Skocz do zawartości

Canal+ Sport zmienia zdanie


szewol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Abonenci Canal+, którzy czekali na Ekstraklasę zapewne zauważyli, że stacja Canal+ w ostatni dzień przed rogrywkami wprowadziła zmiany w ramówce Canal+ Sport na niekorzyść abonentów, którzy - bądź co bądź - płacą za ten program pieniądze.

 

Canal+ Sport - Miało być tak:

[piątek: 8 sierpnia]

- Legia Warszawa - Polonia Warszawa (na żywo)

- Lech Poznań - PGE GKS Bełchatów (retransmisja)

 

[sobota]

- Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk (na żywo)

- ŁKS Łódź - Odra Wodzisław Śląsk (retransmisja)

 

[niedziela]

- Górnik Zabrze - Rych Chorzów (na żywo)

- Piast Gliwice - Cracovia Kraków (retransmisja)

- Wisła Kraków - Polonia Bytom (retransmisja)

- Arka Gdynia - Jagiellonia Białysotk (retransmisja, C+2)

 

Jest tak:

Tuz przed rozpoczęciem rozgrywek zmieniono ramówkę - w weekend będą pokazywane jedynie trzy mecze na żywo wraz z ich powtórkami.

Reszta spotkań (pokazywanych na żywo w Orange Sport) dopiero od poniedziałku.

 

Canal+ chce zmusić do wykupienia Orange Sport

Nie jestem wielkim sympatykiem polskiej piłki nożnej.

Założyłem jednak ten wątek dlatego, że w mojej ocenie stacja zachowała się mało honorowo. Przez cały czas z ramówki Canal+ Sport w prasie wynikało, że abonenci stacji podczas weekendu będą mogli obejrzeć wszystkie mecze Ekstraklasy. Być może ktoś m.in. z tego powodu skusił się na wykup abonamentu stacji.

 

Moim zdaniem zmiana ma zachęcić klientów Cyfry+ do wykupu abonamentu Orange Sport, który pokazuje większą liczbę meczów na żywo. Moim zdaniem może zagrozić Canal+, szczególnie wśród tych abonentów, którzy kupowali Canal+ głównie ze względy na polską piłkę. Co ciekawe widzowie Orange Sport nie muszą czekać na retransmisję meczów pokazywanych tylko w Canal+ na żywo aż do poniedziałku.

 

Problem w tym, że abonenci Canal+ to nie tylko użytkownicy Cyfry+, ale także sieci kablowych, w których nie ma Orange Sport. Swoją drogą dziwne jest, że Canal+ swój flagowy produkt w większości daje konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dziwisz się? Ja nie. Po to tworzony był nowy kanał, by przynosił zyski. Dla mnie to normalny obrót sprawy. Raczej nie widzę w tym nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziswię się.

Nie dlatego, że wprowadzają ograniczenia.

Ale dziwię się, że robią to z dnia na dzień. Chodzi o to, że do 8 sierpnia miało wyglądac dobrze. Kilka godzin przed rozgrywaki wprowadzono zmiany w ramówce.

I to jest zakskujące... co się stało, że w ostatniej chwili wycofali się z pierwotnego pomysłu? Bo to, że Orange Sport rusza wiadomo od stycznia, więc od razu mogli dostosować swoją ramówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewol jedno ale dla Abonetów C+ nic się nie zmieniło. Zawsze były pokazywane 3 mecze z kolejki od lat i reszta jako retransmisja więc gdzie ty widzisz jakieś zmiany? Nic a nic nie ograniczyli więc zanim napiszesz pomyśl czy jestto sensowne bo ten twój post 1 takowym nie jest.

Ograniczyli liczbe meczy pokazywanych na żywo z 3 do 3 tak brzmi twój post. A orange sport to szansa dla innych drużyn na bycie w tv i plus dla kibiców tych słabszych drużyn bo na C+ są te lepsze kluby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad85!

 

W moim poście nie piszę o meczach na żywo. Zawsze były trzy i od dawna wiadomo, że w nowym kontrakcie też mają być trzy na żywo a reszta w Orange Sport. I tutaj wszystko gra.

 

Mi chodzi o zupełnie coś innego!

 

Z ramówki Canal+ Sport drukowanej w gazetach (na ten weekend i dwa poprzednie) wynikało, że stacja podczas weekendu będzie pokazywała wszystkie mecze podczas weekendu (od piątku do niedzieli), czyli trzy na żywo plus w retransmisji te pokazywane w Orange Sport. Było tak jeszcze w czwartek w ramówce Canal+ Sport na ich stronie internetowej. Dopiero w piątek /przed rozpoczęciem rzogrywek/ zmieniono, że w weekend będa pokazywane na żywo trzy mecze i ich powtórki, a pozostałe mecze dopiero od poniedziałku.

 

Mi chodzi tylko o tą - dzwiną - zmianę !!!

Do rozpoczęcia sezonu Canal+ w ramówce informował, ze W WEEKEND pokaże wszystkie mecze (3 na żwyo + 5 retransmisje). Dopiero dzień przed zmieniono zdanie i strategię. Dlaczego? Co takiego się zdarzyło kilka godzin przed? Gdyby Canal+ pisał tego w ramówce to nie byłoby sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne,że C+ stracił jakieś prawa w końcu:Euroligę i możliwe że*nie wiadomo FA Cup I mecze reprezentacji Anglii u siebie.

A OS miał pokazywać NBA i WNBA gdzieś czytałem w zapowiedziach kanału a chyba tego nie będzie?

A co do turnieji tenisowych WTA(ATP? TEż?) to będą jakieś czy tylko magazyny tenisowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie że tak zrobili, te powtórki w weedendy byłyby kosztem lig zagranicznych.

 

Tak myślisz?

Sprawdź ramówkę na ten weekend.

Liga francuska nadal na Canal+ Sport 2, a w miejsce, gdzie jeszcze kilka dni temu były zaplanowane retransmisje Ekstraklasy wsadzono powtórki meczów ligi angielskiej z marca 2008 roku.

 

Zresztą Canal+ ma dwa kanały sportowe (nie licząc Canal+ Sport HD) więc mozna jakość pogodzić pewne sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szewol nigdy tak nie było. Zawsze były 3 mecze na żywo i reszta retransmisje od poniedziałku w klubie kibica. Więc tu też nie widze jakiejkolwiek zmiany. Jest identycznie jak było.

 

Nadal nie rozumiesz podstawy mojej wypowiedzi.

 

Wiem, że tak było w poprzednich sezonach, ale tym razem (podobno) miało być inaczej.]

 

Jeszcze raz powtarzam. Canal+ Sport zamieścił w ramówce na ten weekend i dwa poprzednie (gdy miała grać liga a nie grała) wszystkie mecze /3 na żywo + reszta w retransmisji/. Rzuć okiem do drukowanego (!) programu telewizyjnego od 8 do 10 sierpnia i porównaj z tym co masz obecnie na stronie Canal+.

 

Mi chodzi tylko o zwrócenie uwagi, że tuż przed ekstraklasą zmienili zdanie, bo początkowo zakładali /co wynika z ramówki/, że wszystkie mecze pokażą w jeden weekend. Gdyby nie drukowali tego w ramówce - siedziałbym cicho. Ale nie lubię "machlojek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od 15 rusza PremierShip w HD i muszą te transmisje w sobotę/niedzielę wrzucić na Canal+Sport HD.

 

Spokojnie.

Jesli chodzi o Canal+ HD zmieściliby, bo Canal+ będzie pokazać w HD tylko te mecze Ekstraklasy, które będa na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szewol nie było takiego zamiaru jak piszesz. To był ewidentnie jakiś bład w ramówce. Nikt nie zakłądał retransmisji w C+ reszty meczy w weekend. A gdzie to widziałęś?

 

To nie był błąd w ramówce tylko program przesłany przez nadawcę do gazet. Czyli Canal+ zakładal pokazanie wszystkich meczów w jeden weekend. Podobnie ramówki Canal+ Sport (wszystkie mecze w jeden weekend) wyglądały w dwa wczesniejsze weekendy, w których liga miała grać a ostatecznie nie grała.

 

Jeśli masz dostęp do dowolnej drukowanej gazety z programem tv (jak np. To i Owo) sprawdź ramówkę na piątek (8 sierpnia), sobotę (9 sierpnia) oraz niedzielę (10 sierpnia), z tym, że ostatni mecz kolejki miał być pokazywany w Canal+ Sport 2. Identyczna ramówka była na stonach WWW Canal+ do czwartku, w piątek zmieniono i w zaplanowane wcześniej restransmisję Ekstraklasy wsadzono archiwalne mecze ligi nagielskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szewol w gazetach są różne rzeczy. Na stronie C+ tego nie było więc zapewne jakieś błędy się wkradły. Przed startem ligi jasno mówili, że będzie jak było i że klub kibica będzie od poniedziałku więc tutaj mamy błąd, po prostu ktoś się pomylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szewol @ o co Ty walczysz kolego.Jeszcze wcześniej w TO i Owo był program pierwszej kolejki ES i jej nie było i co z tego wynika i o co te całe bicie piany.Jak Ci pilno oglądać całą kolejkę/w całości/ w weekend to zamów sobie OS a jeżeli nie to powinno wystarczyć ci skróty z Ligi + a całość od poniedziałku w Klubie Kibica.Przecież C+S nie samą ES żyje a te mecze z czterech lig trzeba też jakoś zmieścić.Mam nadzieje,że to koniec tego wątku.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,że to koniec tego wątku.Pozdrowienia

 

Faktycznie, może koniec tego wątku szczególnie, gdy czytam: "na stronie C+ tego nie było więc zapewne jakieś błędy się wkradły", po tym jak trzy razy wcześniej pisałem, że było (czyli były takie zamiary) a w ostatniej chwili zmienili.

 

Mi nie chodzi o to czy puszczą czy nie, Tylko o to, że są nie zdecydowani. Obiecują, że będzie tak, a w ostatniej chwili zmieniają zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...