Skocz do zawartości

platforma "n" - pytania początkującego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

 

Czy posiadając jeden talerz (pomijając już kwestie konwertera i okablowania), który ustawiony będzie do obsługi enki, będzie można go DODATKOWO użyć do Cyfrowego Polsatu? Interesowałoby mnie wzięcie z konwerterem, z czterema wyjściami: 2 do nbox recordera i jeden do dekodera mini, jeśli oczywiście jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności jaki zastosujesz konwerter, (ilość wyjść) tyle będziesz mógł podłączyć dekoderów. W Twoim przypadku konwerter Quad (cztery wyjścia). Dwa wyjścia - N (rekorder), trzecie wyjście - CP, czwarte wyjście w rezerwie :smile:

  1. Czy posiadając jeden talerz ... który ustawiony będzie do obsługi enki, będzie można go DODATKOWO użyć do Cyfrowego Polsatu?...
    Tak. Można go dodatkowo użyć do CP.
  2. ...Interesowałoby mnie wzięcie z konwerterem, z czterema wyjściami: 2 do nbox recordera i jeden do dekodera mini, jeśli oczywiście jest to możliwe.
    Tak. Jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do fachowców. Przymierzam się do N-ki, ale...

Mam teraz Cyfrę+ z ich dekoderem PVR - talerz antenowy to niestety tylko 60cm, z konwerterem Quad. Wszystko idzie przez wzmacniacz(czy też rozdzielacz, nie wiem jak to się zwie, jest takie, że wchodzą 4 kabelki, każdy z innego pasma od anteny i wychodzą też 4 - każdy może iść osobno do innego dekodera). Dwa idą do PVRa Cyfry+, pozostałe dwa mam w zasadzie wolne (no, prawdę mówiąc jeden, bo drugi "szlaken trafen", tj. nie działa i nie wiem dlaczego, pewnie kabel się uszkodził gdzieś "po drodze" w ścianie).

Na PVRrze Cyfry+ nie mam problemów z odbiorem, również kanałów HD, pomimo tej małej antenki (widać dobrze ustawiona, w końcu sam to robiłem, "na oko" z podłączonym dekoderem analogowym-tak się najlepiej szuka:-))

Chodzi mi o to, czy nie będzie problemów z odbiorem kanałów platformy N. Słyszałem/czytałem, że nadają ze słabszych transponderów (??), oraz że przeszli na inny parametr FEC odpowiedzialny za korekcję błędów, co utrudnia odbiór na słabej instalacji antenowej.

Więc jak to jest? Czy poprawny odbiór kanałów HD na dekoderze PVR Cyfry+ nie gwarantuje mi, że odbiorę HD z N-ki (mam FilmboX HD w Cyfrze+ chyba z transpondera N-ki i odbiera mi ostatnio, choć kiedyś się czasem na tym kanale dekoder wieszał, ale po aktualizacji oprogramowania, jeszcze się nie powiesił, ach ten PVR)?

Czy lepiej mam brać od nich drugą antenę i montować oddzielnie (ale czeka mnie wtedy kucie dziur w ścianie na nowe kable, wolałbym nie...)

Czy recorder z N-ki będzie umiał poprawnie działać na instalacji z jednym kablem? Będzie nagrywał zaprogramowane pozycje (zakładam nagrywanie w nocy lub w ciągu dnia, kiedy wszyscy są w pracy/nikt jednocześnie nie ogląda)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@C2009 - podłącz do tego sprzętu co jest i okaże się "w praniu". ;) Skoro teraz nie masz problemów z transponderami w DVB-S2 to teoretycznie nie będziesz ich miał na innym sprzęcie. W razie czego szarpniesz się na antenę przynajmniej 80 cm. i zamontujesz ją w miejsce obecnej (jedynie wymiana czaszy, reszta zostaje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam następujący problem : nie odbieram tego ostatniego kanału na liscie nboxa z mikrofonem na niebieskim tle pisze iż tego kanału nie ma w moim abonamencie dlaczego? Mam wszystkie kanały odblokowane. Nie mam podłaczenia nboxa do internetu czy to dlatego? Jeśli tak to jak połączyć nboxa z netem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o odpowiedz na takie pytanko:

Pewnie moj hmm znajomy ma tuner N-ki,stoi niepodlaczony u niego w szafie.Ma tez drugi tuner-ten z twardym dyskiem i jest on uzywany przez niego caly czas-oplaca abonament.Wczoraj stwierdzil ze moze dac ten pierwszy tuner naszym sasiadom i wystarczy ze oni zadzwonia do N-ki,zaplaca za taki abonament jaki chca i beda sobie ogladac programy.Czy jest mozliwe w N:

1.Posiadanie przez niego tego tunera na wlasnosc,jak on sam twierdzi tak wlasnie jest.

2.Odbior kanalow bez podpisywania jakiejkolwiek umowy itp.

Mieszkamy za granica wiec nikt nie bedzie sie fatygowal do Polski w celu podpisania takiej umowy.Ja osobiscie podejrzewam ze ten tuner jest nieaktywny bo jego posiadacz przestal placic abonament i sygnal zostal wylaczony.Czy warto sie angazowac w uruchamianie takiego tunera?

Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info.Ok.Wiec jak dobrze rozumiem to on sobie ten tuner przywla[beep] a na dodatek pewnie ma zaleglosci w oplace za abonament :> A wczoraj twierdzil ze ostatnio na jego polski adres przyszla propozycja z N-ki,ze moze sobie ten tuner wykupic na pare zlotych na wlasnosc i dodatkowo otrzyma promocje na pakiety :D

Jak sprawdzic(tak zeby on nie wiedzial o tym)jaki jest status tego tunera i ewentualne zadluzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam swoje pytanie : nie odbieram tego ostatniego kanału na liscie nboxa z mikrofonem na niebieskim tle pisze iż tego kanału nie ma w moim abonamencie dlaczego? Mam wszystkie kanały odblokowane. Nie mam podłaczenia nboxa do internetu czy to dlatego? Jeśli tak to jak połączyć nboxa z netem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj regulamin promocji z której skorzystałeś.Jest okres przez który musisz opłacać pewne usługi aby korzystać z promocji.Jeśli regulamin promocji będzie mało przejrzysty możesz zadzwonić do nBok, podadzą daty kiedy możesz/musisz wypowiedzieć usługi bez konsekwencji finansowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja biorąc dekoder z dyskiem w promocj musiałem wziąć także w promocji VOD 6 miesięcy (nie trzy). Może coś się zmieniło. Jeśli nie chcesz tej usługi, w szóstym miesiącu musisz z niej zrezygnować (telefonicznie lub listem poleconym). Inaczej domyślnie pozostanie włączona. Co ciekawe, jeśli aktywowałeś N np. 28 VI, to cały czerwiec liczy się jako pierwszy miesiąc, więc w promocji masz VI, VII, VIII, IX, X, XI). I właśnie w trakcie listopada musisz ewentualnie złożyć rezygnację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny pakiecik od wczoraj, czytając warunki promocji to wydaje mi się że przed zakończeniem okresu promocyjnego jeśli klient nie ma zamiaru korzystać z dodatkowych pakietów w tym kolekcji (vod) należy powiadomić o tym BOK i po sprawie, tak sądzę :) W regulaminie jest jasno napisane płacimy 38zl przez pół roku a potem za minimum 3 pakiety w cenie 48 zł czyli reszta się nie łapie.

 

Przy okazji, po jakim czasie zostanie odblokowane konto w Centrum Abonenta? Wczoraj próbowałem się zalogować lecz po 3 próbach dostałem "bana" i Pani z obsługi powiedziała, że wszystko zostanie aktywowane w ciągu 24 godzin, puki co tylko z dostępem do tej strefy mam kłopot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w N aż trzy dobre promocje do wybory

99zł za pełną ofertę przez cały okres umowy dekoder z dyskiem aktywacja 0 zł

Kolejne dwie promocje są prawie podobne do siebie. Różnią się tylko aktywacja dekodera i okresem darmowym na Cinemaxy i Filmboxy.

Promocja „Najlepszy dekoder”:

Aktywacja dekoder z dyskiem 38zł

6 miesięcy wszystkie pakiety 38 zł potem wybierasz minimum 3

NFILM+ HBO do końca miesiąca w którym aktywujesz + pełne 3 miesiące gratis (4miesiace) na koniec tego okresu możesz zrezygnować z tych opcji

Nseriale VOD do końca miesiąca w którym aktywujesz + pełne 3 miesiące gratis (4miesiace) na koniec tego okresu możesz zrezygnować z tych opcji

Cinemax + Filmbox do końca miesiąca w którym aktywujesz + pełne 1 miesiące gratis (2miesiace) po tym okresie wyłącza się sam.

Druga promocja „Najlepsza oferta filmowa”:

Aktywacja dekoder bez dysku 0zł ,

Aktywacja dekoder z dyskiem 99zł

6 miesięcy wszystkie pakiety 38 zł potem wybierasz minimum 3

NFILM+ HBO do końca miesiąca w którym aktywujesz + pełne 3 miesiące gratis (4miesiace) na koniec tego okresu możesz zrezygnować z tych opcji

Nseriale VOD do końca miesiąca w którym aktywujesz + pełne 3 miesiące gratis (4miesiace) na koniec tego okresu możesz zrezygnować z tych opcji

Cinemax + Filmbox do końca miesiąca w którym aktywujesz + pełne 3 miesiące gratis (4miesiace) po tym okresie wyłącza się sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...