Skocz do zawartości

Pilot


rtoip10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam echostara 616 największym problemem jst pilot, którym należy mocno celować w dekoder by ten zareagował. Jest to uciązliwe i denerwujące. Czy Wy też tak macie ?? wymiana baterii nie pomaga. Nie wiem czy wina leży po stronie pilota czy dekodera.

Czy w echostarze 606 tym starszym też tak jest?? Czy pilot z echostara 606 obsłuży 616 ?? Może ktoś z was próbował 616 obsłużyć pilotem z 606 i to pomogło. Na allegro taki pilot można kupić za niewielkie pieniądze. Proszę o info jeżeli ktoś przerabiał już ten temat

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być. Może masz w pilocie zaśnieżałe blaszki i sprężynki i to izoluje przepływ prądu z baterii. Spróbuj nawet baterią w środku pilota parę razy okręcić wokół ich osi, albo lekko podrap małym nożykiem blaszki i sprężynki.

 

-pozdrawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży po stronie zaśnieżałych blaszek czy sprężynek. Echostar DSB 616 a dokładnie pilot od tego modelu przesyła do dekodera strumień o bardzo małej szerokości (małe niedopatrzenie przy produkcji) i w związku z tym abu nie mieć problemu należy pilota dokładnie kierować w stronę dekodera.

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Też mam problem z pilotem do echostara 616,lecz troche inny.Mianowicie przy każdy naciśnięciu większości przycisków w pilocie w celu oczywiście obsługi dekodera,wariuje mi telewizor,zmienia programy,włącza telegazete etc..przecież nie ustawie dekodera w innej części pokoju-to bez sensu,a czy te piloty da sie przeprogramować??,albo musze zmienić telewizor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosiak: po prostu część kodów pilota od Echostara jest takich samych jak te od telewizora. Lekarstwa na to nie ma... no chyba, że w którymś urządzeniu wymienić pilot i moduł zdalnego sterowania (zabawa lutownicą :P ), o ile oczywiście konstrukcja urządzeń na to pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem jak kolega opisal ale to juz wina dekodera gdyz przy nowych bateriach i pilocie sasiada (SAGEM 4275) jest to samo a u niego wszystko dziala jak nalezy. dlatego tylko czekam na nowego Echostara DSB 717 i w grudniu go biore bo 21.12 konczy mi sie umowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Też mam problem z pilotem do echostara 616,lecz troche inny.Mianowicie przy każdy naciśnięciu większości przycisków w pilocie w celu oczywiście obsługi dekodera,wariuje mi telewizor,zmienia programy,włącza telegazete etc..przecież nie ustawie dekodera w innej części pokoju-to bez sensu,a czy te piloty da sie przeprogramować??,albo musze zmienić telewizor...

 

Ja miałem podobną sytuację. Tylko że w moim przypadku pilot od dekodera sprawiał że świrowała mi miniwieża. Nie wiem jak to sie stalo ze teraz wszystko jest ok. Wylaczylem wieże i dekoder z prądu. Po włączeniu dekodera zrobiłęm rest. I od tamtej pory jest OK....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...