Skocz do zawartości

Kolejność łapanych satelit


wini_007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może i to jest głupie o co proszę. Ale chciałbym aby ktoś wymienił po kolei kolejność satelit do wyłapania. Bo te położenia wszystkie to dla mnie czarna magia :oops:

 

 

 

Np.

 

Przejeżdżając z Hot Birda na Astrę z full niemieckich kanałów z tym mtv 2 pop przejeżdżałem przez eutelsata (chyba w2) bo było kilka tylko arabskich kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tutaj masz satelity po kolei, albo na http://pl.kingofsat.net/ w postaci obrazka na górze :)

 

przejeżdżałem przez eutelsata (chyba w2) bo było kilka tylko arabskich kanałów

To chyba musiało być coś innego, bo na w2 nie ma za bardzo arabskich kanałów, są za to inne bardzo ciekawe - rumuńskie, bułgarskie, albańskie, bośniackie, macedońskie... Czego tam nie ma? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Eutelsata W2 :o a między Astrą 19,2 E, a Hot Birdem 13 E to na pozycji 16 E to co to niby jest :roll: UFO :woot::lol::lol2: Jeśli chodzi ci o to, że nie wszystkie satelity są na tym obrazku podpisane i przez to są dla ciebie niekompletne to mając do dyspozycji TO oraz LyngSat lub KingOfSat możesz to jakoś sobie skompletować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Eutelsata W2 :o a między Astrą 19,2 E, a Hot Birdem 13 E to na pozycji 16 E to co to niby jest :roll: UFO :woot::lol::lol2: Jeśli chodzi ci o to, że nie wszystkie satelity są na tym obrazku podpisane i przez to są dla ciebie niekompletne to mając do dyspozycji TO oraz LyngSat lub KingOfSat możesz to jakoś sobie skompletować :wink:

 

 

Chciałbym sobie wydrukować taki obrazek z pozycjami satelit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zapisz sobie TEN obrazek na dysk, a w microsoft office (lub innym jaki używasz) stwórz sobie przy pomocy serwiśów Lyngsat lub KingOfSat listę brakujących nazw pozycji satelitarnych poszczególnych satelit (np. 16E - Eutelsat W2; itd.), potem wklejasz ten obrazek i masz gotowy obrazek z listą nazw, których brakuje :wink: potem wystarczy już tylko wydrukować to dzieło :P

 

A i jeszcze jedno... nie cytujemy posta pod którym odpisujemy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tak sobie rzuciłem okiem na starty satelitów w 2010 roku. Zastanowił mnie Africasat 2. Docelowa pozycja 5.7°E, transpondery:12 Ku and 24 C. Przecież tam jest już gęsto Sirius, Eutelsat, pewnie całe pasmo Ku zajęte. Gdzie oni go chcą wcisnąć? Przy Amos 5 jest jeszcze ciekawiej, 17.0°E. Tutaj to już na pewno z czymś się pogryzie. Chyba że jest taka możliwość że jest taka możliwość że z jednej częstotliwości na tej samej pozycji mogą nadawać dwa satelity ale np. w zupełnie innych wiązkach. Np. europejskiej i afrykańskiej. Możliwe też że to pomyłka autorów strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...