Skocz do zawartości

Kodi


Bartosz10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzałem na PC z WIN10 na bazie zegara na TVN24, różnica między upctv.pl a Kodi (wtyczka 2.5.) wynosi 2 sekundy...Nie wprowadzałem żadnych zmian w ustawieniach. Inna rzecz, że różnica między czasem rzeczywistym a upctv.pl wynosi ok. 20 sekund. @Krzysiek_ na jakim urządzeniu masz różnicę dochodzącą do 1 minuty. 

BTW. wersja 2.2., o której wspomina @Zuzia ma ograniczenie jeśli chodzi o czas odtwarzania kanałów live (ok. 50minut) i Replay TV (ok. 10 minut), a także nie działające VOD oraz ograniczone czasowo archiwum Replay TV (1 dzień) i przez to jest mało użyteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałam pod linuksem na kanale Eleven 1, na meczu, gdzie jest podany czas. I w wersji 2.2 bez wprowadzania zmian w advancedsettings.xml uzyskałam opóźnienie rzędu kilkudziesięciu sekund, a po modyfikacji i restarcie Kodi - 2 sekundy. Wersja 2.2 oczywiście posiada podane przez Ciebie @monter1981 mankamenty, ale wysoką "zgodność czasową"  między apką, a Kodi udało mi się na niej uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to w Kodi obojętne jaki kanał startuje tak jakby minute do tyłu względem aplikacji UPC TV Go dopiero jak przesune ręcznie suwak do samego przodu to transmisja idzie tak jak pisaliście wyżej +2 sekundy. Pytanie tylko dlaczego od razu nie idzie tak jak ma być tylko muszę ręcznie przesuwać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, monter1981 napisał:

BTW. wersja 2.2., o której wspomina @Zuzia ma ograniczenie jeśli chodzi o czas odtwarzania kanałów live (ok. 50minut) i Replay TV (ok. 10 minut), a także nie działające VOD oraz ograniczone czasowo archiwum Replay TV (1 dzień) i przez to jest mało użyteczna.

Wykonałam jeszcze jeden test i w archaicznej wersji 2.2 live działa bez przerywania transmisji pod Kodi 20 Nexus, oglądałam STARS.TV od 14-tej do 16-tej. Cały czas płynnie, opóźnienie 2 sekundy względem aplikacji. Ciekawostka, że w tej samej konfiguracji wersja 2.5 nie reaguje na ustawienia z advancedsettings.xml i opóźnienie jest już około minuty. Myślę, że wymaga to gruntownego sprawdzenia na jeszcze innych typach urządzeń i ewentualnego skorygowania w kodzie.

 

W dniu 18.06.2022 o 16:45, monter1981 napisał:

Kończę już prace nad wtyczką pod nowe API

Skoro mamy nowe API i nową wtyczkę w drodze, pozostaje mieć nadzieję, że wszystko będzie działało prawidłowo automatycznie, bez zbędnych kombinacji.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Zuzia napisał:

 Myślę, że wymaga to gruntownego sprawdzenia na jeszcze innych typach urządzeń i ewentualnego skorygowania w kodzie.

Kod jest ogólnie dostępny, możesz w każdej chwili to zrobić.

 

50 minut temu, Zuzia napisał:

Skoro mamy nowe API i nową wtyczkę w drodze, pozostaje mieć nadzieję, że wszystko będzie działało prawidłowo automatycznie, bez zbędnych kombinacji.

Na razie nie mam w planach szerokiego udostępniania nowej wtyczki.

Edytowane przez monter1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@monter1981 wiem, że każdy może zmodyfikować kod, ale nie zależy mi bardziej niż autorowi na rozwijaniu wtyczki, bo jak sam zaznaczyłeś jest napisana pod stare API, które może zostać w każdej chwili wyłączone. Poza tym dla mnie dość mało istotne jest, czy film lub kanał muzyczny oglądam z minutowym poślizgiem i szczerze powiedziawszy nawet nie zauważyłam tego na co od razu zwrócił uwagę @Krzysiek_. Oczywiście jest to kwestia istotna ogólnie, zwłaszcza dla zainteresowanych kanałami sportowymi, gdzie opóźnienie ma większe znaczenie. Jakby nie patrzeć UPC TV Go to jedna z lepszych usług tego typu z Full HD i 50 FPS.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tu jest ta kwestia o której pisałem- na dwóch przetestowanych przeze mnie urządzeniach problem w zasadzie nie istnieje (2 sekundy opóźnienia w stosunku do apki webowej). Dotyczy to zarówno ver. 2.2. i 2.5. Musiałbym zatem mieć dostęp do urządzenia na którym tak się dzieje, żeby to przetestować. Co do nieczułości ver 2.5. na zmianę w advancedsettings.xml, to domyślam się, że problem leży w zaaplikowanej procedurze odświeżania tokena co minutę (poprzez proxy). Nawiasem mówiąc okazuje się, że było to niepotrzebne, bo odtwarzanie nie zrywa się po 40-50 minutach, mimo że ktoś na jednym z forów zgłaszał taki problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję się, że nie jestem na bieżąco z rozwojem Kodi i mam w związku z tym pytanie:

Czy są jakieś wtyczki pozwalające na nagrywanie transmisji, streamu na przykład z Viaplay? W sposób taki jak dzieje się to na zwykłym tunerze, czyli klikam w EPG -> ustaw timer i gotowe?

Czy pozostaje zabawa z HDMI grabber?

Edytowane przez tomciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Rozpiska dostępności wtyczek serwisów Sky, bo ciężko na pierwszy rzut się w tym rozeznać.

 

Sky CH (Szwajcaria), Sky Sport Mediathek (Niemcy), Sky Sport Austria Mediathek:

Repozytorium Kodiners: https://repo.kodinerds.net/addons/repository.kodinerds/repository.kodinerds-7.0.1.2.zip

 

Sky Sport NowSky Go (Nowa Zelandia):

Repozytorium SlyGuy: https://k.slyguy.xyz lub https://k.slyguy.xyz/repository.slyguy.zip

 

Sky Italia jest dostępne w oficjalnym repozytorium Kodi.

 

Uwaga dotycząca ogólnie wszystkich wtyczek w Kodi 18.x lub 19.x, w których występuje problem z wejściem na najwyższy profil jakościowy dostępny w danym serwisie. Należy wejść w menu Dodatki -> Wtyczki strumieniowe i w konfiguracji wtyczki Input Stream Adaptive wprowadzić ustawienia widoczne na zrzucie:  ->LINK

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam nadzieję, że to dobre miejsce na moje pytanie.
Używam wtyczki TVP GO, działa dobrze, także archiwum.
Ale wolę oglądać programy korzystając z klienta PVR IPTV Small Client, i tu moje pytanie, czy komuś udało się uruchomić catchup dla TVP GO? Nie potrafię sobie z tym poradzić, myślę, że cała rzecz sprowadza się do ciągu formatu zapytania, ale nigdzie nie potrafię znaleźć właściwego, ktoś może ma parametry?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia, takie pytanie odnośnie KODI i Viaplay. Czy masz jakieś rozwiązanie na problem polegający na tym, że po przewinięciu w transmisji obraz skacze i przycina się? Pomaga dopiero zmiana strumienia na słabszy, po czym powrót na najwyższy i wtedy jest ok. Jest może jakieś rozwiązanie, które pozwala cofać transmisję i żeby obraz od razu był normalny? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mingo nie udało mi się wywołać tego błędu. Zarówno na Kodi 19.4 jak i Kodi 20 przewijanie nie wywołuje takich efektów. Zaznaczam, że mam ustawienia Input Stream Adaptive jak wyżej oraz: https://i.postimg.cc/hjQ82d69/KODI-Auto-Frame-Rate-Switching.jpg

 

Czy z klawiatury, czy z pilota działa normalnie dla Viaplay.

https://i.postimg.cc/pLd6fty4/Przewijanie-do-tyly-Viaplay-01.jpg

https://i.postimg.cc/sgc3XzqL/Przewijanie-do-tyly-Viaplay-04.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zuzia napisał:

@mingo nie udało mi się wywołać tego błędu. Zarówno na Kodi 19.4 jak i Kodi 20 przewijanie nie wywołuje takich efektów. Zaznaczam, że mam ustawienia Input Stream Adaptive jak wyżej oraz: https://i.postimg.cc/hjQ82d69/KODI-Auto-Frame-Rate-Switching.jpg

 

Czy z klawiatury, czy z pilota działa normalnie dla Viaplay.

https://i.postimg.cc/pLd6fty4/Przewijanie-do-tyly-Viaplay-01.jpg

https://i.postimg.cc/sgc3XzqL/Przewijanie-do-tyly-Viaplay-04.jpg

 

Niestety, nic nie dają takie ustawienia. Problem dalej występuje. Niemniej dzięki za odzew i chęć pomocy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia Kolejne pytanie ;) 

Zacząłem korzystać z wtyczki Canal plus VOD, głównie interesują mnie tam kanały TV. Poprzez wtyczkę stworzyłem sobie listę m3u z kanałami. W dziale Telewizja zainstalowałem wtyczkę PVR IPTV Simple Client i podczytałem listę. Wszystko fajnie działa, tylko jak podczytać do tego EPG? Kanały śmigają jednak epg jest puste. 

 

Czy da się stworzyć listę m3u ze streamami z viaplay? Domyślam się, że taką listę trzebaby tworzyć na bieżąco, co jest dość uciążliwe i karkołomne, niemniej czy jest w ogóle taka opcja?

 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2022 o 11:06, JarekS napisał:

Witam wszystkich, mam nadzieję, że to dobre miejsce na moje pytanie.
Używam wtyczki TVP GO, działa dobrze, także archiwum.
Ale wolę oglądać programy korzystając z klienta PVR IPTV Small Client, i tu moje pytanie, czy komuś udało się uruchomić catchup dla TVP GO? Nie potrafię sobie z tym poradzić, myślę, że cała rzecz sprowadza się do ciągu formatu zapytania, ale nigdzie nie potrafię znaleźć właściwego, ktoś może ma parametry?

Przyznam szczerze, że nie wiem jak to wywołać i czy w ogóle działa.  Podejrzewam, że autorzy tej wtyczki też nie wiedzą, ale mogę się mylić. Możesz tam zapytać: https://github.com/kpl-addons/plugin.video.tvpgo/issues (New issues).

 

23 godziny temu, mingo napisał:

@Zuzia Kolejne pytanie ;) 

Zacząłem korzystać z wtyczki Canal plus VOD, głównie interesują mnie tam kanały TV. Poprzez wtyczkę stworzyłem sobie listę m3u z kanałami. W dziale Telewizja zainstalowałem wtyczkę PVR IPTV Simple Client i podczytałem listę. Wszystko fajnie działa, tylko jak podczytać do tego EPG? Kanały śmigają jednak epg jest puste. 

 

Proste EPG do większości wtyczek ustawić można w PVR IPTV Simple Client jak na zrzutach, lista dla Canal+ Online ma domyślnie generowaną nazwę canalPLUS-VOD.m3u8 ja zmieniam na prostszą.

1. EKG-01.jpg

2. EKG-02.jpg

3. EKG-03.jpg

 

I mamy  EPG.

EKG-04.jpg

 

EKG-05.jpg

 

EKG-07.jpg

 

 

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, wieczorem ustawię to wg Twoich wskazówek :) 

 

Da się ustawić catchup we wtyczce C+? Jeśli tak to jak to zrobić?

 

Chodzi mi dokładnie o zakłądkę tv, jeśli tam działają mi kanały, to czy jest opcja, że wejdę w epg, odszukam transmisję sprzed 3 godzin i ją uruchomię? 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz na jakiś czas zdarza się, że KODI nie chce się załączyć. Włączam, ekran zamiga jakby miał się uruchomić ale wraca do menu przystawki(Chromecast 4). Pomaga odinstalowanie i zainstalowanie od nowa KODI, jednak muszę wtedy na nowo instalować też wtyczki i kilka rzeczy ustawiać. Nie jest to jakieś częste, ale w ciągu roku zdarzyło mi się kilka razy. Czy ktoś z Was orientuje się, co się wtedy dzieje, że KODI nie chce się uruchomić, co może być przyczyną i jak rozwiązać ten problem, żeby za każdym razem nie trzeba było instalować i ustawiać wtyczek? 

 

Ostatnio zrobiło mi się to wczoraj, co ciekawe zauważyłem też, że wyszła nowa wtyczka Viaplay i pewnie ją wcześniej zaktualizowało automatycznie. Czy to może mieć związek? 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...