Skocz do zawartości

Jedna antena 4satelity na 3 dekodery


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ma jedną antenę i ustawione na niej 4 satelity (Astra 19E,Hot Bird 13E,Sirius 5E,Thor)Wszystko chodzi bez problemu pod Fergusonem FX.Teraz chciał bym ten sygnał podzielić na dodatkowe jeszcze 2 tunery.Czy jest taka możliwość i co muszę dokupić bo za bardzo się nie orientuje a w necie jest pełno różnych [beep]ół i nie chce wydać kasy nie potrzebnie.Zależy mi by na moim dekoderze zostało tak jak jest a na dwa pozostałe by sygnał docierał z Astry i Hot Birda ale jak sie da podłączyć 4satelity to też dobrze.Wiem że można kupić 4 konwertery Quattro i 3 Diseq 4x1 ale to odpada. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej i najtaniej będzie wymienić konwertery odpowiedzialne za odbiór HB i Astry na Twin-y (oraz dodatkowy przełącznik). Drugi tuner dostanie sygnał właśnie z tych satelitów, jeśli ma dostać z 4-ech konwerterów, to wszystkie 4-y do wymiany na Twin-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym podzielić sygnał Cyfry+ na trzy dekodery i zakupić taki konwerter http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=27&id=576 , żeby odbierać sygnał z Hotbirda i Astry. Czy muszę do tego dokupić jeszcze jakieś urządzenie, żeby wszystko działało jak należy (splitter mam), każdy ogląda program, który chce. Ja np. oglądam program z Hotbirda a na pozostałych dwóch z Astry lub na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie rzecz biorąc to tylko do jednego konwertera podpinam bo dwa mam już podłączone więc wiem jak to zrobić. Interesuje mnie tylko odbiór programów tak jak napisałem powyżej gdy ja będę oglądał program nadawany z Hotbirda to pozostałych dwóch może oglądać z Astry i na odwrót? Czy są potrzebne jakieś przełączniki, czy to wszystko jest w tym konwerterze do którego link podałem powyżej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedzi.Po przemyśleniu sprawy ograniczę sie do hodbirda i astry.Chce zakupić Konwerter Quad Monoblock.Czy ma znaczenie jakiej firmy ma być ten konwerter(chodzi mi o najtańszą wersje która się sprawdzi.)Jeśli chodzi o dekodery które mają być podłączone to Ferguson FX,Nokia Dbox2,Thomson TS3 P a tak za parę tygodni dojdzie jeszcze jakiś tuner HD(na razie zastanawiam jaki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thomson TS3 to terminal Cyfry+ i nie obsługuje DiSEqC na firmowym oprogramowaniu (o innym na tym forum nie dyskutujemy) w związku z czym nie dogada się z konwerterem Monoblock. Pomyśl o pozbyciu się tego suchara i zamień go na choćby najprostszy i najtańszy Globo 71010CX - ma czytnik kart dla C+ a DiSEqC obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...