Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie również występuje takie zjawisko (pisałem kiedyś o tym tu na forum). Jak widzę to nie tylko u mnie, ale moim zdaniem jest to chyba wina oprogramowania, bądź dekodera jeśli ma się dobrze ustawioną antenę. Widziałem jak na dvb-s2 pracuje nBox - kanały przełączają się szybko nawet między transponderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja radzę kupować samsunga H370G lub S305G gdyż...

 

nowe ulotki nie zawierają dekoderów SAMSUNGA :!: --->> https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=2151&p=253863#p253863

 

A dystrybutorzy od dawna informują, że będzie spora przerwa w dostawie [i faktycznie od ponad miesiąca 0 samsungów] :(

W wielu punktach już ich nie ma, lub są jakieś rodzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chcą wprowadzić nowe modele? To by było coś. Najgorszy scenariusz to oczywiście całkowite wycofanie z oferty CP dekoderów Samsunga. W domu mamy Samsunga HD z pół roku i jak na razie nie było problemów. Wiadomo żaden dekoder nie jest doskonały, nawet ze "wspaniałymi" nBox'ami zdarzają się problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tym dekoderem bylem od czerwca zachwycony, ale ostatnio zaczął się sam wylaczac srednio 2-3 w tygodniu przy przelaczaniu kanalow.

 

czasem zaraz sie zalaczy ponownie sam, a nieraz obraz zniknie, dioda gasnie, chwilowe wylaczenie z gniazdka i ponowne wlozenie nie pomaga, dekoder sie nie włącza

 

pomaga tylko wyłączenie na 15-30min az ostygnie, wtedy załączy sie :crazy:

 

to jest dosc i dziwne i uciazliwe :woot:

 

po zmianie z dekodera Mini cieszyłem sie ze ten samsung bedzie bezproblemowy, a teraz sie zastanawiam nad zmiana na tuner HD Globo i moduł CAM :smile:

 

Czy u Was wystepuje u Was cos takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czasem zaraz sie zalaczy ponownie sam, a nieraz obraz zniknie, dioda gasnie, chwilowe wylaczenie z gniazdka i ponowne wlozenie nie pomaga, dekoder sie nie włącza...

Oprócz powyższej porady - to oczywiste, że żaden sprzęt elektroniczny nie może się przegrzewać, spróbuj dwa lub trzy razy wyjąć na chwilę wtyczkę z gniazda sieciowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner jest przegrzewany , ustaw tuner w miejscu gdzie będzie miał lepsze chłodzenie .

Spróbuj tej metody , mi pomogło i teraz już od półtora roku wszystko jest ok.

 

 

stoi w miejscu w którym własnie zapewnione dobre chlodzenie, jesli sie przegrzewa to tylko z wlasnej winy dekodera :)

 

ps. u mnie to samo wystepuje przy przelaczenie na tp. dvb-s2

 

Pozatym to super dekoder, jesli go zmianie to tylko na wlasny tuner Globo HD + moduł CAM :)

 

ciekawi mnie jakie mozliwosci da Echostar DVR 7400, ale raczej go nie wezme

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to wycofuja SAMSUNGI bo samsung podniosl ceny i wychodzi teraz 3 razy drozej niz za ECHOZLOMY.

A co do nowej ulotki, to dziwni brak POLSATU HD, przeciez obnosili by sie z nim ze w podstawowym pakiecie i bez oplat,hehe

Czyzby start kanalu znowu przesuniety:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest moja sugestia

 

Przepraszam, że nie w tym wątku to piszę, ale mam dekoder Echostar DSB-616 i mam telewizor, który najpierw muszę włączyć, a potem tuner, a na innym telewizorze, jak sprawdzałem włączanie dekodera, to i także telewizor. Przełączenie z kanału Polsat na TV4 trwa u mnie 1 sekundę. U mnie po przełączeniu na inny kanał włącza się i obraz z przełączeniem. :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, czy komuś automatycznie włącza się telewizor po włączeniu dekodera?

 

Działało mi to tak jak miałem tv Thomson podłączony do Samsunga 305. Teraz mam Philipsa i Samsunga HD i muszę właczać tv osobno ale przynajmniej za pomocą pilota od dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie tvpolsat.info jest oficjalna informacja na temat braku tunerow Samsunga w ofercie CP,oraz na nowych ulotkach tej platformy.

"Olga Zomer, rzecznik prasowy Cyfrowego Polsatu, wyjaśnia nam, że wynika to z czasowego wyczerpania się zapasów dekoderów firmy Samsung. Przypomnijmy, że w sprzedaży były dotychczas dwa modele dekoderów Samsunga: Samsung DSB-S305G (do odbioru kanałów SD) oraz Samsung DSB-H370G (HD)."

zrodlo: www.tvpolsat.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by zadać pytanie: W czym był problem, aby zrobić zamówienie na nowe dekodery skoro było widać, że magazyny pustoszeją?

Wcześniej Samsungi dusili w magazynach i wpychali Echostary i Mini/Familijny. Teraz zmienili strategię. Wyprzedali Samsungi i bez problemu mogą wciskać Echostary i Mini/Familijny. Nawet nie ma możliwości o upomnienie się o Samsungi bo "tymczasowo" nie ma ich w ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie z innej beczki

 

czy to możliwe, że ten dekoder puszcza dźwięk dolby tylko po optyku?

dekoder podłączony do amplitunera hdmi/hdmi - dźwięk 2.0 PCM

dekoder podłączony do amplitunera hdmi/optyk - dźwięk 5.1 DD (np na wybranych programach MTVN HD)

 

w instrukcji nie ma o tym ani słowa.

 

niby żaden problem, żeby była na stałe druga konfiguracja, ale mnie to trochę denerwuje, bo dla odmiany dźwięk 2.0 po optyku jest cichszy i jakby bardziej przytłumiony niż po hdmi czy analogu.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Chciałem walutalizować listę programów wiec przeszukalem sieć... A ze to nie pomogło to wyjalem wtyczkę dekodera z gniazdka i zaczęło sie... Wszystkie programy przestały dzialac. Sygnal jest dobry ale dekoder wogole nie wykrywa pidow oraz systemu kodowania... Przywróciłem ustawienia fabryczne ale to tez nie pomogło i przy ponownym skanowaniu satelity nie wykrywa zadnego kanału... Co robic? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...