Skocz do zawartości

ČRo Radiožurnál


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ČRo Radiožurnál, czyli czeski odpowiednik Programu Pierwszego Polskiego Radia jest stacją o profilu informacyjno-muzycznym, nadającą co 30 minut (nawet w nocy) serwisy informacyjne, drogowe i sportowe w ramach porannego, południowo-popołudniowego, wieczornego i nocnego bloku oraz takie audycje jak np. "Dvacet minut Radiozurnalu", "Hlavni zpravy - rozhovory a komentare" czy "Sportzurnal". Do tego możemy tam znaleźć bezpośrednie relacje z I ligi hokejowej i piłkarskiej oraz ze spotkań czeskiej reprezentacji hokejowej i piłkarskiej + bardzo dobrą muzykę, bez większych oldiesów typu Helena Vondračkova czy Karel Gott.

 

ČRo Radiožurnál jest również najchętniej słuchaną stacją radiową w Czechach, która wyprzedziła w ostatnim badaniu radiowym m.in. Evropa 2, Frekvence 1 czy Radio Impuls.

 

ČRo Radiožurnál bez problemu można słuchać na południu Polski w paśmie UKF (z wyjątkiem wschodniej części województwa małopolskiego i województwa podkarpackiego), oraz we większej części naszego kraju na falach długich o częstotliwości 270 kHz.

 

Jestem ciekaw co sądzicie o ČRo Radiožurnál, bo dla mnie jest to jedna z najlepszych stacji radiowych w Czechach. Do tego powinna być wzorem dla naszej "Jedynki", czyli mniej publicystyki i zbędnego gadania oraz więcej informacji i muzyki.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na tą stacje natrafiłem pierwszy raz podczas Igrzysk Olimpijskich 2004 w Atenach gdy sprawdzałem pasmo wspomnianych przez ciebie fal na których to znajduje się także polska radiowa "Jedynka" i z tego co pamiętam czeski odpowiednik wspomnianej stacji był mniej więcej na końcu skali - właśnie na 270 kHz. 

Nawet przyjemnie grają ;)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 29.03.2021 o 11:51, Frontowiec napisał:

Jestem ciekaw co sądzicie o ČRo Radiožurnál, bo dla mnie jest to jedna z najlepszych stacji radiowych w Czechach. Do tego powinna być wzorem dla naszej "Jedynki", czyli mniej publicystyki i zbędnego gadania oraz więcej informacji i muzyki.

I tutaj się zgadzam bo czasem w przypadku naszej Jedynki nie widzę różnicy między nią a Polskim Radiem 24 - chociażby w przypadku "Sygnałów Dnia" nadawanych o poranku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Odbieram te radio stale 24h/7 z nadajnika na górze Pradziad na częstotliwości 91,3 Mhz w Wieluniu(Łódzkie). Antena na dachu okrągły dipol dookólny z przedwzmacniaczem Badmor UKF. Odbieram także radio Proglas na 93,3 Mhz, ČRo 3 – Vltava na 98,2 Mhz, Radio Impuls na 100,9 Mhz, oraz ČRo Olomouc na 106,8 Mhz. Do czerwca 2011 roku odbierałem także Hitradio Orion na 88,1 Mhz, ale od czerwca 2011 roku jest to całkowicie niemożliwe, ponieważ w czerwcu 2011 roku na tej samej częstotliwości zaczęło nadawać w Wieluniu Radio Fiat z Częstochowy.

  Wszystkie te stacje odbierają bardzo dobrze z stereo i często wpada RDS. Odbieram w Centrum Wielunia na radiu samochodowym podłączonym do zasilacza i anteny dookólnej z okrągłym dipolem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...