Skocz do zawartości

Samsung DSB-H370G


mh_misiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Xenomorph wielkie dzięki :brawo: Zadzwoniłem na 0801... wybrałem ponowienie sygnału ustawiłem kanał i zaświeciło! Co prawda niektóre kanały nie działają ale może muszę jeszcze poczekać.W każdym bądź razie ukłon w twoją stronę.

Tylko jeszcze powiedz czy mam teraz zadzwonić do COK-U i zarejestrować bo internetowego COK-u nie mam dostępu i nie mogę się zarejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje dlaczego ten model tunera jest sprzedawany w ofercie prepaid za ok 120 zł w tym mamy już miesiąc familijnego i relax-mix gratis.

 

Witam po raz pierwszy...(na tym forum)

 

To bardzo proste - jest to tuner (wg nazewnictwa POLSAT'u szumnie nazywany DEKODER'em(?)) w mojej ocenie na -3 (w skali 2 do 5).

Jest to jedyny tuner na świecie który który nie obsługuje Dieseq'ów (!) :lol2: a wiem co mówię.

Przeczytałem wszystkie posty w tym temacie i mam podejżenie, że kolega @tomekb1976 jest pracownikiem p. Solorza (...).

Wczoraj przemordowałem całą niedzielę z różnymi przełącznikami HB Astra i prawie zawsze przez parę minut chodzi a potem totalna zawiecha. Fakt, że cena tego cudaka spadła z 400 zł do 127 zł - to nie przypadek.

Podczas próby reanimacji takiego SAMSUNG'a, który padł po dwóch tygodniach po gwarancji, na innym forum (...) odnalazłem informację, że średnio w serwisie SAMSUNG'a znajduje się ok. 1800 szt. tego "wyrobu".

Pani J. właścicielka tego tunka oczywiście też wystawiła mi opinię negatywną z "komentarzem" (...). Kilka dni później. przeprosiła (ale jak to się mówi "wynik już poszedł w świat") i powiedziała mi, że w COK'u dowiedziała się, że POLSAT oferuje naprawę pogwarancyjną za ok. 100 zł albo sprzedaż(!) takiego samego za (chyba) 74 czy 76 zł(!).

Jest to najepszy dowód na wartość tego sprzętu.

 

Poza tym mam inne uwagi:

TVP1 i TVP2 - nieda się w ogóle oglądać - ja jako człowiek (jak myślę) rozsądny to to rozumię, ale jak to wytłumaczyć klientowi. Twierdzi On że to ja jestem nieudolny i nie umiem wykonać i ustawić instalacji antenowej i dobrać odpowiednich parametrów eksploatacyjnych DEKODERA. Na dodatek na b. starym SAGEM'ie "idzie" lepiej. Może jest to wina tego sprzętu może provider'a ale to wszystko jedno bo oferent jest ten sam(...).

Straciłem dwa dni przez POLSAT'a ale cóż wiedza kosztuje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czochro niestety nie jestem, ale za to jestem otwarty na wszelkie propozycje, oczywiście poparte odpowiednimi warunkami finansowymi :lol2:2943990647_587c1f2d42_o.gif Jakość kanałów TVP1 i TVP2 nie zależy od tego modelu dekodera. Co do przełączników diseqc, mógł Ci się trafić model, który nie za bardzo radzi sobie z nimi. Próbował bym go jakoś oddać do naprawy. Ja tam nie mam żadnych problemów. I jeszcze pytanie do Ciebie, jaką masz wielkość anteny ? i czy używasz przełączników diseqc tej samej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jockero69 - jakie kanały nie działają ? Bo nie wszystkie mają działać.

 

 

Nie zarejestrujesz dekodera poprzez internet, bo masz opcję pre-paid :) Dopóki nie zapłacisz, a numeru konta na który masz dokonywać płatności nie masz będziesz niejako bez konta.

 

Zadzwoń teraz pod 0801 08 08 08 lub z komórki (22)2127222 i zapytaj o numer konta i ILE MASZ GRATISU oraz jaki pakiet [Familijny (6mc) czy Familijny + Relax (4mc) Mix]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN-y nie działały, ale już działają z pakietu Relax Mix, czyli te co mają dzialać :D

Jeszcze mam pytanie: Czy to że czasami freezy się zdarzają to normalne? Bo mi czasami(rzadko) zdarza się tak że obraz na 5 sekund się zacina ale dźwięk cały czas leci, potem wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna opcja - powiem Ci co masz zrobić - jak to zadziała to sam sobie taki kupię ;]

 

Kwestia dekodera - są 2 opcje:

1) dekoder posprzedażowy - od APSów które nie rozliczyły się ze sprzedaży dekoderów w opcji 'Euro 2008' do 4 listopada 2008r. - teraz sprzedają taniej bo CP nie zabierze sprzętu od nich i nie wiadomo czy nie posiadają statusu ZABLOKOWANY :( - NIE JESTEM PEWNY tego co napisałem (statusu), ale to jest jedna z możliwości.

2) dekodery dodawane do zestawów telewizyjnych za dodatkową opłatą - krótko mówiąc - pozostałości.

 

Jak aktywować:

- infolinia - 0801080808 - wybrać odpowiedni numer -------> wklepać z klawiatury numer karty i czekać na aktywację pakietu mając włączony dekoder na kanale 21 'Dla Abonentów'

- kolejna opcja - pogadać z kilkoma konsultantami - zobaczyć co powiedzą

 

Jak zauważyliście nie jest to pełnoprawny APS - tak poważnie to takiego dekodera nie ma na stanie w żadnym magazynie, czy też w bazie danych - stąd trudności z aktywacją.

 

Daj znać czy udało się aktywować. W razie problemów we wtorek zadzwonię na naszą infolinię i popytam kompetentne osoby :)

 

A więc we wtorek odebrałem taki dekoder HD za 100zł i po 16.00 zadzwoniłem do CP aby aktywować go. Bez problemu sie połaczyłem 2 x oczywiscie 0 aby było szybciej. Pani z infolini zapytała mnie o dane powiedziała że przez miesiąc będe miał Familijny + Relax MIX i aktywacja może potrwać do 48h.

 

Po telefonie przełaczyłem dekoder na kanał Dla Abonentów i po 20 minutach pojawwił sie obraz :) (dodatkowo działaja mi kanały Cinemax :) ).

Tak więc jednak problemu z aktywacją nie ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałbym prosić Użytkowników tego tunera o potwierdzenie (lub nie)

objawów, które zaobserwowałem u siebie.

połączenie tunera z TV: Euro/SCART (RGB, S-Video lub CVBS),

rodzaj TV: 25" SONY kineskop,

objaw: brak ostrości obrazu TV, ale w tym samym momencie pełna ostrość napisów OSD i menu

 

Nie wiem jaka jest zasada powstawania tego zjawiska,

ale pełną ostrość obrazu TV przywraca

a) zmiana rozdzielczości obrazu (nie zawsze)

B) wejście do EPG i wyjście z niego

c) przełączenie na inny kanał i ponownie na poprzedni

 

czasem jednak wyżej wymienione czynności

powodują odwrotny skutek - utratę ostrości

 

Ogólnie nie mogę dojść do ładu z ostrością obrazu.

Przeważnie po wyłączeniu dekodera i ponownym włączeniu

ostrość obrazu jest paskudna i trzeba stosować metody a) B) lub c)

a czasem ostrość jest OK tylko np wyświetlenie na chwilę EPG powoduje jej utratę.

 

Przypominam, że objaw braku ostrości widoczny jest tylko

na obrazie (treści) kanału TV

napisy OSD i menu generowane przez tuner są zawsze wzorowo ostre

niezależnie od ustawionej rozdzielczości czy rodzaju wyjścia (RGB, S-Video, CVBS).

 

Telewizor, i kabel nie mają nic do rzeczy bo na tym samym zestawie

stareńki echostar 606 generuje wzorowo ostry obraz.

 

Pytanie do Użytkowników, czy macie podobne objawy,

czy to mój tuner ma jakąś wadę ?

 

Pozdrawiam

MarekG

 

Dodam też, że tragiczną degradację ostrości powoduje ustawienie trybu "letterbox" na kanałach 16:9,

dlatego zawsze na nich używam trybu "pełny" - ale wtedy również występuje utrata ostrości opisana na początku posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partyline CP rozumiem, ale Samsung? Chyba tutaj się zgrywasz? :>

 

Oczywiście, ze można podłączyć.

 

Tunery Cyfry także można podłączyć to przelotki innego tunera.

 

gdy dzwoniłem do serwisu Fergusona (facet od HD) w Kościanie powiedziano mi że absolutnie nie wolno podłączać dekoderów Cyfry - wt ym wypadku- Phila HD do przelotki konwerterowej gdyż tunery Cyfry pomimo że są na standy bo pobierają sygnał z jakiegoś transpondera.(dla TVp1)

Dlatego chciałem się dowiedzieć jak jest z CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ marekg 123 Ja mam podłączony przez HDMI , Euro i komponent.

Dla kanałów SD najlepsze połączenie jest przez Euro lub komponent ( jak dla mnie ) , jak przez Euro to obraz będzie ukazywał się na telewizorze samoistnie , dla poprawy wciśnij w telewizorze AV i obraz masz lustro.

Przez komponent dla SD jest najlepszy obraz ( ostrość , czystość ) , ale brak telegazety .HDMI i komponent nie przesyłają sygnału teletekstu. Do każdego połączenia zmieniasz w ustawieniach tunera opcję , musi być zgodna z wyjściem na telewizorze .

Przykład. Menu >>> Ustawienia systemowe >>> Ustawienia TV >>> Typ sygnału video ---- TV ----- SCART ( RGB ) i wciskasz OK.

I tak dla każdego innego połączenia , wedle uznania. Kłopoty z ostrością powinny zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ mirko1801 mój TV nie ma wejść component ani HDMI...

Zwróć uwagę co napisałem: ostrość OSD i menu jest zawsze WZOROWA

tylko treść obrazu TV ("w tle" pod OSD i po zniknięciu OSD) jest nieostra.

Objaw ten jest NIEZALEŻNY od ustawienia Menu >>> Ustawienia systemowe >>> Ustawienia TV >>> Typ sygnału video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy dzwoniłem do serwisu Fergusona (facet od HD) w Kościanie powiedziano mi że absolutnie nie wolno podłączać dekoderów Cyfry - wt ym wypadku- Phila HD do przelotki konwerterowej gdyż tunery Cyfry pomimo że są na standy bo pobierają sygnał z jakiegoś transpondera.(dla TVp1)

Dlatego chciałem się dowiedzieć jak jest z CP

Możliwe, że "nasłu[beep]ą" transponder pod kątem uprawnień itp. Jak nie pobierze w czasie gdy jest odłaczony, to pobierze po podłaczeniu.

 

A jeśli chodzi o Fergusona to pewnie "facet z serwisu" był przerażony dziwnymi zachowaniami ich tunerów, była sytuacja, że nBoxy (ktore ciągle podają zasilanie na konwerter) uszkadzały głowice Fergusonów (jeśli nBox był podłaczony do przelotki).

 

Krótko - podłączaj i nie wnikaj w opinie tych fachowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie Pitter,mówił o nasłuchu transponderów,choć gdy podłączyłem do działało (tzn jeden z odbiorników zawsze był standby). Dziękuję za informację

 

ps. Żeby ten Ferguson działał choć w 50 % jak ten Samsung to byłby super! a tak to musiałem go reklamować u sprzedawcy.

Mam rok ten sprzęt i nigdy się nie zawiesił;Ferdek 2 razy/dzień....Samsung za 300,Ferdek za 900..Żenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem ten tuner na allegro w niskiej cenie i mam maly problem.Nie mam w ulubionych listy polsatu a jak uruchamiam skanowanie selektywne to nie pojawia sie zaden kanal z pakietu familijnego.Gdy wpisze reczne ustawienia dla danego kanalu to samo.Inne listy kanalow np premiere na hotbird sie pojawiaja.Czy mam w pierwszej kolejnosci aktywowac karte?Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...