Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprogramowanie mam takie samo, jak w poście powyżej.

Męczyłem się z ustawieniami dobre 2 godziny, w końcu doszło do tego, że nie mogłem złapać nawet Hotbirda. W akcie desperacji wybrałem Menu -> Instalacja -> Przywróć ustawienia fabryczne.

Co prawda utraciłem wszystkie poprzednie ustawienia kanałów, ale Platforma TVP znowu działa!

Zobaczymy jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Panowie 17.09 już jutro, a nowego softu jak nie było tak nie ma, Zawierzyliśmy informacjom z BOKu, które okazały się kłamstwem Polsatu.Dzwoniłem dzisiaj dwa razy i nikt o wydaniu takiego softu nie słyszał. Jedyne rady to:

- przywrócenie ustawień fabrycznych;

- sprawdzić ustawienia anteny;

Dla mnie to jest kpina ze wszystkich abonentów polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze że nie rozumiem dlaczego szanowny moderator pitter zamknął ankietę. Temat, tematem, ale tak naprawdę trudno procentowo policzyć ile posiadaczy dekodera ma problem z kanałami HD. W końcu Cyfrowy Polsat zaprzeczył że jest to problem masowy, a użytkownicy forum mówią zupełnie coś innego, więc myślę że ankieta miała swój cel i nie rozumiem jej zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rexroth ma rację, to nie jest wina dekoderów, wręcz przeciwnie, cały czas uważam że Samsung jest stabilny w działaniu i nie zamieniłbym go na Echostara, ale może to być wina oprogramowania, choć i w to wątpię, myślę że problem jest po stronie centrum nadawczego albo uszkodzenie dotyczy tylko tego transpondera i tej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, każdy tu pisze o aktualizacji firmware. A ja poproszę ładnie o pomoc w ustawieniu poprawnych danych do tej aktualizacji :wink: Może jakiś link do poprawnych ustawień ? Bo na stronie samsunga nic nie widzę.

 

Jest w menu zakładka "Manualna Aktualizacja Oprog." i są przynajmniej u mnie dwie opcje.

1. Wszystkie opcje ustawione na automatycznie z satelity Hotbird 1-6

2. Tryb zaawansowany, Hot 1-6, 12264, 27500, automatycznie, Pionowa, 1070.

 

Jeśli jest takie nasilenie na CP o tą aktualizacje to może podadzą swoje namiary do ustawień ?

No nie wiem. Pytam was :crazy:

 

:idea: Napewno są mądrzejsze głowy niż ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu Platformy TVP...

 

Około godziny 23:30 TVP1, TVP2 i TVPHD nagle się "zakodowały"... tzn. pojawił się znacznik VideoG i komunikat: Tego kanału nie ma w twoim abonamencie...

 

Na początku jak zakupiłem dekodera też tak miałem. Dzwoniłem do CP i kazali mi wyłączyc z kontaktu (10-15 min) dekoder i zresetowac go później, czyli przywrócic ustawienia fabryczne poprzez menu-instalacja.

 

I zadziałało :jupi:

Obecnie nie mam tego problemu przy zmianach listy, lub jakiś aktualizacjach kanałów.

 

A tak ogólnie niema co się dziwic z Astry Polsat nie nadaje tylko z Hotbirda.

Przerabiałem to również u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu Platformy TVP...

 

Około godziny 23:30 TVP1, TVP2 i TVPHD nagle się "zakodowały"... tzn. pojawił się znacznik VideoG i komunikat: Tego kanału nie ma w twoim abonamencie...

 

Dzisiaj (czwartek 17.09 rano) TVP działa ok - podejrzewam, że to był jakiś bug po stronie TVP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem też na bok w sprawie polsatu hd i nowego softu, konsultant jak zwykle zresztą bardzo się zdziwił, zaczął coś kręcić że jeszcze niewiadomo czy ta częstoliwość jest na stałe :/ potem winą złego odbior obarczył stworzenie przezemnie listy ulubionych, normalnie masakra, a na pytanie o soft to chyba nie wiedział o co mi chodzi :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum!,

Mam pytanko. Chcę kupic samsunga DSB-H370G ze sklepu internetowego. Obecnie posiadam starszy model samsunga (Samsung DSB-305G). Czy jek przełoże kartę ze starego samsunga do nowego nie będzie żadnych problemów ( czy wszystko będzie odbierać jak powinno)?? Dziękuje za odp. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vidaz Przełożyć kartę sobie możesz, ale i tak nic wtedy nie zobaczysz, ponieważ karta z Samsunga DSB-305G będzie działać tylko w tym Samsungu DSB-305G, który posiadasz (ta karta nie będzie działać nawet w innym Samsungu DSB-305G, np. jeśli ktoś znajomy miałby takiego Samsunga) - na tym polega "parowanie kart" z dekoderami, które stosuje CP. Jak kupujesz dekoder od CP, to musi on mieć w zestawie kartę z którą współpracuje i opłacać na tą kartę abonament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , że jakos 1 post rozpoczynam temat , ale nurtuje mnie to ponieważ niewiem jak do tego dojść. Częst przeglądam forum satkuriera , ale na to nie znalazłem odpowiedzi. A mianowicie posiadam dekoder samsunga HD. I nurtuje mnie to , że niemam innych kanałów czyli np: 23 ,24 25 itd... gdzie moge oglądać inne mecze Ligi Europejskiej. Gdzie je znajde lub co trzeba zrobić posiadam najwyższy pakiet bez Cinemaxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dziś 17.09 a softu nie ma. Mi już ręce opadają! Wykonalem dziesiątki telefonów i maili i nic. Wychodzi na to, że malo sygnalów od nas do nich dociera. Mało tego dziś ulegly drastycznemu pogorszeniu kanaly z tp. 12.188 po włączeniu Polsatu Futbol (13 kanałów plus testy to już przegięcie ze strony CP) TVP1 i TVP2 obraz jak VHS i pikseloza i w dodatku owe kanały zaczeły sie zacinac. Pogorszeniu uległy także pozostałe kanaly z tego transpondera.

 

Drodzy userzy! Jeżeli chcemy coś osiągnąc to musimy twardo napierac na CP w sprawie Polsatu HD oraz fatalnej jakości kanałów z tp. 12.188. Piszmy reklamacje, wysyłajmy maile i dzwońmy. Musi byc nas sporo, bo inaczej CP oleje sprawę. Skoro płacimy abonament to mamy prawo wymagac odpowiedniej jakości świadczenia usług.

Pogorszenie jakości kanałow z tp.12.188 najbardziej odczuwają abonenci posiadający telewizory plazmowe i LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój samsung na kanałach HD działa ok 30 minut po włączeniu do prądu.

Ustawiałem antenę na astrę i na HB dźwięk jest na kanałach HD w każdej sytuacji ale obraz po kilkunastu minutach szatkuje, pojawia się rózowa plansza i szatkuję. Nawet na kanałach z platformy TVP które nie są HD a kodowane w MPEG-4 również nie ma obrazu. Kto orientuję się jak rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

Dziś 17.09 a softu nie ma. Mi już ręce opadają! Wykonalem dziesiątki telefonów i maili i nic. Wychodzi na to, że malo sygnalów od nas do nich dociera. Mało tego dziś ulegly drastycznemu pogorszeniu kanaly z tp. 12.188 po włączeniu Polsatu Futbol (13 kanałów plus testy to już przegięcie ze strony CP) TVP1 i TVP2 obraz jak VHS i pikseloza i w dodatku owe kanały zaczeły sie zacinac. Pogorszeniu uległy także pozostałe kanaly z tego transpondera.

 

Drodzy userzy! Jeżeli chcemy coś osiągnąc to musimy twardo napierac na CP w sprawie Polsatu HD oraz fatalnej jakości kanałów z tp. 12.188. Piszmy reklamacje, wysyłajmy maile i dzwońmy. Musi byc nas sporo, bo inaczej CP oleje sprawę. Skoro płacimy abonament to mamy prawo wymagac odpowiedniej jakości świadczenia usług.

Pogorszenie jakości kanałow z tp.12.188 najbardziej odczuwają abonenci posiadający telewizory plazmowe i LCD.

A czytałeś między innymi to: viewtopic.php?f=7&t=2518&start=1245

Tam siedzą osoby małogramotne widzę że to taka przedszkolandia bawiąca się w telewizję.

Z czasów szkolnych pamiętam że jakość szkolnej sieci TV wykonanej w ramach pracy dyplomowej miała o niebo lepszą jakość. Ale cóz tu mamy "HD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze. Piszę kolejny raz o nieszczęsnym DiSEqC 1/4. Wymieniłem 4 sztuki różnych. Działa tylko pomiędzy przełączanie Diseqc A i B. W menu mam ustawione DiSEqC A=Hotbird, DiSEqC B= Astra19E, DiSEqC C= Astra28,5E. Dokładny opis konfiguracji: Na jednej czaszy (90cm) są dwa konwertery Twin w układzie zeza na Hotbird (główny) i Astra 19E, oraz na drugiej czaszy jeden konwerter single na Astrę 28.5E. Konwertery Twin dla Samsunga DSB-H370G mają podłączone wyjścia A, wyjścia B pracują (też poprawnie) przez DiSEqC 1/2 oraz Kartą komputerową SkyStar2.8A. Czyli mam niezależny odbiór z Astry19E i Hotbirda na Samsungu i w komputerze. W wersji 2x 1/2 działało wszystko poprawnie. Zachciało mi się na samsungu Astry 28.5. Zmieniłem dla Samsunga przełącznik DiSEqC 1/2 na DiSEqC 1/4, dodałem drugą czaszę na Astrę28,5E i zaczął się problem. Czy Twiny mogą coś tu komplikować? Czy zamienić wyjścia twin A z B?

Dodam ,że wszystkie konwertery osobno działają i są dobrze ustawione, problem tylko z tym trzecim na Astrę 28E. Czwarte wyjście DiSEqC jest wolne. Ma ktoś jakiś pomysł :roll: Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych użytkowników CP. Kilkakrotnie pisałem do icok na temat zarywania i jakości programu Polsat HD i nareszcie otrzymałem taką oto odpowiedź : Szanowny Panie

Dziękujemy za poniższe zgłoszenie. Uprzejmie informuję, że zgłoszony poniżej problem jest nam znany i pracujemy nad jego rozwiązaniem.

W najbliższym czasie pojawi się nowa wersja oprogramowania, która usunie usterkę.

W chwili obecnej Cyfrowy Polsat może zaproponować Panu darmową wymianę dekodera na dekoder Echostar HD.

Czy ktoś z użytkowników Polsatu HD może mi powiedzieć czy na Echostarach HD nie ma zarywania programów HD/https://forum.satkurier.pl/posting.php?mode=reply&f=7&t=6994&sid=01974fd0e9d365b68ae835c88440d193#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...