Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kolega wie co pisze ?????

Wiem, co piszę!

Nie wiem, który myślący człowiek, nastawiony na długoletnie korzystanie z usług platformy cyfrowej wykupuje sprzęt na własność!? Sprzęt, który w praktyce przystosowany jest do odbioru konkretnej platformy i z narzuconymi przez operatora ograniczeniami (np. edycja list ulubionych).

W 2006 roku Polsat proponował mi wykup starego, 6 letniego Sagema za równowartość wpłaconej przeze mnie kaucji zwrotnej (100 zł). W 2010 roku, po 10 letniej bezproblemowej pracy zaczął szwankować. Gdybym pokusił się i wykupił wtedy stary badziew, miałbym teraz takie same problemy jak Ty. A tak wymieniłem sprzęt na nowy i nie mam problemów. Nawet sami konsultanci sugerują branie sprzętu w najem. Nie ważne, w którym momencie obowiązaywania umowy dekoder siądzie, to Polsat jest zobowiązany do jego wymiany. A jak masz wykupiony na własność, to martw się sam. I w tej kwestii popieram stanowisko Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole raz zaplacic i miec spokój niz potem doplacac!!!!!!!!Kolego jesli sie nie myle bodajze trzy lata temu wyszly owe odbiorniki.Przed sylwestrem postanowilem wymienic starego segama na dsb-h370g.Niestety ale Cyfrowy Polsat - moja ulubiona platforma! nie wymienial odbiornikow!!!!!!Musialem zrezygnowac ze starej umowy i podpisac nowa.W promoci polsatu byly trzy miesiace gratis,wiec oczywiscie wczesniej napisalem rezygnacjie ze starej umowy i oczywiscie poniewaz segam byl na wanajem musialem go odeslac.Jakiez bylo moje zdiwienie kiedy po okolo 4 miesiaca przyszlo mi pismo dlaczego odeslalem stary dekoder i nieplace za abonament.Bledem bylo wyslanie rezygnacji zwyklym listem ale to co mi policzyli za uszkodzonego segama mnie przerazilo.Za uszkodzony panel sterowania 160 zeta (byly dwa guziki wygryzine przez papuge)I ty kolego mówisz ze warto wynajmowac!!!!!Poczytaj dokladnie forum jakie ludzie maja problemy .Tak jak ja tak i ty jestes tu nowy,wiec czytaj dokladnie forum.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posłanie rezygnacji zwykłym listem to niezła wpadka :) musieli mieć pewnie niezłą polewkę w Polsacie, że ktoś coś takiego zrobił, co ciekawe umowy tak wysłane nigdy nie giną ;)

natomiast obecnie jest tak, że nie ma dekoderów HD na własność, na własność tylko dekodery SD za 150zł z aktywacją, w takich momentach sugeruję: moduł HD (można wypożyczyć) -> dekoder SD znanej firmy za 200zł i wszystko działa a jak coś będzie nie tak z dekoderem, łatwiej naprawić a jak się pojawi lepszy na oku to sprzedać a kupić lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolega wie co pisze ?????

Wiem, co piszę!

Nie wiem, który myślący człowiek, nastawiony na długoletnie korzystanie z usług platformy cyfrowej wykupuje sprzęt na własność!?

choćby ja wykupuję . Często dekoder jeździ ze mną na działkę,na wakacje (jeśli mają na kwaterze talerz) więc dekoder narażony jest na uszkodzenia mechaniczne lub kradzież - I co będę za każdym razem bulił karę, która przerasta wartość tego szajsu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@miru73: Wiem, co dzieje się na forum i wiem jakie ludzie mają problemy. Wiem również, że większość osób mająca owe problemy nie ma zielonego pojęcia jak załatwić jakąkolwiek sprawę. Taka jest smutna prawda. Jak czytam na forum post osoby, która dopytuje się w jaki sposób ma rozwiązać umowę i czy w ogóle może ją rozwiązać, to krew mnie zalewa. Od czego ma umowę i regulamin? Tam powinien szukać odpowiedzi na swoje pytania. Również infolinia udziela niezbędnych informacji. Fakt, że siedzi tam sporo niekompetentnych osób, ale faktem jest, że można też trafić na konsultanta znającego się na rzeczy. 10 lat jestem abonentem CP i przez ten okres nie miałem żadnych, podkreślam ŻADNYCH problemów. Male problemy (tak mi się wydaje) zaistniały w marcu, przy wymianie dekodera. Ale jedno pismo do Polsatu i problem został rozwiązany.

A wracając do sprzętu... jak ktoś chce mieć go na własność, to niech później nie narzeka, jak się popsuje, że nikt im nie chce go wymienić.

Tyle z mojej strony.

"Kaniec filma"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% zgadzam się z kolegą @bizon20. Kto dziś wysyła wypowiedzenie umowy zwykłym listem. Widać, że @miru73 nie ma zielego pojęcia o takich sprawach, ale najłatwiej jest najeżdżać na innych. Na przyszłość - wypowiedzenie umowy zawsze wysyła się poleconym i w dodatku za potwierdzeniem odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda :P

Mogę go odebrać na tym dekoderze. Emisja jest niekodowana, a sam dekoder sygnał powinien odebrać. Tylko nie mogę złapać tego transpondera.... Ma ktoś podobny problem?

 

Edycja:

Z problemem sobie już poradziłem, wystarczyło dodać nowego satelitę i wszystko gra. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą robić cuda wianki ale dopóki nie zrobią w pełni edytowalnej listy Ulubionych to mogą sobie wsadzić swoje dekodery ;)

 

Widzieliście to ?

 

Cytat ze strony cyfrowypolsat.[beep]

 

Wkrótce udostępniona zostanie kolejna wersja softu do Sansunga DSB-H370G usprawniająca prace tego dekodera.

 

Nowy soft dla H370G przyniesie dużo zmian. Na początek ogólna lista dotkniętych tematów:

 

-przebudowa listy kanałów (listy ulubionych zostają, ale będą nieco zmodyfikowane);

-wybór ścieżek audio i obsługa wyjść audio;

-obsługa pilotów;

-EPG;

-kontrola rodzicielska;

-aktualizacja oprogramowania;

-aktualizacja listy kanałów w tle;

-obsługa HDMI;

-usprawnienia interfejsu użytkownika;

-wstrajanie;

-wyświetlanie video w HD.

 

 

Najważniejsze zmiany:

 

Znika lista "Cyfrowy Polsat";

lista główna staje się odpowiednikiem listy "Cyfrowy Polsat", z dodaną drugą częścią, na której można ustawiać co się chce i jak się chce - za wyjątkiem kanałów z pierwszej części;

9 list ulubionych zamiast 8;

listy ulubionych zamiast po 200 kanałów na tv i radio będą teraz miały do wykorzystania 400 na to, co sobie użytkownik wybierze (czyli np. 400 telewizyjnych i 0 radiowych).

No i zmiana, która wzbudza najwięcej kontrowersji: CP będzie miał teraz możliwość "wepchnięcia" czegoś na wszystkie listy. Czy będzie to robił, na ilu pozycjach i jakich - to wszystko zależy od CP. W chwili obecnej na satelicie jest tak, że pozycja nr 21 to kanał "Dla Abonentów" - i to wszystko. Być może to się zmieni do czasu kiedy nowy soft będzie wrzucony na satelitę.

 

Przy przejściu na nowy soft wszystkie stare listy ulubionych zostaną zachowane - jeśli będą jakieś "wepchane" kanały, to te istniejące zostaną rozsunięte (czyli dla bieżącej sytuacji wszystko od numeru 21 zostanie przenumerowane od 22).

 

Lista główna będzie wyglądać następująco:

 

najpierw to, co dotąd było na liście "Cyfrowy Polsat" - ściśle definiowane przez CP, oznaczone na czerwono (wg bieżących danych numery 1-999 dla kanałów tv);

potem cała reszta - na niebiesko (numery od 1000).

Ta druga część będzie w pełni edytowalna - dostępne będzie przesuwanie, kasowanie kanałów, zmiana nazwy.

 

Pierwsza część listy będzie się aktualizować automatycznie.

 

Poza tym timery będą już poprawnie zapamiętywać listę, na której zostały założone, ale przy odpalaniu najpierw będą próbować wejść na kanał bez zmiany listy. W drugiej kolejności spróbują zmienić na tą, z której były założone, a w razie niepowodzenia na koniec dekoder przełączy listę na główną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda :P

Mogę go odebrać na tym dekoderze. Emisja jest niekodowana, a sam dekoder sygnał powinien odebrać. Tylko nie mogę złapać tego transpondera.... Ma ktoś podobny problem?

 

Dzięki za info, ja tylko wiedziałem że od maja kanał będzie dostępny dla klientów Cyfry jako emisja testowa. Gdyby można tu było stawiać piwa dostałbyś duże mrożone.

 

Może załączę źródło informacji: http://nt.interia.pl/wiadomosci/news/ni ... 69795,2258

V 12303 27500 2/3 DVB-S2 MPEG4 AVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...