Skocz do zawarto艣ci

AltDVB v2.4 b5488 馃槏


Mr. Orbita
 Udost臋pnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kto ch臋tny na DX-ersk膮 maj贸weczk臋 z kart膮 DVB? ;)

Na grilla i tak nie ma pogody :P

Oto mamy z zaskoczenia niespodziank臋 - po nieco ponad roku od ostatniego wydania wraca AltDVB, jeszcze pot臋偶niejszy, z jeszcze wi臋kszymi mo偶liwo艣ciami.

Og艂oszenie:聽https://www.altx.ro/2021/05/altdvb-v24/

Forum:聽https://www.altx.ro/forum/viewtopic.php?f=2&p=346#p346

Changelog:聽https://www.altx.ro/projects/altdvb/changelog/#v2.4

Zmiany s膮 M-E-G-A! 馃槏馃挅

Najwa偶niejsze:

  • interfejs sprz臋towy: rozszerzona maksymalna ilo艣膰 wykrywanych urz膮dze艅 z 8 do 64
  • dekapsulacja T2-MI
  • strumieniowanie LAN ze zdaln膮 kontrol膮 VLC 3.x i MPC-HC (mo偶na zdefiniowa膰 do 5 klient贸w, np. tak偶e TransEdit, czy TsReader, jedna z nich mo偶e si臋 uruchamia膰 wraz ze startem funkcji)
  • obs艂uga Unicode dla nazw kana艂贸w, dostawc贸w, zdarze艅 EPG. Wsparcie zgodne z聽ETSI-EN-300-468 (v1.16.1), z zastosowaniem wewn臋trznych tablic dla kodowania ISO-6937 oraz聽ISO-8859-05 do ISO-8859-15, a tak偶e obs艂uga kodowania Windows 20949, 20936 dla KS-X-1001 (Korea艅ski) i GB-2312 (uproszczony Chi艅ski) - m贸j komentarz: bezpo艣rednio ma to wp艂yw na to, 偶e np. EPG ma polskie znaki :)聽Co wi臋cej, np. teraz jad膮c anten膮 na 36掳E tak偶e zobaczymy poprawne nazwy kana艂贸w oraz czytelne EPG :)
  • wewn臋trzna struktura danych zmieniona, aby pozwoli膰 na zapis do 32 PID-贸w ES, 32 PID-贸w CA oraz nazw kana艂贸w i dostawc贸w do 127 znak贸w (UTF8). Rozszerzenie plik贸w zmieni艂o si臋 z .adcl do .adch - komentarz: np. mieszcz膮 si臋 np. wszystkie 艣cie偶ki audio dla EbS HD i EbS+ HD z 9掳E :)
  • przycisk i skr贸ty do robienia zrzut贸w ekranowych ([Ctrl+S] - obecne okno, [Ctrl+Shift+S] - okno wideo, [Ctrl+Alt+S] - wszystkie okna, mo偶na zmieni膰 w konfiguracji, bo robi konflikt z polskim "艣")

Inne zmiany:

  • dodane szybkie ustawienia LOF dla konwerter贸w na pasmo Ka, rozszerzone C oraz X
  • umo偶liwienie wtyczkom zmieniania pakiet贸w TS
  • mo偶na prze艂膮cza膰 si臋 mi臋dzy obs艂ug膮 cz臋stotliwo艣ci w MHz i kHz (Settings -> General)
  • wykrywanie typu strumienia 0x32 - VVC (na razie bez parsowania i demuksowania, brak gotowego filtra DirectShow na ten moment)
  • opcja pozwalaj膮ca na okre艣lenie kodowania znak贸w dla transpondera (domy艣lnie ISO-6937 DVB Superset)
  • przyciski z ikon膮 kluczyka z okna g艂贸wnego s膮 ukryte, je艣li nie ma dla nich za艂adowanych i w艂膮czonych wtyczek
  • opcja Don't decrypt recorded channel pozwalaj膮ca na nagranie zaszyfrowanych pakiet贸w
  • zapis kompozycji i strony pomocniczej z deskryptora napis贸w (krok w stron臋 obs艂ugi napis贸w DVB, ale to jeszcze nie dodane)
  • okno wyboru urz膮dzenia ma opcj臋 zmiany wysoko艣ci i zapami臋tuje rozmiar listy
  • lista satelit贸w: drobne zmiany w GUI, wymieniona czcionka

Okno skanowania:

  • kolumny na li艣cie transponder贸w mog膮 by膰 teraz ukrywane (klik prawym przyciskiem myszy na nag艂贸wki kolumn)
  • okno zapami臋tuje wysoko艣膰, szeroko艣膰 oraz list臋 ukrytych kolumn
  • naprawiono niedzia艂aj膮c膮 opcj臋 menu "Select TP with scan errors"
  • wyszukiwanie tekstowe w oknie listy transponder贸w (tylko dla widocznych kolumn)
  • dodane r贸偶ne skr贸ty klawiszowe dla listy transponder贸w oraz akcj臋 myszy [Ctrl+klikni臋cie lewym przyciskiem] dla zaznaczania/odznaczania

Okno wynik贸w skanowania (wywo艂ywane przez przycisk Update po zako艅czeniu skanowania):

  • okno ma teraz mo偶liwo艣膰 zmiany rozmiaru i te ustawienia s膮 zapami臋tywane
  • okno zawiera teraz to, co do tej pory by艂y w osobnym popupie - pokazuje zmiany dla danego kana艂u od razu po jego zaznaczeniu
  • dok艂adny raport r贸偶nic dla PID-贸w ES/CA, nie tylko ilo艣膰 jak dotychczas
  • mo偶liwo艣膰 zapisu raportu ze wszystkimi zmianami do pliku .csv

Drzewo listy kana艂贸w:

  • szeroko艣膰 kolumny informacyjnej jest automatycznie dostosowywana na bazie wy艣wietlanej tre艣ci
  • rezygnacja z u偶ycia czcionki o sta艂ym rozmiarze dla grup
  • mo偶liwo艣膰 wy艣wietlania SID w kolumnie informacyjnej
  • wyszukiwanie tekstowe dzia艂a tak偶e na nazwy grup w drzewie

EPG:

  • automatyczna zmiana rozmiaru pola ze skr贸conym opisem, aby dopasowa艂o si臋 do zawarto艣ci
  • mo偶na zmienia膰 rozmiar dolnego panelu z opisem EPG
  • parsowanie i wy艣wietlanie "item贸w" z rozszerzonego opisu (u偶ywane u nas w DVB-T przez TVP, na satelicie przez TVN) oraz dodatkowo obs艂uga nowych linii w rozszerzonych opisach, co poprawia czytelno艣膰

Poza tym jest naprawd臋 ogrom drobnych udoskonale艅, np. w oknie TS Analyzer mo偶na prze艂膮cza膰 wy艣wietlanie PID mi臋dzy HEX, a DEC, albo np. od艣wie偶ono informacje o ograniczeniach wiekowych w EPG.

O T2-MI:

Je艣li nie jest znany PID聽T2-MI, nale偶y spr贸bowa膰 przeskanowa膰 transponder bez uruchomionej dekapsulacji i sprawdzi膰 wyszukane serwisy z sugestywn膮 nazw膮 lub zawieraj膮ce typ strumienia T2-MI. Gdy PID jest znany/uda艂o si臋 go zgadn膮膰 - nale偶y prze艂膮czy膰 dekapsulacj臋 do T2-MI, ustawi膰 PID i przestroi膰 transponder. Teraz nale偶y otworzy膰 okno T2-MI status i zweryfikowa膰, czy wzrasta ilo艣膰 pakiet贸w. Je艣li tak i s膮 bez b艂臋d贸w CRC, lista PLP powinna zosta膰 wype艂niona. Wybieramy jeden i skanujemy transponder, aby uzyska膰 dost臋pne kana艂y dla wybranego PLP. Dla wielu PLP, nale偶y tylko powieli膰 transponder na li艣cie i zmieni膰 warto艣膰 PLP.

Podzi臋kowania od autora dla聽satelescu/satesco za dostarczenie strumieni T2-MI do test贸w! :)

Podpowiedzi dla strumieniowania LAN:

  • kontrola MPC-HC dzia艂a tylko je艣li zmienimy skr贸t klawiszowy dla "Zamknij" na "C" (domy艣lnie jest to Ctrl+C) oraz dla "Rozpocznij odtwarzanie" na "P" (domy艣lnie jest nieprzypisany), co jest w ustawieniach MPC-HC: Widok ->聽Ustawienia -> Program -> Skr贸ty klawiszowe
  • multicastowy adres IP jest wymagany, je艣li chcemy strumieniowa膰 jednocze艣nie do wielu aplikacji
  • mo偶na zablokowa膰 wy艣wietlanie wideo w oknie g艂贸wnym programu bez wp艂ywu na strumieniowanie

Co do kodowania znak贸w:

AltDVB, zgodnie z norm膮 DVB, zak艂ada ISO-6937 jako domy艣lne kodowanie znak贸w, je艣li nadawca kodowania nie wskazuje. Je艣li po skanowaniu tekst jest nieczytelny, to zdradza, 偶e dany nadawca nie dba o odpowiednie ustawianie kodowania znak贸w. Ma to miejsce np. dla Movistar+, Nova聽lub Meo/Zon (a i Cyfrowemu Polsatowi si臋 omskn臋艂o przy nazwie stacji "Tr贸jka - PR"). AltDVB umo偶liwia r臋czne ustawienie poprawnego kodowania dla takich transponder贸w i wtedy po przeskanowaniu wszystko b臋dzie si臋 wy艣wietla膰 zgodnie z oczekiwaniami ;)聽Np. dla Nova poprawne ustawienie to ISO-8859-7.

Nowy format listy kana艂贸w - konwerter:

Poniewa偶 zmieni艂 si臋 nieco format listy kana艂贸w (nazwy mog膮 by膰 d艂u偶sze, a serwisy mog膮 zawiera膰 wi臋cej PID-贸w ES i CA), napisa艂em bardzo prosty konwerter list kana艂贸w do nowego formatu. Nie ma oczywi艣cie聽konieczno艣ci jego u偶ycia - wtedy trzeba zacz膮膰 skanowanie orbity od nowa. Ale je艣li kto艣 chce zacz膮膰 od tego, co ju偶 mia艂, to konwerter jest do pobrania tu:聽https://mr-orbita.pl/altdvb/ADCLtoADCH_v1.0.zip

U偶ycie 艂atwe - wypakowa膰 sam ADCLtoADCH.exe do katalogu g艂贸wnego, uruchomi膰 i je艣li poprawnie wykryje pliki - da膰 START :)

Kod 藕r贸d艂owy za艂膮czony w paczce, mo偶na sobie dowolnie przerabia膰, licencja MIT, napisany w C#

Wymagany .NET Framework v4.

Je艣li b臋d膮 jakie艣 problemy z konwerterem - prosz臋 zg艂asza膰, najlepiej dorzucaj膮c zawarto艣膰 katalogu Channels, postaram si臋 pom贸c ;)

Konwerter nie przerabia nazw kana艂贸w na Unicode (bo nie ma o tym informacji w starych plikach), wi臋c nazwy z nietypowymi znakami b臋d膮 wymaga膰 przeskanowania, ale to i tak dla mnie by艂o lepsze ni偶 skanowanie od zera ;)

Inne binarki w archiwum programu:

Dwie pro艣by na koniec:

  1. Oka偶my autorowi wsparcie, czy to dobrym s艂owem, czy mo偶e jak膮艣 donacj膮 - to nie jest proste, aby rozwija膰 tak zaawansowan膮 aplikacj臋, gdy ma si臋 pe艂noetatow膮 prac臋, rodzin臋 - sami rozumiecie, wolnego czasu tak naprawd臋 nie ma ;)
  2. Rozpu艣膰my informacje po sieci - przeka偶cie dalej, 偶e jest nowa wersja ;)

Ode mnie wielkie podzi臋kowania dla autora, Altx wykona艂 ogrom pracy, a co najwspanialsze - wyniki s膮 naprawd臋 osza艂amiaj膮ce :)聽Obs艂uga Unicode i rozbudowa ilo艣ci zapisywanych ES oraz dodatnie podsumowania zmian dla skanowanych kana艂贸w w jednym oknie zamiast popupa - to by艂y moje wielkie marzenia, kt贸re nie do艣膰, 偶e znacznie mi uprzyjemniaj膮 korzystanie, to s膮 tak wymy艣lone i zaimplementowane, 偶e lepiej sobie nie mo偶na by艂oby tego wymy艣li膰聽:)聽Teraz siedz臋 i 艣migam anten膮, skanuj臋 co si臋 da i si臋 zachwycam efektami :)

  • Lubi臋 to 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Nowa wersja wiesza sie gdy w pluginach jest wtyczka dvbapiNet.dll. Na poprzedniej wersji ta wtyczka dziala poprawnie. Tu link do tego plugina jesli chcialbys sprawdzic. Plugin moze byc nieskonfigurowany bo to w tym wypadku nie ma znaczenia. Nie wiem teraz do kogo uderzac, czy do autora plugina czy do Altro? ;) Poza tym w dalszym ciagu nie moge zmusic programu do wspolpracy karty DVBSky S960 z moim przelacznikiem diseqc. Kiedys cos mi doradzales ale pamietam ze nic to nie dalo. Nie wiem czego moge sie chwycic a to dla mnie (obok poprawnie dzialajacego dvbapiNet) jedna z kluczowych rzeczy. Moze masz jakies wskazowki dotyczace diseqc?

Swoja droga robiac nowy skan HB (wymagany przez nowy format listy) nie mialem pojecia ze az tak duzo transponderow z HB zostalo juz wylaczonych. Jeszcze kilka miesiecy bylo ich kilka a dzis naliczylem ich 16!!! Jesli jedna z glownych pozycji europejskich ma 16 wolnych czestotliwosci to tylko dobitny dowod na to ze mamy chyba doczynienia ze zmierzchem telewizji satelitarnej co jest smutne... 馃槦

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Z transponderami - potwierdzam, r贸wniutkie 16 - si臋 porobi艂o ;)

Z dvbapinet.dll za to - dziwne, ale nie potwierdzam, u mnie si臋 odpala z t膮 wtyczk膮. Mo偶e to jest kwestia FFdecsa.dll? Autor wtyczki dorzuca swoje, spr贸buj mo偶e powymienia膰 je na pr贸b臋 (s膮 w katalogu Devices), a je艣li to nic nie da, to spr贸buj mojego FFdesca.dll sprawdzonego w bojach na starszym, wybrednym PC:聽https://www3.zippyshare.com/v/QmpRMd4G/file.html

Z DiSEqC - na pewno nie b臋dzie to dzia艂a艂o na oryginalnym Dev_BdaDriver.int, ale s膮 nowe mo偶liwo艣ci do weryfikacji.

Najpierw mo偶esz zobaczy膰 klasyczne obej艣cie, czyli Dev_Bda2Driver od crazycat'a/Diodato:聽https://github.com/crazycat69/AltBDA2/releases/download/v0.2.3.3/dev_bda2driver_v0.2.3.3.zip

Zamiast uruchamia膰 z Bda, startujesz Bda2 i pr贸bujesz, a je艣li nie idzie, to jeszcze mo偶na walczy膰, zmieniaj膮c w Dev_Bda2Driver.cfg lini臋聽BDA_TYPE = NOT_SET na聽BDA_TYPE = MS lub聽BDA_TYPE = TV, mo偶e na kt贸rym艣 zaskoczy...

Jest te偶 nowa alternatywa:聽https://www.altx.ro/download/Dev_StreamRead_v2.4.0.18.zip聽wtedy dodatkowo do katalogu g艂贸wnego AltDVB dorzucasz:聽https://sourceforge.net/projects/crazyscan/files/test/StreamReaderExEx-BDA.rar/download

Niestety nadal nie mam nic DVBSky, 偶eby popr贸bowa膰 osobi艣cie, ale wydaje mi si臋, 偶e jaka艣 kombinacja powinna zaskoczy膰...

Edytowane - nowa wersja Dev_StreamRead ;)

  • Dzi臋ki 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Co do diseqc to w koncu DZIALA!!! Dzieki! Ale zadzialal dopiero na Dev_StreamRead.int. Dev_Bda2Driver.int w ogole nie jest widziany w managerze urzadzen. Przy uzywaniu Dev_StreamRead.int Alt zauwazalnie dluzej sie inicjuje.

Niestety po uzyciu Dev_StreamRead.int zauwazylem ze SmartDVB przestal dzialac poprawnie. Obraz i dzwiek szatkuja (fotka w zalaczniku). Dopiero bo restarcie karty w managerze urzadzen wszystko wraca do normy az do czasu ponownego odpalenia alt-a z Dev_StreamRead.int.

Co zas tyczy sie dvbapinet to pomimo wymiany FFdecsa.dll na te dolaczone do plugina jak i na ten Twoj nic sie nie zmienilo. Alt ciagle sie zawiesza zaraz przy starcie gdy probuje sie dostroic do czestotliwosci. Efekt jest taki jak na fotce (w zalaczniku). Tak jak pisalem wczesniej. Na poprzedniej wersji Alt-a plugin dziala poprawnie nawet bez wymiany FFdecsa.dll. Dziala tez poprawnie na SmartDVB i DVBViewer.

Mam jeszcze pytanie odnosnie automatycznego skanowania calego satelity. Jest dosc sporo bledow i trzeba re-skanowac poszczegolne transpondery manualnie by w koncu po ktorejs probie skan zakonczyl sie powodzeniem. Czy masz na to jakis sposob by alt sam probowal reskanowac transponder az do pelnego sukcesu? Bo teraz taki automatyczny skan trzeba za kazdym razem weryfikowac.

>>screenshots.zip<<

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Brak Dev_Bda2driver oznacza brak bibliotek C++, wydaje mi si臋, 偶e te powinny pom贸c:聽https://aka.ms/vs/16/release/vc_redist.x86.exe

Mo偶e, je艣li StreamReader generuje p贸藕niej problem, to warto powalczy膰 z Bda2...

dvbapinet - autor da艂 zna膰, 偶e spr贸buje rzuci膰 okiem w wolnej chwili ;)聽U聽mnie to nie wychodzi z jakiego艣 powodu, cho膰 te偶 faktem nie skorzystam z tej wtyczki, mo偶e zgrzyt jest, je艣li jest skonfigurowana. U mnie AltDVB z ni膮 bez konfiguracji uruchamia si臋, ale zobaczymy, mo偶e autor co艣 zauwa偶y... Nie masz czasem wi臋cej wtyczek? Mo偶e kt贸ra艣 w po艂膮czeniu z t膮 robi konflikt?

Z tym skanowaniem i b艂臋dami to jest wynik czego innego - ju偶 w AltDVB dzieje si臋 to, co widzisz p贸藕niej w SmartDVB, rwie sygna艂, przez to wychodz膮 b艂臋dy w skanach. No, najwy偶ej je艣li masz to samo nawet na Dev_BdaDriver.int? Je艣li na BdaDriver.int jest dobrze (tj. nie trzeba skanowa膰 transponder贸w wiele razy), zerknij do StreamReader.ini - mo偶e np. HWControl zmiana z 1 na 0 by pomog艂a (tak偶e na te ci臋cia)?

Zastanawia mnie ten "Invalid floating point operation." - pr贸bowa艂em to wywo艂a膰 u siebie, wida膰, 偶e ma miejsce przy skanowaniu 12574H na Astrze, ale te偶 nic z tego - na Dev_StreamRead jest OK.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr. Orbita napisa艂:

Nie masz czasem wi臋cej wtyczek? Mo偶e kt贸ra艣 w po艂膮czeniu z t膮 robi konflikt?

Nie, specjalnie stworzylem "czyste" srodowisko testowe bo probowalem wszystkiego. Szkoda ze alt nie generuje jakiegos log-a tak by autor mogl go przeanalizowac.

2 godziny temu, Mr. Orbita napisa艂:

No, najwy偶ej je艣li masz to samo nawet na Dev_BdaDriver.int? Je艣li na BdaDriver.int jest dobrze (tj. nie trzeba skanowa膰 transponder贸w wiele razy), zerknij do StreamReader.ini - mo偶e np. HWControl zmiana z 1 na 0 by pomog艂a (tak偶e na te ci臋cia)?

na Dev_BdaDriver.int skanowalem tylko HB bo diseqc nie dzialal i teraz spojrzalem w liste i faktycznie brak jest blednych skanow na HB objawiajacych sie wpisami "(noname) SID XXXX) na calym transponderze. Czyli wychodzi na to ze problem moze generowac Dev_StreamRead.

Zmiana HWControl na 0 spowodowala ze karta przestala dzialac. Musialem powrocic do wartosci "1"

2 godziny temu, Mr. Orbita napisa艂:

Zastanawia mnie ten "Invalid floating point operation." - pr贸bowa艂em to wywo艂a膰 u siebie, wida膰, 偶e ma miejsce przy skanowaniu 12574H na Astrze, ale te偶 nic z tego - na Dev_StreamRead jest OK.

Ten komunikat objawia sie przy skanowaniu (a by byc scislym: przy dostrajaniu). Trzeba wtedy zmienic trasnponder i probowac robic skan az ten komunikat zniknie. Pozniej powrocic na ten na ktorym sie wylozyl i w koncu "lapie" i na tym. Problemem jest gdy skanujemy calego satelite. Wtedy taki komunikat przerywa skanowanie wiec by nie stracic tego co juz udalo nam sie zeskanowac trzeba zapisac kanaly i wrocic do skanowania juz od tego tr na ktorym automatyczny skan sie wylozyl. Jednak uzywanie automatu gdy wiele trasnponderow jest blednie skanowanych raczej nie ma sensu. Wolalem recznie skanowac pojedynczo i zapisywac poprawny skan na kazdym transponderze.

Zainstalowalem VC_redist.x86.exe ale on wymaga restartu kompa a narazie nie moge tego zrobic. Przy najblizszej okazji sprawdze czy Dev_Bda2Driver pojawi sie w managerze urzadzen.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Ale ten DVBSky jest przebieg艂y :)聽Co gorsze widz臋, 偶e wyczerpa艂 si臋 w sklepach, bo pomy艣la艂em, 偶e mo偶e b臋dzie pro艣ciej, gdy kupi臋 sztuk臋 i popr贸bujemy razem, a tu nigdzie nie ma :)

W StreamReader.ini jest jeszcze troch臋 ustawie艅, mo偶e kt贸re艣 by pomog艂o, ale strzelanie w ciemno jest czasoch艂onne, mo偶na si臋 zainteresowa膰 VoltBoost, DiSEqCHV oraz FastTune (domy艣lnie zakomentowany - skasowa膰 艣rednik) - mo偶e kt贸ra艣 z tych opcji pomo偶e. A mo偶e Bda2 ruszy... Ale chyba najlepsz膮 opcj膮 b臋dzie zapolowanie na DVBSky i 艣ci膮gni臋cie sztuki do eksperyment贸w, skrobn臋 do producenta, czy maj膮, kiedy艣 z nimi pisa艂em...

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

hehe kupilem ta karte za bezcen (z drugiej reki chyba za 75zl) w czasach gdy "jechalem" jeszcze na PC z karta na PCI. Ale w miedzyczaie przenioslem sie na lapka wyposazonego w stacje dokujaca ktora ma niemal wszystkie porty (nawet te stare jak RS-232 czy LPT) wiec jedyne wyjscie bylo przejscie na karte na USB. Swoja droga ostatnio rozgladalem sie za jakas inna karta na USB bo chcialem sie pobawic w odpalenie E2 na x86 lub nawet na android boxie z coreelec, ale okazalo sie ze praktycznie na rynku pozostal juz tylko TBS z dosc wysokimi cenami. Za taka karte USB mozna juz kupic nowoczesny STB na linuxie, wiec dalem sobie spokoj i pozostane juz przy DVBSky ;-)

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Powiem Ci ze sklaniam sie ku temu by Alt byl odtad moja glowna aplikacja DVB (jesli dojdziemy dlaczego wywala sie przy dvbapiNET ;) i uda sie odpalic diseqc na BDA2 bo jednak ze streamread czasami potrafi przyszatkowac zwlaszcza gdy zmieniamy transponder i trzeba potem restartowac program by wszystko wrocilo do normy). Dotad uzywalem go sporadycznie z racji przyzwyczajenia do SmartDVB i niedzialania diseqc ale teraz po krotkotrwalej zabawie z nim przypominam sobie jego swietne cechy. Jest kilka rzeczy ktorych mi brakuje a do ktorych przyzwyczailem sie w S-DVB takich jak graficzna lista kanalow z tytulem programu ktory jest aktualnie nadawany i z paskiem postepu. Ale trudno wymagac od Alt-a by to mial bo jego zalozenia sa jednak troche inne. Graficznie i ergonomicznie to majstersztyk. Wszystko dopasowane do siebie (ikonki, okna, czcionki, kolory) i widac ze ktos mial dobry pomysl na ta aplikacje i dobrze ulozyl ja sobie w glowie od samego poczatku ;). Pisze to z perspektywy zwyklego uzytkownika a nie DX-era doskonale zdajac sobie sprawe ze jego prawdziwa sila jest to co "pod maska" ;) Narazie zamiast dvbapiNET uzywam starego acamda i dziala wszystko poprawnie.

Tak apropo, zauwazylem maly bug. Nie dziala lista kanalow wywolywana przez ikonke w zasobniku w trybie "floating window". Wywolanie tej samej listy poprzez prawo-click na okienku dziala prawidlowo.

Mam jeszcze pytanie. Czy jedna instancja programu moze dzialac rownolegle z 2 urzadzeniami? Nie to ze korzystam z tego nagminnie, ale dzis podpialem sticka dvb-t i okazalo sie ze musze restartowac program i przelaczac urzadzenia przy starcie. Wyglada na to ze lista jest przypisana do urzadzenia bo kanaly z danego urzadzenia sa dostepne wylacznie wtedy gdy to urzadzenie jest zadeklarowane przy starcie. W SmartDVB z tego co pamietam kanaly w liscie byly dostepne niezaleznie od tego czy urzadzenie bylo aktywne czy nie, dlatego mozna bylo rownolegle korzystac z dvb-t i dvb-s2.

EDIT.

Jeszcze taka mala kwestia. Vol Adjust dziala ci poprawnie? Poziom dzwieku na np. Nat Geo HD jest znacznie nizszy niz na wiekszosci innych kanalaow. Chcialem go sobie troche podbic ale wyglada na to ze ta opcja nie dziala?

Edytowane przez peh
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Vol. Adjust dzia艂a, ale wymaga uruchomienia - w Settings w zak艂adce General Zaznacz "Use channel volume adjust" - u mnie to uruchamia dzia艂anie tej funkcji i sprawuje si臋 OK ;)

Co do wielu urz膮dze艅 - aktualnie nie. Jest to jako jeden z pomys艂贸w na przysz艂o艣膰 na kolejne wersje.

Potwierdzam bug z uruchamianiem listy kana艂贸w przy p艂ywaj膮cym oknie - zg艂osz臋 do autora ;)

Kiedy艣 pami臋tam, 偶e by艂o podej艣cie do zrobienia OSD, jako wtyczka, nazywa艂o si臋 to GoldenOSD, ostatnie wydanie chyba 2.60. Czy nadal dzia艂a po ostatnich zmianach, to nie wiem, ale je艣li zale偶y Ci na OSD, to mog臋 rzuci膰 okiem jak tam wygl膮da sytuacja z wtyczkami od OSD ;)

EDIT: Sprawdzi艂em na szybko, ale wyniki kiepskie - wtyczki nie przetrwa艂y pr贸by czasu, mam cztery r贸偶ne, ale w zasadzie tylko jedna co艣 pokazuje, z b艂臋dami i bez EPG. Tak偶e na ten moment odpowiednika OSD nie mamy...

DVBSky na razie si臋 nie odezwali, tak偶e tu sprawa otwarta...

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Kontynuuje moje boje z Alt-em. Jest dobra i zla wiadomosc. Najpierw ta dobra. Okazuje sie ze starszy brat dvbapiNET czyli mdvbapi odpala z alt-em. Niestety po chwili dekodowania (raz dluzszej raz krotszej) calkowicie wywala alta z pamieci (czyli de facto to nie jest dobra wiadomosc 馃). Poza tym narazie nie znalazlem przyczyny ale mam problem z dekodowaniem kanalow z niektorych transponderow np. 10832H czy 11973V z Astry i narazie nie wiem czy to wina plugina czy Alt-a

Ta definitywnie zla to to, ze pomimo instalacji vc_redist.x86.exe i restartu kompa nadal brak BDA2 w managerze urzadzen... Masz jeszcze jakis pomysl odnosnie tego sterownika?

Co do Volume Adjust Twoj tip pomogl, thx

btw. Na OSD mi nie zalezy bo zawsze wylaczam to w pierwszej kolejnosci. Graficzna lista kanalow w SmartDVB (wyglad mojej listy jest na screenshotcie ktory zamiescilem w zip-ie) pozwala szybko zorientowac sie co aktualnie jest nadawane na ulubionych kanalach i jak dlugo trwa emisja.

Edytowane przez peh
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Z Bda2: spr贸buj zaktualizowa膰 do:聽https://github.com/crazycat69/AltBDA2/releases/download/v0.2.4.6/dev_bda2driver_v0.2.4.6.zip

Dorzu膰 te biblioteki:聽https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=26368

To musi pom贸c :)

mdvbapi - jeszcze b臋d臋 na to zerka艂, tak偶e nie wszystkie nadzieje stracone ;)Nie bardzo mam jak go uruchomi膰, ale spr贸buj臋 doj艣膰/powt贸rzy膰 - maj膮c 艣cie偶k臋 reprodukcji b臋dzie pro艣ciej poszuka膰 rozwi膮zania ;)

Bug z wywo艂ywaniem listy b臋dzie poprawiony w kolejnej wersji ;)

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

BINGO! 馃榾

Pomoglo dokladnie to: vcredist_x86.exe

Na BDA2 diseqc dziala. Dzieki!

Przy okazji takie male sugestie do rozwazenia.

1. Wejscie do okna skanowania satelity i wyjscie z niego nie wstraja ostatnio ogladanego kanalu. Trzeba ponownie go aktywowac klikajac na jego nazwe w liscie. Poza tym samo takie wejscie do trybu skanowania satelity odcina aktualnie odgrywany kanal a czasami mozemy chciec wejsc tylko po to by np. sprawdzic swoja liste czy cos w niej poprawic a nie po to by cos skanowac. Zmiana czestotliwosci (a co za tym idzie zatrzymanie odgrywania kanalu) powinna odbywac sie dopiero po wydaniu komendy skanowania innego transpondera badz po zrobieniu testu sygnalu na zaznaczonym (innym od obecnego) transponderze.
2. Wybranie zakladki "EPG/Channel" skutkuje tym, ze widzimy aktualna pozycje jako ostatnia i liste wydarzen ktore byly przed nia, a to juz nie majaca znaczenia historia ;) O wiele lepiej byloby gdyby aktualna pozycja byla jako druga od gory (minione wydarzenie mozna zostawic dla orientacji co bylo poprzednio) tak, bysmy mogli zobaczyc co bedzie potem bez zbednego klikania w belke przewijania. Generalnie scroll dziala tylko w przypadku gdy dane okno jest aktywne (co wymaga dodatkowego klikniecia na nie). Bez tego zawsze steruje poziomem glosnosci niezaleznie od tego w jakiej czesci okna jest kursor. Znacznie lepiej byloby gdyby dzialala detekcja strefowa (tak jak to sie dzieje systemowo w win10 gdzie wystarczy najechac kursorem myszy na okno i scroll zadziala w odniesieniu do tego konkretnego okna).聽
3. Pamietam w dawnych czasach ze klikniecie kluczyka dekodowania skutkowalo wywolaniem plugina odpowiedzialnego za dekodowanie. Teraz brak reakcji. Mozna to jakos zmienic?

4. Zauwazylem ze w odroznieniu od SmartDVB srodkowy przycisk myszy nie jest w ogole uzywany w przypadku floating window. Jesli wejdziemy do fullscreen z poziomu floating to by wejsc do main window musimy ponownie przywrocic floating window i pozniej klliknac w odpowiednia strefe okienka. To samo tyczy sie z przejsciem z main window do fullscreen. Po takiej operacji by uaktywnic floating window musimy przejsc przez main window. Slowem, powrot zawsze jest w to miejsce z ktorego zostala wykonana operacja zmiany trybu. W przypadku stosowania dodatkowo srodkowego przycisku myszy mozna by przeskakiwac do dowolnego trybu bez trybu przejsciowego. Mam nadzieje ze zrozumiale to opisalem ;)

5. Dodanie "mute" z poziomu floating pod RMB.

apropo, wyjasnil sie problem braku dekodowania na niektorych czestotliwosciach. Winnym okazal sie mdvbapi. Odpalilem starsza wersje Alt-a z wtyczka dvbapiNET i tu wszystko dziala poprawnie. I jeszcze raz moge potwierdzic. mdvbapi wywala co jakis czas Alt-a z pamieci. Na dvbapiNET nigdy czegos takiego nie mialem.

Edytowane przez peh
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...

Naby艂em tuner USB DVB-T2, wi臋c i ALT-a postanowi艂em z tym o偶eni膰. Ruszy艂o wszystko od razu, no prawie, trzeba by艂o r臋cznie edytn膮膰 plik z cz臋stotliwo艣ciami, bo brak pasma VHF.聽

Na MUXie DVB-T2 wykrywa 艣cie偶ki AC4, ale... w艂a艣nie, kto艣 wie czy s膮 jakie艣 kodeki i czy b臋d膮 dzia艂a艂y w ALT?

Tuner dro偶yzna, Avermadia TD310.聽

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

@peh聽-聽Powt贸rzy艂em problem z dvbapiNET. Analizuj膮c temat wygl膮da, 偶e awaria ma miejsce, gdy wtyczka pr贸buje kasowa膰 filtry na PID przez interfejs MDAPI. Czasami uda si臋 dwa, czasami jeden - w trakcie co艣 si臋 zakleszcza. Ci臋偶ko si臋 debuguje wtyczki, gdy trzeba j膮 odpali膰 najpierw w zewn臋trznej aplikacji, troch臋 d艂uba艂em w kodzie wtyczki, aby co艣 zaradzi膰 (jest prosta do samodzielnego zbudowania i dowolnych modyfikacji w Visual Studio), ale bez powodzenia. Przy czym zawiesza si臋 nie wtyczka, a AltDVB. Moim zdaniem dochodzi do jakiego艣 problemu w synchronizacji i akcje docieraj膮 do AltDVB zbyt szybko lub w z艂ej kolejno艣ci.

Z pewno艣ci膮 da艂oby si臋 to skorygowa膰 we wtyczce, w ko艅cu inne wtyczki o podobnym zastosowaniu jednak dzia艂aj膮,聽ale mo偶liwe, 偶e wymaga艂oby to wi臋kszej przebudowy, aby nie opiera膰 si臋 na blokowaniu w膮tk贸w wewn膮trz. Tak偶e problem wydaje si臋 nie by膰 prosty聽do obej艣cia, ale jeszcze popatrz臋. Mo偶e te偶 jakie艣 rozwi膮zanie znajdzie autor AltDVB po swojej stronie, lub zauwa偶y inny potencjalny problem, kt贸rego nie wida膰 debuguj膮c sam膮 wtyczk臋.

Co do propozycji, to w wolnej chwili si膮d臋 i przeka偶臋 - dzi臋ki ;)Co ciekawe - 1 cz臋艣ciowo dzia艂a -聽dla stacji radiowych 聽i to nawet po uruchomieniu skanowania tego samego transpondera. Tu troch臋 wraca pomys艂, kt贸ry zg艂osi艂e艣 ju偶 kiedy艣 i jest na li艣cie rezerwowej - automatyczna aktualizacja kana艂贸w po wybraniu kana艂u jak w STB linuksowych - nie wesz艂o to do 2.4, ale te偶 nie zagin臋艂o ;)

@pitter聽- chwilowo z AC4 jest impas, ale og贸lnie jestem pewny, 偶e wcze艣niej, czy p贸藕niej to si臋 i tak ruszy, bo AC4 jest w u偶yciu dla ATSC 3.0 w USA (dyskusja https://trac.ffmpeg.org/ticket/8349聽), wi臋c jakie艣 programowe dekodery musz膮 si臋 pokaza膰, to za du偶y rynek i b臋dzie za du偶e ssanie, 偶eby nie by艂o nic. Jednocze艣nie - patrz膮c odwrotnie - na nasz rynek, nie wierz臋, 偶e ktokolwiek b臋dzie na tyle samob贸jc膮, aby da膰 samo audio AC4 bez innego, gdy nadal ilo艣膰 TV i STB ze wsparciem AC4 jest bardziej skromna ni偶 skromna.

Sam AverMedia TD310 ciekawy i wygl膮da na niez艂y wyb贸r, jak widz臋 na SiLabs Si2168, co艣 zbli偶onego do popularnych Geniatech/MyGica T230C.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Jesli to nie jest ewidentna wina Alt-a (a tak sadzilem po tym ze jednak na 2.3 dziala poprawnie i wlasnie tej wersji aktualnie uzywam do czasu rozwiazania problemu z v2.4) to moge poprosic autora dvbapiNET by sie temu przyjrzal. Pamietam ze jak wyszedl Alt 2.3 to tez byl jakis zgrzyt i podpowiedzialem autorowi dvbapiNET by zastosowal Alt-a no i pozniej poprawil wtyczke.

Okazalo sie ze zastosowanie BDA2 tez wymaga restartu urzadzenia jesli chcemy przejsc na BDA (np. chcac uzywac na zmiane Alt-a i Smart-a). BDA2 zadziala jesli wczesniej zainicjowalismy BDA ale juz w odwrotnej kolejnosci wymagany jest restart urzadzenia 馃槦

Po dluzszym testowaniu zauwazylem tez sporo pikselozy. A juz na Eleven Sport 1 gdzie ogladam F1 efekt ten wystepuje bardzo czesto. Ten kanal w ogole pikselizuje mi nawet na tunerze z E2 (choc w znaaaacznie mniejszym stopniu niz na Alt) i na Smart tez zdarzaja sie piksele (musze obejrzec GP Monako na DVBViewer wtedy wszystko sie wyjasni). Spotkales sie z tym moze u siebie? Na elevenach ogladam tylko F1 wiec tak naprawde nie wiem czy problem dotyczy tylko tego wydarzenia czy i innych tez (choc podejrzewam ze to jednak problem z transmisja bo studio F1 dziala bez problemu ;) )

EDIT.

A ogolnie co do wyboru urzadzen, to dla mnie zawsze duze znaczenie ma ich wsparcie w Linuxie. W ogole, staram sie tak dobierac urzadzenia by byly jak najlepiej wspierane zarowno na tunerach z E2 jak i - o ile jest to mozliwe - w kernelu dystrybucji dla x86 (DVBSky S960 jak i posiadany przeze mnie stick DVB-T Gigabyte U7300 je maja ;) ). Ostatnio bawie sie coreelec i odpaplilem dvb-t z tvheadend bez zadnych problemow na android boxie. Wszystko zadzialalo z automatu i nawet sterow nie musialem instalowac. Dziala to jak narazie nadwyraz stabilnie (az jestem zaskoczony ;) ). Mam nadzieje ze to samo bedzie z dvbsky i byc moze powoli trzeba bedzie sie zegnac z tunerami E2, choc komfort obslugi z kodi (przynajmniej jesli chodzi o LiveTV) chyba nigdy nie dorowna temu z E2.

Edytowane przez peh
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Na pro艣b臋, wrzucam plik z cz臋stotliwo艣ciami DVB-T dla ALTDVB. Dodane pasmo VHF, skasowane UHF powy偶ej K60 (obecnie w Polsce nieu偶ywane, a po refarmingu b臋dzie mo偶na wyci膮膰 jeszcze wi臋cej), dodane opisy cz臋stotliwo艣膰-kana艂.

1. Nale偶y utworzy膰 nowy plik tekstowy (notatnik) w dowolnym miejscu

2. Skopiowa膰 zawarto艣膰 do tego pliku i zapisa膰

3. Zmieni膰 nazw臋 pliku na: 5000.tplist

4. Skopiowa膰 i zamieni膰 plik w katalogu "Transponders" znajduj膮cym si臋 w katalogu g艂贸wnym ALT-a



[muxlist]
type=T
name=Terrestrial
mpos=5000
muxs=47



[mux1]
frq=184500
bwt=7
inf=K6



[mux2]
frq=191500
bwt=7
inf=K7



[mux3]
frq=198500
bwt=7
inf=K8



[mux4]
frq=205500
bwt=7
inf=K9



[mux5]
frq=212500
bwt=7
inf=K10



[mux6]
frq=219500
bwt=7
inf=K11



[mux7]
frq=226500
bwt=7
inf=K12



[mux8]
frq=474000
bwt=8
inf=K21



[mux9]
frq=482000
bwt=8
inf=K22



[mux10]
frq=490000
bwt=8
inf=K23



[mux11]
frq=498000
bwt=8
inf=K24



[mux12]
frq=506000
bwt=8
inf=K25



[mux13]
frq=514000
bwt=8
inf=K26



[mux14]
frq=522000
bwt=8
inf=K27



[mux15]
frq=530000
bwt=8
inf=K28



[mux16]
frq=538000
bwt=8
inf=K29



[mux17]
frq=546000
bwt=8
inf=K30



[mux18]
frq=554000
bwt=8
inf=K31



[mux19]
frq=562000
bwt=8
inf=K32



[mux20]
frq=570000
bwt=8
inf=K33



[mux21]
frq=578000
bwt=8
inf=K34



[mux22]
frq=586000
bwt=8
inf=K35



[mux23]
frq=594000
bwt=8
inf=K36



[mux24]
frq=602000
bwt=8
inf=K37



[mux25]
frq=610000
bwt=8
inf=K38



[mux26]
frq=618000
bwt=8
inf=K39



[mux27]
frq=626000
bwt=8
inf=K40



[mux28]
frq=634000
bwt=8
inf=K41



[mux29]
frq=642000
bwt=8
inf=K42



[mux30]
frq=650000
bwt=8
inf=K43



[mux31]
frq=658000
bwt=8
inf=K44



[mux32]
frq=666000
bwt=8
inf=K45



[mux33]
frq=674000
bwt=8
inf=K46



[mux34]
frq=682000
bwt=8
inf=K47



[mux35]
frq=690000
bwt=8
inf=K48



[mux36]
frq=698000
bwt=8
inf=K49



[mux37]
frq=706000
bwt=8
inf=K50



[mux38]
frq=714000
bwt=8
inf=K51



[mux39]
frq=722000
bwt=8
inf=K52



[mux40]
frq=730000
bwt=8
inf=K53



[mux41]
frq=738000
bwt=8
inf=K54



[mux42]
frq=746000
bwt=8
inf=K55



[mux43]
frq=754000
bwt=8
inf=K56



[mux44]
frq=762000
bwt=8
inf=K57



[mux45]
frq=770000
bwt=8
inf=K58



[mux46]
frq=778000
bwt=8
inf=K59



[mux47]
frq=786000
bwt=8
inf=K60

Edytowane przez pitter
  • Dzi臋ki 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...

@Mr. Orbita

Autor dvbapiNET poprawil plugin i teraz juz wszystko jest ok. :)

Przy okazji zdradzil ze ma jakies problemy z uzyskaniem sygnalu na swojej karcie TT S2-3600 na AltDVB i poprawke robil "w ciemno". Nie wiem czy potrafilbys mu pomoc? Jesli tak to tu jest watek.

btw. A co do pikselozy to problem raczej dotyczy tylko AltDVB. Obejrzalem GP F1 na DVBViewer i tu jesli wystapi pikseloza to wylacznie na kamerkach "on board" (ale to samo jest na tunerze z E2). AltDVB pikselizuje zdecydowanie czesciej i nie dotyczy to tylko Eleven Sport 1 ale tez innych kanalow.

...aaa. I rzekomy problem o ktorym pisalem poprzednio czyli z przejsciem z BDA2 na BDA jednak nie istnieje. Nie wiem dlaczego wczesniej wystapil. Aktualnie mozna bez przeszkod odpalac na zmiane SmartDVB/AltDVB i nie trzeba przy tym restartowac urzadzenia.

Edytowane przez peh
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Co do freez贸w, kt贸re obserwujesz, to mam pewien nowy pomys艂: wejd藕 w Settings -> General i zmie艅 Signal update interval, na d艂u偶szy - normalnie jest tam chyba 100 ms. Dla eksperymentu spr贸buj da膰 nawet 10000 ms. Wprawdzie spowoduje to, 偶e aktualizacja si艂y i jako艣ci sygna艂u b臋dzie co 10 sekund, ale za to do testu podpowie to, czy tu czasami nie jest problem :)聽Mo偶e dobranie akceptowalnie niskiej warto艣ci poprawi sytuacj臋.

DVBSky S960 w mi臋dzyczasie namierzy艂em u europejskiego dystrybutora, ale w takiej cenie, 偶e chwilowo nie mog臋 tego zorganizowa膰... Kr贸tko m贸wi膮c jestem za biedny :P聽Wr贸c臋 do tematu w lipcu, ale mo偶e to wy偶ej pomo偶e i nie b臋dzie trzeba? Przy czym w sprzeda偶y jest tylko S960V2, nie wiem, czy to jest dok艂adnie ta sama, kt贸r膮 masz...

Co do TT S2-3600,聽og贸lnie znam temat, ale nie b臋dzie prosto. Pami臋tam, 偶e problemem dla 3600 by艂a konieczno艣膰 podania wszystkich parametr贸w dla wstrojenia. Mam dwa pomys艂y:

- przy edycji transpondera wpisa膰 komplet parametr贸w, w tym FEC, pilot S2, roll-off i w szczeg贸lno艣ci Delivery Sys

- je艣li dalej nie ruszy, spr贸bowa膰 jak u Ciebie na dev_Bda2Driver:聽https://github.com/crazycat69/AltBDA2/releases/download/v0.2.4.6/dev_bda2driver_v0.2.4.6.zip

Niestety jak rozumiem autor ma problem z dost臋pem do Hot Bird-a, wi臋c samego problemu z 12539H pewnie nie za bardzo b臋dzie mia艂 jak zweryfikowa膰. Natomiast super, 偶e widzi spos贸b na skorygowanie dzia艂ania pod AltDVB, serdeczne podzi臋kowania dla niego :)

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Co do tr 12539H to zawieszki na Insight UHD byly spowodowane najprawodopodobniej tymczasowym FTA tego kanalu. Nie potrafie tego fachowo wyjasnic, ale teraz gdy go ponownie zakodowali to Alt z dvbapiNET juz sie na nim nie wywala, choc obrazu oczywiscie brak. Pewnie w jakiejs tablicy byl ciagle identyfikator kodowania mimo ze kanal lecial FTA i to powodowalo ze plugin "glupial" i zawieszal Alt-a.

Co do Twoich sugestii odnosnie pikselozy to potestuje na najblizszym GP F1 i dam znac ;) thx

ps. autorowi plugina zasugerowalem to co napisales odnosnie TT S2-3600. Dobrze by bylo by mu karta na alt-cie ruszyla ;)

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Na HbbTV nie ma wi臋kszych szans. G艂贸wnie poniewa偶 sam standard jest do艣膰 rozbudowany, wymaga zasadniczo po艂o偶enia silnika przegl膮darki WWW oraz obs艂ugi wielu r贸偶nych dodatkowych standard贸w (DASH, DRM, napisy, itp.) i du偶ej interakcji z obrazem, czy mo偶liwo艣ciami sprz臋towymi oferowanymi przez TV. Wydaje mi si臋, 偶e tylko (p艂atny) DVBViewer z (dodatkowo p艂atnym) dodatkiem dla HbbTV/MHEG-5 pozwala na korzystanie (z ograniczeniami) na komputerze. Przeniesienie tego do PC na ten moment jest zbyt du偶ym wyzwaniem.

Natomiast pomys艂 na t艂umaczenia jest u autora, ale na razie z niskim priorytetem, sama aplikacja ma jasne i przejrzyste opcje, wi臋c nie by艂o na to do tej pory du偶ego zapotrzebowania (niewiele os贸b jest zainteresowanych).

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...

@peh mam kilka odpowiedzi dla Ciebie ;)

W dniu 8.05.2021 o 19:33, peh napisa艂:

1. Wejscie do okna skanowania satelity i wyjscie z niego nie wstraja ostatnio ogladanego kanalu. Trzeba ponownie go aktywowac klikajac na jego nazwe w liscie. Poza tym samo takie wejscie do trybu skanowania satelity odcina aktualnie odgrywany kanal a czasami mozemy chciec wejsc tylko po to by np. sprawdzic swoja liste czy cos w niej poprawic a nie po to by cos skanowac. Zmiana czestotliwosci (a co za tym idzie zatrzymanie odgrywania kanalu) powinna odbywac sie dopiero po wydaniu komendy skanowania innego transpondera badz po zrobieniu testu sygnalu na zaznaczonym (innym od obecnego) transponderze.

Obydwie wspomniane kwestie (powr贸t do ostatnio ogl膮danego kana艂u oraz nieodcinanie AV przy skanowaniu, je艣li nie trzeba) b臋d膮 zaadresowane w nowej wersji

W dniu 8.05.2021 o 19:33, peh napisa艂:

2. Wybranie zakladki "EPG/Channel" skutkuje tym, ze widzimy aktualna pozycje jako ostatnia i liste wydarzen ktore byly przed nia, a to juz nie majaca znaczenia historia ;) O wiele lepiej byloby gdyby aktualna pozycja byla jako druga od gory (minione wydarzenie mozna zostawic dla orientacji co bylo poprzednio) tak, bysmy mogli zobaczyc co bedzie potem bez zbednego klikania w belke przewijania. Generalnie scroll dziala tylko w przypadku gdy dane okno jest aktywne (co wymaga dodatkowego klikniecia na nie). Bez tego zawsze steruje poziomem glosnosci niezaleznie od tego w jakiej czesci okna jest kursor. Znacznie lepiej byloby gdyby dzialala detekcja strefowa (tak jak to sie dzieje systemowo w win10 gdzie wystarczy najechac kursorem myszy na okno i scroll zadziala w odniesieniu do tego konkretnego okna).聽

Pierwsza wspomniana kwestia (scrollowanie do zdarzenia) - autor szuka sposobu.

Druga - detekcja, co艣 si臋 uda艂o podzia艂a膰 w tym kierunku, zobaczymy przy kolejnym wydaniu ;)

W dniu 8.05.2021 o 19:33, peh napisa艂:

3. Pamietam w dawnych czasach ze klikniecie kluczyka dekodowania skutkowalo wywolaniem plugina odpowiedzialnego za dekodowanie. Teraz brak reakcji. Mozna to jakos zmienic?

Tak, to dzia艂a i nawet ja nie wiedzia艂em - okazuje si臋, 偶e 偶eby to uruchomi膰, musisz stworzy膰 profil wtyczek i tam jest mo偶liwe przypisanie akcji, osobnej dla lewego i prawego przycisku myszy, co daje ciekawe mo偶liwo艣ci :)聽To ju偶 dzia艂a, tak偶e kwestia poustawiania ;)

Fotka od altx pokazuj膮ca o co chodzi:

Plg-Profile.png

Dodatkowo - gdy to zrobisz - kliknij dwa razy na wtyczk臋 w oknie Plugins, 偶eby wybra膰 MenuID, czyli co ma si臋 pokaza膰, bo dla wtyczek mo偶na wybra膰, aby odpala艂o si臋 np. konkretne okno, je艣li wtyczka ma zdefiniowane kilka.

Musz臋 przyzna膰, 偶e tyle lat u偶ywam AltDVB, a nadal program potrafi mnie zaskoczy膰 - genialna sprawa z tym :)

W dniu 8.05.2021 o 19:33, peh napisa艂:

4. Zauwazylem ze w odroznieniu od SmartDVB srodkowy przycisk myszy nie jest w ogole uzywany w przypadku floating window. Jesli wejdziemy do fullscreen z poziomu floating to by wejsc do main window musimy ponownie przywrocic floating window i pozniej klliknac w odpowiednia strefe okienka. To samo tyczy sie z przejsciem z main window do fullscreen. Po takiej operacji by uaktywnic floating window musimy przejsc przez main window. Slowem, powrot zawsze jest w to miejsce z ktorego zostala wykonana operacja zmiany trybu. W przypadku stosowania dodatkowo srodkowego przycisku myszy mozna by przeskakiwac do dowolnego trybu bez trybu przejsciowego. Mam nadzieje ze zrozumiale to opisalem ;)

Autor nie korzysta z takiego rozwi膮zania, ale przemy艣li spraw臋 ;)

W dniu 8.05.2021 o 19:33, peh napisa艂:

5. Dodanie "mute" z poziomu floating pod RMB.

B臋dzie w kolejnej wersji :)

Pozostaje otwarty problem u Ciebie z DVBSky, kt贸ry powtarza te偶 u偶ytkownik na forum AltDVB. Pr贸bowali艣my tam kombinacj臋 z wpisaniem "0" w Signal update interval. Mo偶esz te偶 zaeksperymentowa膰 z tym ;)聽Niestety wtedy nie b臋dzie informacji o jako艣ci sygna艂u, ale za to mo偶e wska偶e, czy to ma jaki艣 zwi膮zek z przycinaniem si臋 u Ciebie ;)

  • Dzi臋ki 1
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Dzieki za interwencje u autora. :-)

Co do pikselozy to probowalem zwiekszyc wartosc Signal update interval ale nic to nie pomoglo. Problem jest dosc dokuczliwy i wystepuje nawet na statycznych scenach choc moze w nieco mniejszym stopniu niz na F1. Na konkurencyjnych aplikacjach tej przypadlosci nie odnotowalem, wiec niestety ale musialem sie przeprosic ze SmartDVB by w spokoju mozna bylo cos obejrzec ;) Przy najblizszej okazji zmienie wartosc na 0 i zobaczymy...

Mozliwosc konfigurowania akcji przyciskow myszy na floating window to wbrew pozorom dosc istotna (przynajmniej dla mnie) rzecz. Bardzo czesto leci u mnie cos w okienku i chce szybko przeniesc sie do fullscreena (lub do okna aplikacji) nie zastanawiajac sie w jaka czesc okienka klikne. Moim zdaniem wzorcowo ma to rozwiazane SmartDVB.

Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 9 miesi臋cy temu...

Wr贸ci艂em do altdvb bo szuka艂em czego艣 co obs艂u偶y moj膮 instalacj臋 i b臋dzie dzia艂a艂o via IP. Nawet nie wiedzia艂em, 偶e altdvb ma specjalny modu艂 do tego. Aktualnie go testuj臋, jedyne czego mi mo偶e brakowa膰 to stream via vlc 偶eby na telefonie m贸c ogl膮da膰, chocia偶 altdvb 2.4 widz臋, 偶e ma wbudowany stream serwer. Niestety pod linuksem i tvheadend jest problem na moich TT z 8PSK powy偶ej SR25000 i nie mam poj臋cia jak to naprawi膰, wi臋c w zdecydowa艂em si臋 na serwer na windowsie. Pr贸bowa艂em ju偶 chyba wszystkiego, r贸偶ne dystrybucje openelec, libreelec, najnowszy ubuntu, ale niestety jest jaki艣 nierozwi膮zany problem ze sterownikiem, powielony w ka偶dej wersji, nawet pod freebsd. Na widnowsie pr贸bowa艂em mediaportal, argus tv, ale to s膮 ograniczone programy obs艂uguj膮ce maksymalnie diseqc 1.0 czyli 4 pozycje o kaskadzie nie ma nawet co marzy膰. Kto艣 mo偶e pr贸bowa艂 ugry藕膰 temat? My艣la艂em jeszcze o jakim艣 gotowym tunerze na linuksie wykorzystuj膮c go jako serwer streamingowy pod tvheadend lub podobny, ale te偶 ci臋偶ko co艣 znale藕膰 a do艣wiadczenia z normalnymi tunerami poza kilkoma starymi nie mam.

Edytowane przez DDiablo
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Do艂膮cz do dyskusji

Mo偶esz doda膰 zawarto艣膰 ju偶 teraz a zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej. Je艣li posiadasz ju偶 konto, zaloguj si臋 aby doda膰 zawarto艣膰 za jego pomoc膮.

Go艣膰
Dodaj odpowied藕 do tematu...

×   Wklejono zawarto艣膰 z formatowaniem.   Przywr贸膰 formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odno艣nik zosta艂 automatycznie osadzony.   Przywr贸膰 wy艣wietlanie jako odno艣nik

×   Przywr贸cono poprzedni膮 zawarto艣膰.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz bezpo艣rednio wklei膰 grafiki. Dodaj lub za艂膮cz grafiki z adresu URL.

 Udost臋pnij

  • Ostatnio przegl膮daj膮cy   0 u偶ytkownik贸w

    • Brak zarejestrowanych u偶ytkownik贸w przegl膮daj膮cych t臋 stron臋.
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...