Skocz do zawartości

1+1 Ukraina


tracer10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, nadają z 4,8E, ale kanał jest już kodowany.

https://satkurier.pl/news/187979/28012020-kodowanie-ukrainskich-kanalow-fta.html

FTA została tylko wersja międzynarodowa na 12130V27500.

Wg mapek na antenach do 1m powinien być odbiór, ale jak to tam wygląda w rzeczywistości?...

https://www.lyngsat.com/tvchannels/ua/1-1.html

https://www.flysat.com/astra4a-ses5.php

https://www.satbeams.com/footprints

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat siłowniki to nie dla mnie?

Ja muszę mieć przeskok z kanału na kanał tak jak teraz czyli mgnienie oka?.

Miejsce mam na drugi talerz, kable też nie problem.

Największym wyzwaniem jest złapanie sygnału.

Też nie mam zamiaru świrować z talerzem np. 2 metry.

120 cm to maks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty wiesz swoje, ja swoje.

Może w PL by się nadawała do w.w satek.

Tutaj tego nie widzę.

Przeczytaj pierwszy post.

Ja na razie nie wiem czy w.w satki obejmują zasięgiem Irlandię, a szczególnie czy pakiet w którym jest 1+1 ua jest możliwy, a ty mi mówisz o antenie za ponad 500 stów.

 

 

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem swojego opieram się na tym co napisał @moimzdaniem skoro pisze że antena ok 1 m ogarnie temat to t-90 spokojnie powinna dać radę.A antena złapie dużo wiekszy zakres niż Astra-Amos Edit Sam mam obecnie dwie anteny jedna 80 HB i laminasa obrotowego ostatnio głównie na 16E i nie jest to idealny układ włąsnie przez straty czasu przy kręceniu?

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapać sygnał z Astry 4A to jedno, a pakiet Viasat Ua to drugie.

Dlatego pytam mądzejszych ode mnie w tym temacie szczególnie w jakich wiązkach nadają poszczególne pakiety.

Z tej pozycji nie interesuje mnie nic innego.

Jak da się Viasat odebrać to i owszem Wavefrontier jest do rozważenia.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązka ma zasięg na całą Europę (sprawdzasz sobie co tylko chcesz na flysacie / lyngsacie i ew. satbeams), wg. mapek 1metr powinien na wyspach wystarczyć, ale wiadomo jak to nie raz z tymi mapkami jest, że teoria to jedno a praktyka drugie. Antena T90 ma zasięg widoczności ok. 45 stopni, ludzie piszą że ogarniają tutaj na niej zakres np. 42E-5W. E85 ma trochę mniejszy zakres jak dobrze kojarzę. Czas pracy siłownika przy przesuwie z 13E do 4W (Amos) oceniam tak mniej więcej na 10 sekund ,pisząc na czuja ale postaram się kiedyś sprawdzić ile czasu to zajmuje dokładnie u mnie. A do Astry4A 4,8*E wiadomo wyjdzie mniej bo jest odległość mniejsza między satelitami. I jeszcze takie pytanie @tracer10 czy Ciebie interesuje dostęp tylko do tego kanału 1+1, czy ogólnie do platformy Viasat UA? Pytam bo kiedyś czytałem że podobno można na Ukrainie kupić moduł dostępu Zeonbud czyli operatora ukraińskich kanałów naziemnych i mieć dostęp do tychże kanałów z 4,8E w multistreamie, ale do odbioru multistreamów z zasady trzeba trochę więcej blachy bo są bardziej wymagające + odbiornik obsługujący wielostrumieniowość / T2-MI. Nie wiem czy dalej idzie te moduły kupić, musisz podpytać o to swego znajomego Ukraińca żeby rozpoznał temat.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...