 kanalow + HBO na ten filter). Cala siec jest światlowodowa juz od kilku lat .

Od lutego brak mi bedzie Hallmark Enterteiment - Mialem go przez 8 lat - w Poznaniu nie ma w ofercie a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mam sygnał INEA od prawie dwóch miesięc w Kórniku ale jest jedna rzecz która mnie bardzo irytuje i chciał bym się dowiedzieć czy inni tez tak maja chodzi mianowicie o sygnał canal+ sport czy wy tez macie czasami obciety obraz na bokach ekranu? niby pisze że jest nadawane w 16:9 i ja mam tv 16:9 lcd sharp i nie potrafie tego zrozumieć czy może mi ktoś pomóc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mam sygnał INEA od prawie dwóch miesięc w Kórniku ale jest jedna rzecz która mnie bardzo irytuje i chciał bym się dowiedzieć czy inni tez tak maja chodzi mianowicie o sygnał canal+ sport czy wy tez macie czasami obciety obraz na bokach ekranu? niby pisze że jest nadawane w 16:9 i ja mam tv 16:9 lcd sharp i nie potrafie tego zrozumieć czy może mi ktoś pomóc???

 

Nic nie zrobisz . Z satelity tez tak czasem nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...