Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To wg. mnie na 90% jest dekoder CLRA (czyli najnowszy model) tylko bez wgranego softu Turbo- sam taki zamawiałem. Najlepiej zrób tak, że jak przyjdzie do Ciebie kurier i da Ci umowę z N sprawdź na niej numer seryjny dekodera (na 100% jest tam napisany). Jeśli zaczyna się od C oznacza to, że masz najnowszy model nboxa tylko ze starym softem, którego największą wadą jest mniejsza pojemność dysku - dla mnie w zupełności jednak wystarczająca. Możesz oczywiście "odblokować" ten model za 149zł- pobierze wtedy z satelity soft turbo i automatycznie zostanie zwiększona pojemność dysku, który i tak już jest w nim zamontowany. Na Twoim miejscu wymieniłbym ten dek. tylko w przypadku jeśli byłby ze starszej serii (zaczynającej się od B, choć wiem, że obecnie takich już praktycznie nie sprzedają..) no chyba, że zależy Ci właśnie na sofcie Turbo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym tylko zwrócić uwagę na jeden drobny szczegół... Jeśli okaże się że dostał niewłaściwy dekoder i go nie odbierze a jutro będzie chciał zamówić ten właściwy, to może się trochę zdziwić gdy dowie się że podpisuje umowę wg nowej, niezbyt ciekawej "Promocji". Jedyne rozwiązanie, to zamówić jeszcze dziś, nawet jeśli tamten jeszcze nie dotarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg. mnie na 90% jest dekoder CLRA (czyli najnowszy model) tylko bez wgranego softu Turbo- sam taki zamawiałem. Najlepiej zrób tak, że jak przyjdzie do Ciebie kurier i da Ci umowę z N sprawdź na niej numer seryjny dekodera (na 100% jest tam napisany). Jeśli zaczyna się od C oznacza to, że masz najnowszy model nboxa tylko ze starym softem, którego największą wadą jest mniejsza pojemność dysku - dla mnie w zupełności jednak wystarczająca. Możesz oczywiście "odblokować" ten model za 149zł- pobierze wtedy z satelity soft turbo i automatycznie zostanie zwiększona pojemność dysku, który i tak już jest w nim zamontowany. Na Twoim miejscu wymieniłbym ten dek. tylko w przypadku jeśli byłby ze starszej serii (zaczynającej się od B, choć wiem, że obecnie takich już praktycznie nie sprzedają..) no chyba, że zależy Ci właśnie na sofcie Turbo. Pozdrawiam.

 

Sprawdzali i sprawdzali i nic z tego nie wyszlo. To nie byl dekoder CLRA tylko ten drugi. Zamawiajac druga umowe zaznaczono, zeby wyslac CLRA i potem sobie odblokowac soft TURBO. Takie sa zasady w promocji dla abonentow przychodzacych od innych operatorow. Czyli tak czy inaczej dekoder mnie bedzie kosztowal najpierw 48 zl a potem odblokowanie softu nastepne 148 zl. I znizka 10 zl na pakiecie MiniFULL do konca umowy. Z doswadczenia z Cyfrowskim PVR wiem, ze 250 GB wystarczy na moje potrzeby. W praniu sie okaze, czy jest sens kupowc TURBO.

Przy okazji, czy zmiana oprogramowania kasuje nagrania z dysku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje potrzeby nie będzie 250 GB, a tylko 80 GB bo resztę zajmuje VOD i Timeshift.

 

Zdaje sobie z tego sprawe.

 

Przy okazji pytanie, czy w N-ce mozna nagrywac dwa programy jednoczesnie?

Na Philipsie Cyfry cos takiego przechodzi bez problemu, do niedawna nawet mozna bylo robic tak, ze sie nagrywalo dwa rozne programy jednoczesnie, a ogladalo trzeci z dysku. Jeden sie nagrywal "normalnie", a drugi z "timeshiftingu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nagrywać można tylko jeden.

Przynajmniej tak jest u mnie.

 

EDIT.

Teoretycznie da się nagrać 2, ale trzeba pokombinować... 1 nagrywać normalnie, a drugi oglądać, a po skończeniu nagrywania pierwszego nagrać drugi - zbuforowany na TimeShifcie (czyli tak, jak napisałeś).

 

W Sagemcomie Cyfrowego Polsatu można było normalnie nagrywać 2 programy, bez żadnych kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graba11, serio? I to tak normalnie, że 2 kanały jednocześnie są normalnie nagrywane (nie mam na myśli Time Shiftu na 1 z nich)?

Który recorder?

Ja mam BZZB (czyli bez Turbo), oczywiście 2 kable, konwerter Twin.

Mam turbodekoder, CLRA potwierdzam można. Dodam jeszcze, że na dekoderze bez turbosoftu nie można nagrywać z DVB-T a w turbaczu można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie zaznaczasz w EPG przyciskiem R program do nagrania... Jak miałem niebieski soft w jeszcze przed turbo to otrzymywałem komunikat o konflikcie nagrań i że jedno musi zostać usunięte po aktywacji turbo wybieram w epg 2 programy może nie w jednym czasie ale na przykład jeden jest 19.05 i trwa do 20 a drugi zaczyna się o 19.30 i mi nagrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze się pojawia komunikat o konflikcie. Podłączone oba kable - żeby nie było wątpliwości. A w sumie nawet trzy, bo jeszcze przez multirooma biały dekoder. Zresztą komunikat pojawia się nawet przy próbie równoczesnego nagrania czegoś z DVB-T (z białego) i z satki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...