Skocz do zawartości
  • 0

Przerywanie syganłu na pół sekundy


Gość Anonymous
 Udostępnij

Pytanie

Gość Anonymous

Witam.

 

Mam problem z odbiorem programu Cyfrowego Polsatu. Otóż, podczas oglądania jakiejkolwiek stacji, obraz jest "kratkowany", tj sygnał znika na ćwierć sekundy. Na każdym kanale tak sie dzieje, na jedym rzadziej a na drugim częściej. Tuner - Echostar 717 , czasza 85 cm , konwerter Sharp. Zdjęcia poniżej. Nagrałem też filmik na którym widać te przerwy.

crim0248nm8.jpg

crim0249qb1.jpg

oraz film -> http://www.sendspace.com/file/urj05e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Gość Anonymous

przepraszam że post pod postem, ale:

Mam dekoder Echostar 717 i czytałem że ma DiSEqC 1.2 , więc kupując nowy konwerter też muszę kupić taki z tym DiSEqC 1.2 czy obojętnie jaką wersją ? Jednak w ustawieniach przełącznika jest wersja 1.4 ???

I druga sprawa : poziom szumów - tłumienia. Są konwertery z 0,1 ale też z 0,3 to jak wybierać, im wyższe tym lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie szukaj przełącznika akurat z 1.2, bo to 1.2 tyczy się czego innego, u mnie na jednym dekoderze FTA w domu jest napisane, że obsługuje tylko 1.0, a DiseqC mam 2.0 i chodzi pięknie, więc wiesz na liczby nie patrz.

Im większa liczba tym gorzej, wybierz jakiś 0,2. 0,3 są gorsze, już nie mówiąc o 0,15 który kiedyś na Allegro.pl widziałem. 0,1? Takich nie ma to jest chwyt marketingowy co najwyżej. Wybierz 0,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

ahaa, na allegro jest kilka takich z 0,1 :)

 

to kupie Monoblock Single V-21 , czytałem na tym forum że jest po nim lepsza jakość zasięgu niż wcześniej obstawiany GI 205 Platinium X HDTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość Anonymous

no więc konwerter doszedł, zamontowany, i tak - z HotBirda siła sygnału wzrosła o 5% - 78 ale jakość spadła o 4% - 63%. Astrę odbieram tak że siła-72 a jakość 71. Możliwe to że astra, mimo zeza ma lepszy poziom zasięgu niż hotbird ? naginając antenę udało mi się osiągnąć jedynie większą siłe - podeszła do 81%, jakość bez zmian.

aha, najważniejsze - już nie przeskakuje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...