Skocz do zawartości

Brak TVP Dokument na nCam HD


ploomba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest tu na forum ktoś  ze starym nCam HD?

Mam na tym module pakiet Comfort+. Moduł w Cryptoboxie.

Niestety nowy kanał TVP dokument wciąż mam zakodowany. Pisalem już do BOA C+. Ponoć wysłali nowe uprawnienia (wczoraj). I nadal ciemność. Zakodowany.

Edytowane przez ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzieki za odpowiedź i utwierdzenie w przekonaniu, że to Canal+ coś sknocił. Walcze z nimi od 3 dni i uparcie twierdzą, że po ich stronie jest wszystko w porządku. Dwa razy ponoć wysyłali uprawnienia na kartę itd. 

 

Moduł mam włożony w Cryptobox'ie 652hd. 

W pierwszy dzień nie skanowałem transpondera, więc nie wiem czy TVP Dokument działał na początku. Dodałem go do listy chyba w piątek czy sobotę. Cały czas mam ciemność na tej stacji. 

 

Czyli jest już nas dwóch. Ciekawe co tam namieszali. 

Edytowane przez ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ploomba napisał:

O, dzieki za odpowiedź i utwierdzenie w przekonaniu, że to Canal+ coś sknocił. Walcze z nimi od 3 dni i uparcie twierdzą, że po ich stronie jest wszystko w porządku. Dwa razy ponoć wysyłali uprawnienia na kartę itd. 

 

Moduł mam włożony w Cryptobox'ie 652hd. 

W pierwszy dzień nie skanowałem transpondera, więc nie wiem czy TVP Dokument działał na początku. Dodałem go do listy chyba w piątek czy sobotę. Cały czas mam ciemność na tej stacji. 

 

Czyli jest już nas dwóch. Ciekawe co tam namieszali. 

Pomogło włączenie Caida 01813 w moim vu zero4K i zaskoczyło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, K63 napisał:

U mnie TVP Dokument na takim zestawie w CR 625HD odbiera bez problemu. Pakiet Start+.

ja mam dokładnie ten sam moduł w tym samym tunerze . Pakiet Comfort+.  Na TVP Dokument mam ciemność. Jak tobie to działa? Jaki masz soft?  Ciekawi mnie czym różni się Twój moduł nCam od mojego. Wersją softu? U mnie jest 1.2.1 (r3486)

 

 

3 godziny temu, pupil33 napisał:

Pomogło włączenie Caida 01813 w moim vu zero4K i zaskoczyło:)

Czyli jesteśmy gdzieś blisko rozwiązania tego problemu. tylko jak zmienić CAID w Cryptoboxie?

 

 

Zrobiłem tak.

Mialem wgrany stary soft z 2018 bodajże. Wgrałem przed momentem najnowszy ze strony producenta abcom do Cryptoboxa 652hd - 652HD_MCAS_V1.15.21821_27-05-2020.

Po wgraniu oczywiście ustawienia fabryczne, lista kanłów.

 

Teraz po wybraniu stacji TVP Dokument pojawia się mi  na ekranie komunikat:

"twoje urzadzenie nadrzedne nie jest w pelni zgodne ze specyfikacja CI+(129)"

stacja oczywiście zakodowana.

18b1ae2614704.jpg

 

To to ja wiem, że Cryptobox nie jest zgodny z CI+. Przecież sam ten moduł nCam HD nawet tez nie jest CI+. Tuner i moduł są w zwyklym CI. Skąd ten komunikat? Co jest grane?

 

7 godzin temu, maniek357 napisał:

Zrób test - wyjmij kartę z modułu i włóż bezpośrednio do czytnika dekodera. TVP Dokument jest nieparowany i powinien świecić. 

 

Sprawdziłem. Faktycznie, stacja TVP Dokument jest odkodowana jesli karta jest w uniwersalnym czytniku tunera. Po  ponownym włożeniu karty do modułu, TVP Dokument jest zakodowany.

Oczywiście używanie karty w czytnika tunera  nie jest rozwiązaniem dobrym, bo mamy wtedy tylko kanały nieparowane.

 

 

O co tu biega?

Podejrzewam, że winny tu jest soft modułu NCam HD. Ale nie ma nowszego. Sprawdzałem w menu tunera (jest zakładka modułu CI) i nie znajduje mi żadnego nowszego softu. Prawdopodobnie też, Canal+ nadaje TVP Dokument z jakimś innym identyfikatorem CAID i moduł go nie rozpoznaje.

Edytowane przez ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem 1.14.20092_patch (starszy) i TVP Dokument na module nCam świeci.

Czyli teoretycznie problem rozwiązany.

 

Nie mniej jednak z tym TVP Dokument jest cos nie tak, bo na firmowym , najnowszym oryginalnym sofcie od abcom nie świeci. Trzeba wgrywac soft zmodyfikowany. I to jeszcze do tego o odpowiednim numerku :) wcześniej miałem też wgrany jakiś inny soft "patch" i TVP Dokument na nim nie świecił z modułem nCam.

Pupil33 na vu zero4K też miał problem z TVP Dokument.

 

Ciekawe o co chodzi.

Czym te softy sie różnią od siebie, że na jednym ta stacja dziala (z modułem) a na innym nie. Bo tak jak pisalem wczesniej, w czytniku uniwersalnym tunera, działa bez problemu.

Edytowane przez ploomba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...