Skocz do zawartości

hd / hdready/ full hd


krzychuuu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Określę to skrótowo i niedokładnie,

HD Ready - telewizor przystosowany w pewnym sensie do pokazywania HD, ale nie zobaczysz go tam w pełni. Konwertowany obraz do mniejszej rozdzielczości

Full HD - pełne HD, sygnał bez konwersji, czysty taki jak idzie z satelity.

 

Krótko: na HD Ready "nie leć", jeśli już to Full HD, po prostu to jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Full HD - pełne HD, sygnał bez konwersji, czysty taki jak idzie z satelity.

Z satelity żaden program nie nadaje w Full HD. Co najwyżej jest nadawany w 1080i. Obraz w Full Hd to 1080p. Taki obraz można uzyskać posiadając telewizor Full HD, odtwarzacza HD DVD lub Blu-ray i płytę np. z filmem nagranym w Full HD. Może kiedyś pojawi się jakiś program z satelity w Full HD, tylko obecnie sprzedawane tunery satelitarne nie obsługują formatu 1080p. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem od bardzo dawna i bardzo dobrze, więc mnie tego powtarzać nie trzeba.

To było wyjaśnienie dla krzychuuu odnośnie Twojej wypowiedzi. To czy wiedziałeś czy nie mnie nie obchodzi.

To miało być krótkie wytłumaczenie, widać niektórzy za bardzo się tym przejęli

Jak widać to najbardziej Ty się tym przejąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że ma laptopa z wyjściem VGA. Załóżmy że mam na nim film oznaczony 720p. Załóżmy że mam LCD HD Ready z wejściem VGA. Załóżmy że podłączę go do LCD kablem VGA-VGA. To czy przy takich założeniach :D otrzymam na LCD obraz HD? Czy też nie będzie się on różnił od tego z DVD puszczonego w ten sam sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właściwie to warto kupić LCD Full HD.

1080i to nadal rozdzielczość FullHD, tyle, że z przeplotem. Jak sobie TV zrobi deinterlacing to na pewno lepiej wyglądać będzie obraz na tv 1920x1080 niż na "HD Ready".

W dodatku filmy na Blu-Ray są w 1080p. Jeszcze kilka kat temu mało kto miał DVD, teraz ma prawie każdy. Skąd wiadomo, że sobie nie kupisz BD-Player'a za 2-3 lata?

 

Jeszcze żeby telewizory HD Ready miały jakąś sensowną rozdzielczość 1280x720, a mają 1366x768, więc nawet 720 p nie będzie wyglądać na takim idealnie.

 

Choć z drugiej strony ceny elektroniki spadają w zastraszającym tempie. Kupisz teraz drogi TV, a za rok będzie kosztował o 30 % mniej, a wtedy rozmyślanie, że można było poczekać, no, ale czekać w nieskończoność się nie da w końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...