Skocz do zawartości

Panasonic DMR-EH57


PIOOLE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktos ma ta nagrywarkę to prosze o pomoc!

1- Czy ta nagrywarka posiada opcje REASUMEPLAY (odtwarzam film od przerwanego momentu)

2-czy jak nagrywam na twardy dysk to jednocześnie mogę coś ogladać z niego tak jak na dekoder PVR Cyfry?

 

A jak ktos wie jaki model posiada te opcję prosze o podanie. Moze jakiś tańszy model. Z góry dziękuję>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 2 taka możliwość jest we wszystkich nagrywarkach, z którymi miałem do czynienia czyli z Philips, Sony, mój Pioneer i Samsung. Z zastrzeżeniem ze nagrywasz na to samo źródło i z tego źródła oglądasz inna audycje... Czyli jeśli nagrywasz na HDD to z HDD możesz obejrzeć nagrana wcześniej audycje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz oglądać dana audycje od początku bez możliwości przewijania, edytowania. Co więcej przy każdym ponownym uruchomieniu nagrywanego materiału, pokazywany będzie od początku. Czyli: włączyłeś sobie nagrywanie meczu czy tez serialu bo nie będzie Cie w tym czasie w domu bo dotrzesz powiedzmy 20 minut później, możesz sobie włączyć mecz czy tez serial od początku tyle ze, jeśli wyjdziesz na chwile i będziesz chciał powrócić do ostatnio widzianej sceny, nagrywarka powróci do początku nagrania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma ta nagrywarkę to prosze o pomoc!

1- Czy ta nagrywarka posiada opcje REASUMEPLAY (odtwarzam film od przerwanego momentu)

2-czy jak nagrywam na twardy dysk to jednocześnie mogę coś ogladać z niego tak jak na dekoder PVR Cyfry?

 

Ja znam DMR-EH50, DMR-EH55 oraz DMR-EH68. Wszystkie daja ci stokroc lepsze opcje do ogladania materialow niz PVR. Ale "Resume Play" jest akurat prosciej rozwiazany w PVR. W Panasonicach Diga mozesz zrobic Pause, a pozniej Play (na danym jednym nagraniu). Albo zaznaczyc Chapter, i pozniej do niego skoczyc (mozna zaznaczyc wiele Chapter'ow w wielu nagraniach). Albo uzyc innych opcji. Wszystkie modele pozwalaja nagrywac i odtwarzac w tym samym czasie (w trakcie nagrywania niektore funkcje sa ograniczone, np. wymazywanie, zmiana nazw, itp., tutaj znowu PVR wygrywa). Ale oprocz bogactwa opcji, najwieksza zaleta DMR-EHxx jest to, ze nigdy sie nie zawieszaja ani nie resetuja samoistnie, co jest norma w PVR-ach Cyfry (ver. 79).

 

Obecnie nagrywana audycje mozesz ogladac od poczatku, od srodka, lub w tyl, z przerwami, ciagle, albo z predkoscia 1.3x :) Tutaj sie nie zawiedziesz

 

p.s. zamiast "resume play", ja wole uzywac "delete chapter" (wymaz obejrzany kawalek). oszczedza to miejsca na dysku jak masz 500 nagran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz cos wiecej o tych lepszych opcjach oglądania bo posiadam od 2 lat PVR-aa dwugłowicowego i narazie widze ze ten Panas ma dziwnie rozwiązaną funkcję o ktora pytałem wcześniej.O zawieszeniach czy restartach równiez nic mi nie wiadomo.Moze miałes problemy z jakims konkretnym tunerem ale to nie powód do uogolnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz cos wiecej o tych lepszych opcjach oglądania bo posiadam od 2 lat PVR-aa dwugłowicowego i narazie widze ze ten Panas ma dziwnie rozwiązaną funkcję o ktora pytałem wcześniej.

 

Opcji jest wiele, trudno z pamieci wyliczyc. Podreczniki do Panasonikow seria Diga sa na Internecie jako PDFy (nie wiem czy wersje polskie tez).

Dla mnie b. wazne sa wszelkie funkcje zwiazane z Chapter'ami (sklejanie, wymazywanie, dzielenie, itp.).

Nie potrafie zyc bez sortowania (w PVRach Cyfry jedziesz od gory jak leci - dla mnie to katastrofa, a do tego brak prostych opcji Home, End, PgDn, itp).

W playbacku ciagle uzywam roznych przeskokow, przyspieszen, itp. (dla oszczednosci czasu). W PVR-rze Cyfry, kazdy skok to 4-6 sekund staraconych na przywrocenie dzwieku. I opcji malo (np. fast forward z dzwiekiem).

 

O zawieszeniach czy restartach równiez nic mi nie wiadomo.Moze miałes problemy z jakims konkretnym tunerem ale to nie powód do uogolnień.

 

Caly czas porownuje DMR-EHxx do PVR-a Philips Cyfry. Moje uogolnienia dotycza tylko tego sprzetu i oprogramowania 79.

Niestety wymienialem juz dekoder z nadzieja na poprawe. testowalem pare egzemplarzy. Wiem co trzeba zrobic, zeby zawiesic lub zresetowac goscia w ciagu 30-50 minut. Jezeli ogladasz film od poczatku do konca, to nie ma problemu. Tak mi sie nigdy nie zawiesil. Ale sprobuj jechac od gory listy, ogladac po 3-4 min. (np. poczatki programow aby wybrac najlepszy), duzo przeskakiwac i cofac, zmieniac nazwy, usuwac, itp. jezeli w tym czasie jedzie nagrywanie, to wpadka bedzie jeszcze szybsza. A jezeli robisz to na kanalach HD, to watpie czy dekoder pociagnie dluzej niz godzine bez restartu. Ma najwyrazniej skopany "memory management" jakies "memory leaks" musza nastepowac przy owych operacjach, bo latwo rozpoznanc moment przed restartem (spowalnia wyswietlanie pewnych opcji, albo nie wyswietla czasu, itp.).

Innymi slowy, przecietny ogladacz dlugich filmow/meczy moze pociagnac przez wiele godzin bez problemu. Ale jezeli ktos lubi duzo "operowac" na krotkich programach to bedzie niezle wkurzony. Nota bene, te same operacje na Panasoniku DMR-EH68 sa dopracowane, szybkie, bezbledne, i nie ma mowy o jakis restartach czy zawieszeniach (na roznych Digach przez 4-5 lat, mialem tylko jedno zawieszenie na uszkodzonym nagraniu). PVR sie wali pare razy dziennie.

Dopoki dzialo sie to na moim pierwszym egzemplarzu, dopoty rozumowalem tak jak ty: "pewnie skopany, nie ma co uogolniac". Teraz w czwartki rano sie modle o wersje 80 oprogramowana w nadziei, ze wreszcie, po 7 miesiacach zalataja te dziury w pamieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam PVR-a Cyfry wiec cięzko mi porownać do mojego sprzetu (Inverto).Powiem szczerze ze mozliwości edycyjne akurat dla mnie sa najmniej wazne bo pvra uzywam generalnie do nagrywania w czasie nieobecności bądź kolizji programowej.Nagrane nagrania poprostu ogladam bez skakania,przesuwania szybkiego czy wolnego.W koncu po to nagrywam aby zobaczyc w wolnej chwili.Nagrania które chce zarchiwizowac kopiuje na kompa i tam obrabiam.O wiele ważniejszą funkcja wg mnie to dwa niezalezne tunery z mozliwoscia jednoczesnego nagrywania i oglądania róznych programów.,nagrywanie wielu scieżek czy napisow.Tego nagrywarka dvd nie zapewnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze strategie nie sa wiec tak rozne. Ja tez uzywam PVR-a (Cyfry), zeby zaprogramowac co ma nagrac. Czasem uzywam go do ogladania (np. aby porownac dubbing filmow na polski). Natomiast to co wazne rzucam na HDD-R. Sciezke biore tylko angielska (dla nauki). Wycinam kawalki bo rzadko mam czas ogladac wiecej niz 20-30 min. jednego programu, a dysk jest wciaz zapelniony na maksa. Na komputerze tylko czasem przegladam archiwa. Czy stosujesz jakis program fajny prosty program do edycji video na PC? Kiedys bawilem sie Movie Maker (?), dolaczony do Windows, ale niezbyt mnie zafascynowal. Moze potrzebne lepsze narzedzie?

 

Podsumowujac: jezeli uzywa sie PVR-a Cyfry, to warto miec nagrywarke (Panasonic DMR-EH68 to najlepszy model jaki znam w kategorii sredniej). Gdybym mial zrezygnowac z PVR lub DMR to, niestety, porzucilbym Philipsa na rzecz Panasonica.

Natomiast b. jestem ciekaw czy PVR Inverto moglby spelnic wszystkie wymienione funkcje, i wygodnie odebrac Cyfre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...