Skocz do zawartości

Music Box Polska


Tomo21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

Spotify regularnie odnotowuje stratę operacyjną. Model freemium, w którym można słuchać muzyki w tle na urządzeniach mobilnych w ramach playlisty nie przekonuje do kupna Premium.

 

Mimo to nie upadnie, jak i Viaplay nie upadnie. 

Dlatego napisałem o próbie połączenia tych dwóch biznesów, czyli właśnie tv i streamingu. 

 

3 minuty temu, viaplayfan napisał(a):

Problem jest inny, próbują trafić za wszelką cenę do młodego widza choćby biorąc udział w tym całym miesiącu dumy

Młodzi nie oglądają telewizji. Ich interesuje Netflix, YouTube, Instagram, TikTok, patostreamerzy. Zachwycają się potyczkami oskarżeń pomiędzy dwoma patostreamerami. Jak się zapytasz co w tym fascynującego to nawet nie potrafią odpowiedzieć. 

 

Takie mamy wspaniałe społeczeństwo. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co miałaby dziś taka Viva grać, Pato muzykę typu Kizo i Smolasty? Czy zestarzeć się ze słuchaczem i jechać na sentymentach. Viva i MTV przespali moment by się odnaleźć tu i teraz. Chociaż MTV Germany pokazuje, że można grać do różnego słuchacza. Kiedyś na jednej plejliście mogło być Radiohead i Dj Bobo, dziś nie do pomyślenia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, k05 napisał(a):

Dlatego napisałem o próbie połączenia tych dwóch biznesów, czyli właśnie tv i streamingu. 

Tidal też miał straty, został przejęty przez kogoś innego. Samo MTV, ich kanały sobie żyją i mają się pewnie nieźle.

Właśnie na urządzeniach mobilnych ciężko to połączyć jeżeli chodzi o muzykę, przynajmniej na Android. Z różnych względów - są zmodyfikowane aplikacje omijające Premium, audio focus (włączy się co innego w social mediach w video, to muzyka z innej aplikacji się wyłącza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Pawelgor napisał(a):

Pytanie co miałaby dziś taka Viva grać, Pato muzykę typu Kizo i Smolasty? Czy zestarzeć się ze słuchaczem i jechać na sentymentach. Viva i MTV przespali moment by się odnaleźć tu i teraz. Chociaż MTV Germany pokazuje, że można grać do różnego słuchacza. Kiedyś na jednej plejliście mogło być Radiohead i Dj Bobo, dziś nie do pomyślenia.

U mnie jak najbardziej do pomyślenia :) Tak, nie ma żadnego sensu robić tradycyjnej telewizji dla młodego człowieka (ewentualnie z wyłączeniem sportu). Telewizja tradycyjna się zestarzeje z ludźmi którzy się na niej wychowali i z nimi umrze. Ja tam robię STARS dla ludzi w swoim wieku, trochę starszych i trochę młodszych. I w tym składzie, bazując na tym wszystkim co w muzyce powstało najlepsze dojedziemy do emerytury i będzie finito :)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mariusz Wójcicki napisał(a):

 Tak, nie ma żadnego sensu robić tradycyjnej telewizji dla młodego człowieka 

Ja tam mam 17 lat i bardzo lubię Stars.TV  (zwłaszcza ostatnio). Samo Spotify mi NIE wystarczy. Także są młodzi, którzy oglądają telewizję. @Mariusz Wójcicki

Edytowane przez anonim103
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pawelgor napisał(a):

Pytanie co miałaby dziś taka Viva grać, Pato muzykę typu Kizo i Smolasty? Czy zestarzeć się ze słuchaczem i jechać na sentymentach. Viva i MTV przespali moment by się odnaleźć tu i teraz. Chociaż MTV Germany pokazuje, że można grać do różnego słuchacza. Kiedyś na jednej plejliście mogło być Radiohead i Dj Bobo, dziś nie do pomyślenia.

Przecież pod koniec nadawania grali EDM pokroju ZHU, Aronchupa, Martin Garrix czy DVBBS & Borgeous, to myślę że i dzisiaj by na tym jechali jak DLX Dance, tacy artyści jak Twocolors, Topic, Fast Boy, VIZE, Leony, Jax Jones, Alan Walker czy Jaxomy z Pedro byliby ciągle w rotacji 🙃 oczywiście mieszając to z klasykami, właśnie tak gra teraz Viva Russia i nie ogląda się tego tak źle, ale wiadomo że to nie to samo co 20 lat temu 🙃

Edytowane przez tracker2498
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, anonim103 napisał(a):

Ja tam mam 17 lat i bardzo lubię Stars.TV  (zwłaszcza ostatnio). Samo Spotify mi NIE wystarczy. Także są młodzi, którzy oglądają telewizję. @Mariusz Wójcicki

Super, bardzo się cieszę ale niestety jesteś jedynie wyjątkiem potwierdzającym regułę. 

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawelgor napisał(a):

Pytanie co miałaby dziś taka Viva grać, Pato muzykę typu Kizo i Smolasty? 

Oczywiście że coś na pograniczu rapu a muzyki tanecznej. Taki RMF Maxx TV.

4 godziny temu, anonim103 napisał(a):

Ja tam mam 17 lat i bardzo lubię Stars.TV  (zwłaszcza ostatnio). Samo Spotify mi NIE wystarczy.

Dokładnie. Ale co to za porównanie? Piękna vs Bestia. Spotify- wpisujesz nazwę piosenki a wyskakuje playlista z toną niepotrzebnych piosenek innych artystów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.10.2024 o 21:34, Klopseł napisał(a):

Oczywiście że coś na pograniczu rapu a muzyki tanecznej. Taki RMF Maxx TV.

Czyli bez sensu. Takich formatów nadawania jest sporo przez co przyciąganie widowni nie wystąpi. Z perspektywy czasu zamknięcie stacji uważam jednak za dobry ruch. Brnąc dalej byłoby gorzej dla wizerunku stacji. A tak, choć ostatnie lata były jakie były to zapamiętana została bardzo pozytywnie.

 

Stacje które próbują "przemycić" klimat VIVY nie zyskują widowni. Może czas antenowy wypadałoby dać w godzinach "około wieczorynkowych" (byle domóweczki, spotkania towarzyskie nie odbywają się raczej o 9), gatunkowo jak z czterema literami - każdy ma swoje i być może akurat w Polsce jest nisza na to - peszek.

3 godziny temu, slivka91 napisał(a):

Czyli bez sensu. Takich formatów nadawania jest sporo przez co przyciąganie widowni nie wystąpi. Z perspektywy czasu zamknięcie stacji uważam jednak za dobry ruch. Brnąc dalej byłoby gorzej dla wizerunku stacji. A tak, choć ostatnie lata były jakie były to zapamiętana została bardzo pozytywnie.

 

Stacje które próbują "przemycić" klimat VIVY nie zyskują widowni. Może czas antenowy wypadałoby dać w godzinach "około wieczorynkowych" (byle domóweczki, spotkania towarzyskie nie odbywają się raczej o 9), gatunkowo jak z czterema literami - każdy ma swoje i być może akurat w Polsce jest nisza na to - peszek.

Nie mogę edytować. Trochę widzę plecy mam z ramówką. Czas nadawania fajny. 

Jak to nie przejdzie to tylko nisza na to po prostu jest i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slivka91 napisał(a):

Brnąc dalej byłoby gorzej dla wizerunku stacji. A tak, choć ostatnie lata były jakie były to zapamiętana została bardzo pozytywnie.

Kogo obchodzi wizerunek, kiedy chodzi o dalsze nadawanie, ciągnięcie kasy. Jak chcą wychodzić, to zostawią coś za sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm35.png
Das Ist House Music, Piątek 11.10.2024
1. Disclosure feat. AlunaGeorge - White Noise (2013)
2. Purple Disco Machine - Body Funk (2017)
3. The Chemical Brothers - Hey Boy Hey Girl (1999)
4. Florence + The Machine - Spectrum (Say My Name) (Calvin Harris Remix) (2012)
5. Galleon - So, I Begin (Mandy Radio Edit) (2001)
6. Tom Novy feat. Virginia - I Rock (Blackout Video Edit) (1999)
7. Swedish House Mafia feat. Pharrell Williams - One (Your Name) (2010)
8. Camille Jones Vs Fedde Le Grand - The Creeps (2007)
9. Eddie Amador - Rise (New York Preacher Radio Mix) (1999)
10. Benassi Bros. feat. Dhany - Every Single Day (2004)
11. Daft Punk - Burnin' (1997)
12. Planet Funk - Chase The Sun (2000)
13. Zombie Nation - Kernkraft 400 (DJ Gius Video Cut) (1999)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vp35.png
Viva Planet, Sobota 12.10.2024
1. Milk Inc. – Walk On Water (H2O Radio Mix) (2000)
2. Future Breeze – Smile (2000)
3. Armin Van Buuren feat. Ray Wilson – Yet Another Day (2003)
4. Giorgio Moroder Vs Jam & Spoon - The Chase (Jam & Spoon Radio Mix) (2000)
5. Love Inc – Broken Bones (1998)
6. Kai Tracid – Tiefenrausch (The Deep Blue) (2000)
7. Medina – You & I (Dash Berlin Rmx) (2009)
8. SM-Trax – Got The Groove (1999)
9. Members Of Mayday – Sonic Empire (1997)
10. Sylver – Turn The Tide (2000)
11. Fragma – You Are Alive (2001)
12. Scooter – How Much Is The Fish (1998)
13. Rollergirl – Close To You (AC-Koma Mix) (2001)

Edytowane przez dancehits
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...