Skocz do zawartości
  • 0

zmiana z konwertera Monoblock na pojedynczy HB


Anatol777
 Udostępnij

Pytanie

- krótki opis w trakcie mojej miesięcznej nieobecności instalator założył instalację od wyjścia z poddasza - na poddaszu były i są 4 kable rozprowdzone do 4 punktów w domu

 

- miał założyć Monoblock ( HB i Astra 19,2 ) - jako centralny (uchwycony bezpośrednio w ramieniu) - tak jak chyba dominuje w Polsce na HB

- założył  idąc od podasza są 4 kable ( w domu 4 kable idą do skrzynki w magazynku a stamtąd do 4 gniazdek ) do Monoblocka

 

1. sumator Wavefrontier Quadruple 

2 antena 85 cm

3 konwerter Monobloc : Opticum Quad  - centralnie Astra 19,2 , HB po skosie - teraz mówi że przy tym  Monoblocku tak ma być

- chyba założył taki jakie są na Allegro wg zasad obow. w Niemczech

- nie sprawdzałem jakości odbioru przez 2 lata ( dom był w budowie)

 

- skutek przy ładnej pogodzie : jakość HB przy mocnych kanałach 72 %, niektórych np. Polsat Sport Ekstra nie ma wcale,  Astra 19,2  trochę lepiej

- trochę deszczu katastrofa na HB , Astra jako tako ale tylko niektóre mocniejsze kanały kanały 

- facet  wziął pieniądze a teraz nie chce rozmawiać

 

- pytanie: 

 

- czy nie chcąc zmieniać całej instalacji od podasza: przy tym sumatorze jw mogę zmienić na pojedynczy konwerter na HB !!!  a jeżeli tak to na jaki  (odbiór końcowy w 4 gniazdkach w domu )

 / 4 gniazdka w domu, żadnego nagrywania ale kiedyś jak wpadnie kasa 

   to tv  i tunner 4 K 

 

- z uwagi na negatywne finansowe nastawienie żony - chciałbym zrobić to sam tzn odkręcić Monoblock, wymienić na pojedynczy (Quad czy Quattro) czyli taki jaki zaproponujecie - sumator jest - pisze na nim z tyłu że     

   Quadruple Tv/Sat Combiener 107-W )

-  ustawić antenę przy pomocy syna i miernika tego podstawowego za 50 pln bo taki mam 

 

i oglądać tylko ale także podczas deszczu HB rownież kiedyś w 4 K

 

pozdrawiam

Anatol

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli nie chcesz Astry to kup zwykły konwerter quad do HB. Nie stresuj się to jest zwykły sumator dla quada a nie multiswitch na konwerter quattro. Poza tym multiswitche potrzebują podłączenia do prądu a to byś przecież rozpoznał :)
Jeśli tak bardzo zależy Ci na kasie to kup Inverto red jeśli możesz wydać trochę więcej to black (nie musi być ultra no chyba że masz kable do gniazd po 50 metrów i więcej).
Podmień go w obudowie czaszy no i będziesz musiał ja przestawić na HB c czyli stojąc za czaszą musi iść trochę w prawo. Jeśli złapiesz sygnał to potem sprawdź jeszcze ustawienia góra dół i skręt konwertera.
Ps
Ja bym zostawił ten monoblock co jest tylko ustawił go tak jak napisałem. Aha i jeszcze musisz pozmieniać w dekoderach diseqc bo nie będziesz miał odbioru. Tzn jeśli będzie tylko pojedynczy konwerter to diseqc na HB off a jeśli zostaje monoblock to na odwrót HB na port A a Astra na port B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

czyli dla próby gdyby zostawić Monoblock wystarczy:

 

- przełozyć Monoblock na lewe oko patrząc z tyłu anteny

- poluzować śruby 

- przekręcić stojąc z tyłu anteny talerz w prawo o 6,2 stopnia

- skoro teraz prawe oko na HB jest skręcone lekko w doł po przełożeniu powinienem mieć tam Astrę 19,2

 

- oczywiście przestawic Tuner na HB na A i Astrę na B

 

pozdrawiam

Anatol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 28.04.2021 o 18:01, Anatol777 napisał:

konwerter Monobloc : Opticum Quad  - centralnie Astra 19,2 , HB po skosie - teraz mówi że przy tym  Monoblocku tak ma być

- chyba założył taki jakie są na Allegro wg zasad obow. w Niemczech

 

13 godzin temu, Anatol777 napisał:

- przełozyć Monoblock na lewe oko patrząc z tyłu anteny

- poluzować śruby 

- przekręcić stojąc z tyłu anteny talerz w prawo o 6,2 stopnia

- skoro teraz prawe oko na HB jest skręcone lekko w doł po przełożeniu powinienem mieć tam Astrę 19,2

 

- oczywiście przestawic Tuner na HB na A i Astrę na B

Jeżeli jest to wersja "niemiecka" monoblocka - A/H, to przyporządkowanie portów pozostaje bez zmian: Astra - LNB1/A, Hot Bird - LNB2/B.

Pozostałe czynności wykonujesz jak wyżej napisałeś.

cache_2468144260.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...