Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu sygnał jest „wymagający” dla dekodera - trudniej go „złapać”. Jak już uda się dekoderowi określenie jego parametrów, to dalej sobie radzi. Prawda więc, jak zwykle, leży po środku: oprogramowanie dekodera powinno radzić sobie lepiej w takiej sytuacji, ale z drugiej strony idealne ustawienie anteny spowoduje, że problem w dużym zakresie ustąpi. Dla mocniejszego i bardziej standardowego sygnału (tj. parametrów jego emisji) idealne ustawienie nie ma takiego znaczenia - dekoder i tak sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dokładne ---nawet bardzo dokładne ustawienie anteny, a jak kto ma zeza to ustawienie zeza w świetle anteny może pomóc. Sam półtora dnia się męczyłem z tunerami i tv na dworze przy antenie i konwerter na zezie poprawiłem. Gdy załapał- to od razu na maxa- sygnał mam na oko 97% paska. Warto wymienić konwerter na jak najlepszy. Ja też zmieniałem.

 

Co do ustawiania- najpierw ustawiłem na jak najlepszy odbiór na analogowcu (bez żadnego cętkowania na obrazie) a potem dokładniej na jak największy zielony pasek sygnału na samsungu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8) JA osobiście powiem tak: jeśli mieliśmy wszyscy poprawnie wszystko ustawione wystarczy naprawdę obkręcic konwerter lekko w bok. Osobiście swój obkręciłem o ok 1-2 cm przeciwnie do ruchu wskazówek zegara patrząc na antenę i nic więcej. Wszystko działa jak poprzednio :jupi:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tunerek dzisiaj wylądował w serwisie. Wczoraj sam się wyłączył, nastąpiła aktualizacja, po której wywaliło mi ustawienia LNB. Na nowo przypisałem porty i wszystko było ok.

Dzisiaj rano jednak kanały SD chodziły normalnie, ale na wszystkich HD (z Astry również) miałem „stop klatkę” do połowy logo samsunga, a druga połowa zatrzymany obraz jakiegoś dziecka- na wszystkich kanałach HD – ten sam obraz. Po „resecie”- odłączeniu od prądu i ponownym włączeniu – brak odczytu karty ( błąd 01). Ponowne reanimacje nie przyniosły żadnego skutku. Czy ktoś z Was zna podobny przypadek?

Dostałem w zastępstwie starego thomsona i … „krew mnie zalewa” bo od jutra grają Nasze Panie w siatę - tak chciałem obejrzeć mecze w przyzwoitej jakości. Jak długo może potrwać naprawa (tunerem na gwarancji), po jakim czasie mogę żądać wymiany na nowy, wolny od wad?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się wyłączył i zanim złapałem za pilot pojawił się obraz ze wskaźnikiem aktualizacji.

Mam cichą nadzieję, że nie byłem królikiem doświadczalnym i odezwą się inni. Nie życzę nikomu źle, ale uważam, że PC powinno eksperymentować na własnych tunerach i jeżeli jest inaczej powinni ponieść jakieś konsekwencje tego.

Najlepsze jest „zachowanie” Pana z APS: opowiadam mu jak nastąpiła usterka i mówię, że tuner po przełączeniu na TVP-HD zawiesił się – on wielkie oczy i cytuję: „ten tuner nie może odbierać z astry programów w MPEG-4” i długo mu tłumaczyłem, że po wpisaniu ręcznym transportera i ustawieniu na DVBS-2 jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Mam pytanie. Ktoś już tu raz o tym wspominał ale nie ma dostatecznej odpowiedzi.

 

Mianowicie jak idzie na telewizor (też samsunga) sygnał z tegoż dekodera przez złącze HDMI - czasami nie zawsze - potrafii się pojawić podczas oglądania zielony obraz a potem czarny ( gdy w tym samym czasie przełączę TV na sygnał z Euro RGB - jest dobrze. Aby móc z powrotem oglądać TV przez HDMI muszę na chwilę wyłączyć dekoder z prądu.

 

Co można zrobić aby takie cuda się nie działy :?:

 

I jeszcze drugie pytanie: Na pilocie jest przycisk P.SIZE. Do niedawna jak go wciskałem to na wszystkich kanałach SD mogłem sobie zmieniać rozmiar oglądanego obrazu - tym przycisakiem - efekt był taki że program pokazywany w trybie panoramicznym (film np. mogłem oglądać cały bez marginesów - góra, dół). Teraz ta opcja działa już tylko na niektórych kanałach, na pozostałych już nie. Co się stało - może ktoś wie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w ustawieniach dekodera czy jest ustawione aby wysyłał sygnał do telewizora przez HDMI. Co do zmiany proporcji obrazu, nie możesz zmienić na tych kanałach, które nadają w pełnym 16:9 tj. Polsat News, TVN24, Polsat HD i wiele innych, a np. na TVP1 możesz zmienić proporcję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sygnał z tegoż dekodera przez złącze HDMI - czasami nie zawsze - potrafii się pojawić podczas oglądania zielony obraz .... Aby móc z powrotem oglądać TV przez HDMI muszę na chwilę wyłączyć dekoder z prądu...

Co można zrobić aby takie cuda się nie działy :?:

Także zaobserwowałem ten kolor nadziei :lol2: W tym przypadku wystarczy wyłączenie i włączenie przyciskiem STANDBY/ON. Nie musisz wyjmować wtyczki z gniazdka sieciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany kolorów . W menu jest funkcja -- Ustawienia TV -- musisz zmienić w ustawieniach na odpowiednie połączenie TV z tunerem . Gdy oglądasz przez kabel HDMI to w tunerze ustawiasz na to połączenie , a jeżeli przez kabel Euro RGB to również

musisz tak ustawić . Gdy oglądasz przez kabel HDMI funkcja P. SIZE działa . Możesz także zmieniać ustawienia połączeń TV z tunerem pilotem , przycisk ,, VIDEO OUTPUT ,, jak zgrasz te ustawienia to znikną Twoje problemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc w ustawieniach dekodera - domyślnie jest ustawione złącze HDMI - pod euro dodatkowo jest dekoder podpięty, ponieważ przez kabel HDMI nie idzie sygnał telegazety, natomiast idzie przez euro.

 

co do powrotu do oglądania przez HDMI - u mnie nie wystarcza wciśnięcia STANDBY na pilocie, może na dekoderze tak - nie sprawdzałem.

 

Co do przycisku P.SIZE do skalowania obrazu - przez złącze HDMI działa skalowanie następujących kanałów z listy polsatu:

 

Polsat News

Polsat Cafe

Polsat Futbol

HBO2

TVN Turbo

TVN 24

TVN Meteo

TVN Style

TVS

RaiSportSat

BBC World

DW-TV

 

Pozostałe nie.

 

Dlaczego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gilban prawdopodobnie masz ustawioną rozdzielczość 576p na łączu HDMI. Wtedy przycisk p.size działa na kanałach 16/9, natomiast na standardowych kanałach SD nie, czyli "odwrotnie" niż przy rozdzielczości 720p czy 1080i. Rodzielczość 576p jest wartością domyślną w ustawieniach fabrycznych, zmieniasz ją przyciskiem "Resolution".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukces :brawo: udało mi się złapać paczkę TVP ponownie, rzeczywiście trzeba jeszcze raz ustawić precyzyjnie antenę i przeszukiwanie rozpocząłem od mniejszej częśtotliwości od 10862, u mnie wskoczyło na 10855, potem na 10860 i załapało mam teraz wszystkie 10 kanałów TVP, łacznie z TVP HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytając Wasze wywody dot. paczki TVP zbieram w sobie moc żeby zzezować na Astrę. Żeby tak ostatecznie spiąć wszystko klamrą czy ktoś w kilku punktach może mi opisać co krok po kroku co wybrać na tunerze i jakie parametry poustawiać ? Taki manual od kogoś mądrzejszego na bank się przyda :)

Mam jeszcze jedno pytanie, po której stronie (patrząc z tyłu na czaszę) powinien być konwerter na Astrę ?

 

Z góry wielkie dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz wszystkie niezbędne elementy do założenia zeza? Czyli konwerter, uchwyt i przełącznik. Patrząc za czaszy konwerter powinien być po prawej stronie.

Ustawiając zeza na Astrę, konwerter najlepiej podłączyć bezpośrednio do dekodera. Następnie wejść w Menu/Instalacja/Skanowanie Transponderów, tu przy pozycji Satelita wybrać Astrę, następnie przy pozycji Użyj TR wybrać transponder, na którym nadaje paczka TVP(ale nie ta w MPEG-4 tylko w MPEG-2, jak złapiesz MPEG-2 to możesz się brać za MPEG-4 jeżeli jeszcze jej sygnał jest za słaby). W tym miejscu patrzysz, jak wygląda sprawa z sygnałem, jeśli złapiesz sygnał pojawi się pasek sygnału(żółty/zielony). Jeżeli masz już sygnał na Astrze i podłączyłeś konwertery do przełącznika to należy jeszcze raz wejść do Menu/Instalacja/Ustawienia LNB przy pozycji DiSEqC ustawiasz DiSEqC A, następnie zmieniasz satelitę na Astrę i przy pozycji DiSEqC ustawiasz DiSEqC B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też miałem problem z pojawianiem sie zielonego ekranu podczas oglądania, dzwięk działał bez problemu (pomagało tylko wyłączenie z prądu). Występowało to kilka razy dziennie. W moim przypadku pomogło przełożenie dokodera bezpośrednio na półkę od tv (wcześniej położony był na kinie domowym). Teraz zwiecha pojawiła sie tylko raz w okresie ok 3 miesięcy. Nie wiem czy to faktycznie miało jakiś związek ale pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam zestaw z konwerterem MAXIMUM MONOBLOCK 0,2dB - TWIN V-22 zezującym na Astrę i mam problemy z odbiorem paczki TVP.

Działa ale z opóźnieniem, tzn. jak odczekam 2-3 minuty to zaskoczy i działa aż do czasu jak zmienie na kanał z poza paczki i potem znowu od początku.

Przed zmiana FEC było wszystko OK.

Teraz chcę zrobić odwrotnie, tj. antene ustawić centralnie na Astrę a zezować na Hot Birda.

Z opcji dla LNB w SAMSUNGU wynika że można konwerter odwrotnie skonfigurować ,tzn zasilanie konwertera i odwrotne przypisanie przełącznika diseqc.

 

Czy ktoś ma już tak podłączony układ zeza ?

I czy nie ma problemów z odbiorem PC ?

 

Chciałbym wiedzieć bo jeśli będą problemy z odbiorem kanałów polsatu to nic nie bede ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...