Skocz do zawartości

MTV 80s


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby co - mieliśmy od 13:10 do 14:00 nieoczekiwany kącik Stinga, za sprawą tego wpadło parę nowości ;)

Zagrane (pogrubienie - nowe):

  • Sting - Englishman In New York
  • The Police - Wrapped Around Your Finger
  • The Police - Every Little Thing She Does Is Magic
  • The Police - Every Breath You Take
  • The Police - Invisible Sun
  • The Police - Don't Stand So Close To Me (kiedyś zwracałem uwagę, że grają dwie wersje - jedną zmniejszoną i drugą w normalnym formacie obrazu, od jakiegoś czasu widzę już tylko tą zmniejszoną)
  • Sting - If You Love Somebody Set Them Free
  • The Police - Spirits In The Material World
  • The Police - So Lonely
  • The Police - De Do Do Do, De Da Da Da
  • String - Fortress Around Your Heart
  • The Police - Roxanne (to nie jest nowość, ale zdałem sobie sprawę, gdy to zagrali, że obecnie idzie rzadko i widzę ten klip po dłuższej przerwie)
  • Sting - I Wrote Your Name (Upon My Heart) (to jest z 2024, nowość, w sumie sprzed miesiąca ;) Już kiedyś pisałem, że takie Then & Now byłoby całkiem fajne od czasu do czasu ;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1984 Wrapped!

50. Nik Kershaw - The Riddle

49. The Pointer Sisters - I'm So Excited

48. Eurythmics - Here Comes The Rain Again

47. Rockwell - Somebody's Watching Me

46. Bananarama - Robert De Niro's Waiting

45. Ultravox - Dancing With Tears In My Eyes

44. Alphaville - Big In Japan

43. The Weather Girls - It's Raining Men

42. Madonna - Holiday

41. Sade - Smooth Operation

40. Paul McCartney - No More Lonely Nights

39. The Cars - Drive

38. Prince & The Revolution - Purple Rain

37. Alison Moyet - All Cried Out

36. Van Halen - Jump

35. Kenny Loggins - Footloose

34. U2 - Pride

33. Billy Ocean - Caribbean Queen

32. Howard Jones - Like To Get To Know You Well

31. Limahl - Never Ending Story

30. Nik Kershaw - Wouldn't It Be Good

29. Break Machine - Street Dance

28. The Pointer Sisters - Automatic

27. Thompson Twins - Doctor! Doctor!

26. Cyndi Lauper - Time After Time

25. Phil Oakey & Giorgio Moroder - Together In Electric Dreams

24. Miami Sound Machine - Dr Beat

23. Queen - Radio Ga Ga

22. Duran Duran - Wild Boys

21. Howard Jones - What Is Love

20. Wham - Freedom

19. Deniece Williams - Let's Hear It For The Boy

18. Laura Branigan - Self Control 

17. Nena - 99 Red Balloons

16. Phil Collins - Against All Odds (Take a Look At Me Now)

15. Nik Kershaw - I Won't Let The Sun Go Down On Me

14. Cyndi Lauper - Girls Just Wanna Have Fun

13. Queen - I Want To Break Free

12. Chaka Khan - I Feel For You

11. Bronski Beat - Smalltown Boy

10. Duran Duran - The Reflex

9. Ray Parker Jr. - Ghostbusters

8. Wham - Wake Me Up Before You Go

7. Stevie Wonder - I Just Called To Say i Love You

6. Prince - When Doves Cry

5. Tina Turner- What's Love Got To Do With It

4. Lionel Richie - Hello

3. Madonna - Like a Virgin

2. Frankie Goes To Hollywood - Relax

1. George Michael - Careless Whisper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy załączniki z nowymi piosenkami pojawią się w sobotę? Swoją drogą, brakuje jeszcze na kanale utworu Russians 😛

 

Dołączam jeszcze bonusy sprzed kilkunastu minut. Nie kojarze tych klipów, nie pamiętam też czy były one w podsumowaniach tygodnia. Załączam jako ciekawostkę.bUb9YkE.pngPUQ5eKs.png

Edytowane przez Muslinianka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowanie tygodnia - nie było źle, coś wpadło, Sting pomógł ;)

 

Zanim ZAP-y, to topy na nadchodzący tydzień, począwszy od dziś:

  • Black Music History: 1980-1989
  • Ultimate 50 80s Soft Rock Anthems
  • 100 Forgotten Gems Of The 80s!
  • 1985 Wrapped!
  • 80s Women Rock! Top 20
  • Crazy Crazy Nights! 20 Wild Rock

Tak - dobrze widzicie, zamiast jednej 50 będą 2x20 - taki przekrętas ;)

 

I jeszcze zanim crème de la crème tego skromnego postu (czyli ZAP-y), to jak zapowiadałem tydzień temu - ode mnie to ostatnie podsumowanie w tej formie.

 

Celem była weryfikacja, czy nie mamy sytuacji jak na 90s, że powtarzane są całe tygodnie. Myślę, że to wykluczyliśmy - w każdym tygodniu odkąd doszło do zmiany (1.07) przez 3 miesiące wpadały jakieś nowości, więc wyklucza to "całościowe" powtarzanie. Oczywiście topy się przekręcają, Ultimate 50 80s Soft Rock Anthems będzie już trzeci raz, ale poza tym na 80s wleciał powiew świeżości, coś jest mieszane, coś się dzieje. Takie akcje jak Sting w mijającym tygodniu (szkoda, że bez zapowiedzi, ale może właśnie taki jest cel?) sprawiają, że nawet dla długodystansowca można znaleźć powód, aby zerknąć, co przed zmianą nie miało większego sensu. Ktoś w MTV ogarnął sytuację. Fakt, że pewnie oszczędnościowo, bo połączono z UK, taniej niż robić dwa osobne, ale kulisy w tym przypadku są dla widza bez znaczenia. Nadal w biedzie jest międzynarodowy 90s.

 

Ponieważ nie wygląda, żeby dało się udowodnić jakieś inne powtarzanie ponad to, co udało się wypatrzeć, to ja mówię pas. Śledzenie 24/7 jest kłopotliwe technicznie, choć i tak można powiedzieć, że nieco jechałem na dopingu ;) (spoiler zdradza moje tajne metody ;) )

Spoiler

118934.png

 

Nie ma takiego programu, nie szukajcie, sam napisałem dla siebie ;) OCR nie jest doskonały, za dużo zabawy z trenowaniem.

Nie łapałem prosto ze strumienia, bo to już w ogóle by podniosło komplikację.

 

118935.png

 

118936.png

 

ZAP-y z tego tygodnia - (moim zdaniem) nowe + jakieś ciekawostki:

Spoiler

Chwilę nie było, odnalazł się

 

118937.jpg

 

118938.jpg

 

Ten klip startuje z długą rozbiegówką (przynajmniej w MTV), więc ciemność na ekranie

 

118939.jpg

 

118940.jpg

 

To nie nowość, ale wymieniono podpis

 

118941.jpg

 

Było tak - ZAP z lutego 2021 (nikt mi i tak nie uwierzy, gdybym napisał, że to, że złapałem niemal ten sam kadr i to akurat z bloku o tej samej nazwie co ponad 3 lata temu to zupełny przypadek ;) )

 

87892.jpg

 

Bonus 2024, taki Then & Now - popieram :)

 

118942.jpg

 

118943.jpg

 

118944.jpg

 

118945.jpg

 

Ten to przepadł, kiedyś młynkowany nieustannie, nagle wyparował aż do tego tygodnia

 

118946.jpg

 

Później może jeszcze wrzucę post z małym podsumowaniem, jeśli znajdę chwilę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do posta, ponieważ dziśiaj wypada 4 rocznica od oficjalnego startu kanału (oraz powstania wątku). Skupię się na (mam nadzieję) czymś innym a mianowicie samej oprawie kanałów.
Niby zwykłe cyferki, ale dla obserwatorów kanału to dobry pretekst do podsumowania roli tego kanału przez ostatnie 4 lata (nie licząc czasu, gdy MTV 80s było jedynie pasmem na VH1 Classic w ostatnie miesiące nadawania tego drugiego). W przypadku pełnoprawnego kanału, a nie pasma należy jednak podchodzić nieco obiektywnie, ponieważ obserwujemy jego "wzloty i upadki". Mam na myśli to, że polityka kanałów MTV rządzi się swoimi prawami, oraz dopiero 4 lata później otrzymaliśmy coś na wzór wersji brytyjskiej; gdzie ramówka jest taka sama, a oprawa pozostała bez zmian. Co do oprawy to odnoszę wrażenie, że ona wygląda nieco koncepcyjnie, a gdyby połączyć strapa z UK z czcionką używaną w wersji międzynarodowej, to mielibyśmy 1:1 planszę z lat 80 (bo czcionka i styl pisania tytułów). Mimo to i tak będę twierdzić, że strap z "naszej" wersji jest dobrze dostosowany wielkością, przez co aż tak nie ma problemu z czytaniem tytułów. Ten brytyjski natomiast posiada przecież rok wydania piosenki, który w większości klipów wskazuje nieprawdziwą liczbę, jak np. 1950, 1970 czy nawet 2024 - wciąż mówię o klipach z lat 80. Nie wiem czy tylko ja odczuwam lekki dyskomfort oglądając wideo czy zdjęcia z MTV 80s UK? A i jeszcze jedno, co mi się przypomniało. "Cambodia" grana na MTV 80s wyglada prawie jak prezentacja klipu na wersji brytyjskiej - czarne pasy są? są, wyłażące logo poza teledysk jest? jest. Taka luźna myśl nie związana z formatem obrazu :)

 

Edytowane przez Muslinianka
drobne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

05.10:
Nie wiem kto na to wpadł, opiszę bo jest to ciekawe. Dosłownie przedostatnim artystą w 2 From 1: 80s Double Shots było TOTO. Znalazł się tam utwór Rosanna, który kilka minut później znalazł się w Ultimate 50 80s Soft Rock Anthems na 50 miejscu. Nie rozumiem tego, dlaczego ktoś kto składa playlisty robi to w taki sposób, aby piosenki się powtarzały. Ten zabieg widzę zawsze w soboty, ale w tym przypadku dotyczy to puszczenia piosenki będącej częścią gotowca. Później dołączę zdjęcia.

06.10:
100 Forgotten Gems Of The 80s!, aby nie powiedzieć "(...)Forgotten Gems Of The (MTV) 80s!", miał być w założeniu rozszerzeniem top 50. Co wyszło więc? W programie znalazły się utwory znane z krótszej wersji oraz niektóre hmm... zapychacze? Mam wrażenie, że pokazywali głownie klipy, które są tymi "forgotten gems" ale na MTV; czyli są grane po prostu rzadziej. O ile koncepcja programu mi się podoba (zwłaszcza 50) to uważam, że powiększona topka nie prezentowała w pełni tego co powinna*. Skład topki wyglądał mniej więcej tak: około 50 piosenek ze zwykłej topki, kilka uzupełniających a reszta piosenki znane ze zmian przedwakacyjnych :DKto nie oglądał, to ma możliwość zobaczyć powtórkę w piątek.

*mam kilka sugestii ale dotyczą takich utworów, jakich nikt nie widział od lipca :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto składa playlisty.. no więc już Ci objaśniam temat, jeśli ktoś by te playlisty składał to by tak nie robił bo widzisz to i zmieniasz. Po prostu wielu takich miejsc nikt nie układa tylko wciska guzik (ja u siebie mam to pod F10) i automat wypluwa playlistę. A raczej coś co jest wyrobem playlistopodobnym. Tylko ja siedzę i godzina po godzinie zmieniam, przestawiam, dodaje, odejmuje i tak dalej bo muszę się starać żeby na tym zarobić. A oni nie muszą :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...