Skocz do zawartości
  • 0

O której godzinie i przy jakich warunkach pogodowych najlepiej ustawić antenę satelitarną?


Adam.kaslewicz
 Udostępnij

Pytanie

Witam wszystkim, mam pytanie. Gdy zakładałem satelitę w swoim domu, to antenę trzeba było ustawić około godziny 12:00 oraz wtedy, kiedy słońce jest widoczne na niebie. Mój ojciec mówił, że na Cyfrowy Polsat musiał czekać aż 3 dni, bo było ponuro i ciemno. O której godzinie najlepiej ustawić antenę satelitarną i przy jakich warunkach pogodowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Adam.kaslewicz Tobie chodzi o zjawisko 'sun outage' tzn. zaszumienia słonecznego, kiedy to 2 razy w roku, ok. 3 tygodnie przed rozpoczęciem wiosny i ok. 3 tygodnie po rozpoczęciu jesieni, słońce porusza się po trajektorii ułożenia satelitów, jest to dobrą okazją do sprawdzenia, czy mamy widoczność danego satelity, czy nic nie przysłania anteny - nie rzuca cienia na antenę w pogodnym dniu, jeśli w tym czasie taka się trafi. Tu jest kalkulator do dokładnego obliczenia:

https://www.satellite-calculations.com/Satellite/suninterference.php

Edytowane przez moimzdaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Gość AmstradSRX

Co do ustawień anteny to ja lubuję porę deszczową oraz poranne godziny (np. 3-4), wtedy WIFI śpi i Trimax8500 daje radę.  Ustawiam sobie kilka transponderów zasłyszanych w necie że są słabe i na nich kombinuję, oczywiście transpondery tylko DVBS2 czyli HD. Gdy ustawię sobie antenkę tak jak mówię to problemów nie mam potem.

A gdy mowa o "widoczności" przed czaszą to mam stary, sprawdzony sposób. Po prostu staję za czaszą na wysokości wysięgnika konwertera, patrzę prostolinijnie równiuteńko z linią wysięgnika w niebo i jeśli nic mi nie stoi na przeszkodzie (bloki, krzaki) znaczy że będzie "hulać". Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...