Skocz do zawartości
  • 0

nc+ dziwny problem ze znikającym sygnałem


Darek_C
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

mam dość dziwny problem z sygnałem na jednym dekoderze nc+. Wszystko działało od lat ale z czasem na niektórych kanałach przycinał się obraz więc postanowiłem poprawić antenę (robiłem to już nie raz). Po ponownym ustawieniu anteny siła sygnału była w okolicach 85 a jakość sygnału 40 - bez rewelacji ale lepiej niż było przed zmianami (na lepszy sygnał nie pozwalają pobliskie drzewa). Niestety po wyjściu z menu pokazał się komunikat o braku sygnału. Po tym komunikacie nie udało mi się już ponownie ustawić anteny (siła i jakość pokazywały 0). Stwierdziłem, że padł konwerter więc go wymieniłem. Przy okazji wymieniłem również kabel antenowy - czekał na półce na wymianę od dwóch lat bo stary nie wyglądał dobrze. Po tych wymianach sytuacja powtórzyła się - ustawiłem antenę aby sygnał był możliwie najlepszy a po wyjściu z menu znów pokazał się komunikat o braku sygnału. Po ponownym wejściu w miernik sygnału są dwa zera i nie ma żadnej reakcji na ruch anteną. Dekoder podłączyłem w innym miejscu (inna antena) i działa bez zarzutu więc to raczej nie jego wina. Docelowo zamieniłem miejscami dekodery aby na 100% wykluczyć winę tego elementu. Nowy przewód antenowy zmierzyłem miernikiem - wszystko jest OK. Brak mi już pomysłów co jeszcze mógłbym sprawdzić.

 

Macie jakieś pomysły? - będę wdzięczny za pomoc.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
34 minuty temu, Darek_C napisał:

siła sygnału była w okolicach 85 a jakość sygnału 40 - bez rewelacji ale lepiej niż było przed zmianami (na lepszy sygnał nie pozwalają pobliskie drzewa)

Te parametry, to na którym kanale (transponderze)? Na wiosnę i tak straciłbyś sygnał, wiec trzeba myśleć o nowej lokalizacji dla anteny lub przycięciu drzew.

 

34 minuty temu, Darek_C napisał:

Niestety po wyjściu z menu pokazał się komunikat o braku sygnału

Na wszystkich kanałach?

 

34 minuty temu, Darek_C napisał:

Nowy przewód antenowy zmierzyłem miernikiem - wszystko jest OK.

Jakim miernikiem?

 

32 minuty temu, Darek_C napisał:

mam dość dziwny problem z sygnałem na jednym dekoderze nc+.

A na drugim (innym) dekoderze to samo? Jaki masz konwerter?

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za zainteresowanie moim problem.

 

Parametry które podałem to dane z menu ustawienia -> siła sygnału (jestem laikiem i zawsze tymi danymi kierowałem się przy ustawianiu anteny). 

 

Przewód mierzyłem multimetrem czy nie jest uszkodzony (aby wykluczył kolejny element).

 

Na drugim dekoderze gdy podłącze go pod tę felerną antenę jest tak samo (ustawiam antenę a po wyjściu z menu pokazuje się brak sygnału).

 

Konwerter nowy jest firmy Cabeltech (jedyny jaki był w najbliższym sklepie). Mam jeszcze dwa używane konwertery - Lxsat402 (ten raczej uszkodzony) i Philipsa SD 0665 który działa na innej antenie - na wszystkich pokazuje sygnał 0 0.

 

Gałęzie w drzewach przycinam co roku lub co dwa lata, gdy tylko pojawiają się problemy z sygnałem. Myślę że teraz to nie problem drzew bo po podłączeniu nowego konwertera daje się ustawić parametry przy których wszystko powinno działać ale po chwili pokazuje brak sygnału. Do tego mam dwie anteny, jedna pod drugą i na drugiej antenie drugi dekoder działa (siła sygnału około 90 jakość około 40). Dekoder, który nie chciał działać z problematyczna antena podłączyłem na chwilę do drugiej anteny (tej na tą problematyczną) i wszystko działało. Jutro podłącze go na dłużej i zobaczę czy nie będzie problemów. Drugiego dekodera niestety nie podłączałem do problematycznej anteny bo nie sięga przewód ale może pokombinuję w ciągu dnia aby sprawdzić taką konfigurację.

 

Zastanawiającym faktem jest to czemu sygnał z 80/40 nagle spada do 0/0 bez chocby najmniejszego ruchu anteny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za porady. Dziś postanowiłem dać ostatnia szansę antenie i ku mojemu zdziwieniu tym razem zadziałało. Wszystko robiłem tak jak poprzednio więc nie wiem czemu wczoraj nie chciało działać. Teraz, do póki jest OK, zostawiam tak jak jest ale przy następnych problemach zastosuję podwójny konwerter i podłączę oba dekodery do jednej anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...