Skocz do zawartości

Dwie anteny + jeden tuner ?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, bo po prostu wtedy stosujesz przełącznik DiseqC, do którego podłączasz kable od konwerterów z tamtych anten i jednym kablem prowadzisz do dekodera. :arrow:http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=176

 

Jest sens montować dwie anteny? Chyba taki "zasięg" około 20* to nie jest tak wiele, żeby z jednej anteny tego nie osiągnąć, no co prawda musiałaby być ciut większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oko - zapewne chodzi o jeden promiennik (???) Odpowiedź: może zadziała, ale to dość ryzykowne - w instalacji musiałbyś mieć dwa przełączniki DiSEqC (jeden jest już w Monoblocku, drugi musiałbyś dać, aby połączyć monoblock z pozostałymi konwerterami na drugiej antenie) i teraz wszystko będzie OK, dopóki Monoblock nie dostanie jakimś cudem sygnału DiSEqC i się nie przerzuci na drugiego satelitę. Kaskady DiSEqC to ryzykowne rozwiązanie - tuner musi mieć to dobrze wykonane (tj. wsparcie DiSEqC), bo inaczej będą Ci się właśnie zdarzać takie przypadkowe przełączenia i nie zapanujesz nad tym - nie będzie można normalnie oglądać. Raczej idź za radą @pittera - monoblock sprzedaj, a zamiast tego dobierz dwa zwykłe konwertery - zrób zez i zakup do tego przełącznik DiSEqC 4/1 - to będzie działać pewnie. Dwa kable sprowadzisz z pierwszej anteny i to będzie Hot Bird + Astra, kolejne dwa z drugiej - Sirius + Thor, to połączysz na przełączniku i jednym przewodem do tunera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze pobawić się w ten sposób, że dwa konwertery Single spiąć przełącznikiem oraz między układem przełącznik/konwertery Single i konwerterem Monoblock wstawić przełącznik ręczny lub napięciowy. Jednak nie polecam tego, powstanie spory bałagan i obsługa będzie mniej wygodna. Lepiej wymienić konwerter Monoblock na dwa Single.

 

Dwa przełączniki DiSEqC w instalacji to kiepski pomysł.

Kiedyś zrobiłem mały test, połączyłem dwa przełączniki 2/1 szeregowo.

Tuner - przełącznik 2/1 (na wejściu B konwerter Single, na wejściu A przełącznik nr 2) - do przełącznika nr 2 tez wpięte dwa konwertery.

Po uruchomieniu tunera mogłem wysłać komendę aby przełącznik nr 1 korzystał z wejścia B, przełączyłem na wejście A i odbierałem z konwertera podłączonego do wejścia A w drugim przełączniku. Później już mogłem przełączać tylko między A i B w przełączniku nr 2, tuner nie chciał się cofnąć do obsługi przełącznika nr 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...