Skocz do zawartości

AltDVB v2.4 b5488 😍


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.05.2021 o 18:10, peh napisał:

Nowa wersja wiesza sie gdy w pluginach jest wtyczka dvbapiNet.dll. Na poprzedniej wersji ta wtyczka dziala poprawnie. Tu link do tego plugina jesli chcialbys sprawdzic. Plugin moze byc nieskonfigurowany bo to w tym wypadku nie ma znaczenia. Nie wiem teraz do kogo uderzac, czy do autora plugina czy do Altro? ;) Poza tym w dalszym ciagu nie moge zmusic programu do wspolpracy karty DVBSky S960 z moim przelacznikiem diseqc. Kiedys cos mi doradzales ale pamietam ze nic to nie dalo. Nie wiem czego moge sie chwycic a to dla mnie (obok poprawnie dzialajacego dvbapiNet) jedna z kluczowych rzeczy. Moze masz jakies wskazowki dotyczace diseqc?

 

Swoja droga robiac nowy skan HB (wymagany przez nowy format listy) nie mialem pojecia ze az tak duzo transponderow z HB zostalo juz wylaczonych. Jeszcze kilka miesiecy bylo ich kilka a dzis naliczylem ich 16!!! Jesli jedna z glownych pozycji europejskich ma 16 wolnych czestotliwosci to tylko dobitny dowod na to ze mamy chyba doczynienia ze zmierzchem telewizji satelitarnej co jest smutne... 😟

Hej,
Udało Ci się zmusić kartę do współpracy z altdvb? Czy ona obsługuje 16apsk i 32apsk czy to pic na wodę? Pytam bo zastanawiam się nad ewentualnym kupnem 950 na pcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, DDiablo napisał:

Hej,
Udało Ci się zmusić kartę do współpracy z altdvb? Czy ona obsługuje 16apsk i 32apsk czy to pic na wodę? 

 

Tak. Przy pomocy niezastapionego @Mr. Orbita udalo nam sie odpalic diseqc na S960. Co do transmisji 16apsk i 32apsk to Ci nie odpowiem bo uzywam tej karty wylacznie do standardowych przekazow.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz napisalem wyzej uzywam tej karty do stadardowych transmisji. Mam na niej 3 pozycje sat - 13E, 19.2E i 1W choc akurat ta ostatnia pozycja nie jest zbyt dobrze ustawiona (zez, brak odbioru wyzszego pasma w pol H), wiec nie moge nawet sprawdzic bardziej wymagajacych przekazow na tej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno temu ściągnąłem na próbę DVBSky S960CI, szukając tańszego zamiennika TBS 5980 - to jest ten sam zestaw klocków o ile wiem: demod Montage M88DS3103 z tunerem Montage M88TS2022. Wypadła mi słabiej niż TBS i skończyło się, że odesłałem do producenta.

 

Gdy testowałem w 2012 roku inny model, S950CI, także na tych samych klockach, wtedy wnioski dla DX były takie:

  • niskie SR udało się od 1005 ksymb/s (paczka RMF wtedy taki miała), ale niżej nie udało się zejść - mimo wszystko przyzwoicie, dla większości telewizyjnego DX wystarcza
  • 16APSK/32APSK nic się nie udało, ale to były też czasy, gdy nie za bardzo coś było z dosyłów. Karta była (i będzie) głucha na transpondery z danymi, bo nie wspiera ACM/VCM
  • nie odbiera PLS, MIS, T2-MI może, bo to programowy temat, ale jeśli T2-MI jest przykryte np. MIS, czyli paczka T2-MI jest w ramach jednego strumienia MIS - nie uda się, bo MIS pokona kartę
  • CrazyScan - tylko RFScan i BlindScan2, bez podglądu konstelacji (ale coś było, nie wiadomo, czy przez 10 lat coś się nie pogorszyło)
  • wolniejsze wstrajanie niż TBS, może nie jakoś dużo, ale jeśli się sporo skanuje, pod DX może dokuczać

Teraz ściągam TBS 5930 - trochę musztarda po obiedzie, bo widzę, że karta wyparowała z rynku, ale zaciekawiła mnie, bo też jest na Montage, tylko M88RS6060, już z DVB-S2X i uzupełniona o parę braków ze starych konstrukcji. Niestety z tego co piszą w sieci, sterowniki dziurawe jak ser szwajcarski, a jeśli karta wyparowała, to TBS będzie zainteresowany łataniem czegokolwiek, jak ja ogrodnictwem :lol2: Ale ciekawość wygrała. Pewnie dam znać jak to chodzi i będę też obserwował, bo widzę, że nie będę sam wśród posiadaczy walczących z bugami tych driverów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jednak 950  v3 bo nic innego w normalnej cenie nie znalazłem. Pod tvh śmiga elegancko na konfiguracji,  pod altdvb również, chociaż czasem się ten program z serwerem (altdv serwer) krzaczy. No ale pod tvh mam przynajmniej dostęp z każdego urządzenia. A jakbym rozgryzł jeszcze zdalny dualboot windows i linux to byłoby idealnie, na razie jedyny pomysł jaki na szybko przychodzi mi do głowy to linuks na pendrive zdalnie rozłączone zasilanie przez przekaźnik. Chyba, że trafię na jakieś programowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, DDiablo napisał:

A jakbym rozgryzł jeszcze zdalny dualboot windows i linux to byłoby idealnie

 

A szukales w google? Jest sporo wynikow wiec pewnie sie da

 

>>link<<

 

Z tego co widze mozna z poziomu dzialajacego systemu poprzez np. RDP wybrac opcje bootowania sasiedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...