Skocz do zawartości

Android TV BOX


horas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

proszę o życzliwą podpowiedź/poradę, który box wybrać pod kątem oglądania TV (OTT C+, IPLA, itp.) w jakości HD i 4K?

Jestem "uczulony" na jakość obrazu, także box musi dawać radę ;)

 

Cena do 300 PLN

 

Co sądzicie o tym boxie ? Cena lekko powyżej budżetu ;)

 

Jeżeli nie jest to odpowiednie miejsce na ten post to proszę Admina o przesunięcie do odpowiedniego.

Edytowane przez horas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Czy oglądasz Netflix?

2. Czy będziesz chciał korzystać na boxie z naziemnej lub satelitarnej TV? 

Co do tego boxa, słyszałem, że jak na Savio się zainstaluje Coreelec (dla fanów Kodi), to jest to demon prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kisiel95 napisał:

Dwa pytania:

1. Czy oglądasz Netflix?

2. Czy będziesz chciał korzystać na boxie z naziemnej lub satelitarnej TV? 

Co do tego boxa, słyszałem, że jak na Savio się zainstaluje Coreelec (dla fanów Kodi), to jest to demon prędkości.

 

Ad.1 - tak, mam wykupionego Netflix'a ale póki co oglądam na Smasung TV (Tizien)

Ad.2 - SAT TV odpada a naziemna do zastanowienia

 

A co do Coreelec to masz na myśli IPTV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Coreelec mam na myśli inny system na boxie, fani Kodi czasem tak robią.

Ogólnie radziłbym zawsze pytać, jak mamy do czynienia z boxem na Androidzie, w jakiej jakości jest obsługiwany Netflix (zależy to od rodzaju certyfikacji).

 

Do 300 złotych nie będę nic polecał, zwróciłbym uwagę aby box miał 4 GB RAM, dobry procesor i aby minimum obsługiwał 4K, chyba że planujesz kupno TV 8K to wtedy 8K.

W tym boxie co podałeś wkurzałoby mnie to, że 0 jest nad przyciskiem 2.

 

PS Android 9.0 to powinno być minimum.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kisiel95 napisał:

Do 300 złotych nie będę nic polecał, zwróciłbym uwagę aby box miał 4 GB RAM, dobry procesor i aby minimum obsługiwał 4K, chyba że planujesz kupno TV 8K to wtedy 8K.

W tym boxie co podałeś wkurzałoby mnie to, że 0 jest nad przyciskiem 2.

 

PS Android 9.0 to powinno być minimum.

 

 

 

Amlogic S905X3 64-bit quad core ARM® Cortex™ A55, 4×1,91 GHz - podobno jest to dobry procesor

Pamięć RAM: 4GB DDR4 - uważam, że da radę

System operacyjny: Android 9.0 Pie - minimum spełnione ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, kisiel95 napisał:

https://kodiwpigulce.pl/recenzja-savio-smart-tv-box-platinum-tb-p02/ tutaj recenzja tego boxa, którego upatrzyłeś

 

hmmmmm no i teraz średnio podoba mi się ten box....bez certyfikacji Google? zależy mi bardzo na jakości obrazu, w szczególności sportu na OTT C+ no i IPLi (Polsaty Sport)

Bebechy wyglądają OK względem konkurencji....ale soft już nie....czy KODI byłoby lekarstwem?

Może jakiś inny box z Android TV? Który pociągnie w jakości HD (1080p)?

 

A może Apple TV 4K 32GB?

Wiem, pytałem i Android TV do 300 PLN ale jak czytam i analizuję, to widzę braki albo w bebechach albo w oprogramowaniu....

Mam dwa urządzenia z jabłkiem w domu, więc może dołożyć więcej i kupić za 800-900 PLN Apple TV?

Będą na nim śmigać serwisy OTT C+ czy IPLA w 1080p?

Edytowane przez horas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, horas napisał:

Może jakiś inny box z Android TV? Który pociągnie w jakości HD (1080p)?

 

A może Apple TV 4K 32GB?

Wiem, pytałem i Android TV do 300 PLN ale jak czytam i analizuję, to widzę braki albo w bebechach albo w oprogramowaniu....

Mam dwa urządzenia z jabłkiem w domu, więc może dołożyć więcej i kupić za 800-900 PLN Apple TV?

Będą na nim śmigać serwisy OTT C+ czy IPLA w 1080p?

Patrzyłeś na Kaon KSTB6077 (zwany jako MagentaRozrywka Box)? Sam używam i naprawdę spoko sprzęt - możesz go znaleźć:

1) od kogoś na OLX czy Allegro

2) za 49 PLN + niskim cenowo abonamentem (9 PLN/mies.) tutaj: https://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/magentarozrywka-box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Jakieś kilka lat temu zakupiłem tablet Manta na Android, oraz w zestawie był modem usb i karta sim Aero 2,a także kabel USB. Wtykało się ten kabel pomiędzy tablet, a modem usb i internet działał ok. Ale do rzeczy. Otóż mam pytanie : czy jest możliwość w taki sam sposób podać internet do pudełka Android box poprzez kabel USB, oraz modem usb z internetem Plusa? Lub bezpośrednio modem usb do gniazda usb w Android box? Oczywiście Android box ma możliwości odbioru internetu poprzez kabel LAN jak i poprzez WiFi to oczywiste i logiczne. Ale zależy mi ogólnie na tym, aby móc korzystać z internetu na Android box, tak aby nie musieć uruchamiać router wifi,ponieważ w tym samym czasie mogły by z internetu korzystać dzieciaki. A chcę im ograniczyć trochę tego internetu. 

Edytowane przez ARTIPAPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...