Skocz do zawartości

Zhackowane konto na Facebooku


Rekomendowane odpowiedzi

Czy zdarzyło się komuś z Was, żeby ktoś włamał się na Wasze konto na facebooku i zmienił nie tylko hasło, ale również adres mailowy i numer telefonu?

Dziś niestety spotkało to mnie. Nie mogę w żaden sposób dostać się do swojego konta. Gdy próby logowania i przesyłania kodów zawiodły odszukałem w swojej skrzynce wiadomość o zmianie hasła (nie przeze mnie) i kliknąłem w niej w link "zabezpiecz swoje konto". Podałem tam swoje poprzednie hasło, zmieniłem na nowe i kliknąłem, że potwierdzam zabezpieczenie konta.

Teraz gdy próbuję się zalogować pojawia się komunikat o weryfikacji dwuskładnikowej: akceptuje moje nowe hasło, ale żąda wpisania 6-cyfrowego kodu, który teoretycznie powinien mi przyjść SMSem. Ale nie przychodzi, możliwe że dlatego, że osoba, która zhakowała konto zmieniła w nim numer telefonu i na niego przychodzi kod. Jedyne inne wyjście, bez użycia kodu to weryfikacja z zalogowanego konta na innym urządzeniu (niestety nie mam) lub przesłanie skanu dowodu osobistego. Skorzystałem z tej drugiej opcji, ale nie wiem czy coś z tego wyjdzie bo po przesłaniu nie było żadnego komunikatu. Czytałem w internecie, że czasami te procedury weryfikacyjne zajmują nawet ponad miesiąc więc nie wiem czy coś jeszcze mogę zrobić.

 

Czy warto to zgłaszać na policję? Podobno takie zgłoszenia są dość częste i oni mają obowiązek się nimi zajmować i próbować ścigać. Ale pytanie czy można to zrobić dzwoniąc na 112 i czy gra jest warta świeczki?

Namierzyć delikwenta może być ciężko, bo w mailu o zmianie hasła przyszło mi, że zrobił to ktoś z adresem IP z Kaliforni. Oczywiście może być to ściema, bo pewnie użył jakiegoś proxy. Wskazuje na to polski adres mailowy, który wyświetla się po kliknięciu w "nie pamiętam hasła": j****n@i****.pl

Ktoś z Kaliforni raczej nie miał by maila z interii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wysłanie skanu dowodu osobistego jest bezpieczne?

Wszędzie ostrzegają przed udostępnianiem tego typu danych.

Co prawda, w podobnym przypadku też ryzykowałem,  odbierając umowę i boxa od kuriera z Play-a...

Warunkiem podpisania umowy był właśnie skan dokumentu.

 

Miałem podobna sytuację z Facebookiem, gdy dostałem ostrzeżenie,  że ktoś próbował się włamać.

Zmieniłem hasło.

Kilkoro znajomych przyznało się ,  że ktoś im się włamał na konta i rozsyłał wiadomości bez ich wiedzy.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomo21 napisał:

Czy zdarzyło się komuś z Was, żeby ktoś włamał się na Wasze konto na facebooku i zmienił nie tylko hasło, ale również adres mailowy i numer telefonu?

 

 

Nie tylko ciebie to dzis spotkało ;)

Waldemar Kasta rowniez ma ten problem

https://www.cgm.pl/news/waldemar-kasta-padl-ofiara-hakerow/

Edit.

Ja na cale szczęście 2 lata temu wraz z żoną zlikwidowaliśmy konta na FB.

I musze ci przyznać,  że nasze życie jest teraz przyjemniejsze. Nie interesuje mnie gdzie sasiad byl i co robił i nikt nie wie co w moim życiu sie dzieje :)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kingofsouth napisał:
Nie tylko ciebie to dzis spotkało
Waldemar Kasta rowniez ma ten problem
https://www.cgm.pl/news/waldemar-kasta-padl-ofiara-hakerow/
Edit.
Ja na cale szczęście 2 lata temu wraz z żoną zlikwidowaliśmy konta na FB.
I musze ci przyznać,  że nasze życie jest teraz przyjemniejsze. Nie interesuje mnie gdzie sasiad byl i co robił i nikt nie wie co w moim życiu sie dzieje

FB to nie tylko podglądanie życia sąsiadów i znajomych. Może być przydatny do innych rzeczy.
Mojej żonie włamali się kiedyś na konto i do znajomych wysyłali prośbę o pieniądze.
Dziwi mnie, że nie ma żadnego zabezpieczenia przed zmianą hasła, np. potwierdzenie mailowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...