Skocz do zawartości
  • 0

Sygnał


Egon130
 Udostępnij

Pytanie

Mam pytanie. Posiadam Polsat cyfrowy, siła sygnału wynosi ponad 90%, jakość sygnału ponad 70%. Niestety na wielu kanałach przycina się obraz, na infolinii stwierdzili że problem jest po stronie anteny, dodam że problem zaczął się po wymianie dekodera na nowy evobox hd, myśląc że jest to wina dekodera wymieniłem go ponownie na nowy i jest to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Niestety w menu nie ma wskaźnika BER a to błędy w sygnale mogą powodować ścinanie obrazu i dźwięku przy dobrym SNR. Miałem ostatnio nawet 2 podobne problemy u klienta, pierwszy wymiana konwertera załatwiła temat. Ale pracę ułatwił miernik.
Drugi to niedokręcone złącze F przy konwerterze i zwisający kabel którego nikt nie przymocował ani jedną trytytką. Wiatr poruszał tym kablem i na ekranie klocki. Także sprawdzajcie luzy na złączach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam problem z sygnałem od dnia wczorajszego nagle sygnał zaczął skakać....0... 27.. Można powiedzieć że go nie ma :((((
Konwerter Quattro Inverto Black Ultra to jest podłączone do multiswitcha Televes nevoswitch 5x5x12.
Od tego switcha 4 kabelki idą do Ultimo4k i dwa Legacy do dekoderów nki...
Nic nie było ruszane i teraz zastawiam się gdzie szukać problemu :(((
Konwerter kupiony w 2016 roku, mógł uszkodzić się? Multiswitch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sprawdź odbiór z pominięciem multiswitcha. Poszczególne przewody idące od konwertera, przy pomocy "beczki"  podłączaj do przewodu idącego do jednego z dekoderów i sprawdzaj w nim na odpowiednich kanałach, np:

- VLow na TVP Info

- HLow na TVP 1

- VHigh na TVP 2

- HHigh na BBC Brit

Jeżeli jest OK, to przyczyna w multiswitchu. Jeżeli nadal problem, to konwerter lub antena.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak mam, tylko jak podpinam kabel to pojawia się sygnał na poziomie a jakość cały czas 0..i nbox coś dalej nie puszcza.. Akurat podłączyłem VL..

Podłączam kable po kolei i poziom wskakuje tak na 80%,jakoś 0....znalazlem jakiś konwerter na 1 i podłączyłem go, sprawdzam i to samo, jakoś 0, poziom 80.. Akurat ten stary konwerter to też inverto... Antena padła, czy jeszcze próbować załatwić inny konwerter i sprawdzić? Kable się od mrozów uszkodziły?
Zastanawiam się jeżeli antena to co w niej może się uszkodzić?

Wszystko się wyjaśniło... Antena przykręcona, zero ruszania się ale wziąłem czasze od dołu pociągnąłem lekko do siebie i nagle sygnał wrócił . Nie wiem czy to przez pogodę, że mrozy, potem dodania temperatura, deszcz, może jakieś naprężenia powstały i spowodowały że minimalnie anenta zmieniła położenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...